Gry na podstawie filmów
Blade Runner - czyżby nikt tu nie grał w ten tytuł? Gra z gatunku przygodówek, chociaż z nieco nietypowym podejściem do tematu. W komputerowym Blade Runnerze nie łączymy przedmiotów, lecz zbieramy dowody i przesyłamy je do laboratorium, przeprowadzamy przesłuchania świadków i osób powiązanych ze śledzwtem, analizujemy fotografie itd. Gra może okazać się dla wielu osób trudna, bo wiele w niej zależy od decyzji jakie podejmiemy podczas rozmów z napotkanymi osobami, a autorzy nie ułatwili nam zadania i nie umieścili w grze żadnych napisów dialogowych (niektóre tylko rozmowy możemy odsłuchać, na naszym "dyktafonie").
Gra w czasie, gdy się ukazała, pod względem grafiki biła wszystko na głowę, a filmiki wydawały się fotorealistyczne. Dzisiaj po oczach bije pixeloza, ale nadal można poczuć ten klimat, szczególnie, że wiele z lokacji została przeniesiona dokładnie z ekranu telewizora (takie same jazdy kamery etc).
Na pochwałę zasługuje udźwiękowienie- gra posiada soundtack wzorowany na scorze z filmu, lokacje pełne są realitycznych dźwięków (gwar na targowisku, czy pobrzękiwanie i piski futurystycznych komputerów- naprawdę fantastyczna realizacja), a dialogi zostały świetnie nagrane. Tytuł zawiera chyba z 9 zakończeń (chociaż swego czasu chodziły różne plotki na ten temat), więc można spędzić nad nią dobre kilkanaście godzin.
Podsumowując, gra godna polecenia każdemu miłośnikowi dobrych gier o charakterze detektywistycznym (bo przygodówką trudno to jednak nazwać) oraz fanów filmu (do których się nie zaliczam, a grę wspominam bardzo pozytywnie). Thumbs up.

Odpowiedz
Pamietam ,ze CDA zachwycalo sie Blade Runnerem :) i program Escape chyba rowniez(pamietam jak bylem zachwycony Warcraftem 2)nie mialem okazji pograc.

Pamieta ktos moze Phantasmagorie ,SOD (1 gierka jaka odpalilem na moim Pentiumie 75 xD) ,Time Commando eh stare dobre czasy :)

Odpowiedz
Beowulf - taki typowy akcyjnikak. Idziemy i naparzamy we wroga. mamy pod dowodzeniem grupę Tanów :) Gra jest przeciętna, ale oprawę ma spoko, ponato dobre wrażenie robią starcia z bossami i tzw. finishery, kończące się fontanną krwi. Widok Beowulfa miażdżącego kręgosłup ofiary to najlepsza rzecz jaką widziałem od dłuższego czasu.

6/10

Złoty kompas - kompletna strata czasu. Coś pokroju POTC:AWE na PC.

2/10

Eragon - nie odbiega poziomem od Kompasu, ale można przynajmniej posterować smokiem.

2,5/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ok Srry za OT :D

Ale też coś mam

Scarface The World of Yours

Ci co oglądali ten Film wiedzą Tony Montanna ginie od zamachowca z strzelby w tył, a co by było gdy.....Tony przeżywa zabija wszystkich w swojej posiadłości i ucieka ale wraca aby znów powiedzieć THE WORLD IS YOURS CHICO and everything in it, czyli gramy Tonim na początku przebijamy obstawę zabójców i poznajemy sterowanie, i (Możemy Brutalnie Wymazać niedoszłego zamachowca) Tak Brutalne są sceny nie dosć że urwać ręce i inne częsci ciała to i są bluzgi, ale ok gra w Stylu GTA, jedziesz na spodkanie z dlearem kupujsz prochy (tu wkurzający moment) taka minigierka trzeba tak zatrzymać na pewnym polu aby się transakcja powiodła jak sie nie uda to albo nie kupimy albo wkurzony diler zacznie strzelać, żeby póżniej sprzedać drożej, za kasę mozemy kupić różne fanty do posiadłości np Skóre tygrysa i takie tam aby można zrobić PIMP MY MANSION, sami przestawiami mebelki i inne zakupione rzeczy aby nasza hasjenda jakoś wyglądała, można też kupować do garażu coraz ładniejsze i szypsze fury i Motorówki (Motocykli brak :( ), ogólnie gra fajna, ale zadania wyglądają podobnie, kupujesz jakiś budynek np Sklep Monopolowy i zadanie ochronic go przed Gangiem co chce go puśić z dymem, tak samo z Kinem Samochodowym jediesz i przysługa zabić napalonych gangoli, więc ci co marzą być jak Tony Montana polecam i So Say goodnight to bad guy :D.
ARE YOU OKAY....BUSTWOLF

Odpowiedz
Powyższy opis skojarzył mi się z emitowaną ostatnio reklamą Castoramy czy czegoś tam, jak pan sprzedawca tłumaczy chłopcu jak działa samochodzik...ręce opadają :|
You Are What You Watch

Odpowiedz
A ja jestem ciekaw czy Pablo slyszal kiedykolwiek o takim czyms, jak kropka. :)

Odpowiedz
Po co kropki i przecinki, ortografia i styl...ważne ze jest GTA i gangsta, ziom.

Jak to kiedyś powiedział Witkacy -"Bezmiar gówna zalewa świat"...:|
You Are What You Watch

Odpowiedz
Grunt, że słyszał o czymś takim jak Shift, bo użycie dużych liter czochra mosznę.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Nie każdy JEST Recenzentem, i do tego pisalem na szypko, bo mój brat też z Komputera chce z korzystać :P NIE TO CO WY.
ARE YOU OKAY....BUSTWOLF

Odpowiedz
Nie każdy jest recenzentem, ale każdy powinien pisać poprawnie z zachowanie wszystkich reguł ortografii i interpunkcji.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
No ale wiesz Azgaroth, on pisał na szypko :lol:

EDIT: Teraz ja pisałem na szypko.

Odpowiedz
Albo Mierzwiak sobie zażartował, albo zrobił srogiego błęda. :)))

[edit]

Teraz patrzę i myślę że ktoś mógłby się zamotać, nie chodzi mi o użycie 'szypko' a o pomieszanie Artemis z Azgarothem.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Glut napisał(a):a o pomieszanie Artemis z Azgarothem.

<rotfl>
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Pablo1989 napisał(a):Nie każdy JEST Recenzentem, i do tego pisalem na szypko, bo mój brat też z Komputera chce z korzystać :P NIE TO CO WY.
NALEŻY przyznać, że to wiele Wyjaśnia.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Cytat:Pamieta ktos moze Phantasmagorie ,SOD (1 gierka jaka odpalilem na moim Pentiumie 75 xD) ,Time Commando eh stare dobre czasy

Pamiętam Time Comando. Grałem w to u sąsiada w czasach, kiedy nie miałem kompa. Kiedy kupiłem sobie wreszcie kompa, to była moja druga gra (pierwszą była FIFA 98) :)

Odpowiedz
Sorry za te błędy :( mam dla was taką rzecz.

Szukam Filmów w których są gry, na razie znalazłem Poznaj moich spartan tam jeden z Spatańskich wojowników :p udaje Carla Johnsona z GTA San Andreas, no i Street Fighter the movie w filmie Przygoda na Alasce.
ARE YOU OKAY....BUSTWOLF

Odpowiedz
Nie dawajcie mu, on chce to wysłać na konkurs do Clicka!

Odpowiedz
- w Scarface gangsterzy dla odprężenia grają w GTA 2
- w Ojcu chrzestnym w jednej ze scen widać pudełko od Dooma, ale nie wiem czy to się liczy
- w jednej z wielu zabawnych scen z Żądła bohater naśladuje Pac-Mana (wydaje dźwięki "wakka wakka wakka")
- w Lśnieniu Kubricka syn Jacka mówi mu, że pod choinkę chce Unreal 2 (co jest oczywistym żartem; w tamtych czasach nikt nawet nie przypuszczał, że powstanie sequel tej gry)
- w Coś, w scenie gdy Russell gra w komputerowe szachy, w menu szachów widać takie tytuły jak Wolfenstein 4D i Need for Speed: Mad Max. Mają wyobraźnię, nie? :)

Odpowiedz
- na jednym ze zwiastunów Public Enemies widać jak Depp gra z Bale'm w chińczyka.

Military - ty to masz żart :D (Nie ma to jak wazelina)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Cytat:w jednej z wielu zabawnych scen z Żądła bohater naśladuje Pac-Mana (wydaje dźwięki "wakka wakka wakka")
Umarlem :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon