Gravity Falls/Wodogrzmoty Małe
[Obrazek: Gravity_Falls-1vw3uim.jpg]
Bardzo przyjemny serial animowany,którego twórcą jest scenarzysta Niezwykłych Przygód Flapjacka. W dużym skrócie mamy tutaj dwójkę dzieciaków z dużego miasta, które trafiają do wiochy w Oregonie - tytułowego Gravity Falls. Mieszkają u wujka, który prowadzi chatkę tematyczną "Mystery Shack", gdzie naciąga frajerów na różne fanty. W tle mamy tajemnicze księgi, ożywające postaci z gier, nawiedzone supermarkety itp., a to wszystko podlane sosem z lat 80-tych i wczesnych 90-tych i teoriami konspiracyjnymi. Podoba mi się także ciągłość wydarzeń - jeżeli w jednym odcinku jakiś budynek został zniszczony, pozostaje w takim stanie przez kolejnych parę odcinków. Małe a cieszy. Tła to dziełka same w sobie, a księga, która jest przewodnikiem dla bliźniaków po miasteczku ma świetne opisy, pełne kodów i ukrytych haseł dla wytrwałych: [Obrazek: gfmap.jpg]

Serial ma świetną animację, jest mega przemyślany (wskazówki co do kolejnych odcinków zostawiane są w formie różnych kodów), a jeśli chodzi o całość to jest to "Miasteczko Twin Peaks" zmieszane z Zagubionymi, tylko że dla dzieci :D. Mimo wszystko potrafi być mrocznie, masońska symbolika robi tutaj niezły klimacik, a Trójkącik potrafi nieźle zamieszać w późniejszych odcinkach. Polecam ze względu na nostalgiczny nastrój, dobre gagi (świnka Waddles:d) i wujka Stana - sknerę na miarę niejakiego McKwacza i kopalnię dobrych tekstów.

Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Dzięki Red - jestem po trzech odcinkach dopiero a już jestem zachwycony. Oglądam dalej. Fajny jest humor, nienachalny, miejscami mocno absurdalny i nie wyobrażam sobie żeby dzieci załapały niektóre gagi, nawet nie ze względu na poziom skomplikowania, po prostu są wyraźnie skierowane dla osób starszych i często z rzeczy o których dzieci nawet jeszcze nie słyszały.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
To ja sam nie wiem, czy i ja się nie skuszę. Plus intryguje mnie to połączenie. Widzę Disney'a, a z drugiej strony twórca "Niezwykłych Przypadków Flapjacka".
Czy jest to wyłącznie animacja, czy jak we Flapjacku są też filmowe wstawki?
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
100% animacja.

Zaryzykuję stwierdzenie że jest to mój ulubiony aktualnie emitowany serial :) Tutaj po prostu wszystko gra- od świetnej strony wizualnej, poprzez voice acting (obowiązkowo oglądać po angielsku!), humor, masę barwnych postaci aż po naprawdę wciągającą fabułę. Kto nie widział ten niech od razu nadrabia.

I nie jest to serial dla dzieci, a raczej dla tatusiów którzy będą oglądać go z dziećmi :)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Wow, co za odzew:D. Swoją drogą, 11 odcinek 2 sezonu jest genialny - większość aktorskich seriali nie spina tak ładnie wszystkich wątków, jak w tym odcinku.

Odpowiedz
Słuchajcie Grievousa - odpaliłem minutę po polsku i się załamałem. Wprawdzie w oryginalnej wersji trochę irytuje mnie fakt, że Kristen Schaal podkłada głos Mabel bo przyzwyczaiłem się już że jeśli ona, to

[Obrazek: latest?cb=20140124011205]

ale pewnie niedługo się przestawię :)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Ja miałem zdziwko w finale 2 sezonu Archera, w którym Schaal udzieliła głosu jednej z postaci - tylko że cały czas miałem przed oczami (uszami?) Mabel:D. BTW, Alex Hirsch przed drugim sezonem zrobił numer roku - wypuszczał fałszywe przecieki z kolejnych odcinków, żeby zdezorientować redditowców (zainteresowani wiedzą, jakie). ;)

Odpowiedz
Zaklęcie w jednym odcinku:

Magnum Opus..
Habeas corpus..
Inceptus Nolanus Overratus!

Leżę :D
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
:O

Odpowiedz
Finał drugiego sezonu, który będzie także zakończeniem serialu, będzie wyemitowany 15 lutego... czyli prawie 3 miesiące po poprzednim odcinku, który był z kolei wyemitowany miesiąc po jeszcze wcześniejszym...

Oglądałem jedynie kilka amerykańskich seriali animowanych "na bieżąco", ale chyba żaden z nich nie miał "normalnej" emisji. Kosmiczne przerwy, zmiany w dniach wyświetlania, brak jakichkolwiek informacji o anulacji lub przedłużeniu. Parodia.

Odpowiedz
Ok, obejrzałem całość. Pochłonąłem dwa sezony, czyli 40 odcinków w dwa dni. Gravity Falls to nadserial. Wszystkie wątki zostały idealnie zamknięte, bohaterowie pożegnani, a mnie jest przykro bo to tylko kreskówka, ale cholera zżyłem się z postaciami.
Pierdzielnięta Mejbel, rezolutny Dipper, śmiesznie niezdarny Soose i urocza Wendy. Oni i nie tylko złożyli się na cudowną bajkę będącą połączeniem miasteczka Twin Peaks, Lost i X-files w wersji dla dzieci (ale czy aby na pewno?). Fabuła jest naprawdę dobrze rozpisana, wszystko idealnie się z sobą układa. Końcówka wspaniała i emocjonalna, a Bill Cyferka to uberzłoczyńca! Już mi ich brakuje, szkoda, że nie będzie 3 sezonu, rok później, a jeszcze większa szkoda, że nie ma tego w Polsce na bluray z dubbingiem, bo ten jest świetny.
Nawet Westworld i Young Pope mnie tak nie porwały i zainteresowały jak Wodogrzmoty. Kapitalna sprawa.

Miesiąc przerwy i powtórka, a melodia z intro już hula u mnie jako dzwonek :D
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest wujek Stanek. Właśnie takim zgryźliwym, cynicznym dziadem chcę być na starość :D
Serial oczywiście kapitalny, chociaż tak szczerze to końcowe odcinki wydały mi się jakieś takie słabsze. Chyba po prostu po finale TAKIEGO serialu oczekiwałem czegoś więcej.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości