Gorące wieści, plotki itp.
(22-03-2019, 19:37)Grievous napisał(a): Bo Disney ma takie bannery od kilkudziesięciu lat (Hollywood Pictures, Touchstone Pictures, swego czasu Miramax itp.) i od dobrej dekady ma na takowe wyjebane. Wykupili Foxa aby mieć gigantyczny katalog na swoich platformach streamingowych, a nie dlatego aby produkować filmy które nie mają szans na postanie pod ich familijnym szyldem... bo oni już takie filmy produkowali i zwyczajnie olali.

Oczywiście, że ma i oczywiście, iż wiele lat temu je olał, ale skoro raz zmienili koncepcję prowadzeniu biznesu, to mogli i teraz ją zmienić. No bo jednak Miramax (i to już bez braci Weinstein) i Touchstone Pictures, to nie molochy pokroju Foxa... Naprawdę, można było zakup tego studia lepiej spożytkować. 
Nie kupuję trochę tej argumentacji, że wykupiono ich głównie dlatego, żeby wzbogacić te VODy. Na Disney+ część treści nie trafi, bo też nie będą pasowały do wizerunku familijnej MyszkiMiki, a Hulu nie jest (jeszcze?) w 100% ich, więc nie wiem, czy naprawdę opłaca im się tam te FOXowe treści wrzucać. 

Właściwie jedyny racjonalny pożytek z tego rozmontowania FOXa, to legalne zlikwidowanie, jednego, dużego, konkurencyjnego studia. Ale żeby aż ponad 70mld na to przeznaczać. Ktoś tam w Disney ostro pochłał. 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Gdyby Disney nie wykupił Foxa, to zrobiłby to ktoś inny (prawdopodobnie Comcast), co by wzbogaciło katalog konkurencji. A ten Disnejowski wbrew pozorom nie jest aż tak bogaty.

Co do Hulu, to wraz z wykupieniem Foxa, mają już pakiet większościowy. I też nic im nie szkodzi aby po przetarciu szlaku przez Disney+, otworzyć na tej samej infrastrukturze bliźniaczy serwis dla reszty katalogu, nie do końca pasującego do wizerunku familijnej Myszy.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
https://movieweb.com/sex-pistols-movie/

No to lecimy dalej z music universe ;)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
O Sex Pistols był już bardzo dobry film:
https://www.filmweb.pl/film/Sid+i+Nancy-1986-9515

No, powiedzmy, że historia zespołu była tu pretekstem, ale tak czy siak polecam.

Odpowiedz
https://variety.com/2019/film/news/denzel-washington-frances-mcdormand-macbeth-joel-coen-1203173916/

Denzel Washington + Frances McDormand + Joel Coen + A24 = moje zainteresowanie :)

Szkoda, że akurat taka ekipa będzie pracował przy kolejnym Makbecie.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Denzel Makbetem? Filmweb będzie dziś złotem <3

Makbet to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur i sztuka którą zawsze chętnie w ciekawej wersji obejrze. Lepsza od adaptacji Kurosawy już pewnie nie powstanie, ale kto wie...

Odpowiedz
https://www.comingsoon.net/movies/news/1054335-tom-hanks-to-play-elvis-presleys-manager-in-baz-luhrmanns-biopic

Baz Luhrmann z kolei zajmuje się filmem o Presleyu. Na pokładzie Tom Hanks. Cóż - w Hollywood stwierdzono chyba, że maja nową kurę znoszącą złote jajka.

Odpowiedz
Hmmmmm. Mam mieszane uczucia. Myślałem, że po flopie "GitS" i "Ality"  ten temat ucichnie, ale jednak ponownie wraca jak bumerang. 

http://collider.com/akira-filming-details/

https://deadline.com/2019/04/leonardo-dicaprio-akira-california-tax-credits-warner-bros-paramount-1202586735/

Tak w skrócie to "Akira" zakwalifikowała się na listę filmów, które mogą uzyskać całkiem sporą ulgę podatkową. Warunki są takie, że cały film musi być realizowany w Kalifornii, a produkcja powinna się rozpocząć w ciągu 6 miesięcy.

Jednym z producentów niezmiennie jest DiCaprio. Ze stanowiskiem reżysera nadal wiązany jest Waititi.

Przeraża mnie potencjalne tempo z jakim musieliby się za to zabrać. Zwłaszcza, że ostatnie informacje z obozu WB sprzed lat nie napawały optymizmem - m.in. ciągłe przeróbki scenariusza, żeby tylko zbić budżet..

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"

Odpowiedz
A ja akurat po Alicie mam ochotę na tę adaptację. Tym bardziej, że sam Akiry nie uważam za aż taką świętość jak niektórzy. Chociaż finał trudno mi sobie wyobrazić w wersji filmowej, aby nie skończyło się na CGI_ataku.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Aktorski Akira staje się jednak faktem?
[Obrazek: Gifs-hetalia-33014641-500-300.gif]

@Lawrence
Skończy się na CGI_ataku. 

Odpowiedz
Francis Ford Coppola po prawie 20 latach wraca do "Megalopolis"
https://deadline.com/2019/04/francis-ford-coppola-megalopolis-directing-this-year-1202588167/
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
:O i to jest news!

Odpowiedz
Niby fajnie, tylko Coppola nie nakręcił w XXI wieku dobrego filmu, a teraz, z osiemdziesiątką na karku bierze się za coś dużego? Chciałbym, żeby wyszło, ale wątpię bardzo.

Odpowiedz
A co on takiego kręcił w XXI wieku?
Jakieś 3 niszowe filmy.
Ile gniotow nakrecilby Cameron gdyby robił filmy jak normalni reżyserzy?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Czy w sumie ostatnim dobrym filmem Coppoli nie był Dracula? Ale dla mnie niech kręci! Zawsze to będzie coś nowego plus nikomu nie powinno się zabronić kręcenia filmów. No może pomijając Riana Johnsona i Gwiezdne wojny ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Nie lubie "Draculi" Coppoli, ale fakt faktem - to był jego ostatni wysoko oceniany film. Potem miało być "Megalopolis", ale projekt upadł i zaczął sie ten mało ciekawy okres w jego karierze. Może właśnie z tego powodu...nie nastawiam się na nic, ale trzymam kciuki za kolejne interesujące dzieło.
Jude Law niby negocjuje główną role..spoko, wielka kreacja w "Young Pope" ewidentnie dała dużego kopa jego karierze.

Scorsese "Silence" planował 30 lat, zaowocowało to filmem dalekim od ideału i perfekcji, ale bardzo interesującym, ambitnym i koniec końców udanym. Nie mam nic przeciwko powtórce.

Odpowiedz
Cytat:Jude Law niby negocjuje główną role..spoko, wielka kreacja w "Young Pope" ewidentnie dała dużego kopa jego karierze.
Uwikłał się w potterowską franczyzę, zagrał złola u Ritchiego i Marvela, a teraz wystąpi w zapomnianym projekcie wypalonego reżysera. Faktycznie, niesamowitego kopa nadała jego karierze ta wybitna kreacja.

:)

Odpowiedz
Przed Papieżem: role drugoplanowe, czasem jakiś pierwszy plan w projektach które w większości nie zapadły ludziom w pamięć i filmowe Holmesy które mają tyle samo zwolenników co przeciwników.

Po Papieżu: dostał jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury w Zwierzętach, rola w najważniejszej obecnie filmowej marce, coś u Allena, dalsza współpraca z Sorrentino, pierwszy plan w kultowym projekcie legendarnego reżysera.

Tak, nazywam to dużym krokiem naprzód.

Odpowiedz
Ciekawe jak ewoluował scenariusz. Czytałem gdzieś, że ten pierwotny był raczej średni, m.in. narzekano na natłok postaci oraz wątków.

Niby fajnie, że Coppola dopiął swego i rozpoczyna realizację projektu marzeń, ale z drugiej strony... pachnie to kolejną inwestycją Netflixa (albo innej platformy streamingowej).

No bo kto inny byłby teraz na tyle zdesperowany, żeby wyłożyć masę kasy, na flop-projekt niezwykle znanego reżysera :P

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"

Odpowiedz
@Kuba

Ok, przekonałeś mnie, że występ w komiksie i nieudanym filmie o różdżkarzach to dla gościa, majacego na koncie znaczące role u Eastwooda, Scorsese, Mendesa, Spielberga, Cronenberga, Gilliama, Kar-Wai Wonga, Soderbergha, Annauda i Andersona, duży krok naprzód.

Ech. :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości