Gry graficznie niestarzejace sie
Military, zrobimy tak. Poczekamy 5 lat i jak nie pojawi się nic co będzie skokiem jakościowym w stosunku do GoW to przyznam ci rację. Co ty na to? :)
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Sformulujmy to inaczej: jesli za 5 lat powiesz, ze grafika Gearsow jest stara i brzydka, wtedy wisze ci piwo. Jesli wciaz bedzie bardzo ladna, wtedy ty jestes mi winny. Stoi?

Odpowiedz
Stoi. :)

Odpowiedz
military napisał(a):1. Max Payne - pierwsza czesc. Ta gra po prostu rozgrywa sie w domu Maxa, w tunelach metra itp. Otoczenie jest absolutnie realistyczne, przynajmniej we wnetrzach, bo zewnetrza pozostawiaja nieco do zyczenia. Mniejsza z tym - dzis ta gra wyglada tak samo dobrze jak 5 czy 6 lat temu.

Troche przesadzasz, graficznie jednak czas te gierke zdziebko wyszczerbil (widac to zwlaszcza po detalach). Ale musze przyznac, ze Max Payne faktycznie mocno sie nie postarzal. Ostatnio powtorzylem sobie rozgrywke i wrazenia ponownie byly pozytywne. Powtorzylem sobie rowniez dwojke, przy ktorej w oczy rzuca sie dosc spory skok jakosciowy (wiecej detali, motion capture...). Odnioslem wrazenie, ze graficznie sequel wiele nie ustepuje wspolczesnym pozycjom, choc ma na karku bodajze 5 lat. Spodobal mi sie, chyba nawet bardziej niz jedynka, mimo iz za pierwszym podejsciem kilka lat temu uczucia mialem zgola odmienne.

P.S. Wie ktos moze czy wraz z przechodzeniem gry na kolejnych stopniach trudnosci odblokowuja sie jakies ciekawe rzeczy (oprocz nastepnych stopni trudnosci)? Jakies zmiany w fabule nastepuja moze?

Odpowiedz
Przechodząc dwójką na ostatnim poziomie trudności masz alternatywne zakończenie. Jest w sumie o wiele słabsze od zwykłego i srogo się wkurzyłem kiedy zdałem sobie sprawę ile czasu poświęciłem żeby zobaczyć jedną planszę komiksu. ;)

Odpowiedz
Jak to dobrze, ze jest youtube. ;)

Odpowiedz
Według testów porównawczych DX9-DX10 w Bioshocku nie widać żadnej różnicy. Screeny to potwierdzają.

A promyczki między drzewami są też w Crysisie. I w Just Cause już były, ale tam użyto prostej sztuczki graficznej a nie realnego efektu :P

Odpowiedz
Nic mi się nie pomyliło, mówię o Bioshocku.

Ale doczytałem teraz dokładniej i co się okazało? Na niektórych kartach przełączanie na tryb DX10 nie działało poprawnie, dlatego gra wyglądała tak samo w pewnych testach! Wymienione przez ciebie różnice faktycznie są.

Odpowiedz
freak_outXP napisał(a):- bardzo mi się podoba surowość pierwszego Silent Hilla. Czytałem gdzieś, że niektórzy grają na czarno-białych TV, żeby się jeszcze bardziej wkręcić;

Bo zgubili piloty od telewizora i nie moga wylaczyc kolorow guziczkiem?

Odpowiedz
military napisał(a):
freak_outXP napisał(a):- bardzo mi się podoba surowość pierwszego Silent Hilla. Czytałem gdzieś, że niektórzy grają na czarno-białych TV, żeby się jeszcze bardziej wkręcić;

Bo zgubili piloty od telewizora i nie moga wylaczyc kolorow guziczkiem?

Ja tak kiedyś przez to w RE3 grałem :D.

A w SH nie omieszkam się tego sprawdzić. Niedawno przeszedłem, ale nie jestem zadowolony z końcówki (miałem zakończenie BaD+ -;( ), więc czas naprawić błąd :D.

Odpowiedz
Karol napisał(a):A w SH nie omieszkam się tego sprawdzić. Niedawno przeszedłem, ale nie jestem zadowolony z końcówki (miałem zakończenie BaD+ -;( ), więc czas naprawić błąd :D.
Co, nie podało się policjantce w lunaparku buteleczki z miksturą? :)
O ile dobrze pamiętam, chyba z 10 lat temu w to grałem... : )

Odpowiedz
W pewnym anonimowym największym czasopiśmie dla graczy w Polsce dodano między innymi (w numerze 9/2008) bardzo przyjemną gierkę RPG "Fable". Jako że już dawno chciałem jej spróbować, czym prędzej odpaliłem ją na kompie i oniemiałem. Giera ma ponad 4 lata, ale dalej wygląda po prostu świetnie! Nie wiem czy to zasługa bajkowej grafiki (sorry za ten ograny do bólu tekst), czy też żywych, przepięknych barw (oczywiście jeśli ma być mrocznie, to jest... mrocznie w bajkowy sposób), ale obrazki są, kurna, prima sort. I cieszyłem się tą oprawą video, w tym samym czasie ciorając w Crisisa. Jasne, Fable z tuzami pełnymi graficznego przepychu większych szans nie ma (poza wspomnianym C wymienię np. UT 3, czy Gears of War), ale grając w niego nie mogłem oprzeć się, by nie powiedzieć czasami pod nosem "Kurna, ależ zacna grafa". A co najważniejsze, wszystkie te ładne obrazki pozwalają jeszcze bardziej poczuć niepowtarzalny klimat giery (zwłaszcza w misji polegającej na przeprowadzeniu dwójki, bądź jeśli ktoś woli trójki, kupców przez mroczne bagna). Podsumowując - "Fable" do grona gier niestarzejących się graficznie bezsprzecznie zaliczyć należy.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Bo ta gra ma grafikę KOMIKSOWĄ (przy porównaniu z Fable II nie widzę róznicy). I czas zabije ją o wiele wolniej niż takiego Crysisa. Bo to samo, co teraz niektórzy mówią o Crysisie (Ta gra będzie bardzo fajna graficznie jeszcze 20 lat), to samo mówiono o Quake'u.. jakieś 13 lat temu.

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Co, nie podało się policjantce w lunaparku buteleczki z miksturą? :)

No właśnie się podało, dlatego nie wiem, skąd to zakończenie. I Kaufmana uratowałem od potwora!

Choć z drugiej strony - pamiętam, że za pierwszym razem był jakiś epizod z garażem i motorem - tym razem to przeskoczyłem i widać to ten fragment świadczył o końcówce good+.

Odpowiedz
Jak mawia mój kolega: "Half - MOTHAFUCKIN' - Life 2"!

Odpowiedz
Woda w H-L 2 do teraz jest fenomenalna.

(07-02-2009, 19:35)Never Fuck With Me napisał(a): to samo mówiono o Quake'u.. jakieś 13 lat temu.

Quake 3 wciąż wygląda ładnie a minęło już 13 lat.

Dla mnie to również Heroes 3 - dalej dobrze wygląda.
Gothic 2 - jak jedynka się zestarzała tak dwójka ni uja. :)
Hitman 2 - wygląd lokacji wciąż zachwyca.
Call of Duty 2 - minęło ponad 6 lat a wygląda wciąż bardzo świeżo. Zresztą poziom graficzny osiągnął dziś na tyle fotorealistyczny wygląd, że można już zapomnieć o kolejnych graficznych przełomach. Gry z roku 2007 wyglądają tak, że mogłyby by być wydane i dzisiaj. Od tego rocznika zresztą jakby szata jedynie dziś ewoluowała.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Myślałem, że wpisujemy tu gry, które się nie zestarzały graficznie.

Z powyższych pozycji jedynie Heroes 3 jakoś się broni. Z drugiej strony po doświadczeniu obecnych gier 2D nawet giera 3DO wymięka i wygląda po prostu staro (głównie przez nędzną rozdzielczość). Reszta wymienionych tytułów nie przekonałaby do siebie gracza wychowanego na takich Gears of War, czy innych Killzone'ach, bo wyglądają jak z poprzedniej epoki. Gothic 2 to już w chwili premiery drażnił mnie kanciastym wyglądem postaci (chociaż plener zwalał z nóg). Mam wrażenie, że wszystko co jest robione w 3D starzeje się znacznie szybciej (cel shading może spowolnić proces). Wymieniony wcześniej Half-life 2, jakkolwiek zajebisty, także pokazuje swoje lata i techniczne ułomności względem obecnej generacji (za wyjątkiem fizyki, która jest chyba nie do pobicia).
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Gdyby wybierać tytuły kierując się takim tokiem myślenia, to temat w ogóle nie miałby racji bytu :p Wszystko rozbija się raczej o bardziej subiektywne odczucia. Jeśli jednak jakiś tytuł nadal może się podobać, mimo pikseli wielkości pięści, to chyba nie ma problemu moim zdaniem. Zwłaszcza, że częściej kluczową kwestią jest sam design czy ogólna stylistyka, a nie same technikalia.

Odpowiedz
Jasne, że nie ma problemu, ale gry które wybrał Chip nie są dla mnie w jakikolwiek sposób wyjątkowe graficzne i wyraziłem swoją subiektywną opinię w nadziei na podanie przez Niego jakiegoś uzasadnienia ;).

Odpowiedz
Ja się z jego typami zgadzam - po prostu estetyka tych gier sprawia, że nawet dziś patrzy się na nie bez obrzydzenia.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości