Ankieta: Jak oceniasz "Godzilla: King of the Monsters"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Godzilla
No tak, bo jak idę na film o wielkich potworach, to przede wszystkim chcę oglądać jakichś nieistotnych randomów. Godzilla Final Wars i Godzilla Edwardsa właśnie za to są ukochane przez fanów kaiju :P. 

No, czyli jednak jestem w kinie. 

Odpowiedz
Zarzuca się to, że ludzcy bohaterowie są jeszcze bardziej płascy niż poprzednio.

Zajebisty film ma i świetne sceny z potworami, i świetnych bohaterów jak Jurassic Park. Nikt by o tym filmie nie pamiętał gdyby nie oni. Jeśli tym razem znowu będzie tylko fajne CGI i jakieś kukły opowiadające ekspozycję to mogę od razu ziewnąć i dać 5-6/10.

Odpowiedz
(29-05-2019, 12:05)Mierzwiak napisał(a): Zajebisty film ma i świetne sceny z potworami, i świetnych bohaterów jak Jurassic Park. Nikt by o tym filmie nie pamiętał gdyby nie oni. 

To też fakt.

Ja zresztą i tak się przyzwyczaiłem do tego, że bohaterowie ludzcy w monster movies to defaultowo płaskie deski, których los i tak nie obchodzi, to więc niech chociaż sceny z potworami będą satysfakcjonujące. Zwłaszcza, że u Edwardsa (i w wspomnianym przeze mnie GFW) nie dość, że ludzcy bohaterowie byli do kitu, to i sceny potworowe też były do kitu.

Odpowiedz
Z tym się nie zgadzam, po prostu było ich za mało w stosunku do bułowatej reszty o niczym.

Odpowiedz
Bohater nie musi być głęboki, żeby fajnie się go oglądało i żeby dobrze się spisywał na ekranie.
Stuckman nieźle podkreślił, że mieli od 2014 roku pięć lat na zrobienie dobrego scenariusza, a ponoć decyzja o sequelu zapadła ekspresowo.

Odpowiedz
Ja mam niskie standardy jeżeli chodzi o Monster Movies. Jak dostarczy rozrywki to będę zadowolony. Chociaż liczę bardziej na poziom głupofajnego "Kong: Skull Island" niż bezjajecznego "Rampage".
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Poziom Skull Island byłby dla mnie całkiem zadowalający.

Odpowiedz
Skull Island to poziom "Za słabe, żebym miał za to płacić".
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
(29-05-2019, 13:05)Craven napisał(a): Poziom Skull Island byłby dla mnie całkiem zadowalający.
Jesli to będzie poziom Skull Island ale z wieksza iloscia scen z potworami to z kina wyjde bardziej niz zadowolony.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Skull Island było dobre, kiedy na ekranie był tytułowy bohater. Cała reszta była mehowa lub żenująca, co przy grających nazwiskach było naprawdę osiągnięciem.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Przy Brie Larson też? ;)

Czekam na opinie na forum, aktualnie szansa na kinowy seans raczej niska, ale zobaczymy co ludzie powiedzą.
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
(29-05-2019, 15:08)Snappik napisał(a): Skull Island było dobre, kiedy na ekranie był tytułowy bohater. Cała reszta była mehowa lub żenująca, co przy grających nazwiskach było naprawdę osiągnięciem.

To prawda. Nie pamiętam zbyt wiele z tych scen gdzie nie było Konga. John C Reilly był chyba spoko. 

Odpowiedz
Skull Island dla mnie zadziałał dobrze. I wbrew temu, co sądziłem - zapamiętałem ten film dość dobrze. I fajnie, że w dwóch zdaniach wprowadził pomost pomiędzy King Kongiem a Godzillą. Ja od monster movies nie oczekuję zbyt wiele poza tym, aby się fajnie działo :) Taki ze mnie zjadacz popcornu, ale jak są nieźle rozpisani bohaterowie to jeszcze lepiej.
loading podpis...

Odpowiedz
Strasznie męczący film. W sumie nawet nie wiem co ciekawego mógłbym o nim napisać - ot, pobiły się potwory i tyle. "Godzilla" Edwardsa mi się podobał i tamto podejście bardziej do mnie trafiło - tutaj mamy raczej zupełne przeciwieństwo i w sumie jako wielki fan monster movies sam się dziwię, że to piszę, ale nie jest to dobry film, ba, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że nie jest to nawet zbyt dobry monster movie. Walki potworów pokazane są strasznie chaotycznie, często nie wiadomo co, gdzie i kogo - zupełnie nie rozumiem, dlaczego kontynuowano podejście pokazywania starć "z punktu widzenia ludka", skoro zupełnie inny jest tutaj sam styl wizualny, i to co, u Edwardsa sprawdzało się fantastycznie, tutaj kompletnie nie działa.

Tam finał zrobił na mnie ogromne wrażenie - tutaj żadna walka nawet się do niego nie zbliża, ba, w takim "Rampage" są wg mnie o wiele ciekawsze bitki. Jest kilka lepszych momentów (wejście Rodana, sceny z Mothrą) ale ogólnie nie robi to tak jak powinno. Za bardzo to wszystko "wybuchowe" i over the top, żeby taka praca kamery się sprawdzała - nawet w takim "Skull Island" (który swoją drogą średnio mi się podobał) walki pokazano normalnie i robiły jako takie wrażenie - tutaj tego zupełnie nie ma, został tylko chaos i wybuchy.

"Strona" ludzka jak się można było spodziewać średnia na jeża, chociaż nie jest to jakaś tragedia, jak niektórzy w recenzjach piszą - jasne, mało to wszystko mądre, ale dawałoby radę spokojnie, gdyby tylko ktoś postanowił pokazać walki tytanów w jakiś sensowny sposób. Fajnie pociągnięto choćby wątek Serizawy, w sumie Ken Watanabe wypada tutaj zdecydowanie najlepiej no i ma jeden zapadający w pamięć moment. Smaczki dla gików są w ilościach hurtowych, jeśli kogoś jarają takie pierdoły to powinien się ucieszyć.

Nie wiem, kto tam ogarniał styl wizualny, ale sposób pokazywania rozpierduchy zupełnie kładzie jak dla mnie ten film. Za dużo, za szybko, za głośno a jakoś tak w sumie nudno i bez efektu wow. "Godzilla" Edwardsa to zdecydowanie o wiele lepszy Godzilla.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Dzieki slepy, twoja recenzja to kolejna cegielka do hajpu. Mialo byc zniechecajaco, ale moim zdaniem to co napisales to jednak spelnienie marzen fanow monster movies i Godzilli.

Odpowiedz
Hehe, spoko;) Ale wiesz, że ja jestem mega wielkim fanem monster movies i w filmie o bijących się potworach dużo mi nie potrzeba, żeby mi się podobało? Rozumiem, że kogoś mógł nudzić poprzedni obrazek z Godzillą, ale tam wszystko było spójnie i z czysto filmowego punktu widzenia dawało po prostu radę. Było i epicko, i majestatycznie, ogólnie Edwards wg mnie lepiej rozumiał klimat. Tutaj jest jedna wielka sieczka, która zamiast bawić raczej męczy.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
@Danus
Twoim zdaniem w poście ślepego może być i ukryta recepta na lek na raka, trzeba cierpieć na jakieś ciężkie urojenia (albo po prostu z góry mieć przygotowane zdanie o filmie) żeby odczytać opinię zawierającą nawet fragment jako wielki fan monster movies sam się dziwię, że to piszę, ale nie jest to dobry film, ba, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że nie jest to nawet zbyt dobry monster movie jako... nie, to jest zbyt zabawne... opis spełnienia marzeń fanów monster movie :)

Odpowiedz
Recenzja Slepego oraz nwgatywne recki z pomidorow daja jako taki obraz tego filmu. I nawet twierdzenie slepego, ktory jest fanem monster movies(wiem o tym), ze mu sie to nie podoba nie zniecheca bo jednoczesnie pisze o wielu rzeczach ktore moim zdaniem sa plusami. Te opinie plus zwiastuny pokazuja jedno- to bedzie kurewsko dobry seans:)

Odpowiedz
Danuśka już wpisał w kajeciku 10/10 i teraz będzie sam siebie przekonywał, że musi tak ocenić no matter what ;)

Jak Slepy zjechał (a z tego co pamiętam, zdarzało mu się chwalić nawet zupełnie denne filmy z potworami/zwierzakami w roli głównej) to już jest konkretny powód żeby się martwić.

Tymczasem RT - 48%

Odpowiedz
11 czerwca sie przekonam na wlasne oczy:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości