Ghostbusters (1984-2020)
Meh.

Od poprzedniego kupsztala będzie na pewno lepsze, a i nawet uwierzę że wyjdzie z tego sympatyczne kino familijne, ale po Ghostbusters jednak bardziej spodziewałem się stricte komedii, niż "Stranger Things" w wersji filmowej. Nie czekam, ale też nie skreślam.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Ten trailer mnie nie porwał, ale zwiastuny mają to do siebie, że w zależności od tego kto je montuje, może im przyprawić dowolną stylistykę.

Dla mnie najważniejsze, że ten film nie emanuje tym smrodem "soft-rebootu", jaki mieliśmy nieprzyjemność odczuć przy poprzedniej części, czy też ostatnio przy Terminatorze. Lepsza taka spokojna zajawka, niż gdyby wypchali ten trailer po brzegi masą nieśmiesznych żartów, cytatów z oryginałów i zakończyli go klasycznie scenką humorystyczną, jak np. przy Wonder Woman albo poszli po całości w nostalgię, tutaj myślę, że zmontowano to z głową i bez przesady.

Odpowiedz
Cytat:smrodem "soft-rebootu"

Gdzie w tamtym reboocie było cokolwiek "Soft" ?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Nawet oficjalnie nie nazywa się ich soft-rebootami, bo producenci udają, że nie są to bezczelne cash-graby kopiujące wszystko scena w scenę, ale użyłem takiego terminu z przyzwyczajenia.

Odpowiedz
Podoba mi się, że nie pałuje się oryginałem. Podoba mi się, że chce być czymś samoistnym, ale nie odcinającym się na siłę jak ostatni Terminator.
Nie wiem tylko, czy idą w dobrym kierunku. Jedynka była w duchu Reagnowskiego zakładania biznesu, to jednak film o przedsiębiorczych naukowcach. Trójka mogłaby być o startupie nawiązującym do upadłego biznesu, ale i tak czekam na więcej.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Nie jestem fanem oryginałów, kobieca wersja nie jest wcale dużo gorsza od tamtych filmów, ogólnie nie jara mnie konwencja w której leje się kisiel a duchy to jakieś śmiszno-straszne stworki, potworki i inne kreatury. No, jara jeśli idzie za tym coś więcej jak w Soku Żuka gdzie jest całe fantastyczne tło i komiczna wizja zaświatów.

Póki co nic ciekawego i trudno mi ocenić w jaką to celuje widownię.

Odpowiedz
(09-12-2019, 20:40)Mierzwiak napisał(a): Nie jestem fanem oryginałów, kobieca wersja nie jest wcale dużo gorsza od tamtych filmów

Niektórzy często tracą szanse by milczeć.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ty przegapiłeś 12062 takie szanse :)

Odpowiedz
Strasznie to nijakie i bez polotu. Miks Goonies, Stranger things i kinda-sequelu. Meh.
Oczywiście nie będzie to tak przepastna sraka jak film z 2016, ale pewnie spłynie po widowni jak większość rimejków.

Odpowiedz
Wygląda to jak odpowiedź Sony na Super 8. Taka lekko spóźniona.

Odpowiedz
Wcześniej czekałem bardzo, ale teraz nie wiem co sądzić o tym trailerze...
Pierwsze dwie części bardzo lubię i chciałbym dalszy ciąg. Niestety, twórcy przespali czas, by zrealizować kontynuację (no dobra, mamy grę z oryginalną obsadą). I cokolwiek z tego wyjdzie, z pewnością nie będzie miało klimatu poprzedników. A i nie sądzę, by prezentowało podobny typ humoru.

Ciekawe jak wytłumaczą to, że pogromcy mieli bazę na jakiejś wiosce (albo ktoś urządził sobie tam muzeum ghostbustersów) i w jaki sposób starzy bohaterowie powrócą. Bo wciąż liczę na coś więcej niż cameo.

Jestem umiarkowanie zainteresowany.
Oby tylko nie był to kolejny nakręcony po latach shitquel, który niszczy legendę oryginałów.

Mam też nieodparte wrażenie, że dead grandfather to Egon.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Podpisuję się prawie pod wszystkim co wyżej.

-----------------------------------------------

Dobra... Dopiero teraz obejrzałem. Nie widzę tu kontynuacji a jakis pierd... y spin-off.
Ićta w ch.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Totalnie mehowe. Bardziej to wygląda jak film o dzieciakach, które znalazły zabawki tatusiów z czasów, gdy Ci jeździli na Comic-Con na pełnej petardzie ;)
Wizualnie nijakie, kojarzy się z filmową "Gęsią skórką"
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Czego innego się spodziewałem, tzn. mniej więcej pełnoprawnego sequela "Pogromców duchów", a nie jednego z tych śmieciowych filmów, w których po dorosłych bohaterach pałeczkę przejmują dzieciaki (typu "Ace Ventura Junior"). Klimatu "Ghostbusters" nie ma w tym zwiastunie za grosz. Nie wystarczy wrzucić kilku gadżetów.

Odpowiedz
(09-12-2019, 19:16)Corn napisał(a): Podoba mi się, że nie pałuje się oryginałem. Podoba mi się, że chce być czymś samoistnym, ale nie odcinającym się na siłę jak ostatni Terminator.

[Obrazek: giphy.gif]

Dokładnie. Spoko zwiastun, może się nawet przejdę do kina, bo latem trochę susza w interesujące mnie premiery.

Jest i polski tytuł:

POGROMCY DUCHÓW: DZIEDZICTWO

To chyba obok "odrodzenia" najbardziej nadużywane przez polskich dystrybutorów słowo w podtytułach. Bardzo słabo. :(

Odpowiedz
Kilka trafnych spostrzeżeń od chłopaków z Red Letter Media >>

Odpowiedz
Pozostaje neutralny, do kina sie bankowo nie wybiore, ale moze kiedys zalicze na jakims streamie. Nic mnie tutaj specjalnie nie zaskoczylo, wyrazne pojscie w strone supurbia teen horroru/komedii z domieszka Stranger Things. Zmiana otoczenia w sumie oczywista, pewnie wwszystko wyszlo taniej niz krecenie w miescie, ale tez latwiej sprzedac takie zadupie jako cos majacego jeszcze w sobie ducha 80s osiedlowej przygody. Problem chwilowo mam taki, ze caly ten ghostbusterowy balast wydaje sie kompletnie niepotrzebny, ale zaczekam na pelen trailer.

Tak jak pisal juz chyba Corn, pierwszy GB to przede wszystkim film o przedsiebiorczych naukowcach, ktorzy musza dzialac w swiecie kapitalizmu/wolnego rynku, a wiec zakladaja wlasny biznes i nawet bez duchow oraz demonow dzialalo to swietnie jako komedia:

Uwielbiam te scene :)

Odpowiedz
Trailer sam w sobie zapowiada coś o niebo lepszego o tego poprzedniego feministyczmego manifestu nie majacego za krzty klimatu i magi dwoch poprzednich pierwowzorow.
Do kina sie wybiore bo jest w tym cos fajnego/zachecajacego no i Rudd ktorego uwielbiam.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon