Gry graficznie niestarzejace sie
Temat jest o "niestarzejącej się grafice". Wiem, że to trochę odrealnione ale nie aj to wymysliłem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Warcraft II nie wygląda już dzisiaj najlepiej (zresztą kolejna część również), Diablo II prędzej by się tutaj nadał, bo choć to pikseloza, to jednak stylowa i estetycznie wykonana. Jeszcze z rok temu zdarzało mi się zagrać i w sumie grafika nie gryzła po oczach - niestety jak włączam parę innych RPG-ów z tamtego okresu, to bywa już różnie.

Odpowiedz
Diablo II już w dniu premiery był odbierany sceptycznie za wygląd. No, w rozdzielczości 640X480 wygląda do rzyci. Dodatek nieco poprawia sytuację. Baldur 2 - ten sam rok premiery - kasuje wyglądem Diabełka II jak chce i kiedy chce.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Za każdym razem, kiedy wracam do Alana Wake'a, grafika przyprawia mnie o opad szczęki. Co za klimat!

[Obrazek: 97BDB4D18BCC289DA51E93AF1B51B7AEDD971872]
[Obrazek: alan-wake-2.jpg]
[Obrazek: 76034413.jpg]

Odpowiedz
No, szczęka faktycznie opada na widok tego żałosnego pioruna (?) na pierwszym screenie :P

Odpowiedz
Poza tym gry mają to do siebie, że w przeciwieństwie do filmów na screenach można złapać dużo lepszy klimat niż gdy się gra, czuje schematyczność, ograniczenia mapy, sztuczność otoczenia.

Odpowiedz
Mierzwiak, no akurat to z wersji PC, która jest GORSZA graficznie.

Odpowiedz
Jak może być gorsza, skoro gra chodzi w Full HD i AAx16. Jak to może wyglądać gorzej niż na konsoli? ;) Military, nie bądź mądrzejszy od twórców - http://www.pcgameshardware.com/aid,865125/Alan-Wake-PC-Better-graphics-compared-to-360-looks-great-at-60-fps/Download/
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wygląda gorzej właśnie przez wyższą rozdzielczość - jest zbyt czysta, zbyt wyraźna, zbyt kanciasta. Na telewizorze wygląda onirycznie, dziwnie, niepokojąco i czasami bardzo, bardzo realistycznie (właśnie dlatego, że mniej widać). Na PC w full ustawieniach wychodzi plastik.

I to nie pierwszy przypadek, kiedy tak jest; zdarzały się już gry, które w wersjach teoretycznie slabszych sprzętowo wyglądały o niebo lepiej (np. Silent Hill 1 - wersja z PSX a wersja emulowana na PC z wygładzonymi teksturami i w wyższej rozdziałce, czy SH2 na PS2 a SH2 HD na PS3). Po prostu tak bywa, zwłaszcza w horrorach, że mniej to lepiej.

Odpowiedz
Tylko że na piecyku można sobie zmienić ustawienia grafiki w zależności od upodobań, nie widzę problemu :D.

Jak dla mnie gierki takie jak Okami cyz stare przygodówki 2d trzymają się najlepiej, technologia idzie cały czas do przodu a silenie się na fotorealizm skutkuje tym, że za dwa-trzy lata gierka jest zwykle daleko w tyle za aktualnymi tytułami.
Red, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2012.

Odpowiedz
Różnica tkwi też w sposobie wyświetlania obrazu przez telewizor i monitor.

Swoją drogą - ale to jest gra! Gram teraz na poziomie trudności Nightmare i tu prawie nie ma miejsca na błędy - psychol z siekierą potrafi skończyć twoją karierę, a co dopiero 3 naraz.:) I ten nieziemski klimat!

P.S.
To właśnie screeny z wersji konsolowej - bardziej "mgliste", senne, niezwykłe - pomimo, a może dzięki niższej rozdzielczości. Porównajcie z tymi wyżej i zobaczycie, o co chodzi.

[Obrazek: Alan_Wake_Screenshots_Xbox_360_19.jpg]
[Obrazek: alan-wake-gas-station-xbox-360.jpg]
[Obrazek: alan-wake-20100504064349411-3200808.jpg]

Odpowiedz
Cytat:Różnica tkwi też w sposobie wyświetlania obrazu przez telewizor i monitor.
Na pewno? Podłączałem kilka razy Xboxa pod monitor i nie widziałem specjalnej różnicy. Nie chodzi o to, że konsola nakłada na obraz jakieś filtry(z braku lepszego słowa to tak nazywam, a jak się naprawdę nazywa to nie wiem), które zmiękczają obraz? Najlepiej różnicę zrozumiałem przy GTA IV - niby na kompie jest technicznie dużo lepiej, ale jeśli nie ma się sprzętu, który pociągnął to wszystko na full detali, to przyjemniejsza w odbiorze była wersja na Xa.

Odpowiedz
military, masz tu screeny z wersji PC w wersji "mglistej"

[Obrazek: alanwakepc256004.jpg]

[Obrazek: 6MP9Y.jpg]

Jest to kwestia doboru sytuacji bo Alan Wake ma obraz zarówno oniryczny, senny, mglisty jak również klarowny, czysty. To zależy od scen. Obie wersje - PC i konsole - jadą na tym samym silniku graficznym, przy czym PC ma podbitą rozdziałkę i dodane kilka efektów oraz lepsze tekstury i AA.

Wszystkie pojedynki z wrogami są zblurowane, tak na PC jak i konsoli ;) Więc nie czaruj tutaj ;)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ale zobacz na samą postać Alana: jak dla mnie ona dużo lepiej wygląda z mniejszą ilością detali w mniejszej rozdziałce. Zresztą - widziałem tę grę i na monitorze, i na telewizorze, i na konsoli, i na komputerze, więc wiem o czym mówię.:) Na konsoli zawsze wygląda trochę "mgliście", ma rozmyte kontury - nawet w spokojnych sytuacjach czy w scenach dziennych. I w tym przypadku to po prostu działa lepiej, bo wygląda bardziej realistycznie niż plastik, który widać przy max detalach i rozdziałce PC. Na konsoli jest bardziej plastyczna po prostu i już. Nie wiem jak wy, ale ja nie mierzę jakości obrazu liczbą pociągnięć pędzla, które wykonał malarz.:)

Odpowiedz
Jak dla mnie Alan Wake ma klimat, ale tylko przez pierwsze 2 godziny. Potem to po prostu głupia strzelanka, strasznie zmarnowany potencjał.

Gra niestarzejąca się? Po części Blade Of Darkness - świetne do dziś cienie i gra świateł. No i to odcinanie kończyn :)
Listen to them. Children of the night. What music they make.

Odpowiedz

Moja pierwsza platformówka z dzieciństwa. Oj, te piękne czasy dziecięcych wkurwów, jak misja się nie powiodła lub boss nie dał się zabić (do ciebie mówię Gabrielu!). Ostatnio sobie ją przypomniałem, to grafika dalej się trzyma dobrze, a trudna jak była w dzieciństwie tak trudna jest w dorosłym życiu.

Gra oferowała animowane przerywniki, gdzie CGI się powtarzało, a niekiedy animacja jest koślawa, ale również trzyma się nieźle i z chęcią bym obejrzał pełnometrażówkę o Pazurze. Obsada głosowa jest świetna, Stephan Weyte w roli głównej wywiązał się znakomicie. Grałem na angielskiej wersji językowej, więc polską poznałem za pośrednictwem youtube'a. Nie, cieszę, że wychowałem się na oryginale.

W sumie warto poruszyć głównego bohatera, który jest dość nietypowy jak na produkt dla dzieci. Piraci jak są głównymi bohaterami, zawsze są tymi dobrymi nieskazitelnymi monolitami. Pazur jest pozytywny oczywiście, kibicujemy by zabił tego lalusia adm. Le Rauxa i zdobył amulet... ale Le Raux wykonywał swoją pracę, Pazur jako pirat nie bez powodu jest wyjęty spod prawa. Popatrzmy na niego:

[Obrazek: Claw.jpg]
Źle mu się patrzy i gdzie indziej pasowałby raczej na złego niż tego dobrego. A i tu Pazur nie jest dobry, jest okrutny, a po amulet idzie z czystej chciwości, dąży po trupach i po tej całej przygodzie raczej nie będzie krzewił pokoju. I to mi się w nim podoba :).

Odpowiedz
Rozdawali znów za darmo Enclave na Steama i przygarnąłem jeden samotny kluczyk, po czym odpaliłem grę na maksymalnych ustawieniach i stwierdziłem, że zestarzała się pięknie, silnik graficzny do tej pory robi niezłe wrażenie (2003 rok), a i sam gameplay ma swoje uroki. Pamiętam jak na moim PC z Intelem III 800 Mhz, Geforcem 2 MX 32 mb i 128 mb RAMu level ładował mi się jakieś 30 sekund, teraz około 5 :)
Listen to them. Children of the night. What music they make.

Odpowiedz
(12-07-2008, 22:48)Glut napisał(a): Military, zrobimy tak. Poczekamy 5 lat i jak nie pojawi się nic co będzie skokiem jakościowym w stosunku do GoW to przyznam ci rację. Co ty na to? :)

military napisał(a):Sformulujmy to inaczej: jesli za 5 lat powiesz, ze grafika Gearsow jest stara i brzydka, wtedy wisze ci piwo. Jesli wciaz bedzie bardzo ladna, wtedy ty jestes mi winny. Stoi?

Glut, chyba wisisz mi piwo.:)

Odpowiedz
: )) Skoków jakościowych było kilka, ale GoWy brzydkie nie są więc w sumie to wiszę.
Serio pamiętałeś o tym zakładzie, czy skakałeś po wątku? : DD
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Pamiętałem.:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości