Gry na podstawie filmów
Terminator: Salvation

Jak na ekranizację filmu (czy może grę na licencji, bo gra opowiada o wydarzeniach między T3 a T4) prezentuje się bardzo przyzwoicie (tak pod względem graficznym jak i gameplayu zaprezentowanego w trailerach). Szczególnie podobają mi się wstawki filmowe pokazujące Connora biegnącego w nocy po jakichś zgliszczach - czuć klimat prologu T2. Do tego słychać muzykę mocno przypominającą oryginalny motyw Fiedela, a nie jakieś burackie wariacje. Gotta check it out.

Odpowiedz
Może być przyjemna gierka, widać że wzorowali się na Gears of War, więc już za to plus. Czyżby w końcu porządna gra na licencji filmu? Na to wygląda. Powiem więcej - zapowiada się lepiej niż film:)

Odpowiedz
Powiedzieć, że ten gameplay wygląda "generic", to za mało powiedzieć ;) Owszem, system osłon a la Gears of War, no ale kaman, mamy rok 2009, to poniekąd obowiązkowe, jeśli chce się zrobić strzalaninę TPP (a cóż innego można by zrobić na licencji filmu akcji?). A poza tym: nijakość pogania nijakość. Ale może się mylę. Jeśli wyjdzie demo na Live, to się przekonam :)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Gram już trochę w X-Men Origins: Wolverine. Nie było wątpliwości, że gra jest lepsza od filmu. Bardzo przyjemny slasher - jest mega krwawo i miodnie. Niestety pad coś miał problemy z dostosowaniem się (tj. na analogu góra kieruje postąć w tył, a dół w przód i nie da się tego przestawić) i muszę grać na klawiaturze. Nie jest wcale tragicznie, a powiem nawet więcej - jest o niebo lepiej niż w większości slasherów, w które można grać na klawiaturze. O.

Scena z gry:

Wolverine wskakuje na łódkę z dwoma przeciwnikami. Pierwszy przeciwnik ma karabin w dłoniach, a przeciwnik numer dwa pruje z karabinu maszynowego zamontowanego na łodzi. Wolverine najpierw profilaktycznie tnie pierwszego przeciwnika, łapie i zasłania się nim. Biegnie w stronę karabinu maszynowego i nabija pierwszego przeciwnika na lufę karabinu maszynowego. Przeciwnik numer dwa ciągle strzela - przez ciało martwego kolegi. Wolverine rozcina przeciwnika numer dwa i przejmuje władzę nad karabinem maszynowym.

---

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6572825,Lowca_Androidow_w_Crysis__Niesamowite_.html

Blade Runner! Fifth Element! Ekstra.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Co prawda w wersję pecetową/Xboxową/PS3'ową powyższej giery nie grałem, ale postanowiłem sobie jej zażyć na PSP. Dwoma słowami - zostałem wydymany.

To nie jest tak, że X-men Origins: Wolverine w wersji na PSP jest jakąś tragicznie słabą grą. Po prostu przez cały czas człowiek ma wrażenie, że ten, zapewne miodny w oryginale, kawałek kodu został skrajnie okrojony. I to widać już w intrze, gdzie Wolverine walczy nie z ludźmi, a robotami (przerobiono komandosów), co oznacza, że gracz praktycznie nie uświadczy krwi i co drastyczniejszych zagrań (pazury przeszywające głowę "komandosa" nie wychodzą drugą stroną, nie pokazano Logana dźgającego kilkukrotnie przeciwnika szponami). Dobrze, że chociaż twarz po spotkaniu trzeciego stopnia z ołowiem wygląda jak należy. Tak jest ze wszystkimi filmikami (brak krwi), ale abstrahując od nich - z samej gry wywalono wiele ciosów, ucięto sporo etapów, krwi jest dosłownie odrobinka i gra się w to zdecydowanie za krótko. Nie wiem, czy można wszystko zwalić na pojemność UMD, bo jakoś Star Wars: Force Unleashed i Manhunt 2 w wersjach na PSP tak drastycznie okrojone nie zostały (ta pierwsza dostała nawet bonusy). Na początku byłem na tę grę wpieniony nieprawdopodobnie, ale później, gdy emocje już opadły, jakoś ją nawet polubiłem. Głównie repleyability zdało egzamin, bo prawda jest taka, że chce się przechodzić gierę drugi raz, jeśli za pierwszym nie odblokowało się jakichś achievmentów dających dostęp do strojów, art worków i innych dupereli. I nawet się czerpie z tego satysfakcję. Tym niemniej raczej odradzam, no chyba że ktoś jest takim fanem Wolviego, że już sama jego obecność winduje ocenę trzy oczka w górę.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
wersja na iks kloca jest za to bardzo fajna, brutalna i krwawa, w przeciwienstwie do pg13 filmu :) W sumie zaden to konkurent dla Ninji Gaiden, DMC czy God of War ale calkiem przyjemne, a jak ktos jest fanem x menow to juz w ogole ;]

Odpowiedz
Poszukiwania gier na podstawie filmów. Połączonych z filmowymi pierwowzorami nawet cienką nitką. Nieważne czy gry stare, czy na Amige, komórke, Androida czy X-boxa.
Ważne, zeby były w miarę dobra (a złe też dobre dla odnotowania)

* będące kontynuacjami filmów (oficjalne kontynuacje)

- Ghostbusters

[Obrazek: ghostbusters-the-video-game-20090615110223282.jpg]
[Obrazek: ghostbusters-the-video-game-20090409053250219.jpg]

- The Thing

[Obrazek: Screen9_large.jpg]
[Obrazek: 38499-the-thing-windows-screenshot-the-g...ble-of.jpg]

* rozwijające uniwersum i/lub często będąc uzupełnieniem (odgrywasz poboczną postacią wątki z filmu i wątki nowe)

- King Kong

[Obrazek: kingkong.jpg]
[Obrazek: Multiplatform-game-King-Kong.jpg]

- Enter the Matrix

[Obrazek: Enter+The+Matrix.1.jpg]
[Obrazek: matrix.jpg]

- Terminator: Future shock

[Obrazek: FutureShock_DOS_69.png]

- Terminator Salvation

[Obrazek: Terminator-Salvation-PS3-trophies-.jpg]

- Godfather

[Obrazek: 1.jpg]
[Obrazek: the-godfather-blackhand-edition-20070316042153752.jpg]

* mniej więcej odwzorywujące film (grasz głównym bohaterem filmowym, odgrywasz scenariusz znany z filmu)

- Scarface

[Obrazek: 1145651970.jpg]
[Obrazek: b.jpg]

- The Crow = CoA
[Obrazek: 9.the_crow_city_of_angels_002.jpg]

- Amazing Spider-man
[Obrazek: best-movie-game-apps-android-amazing-spi...120703.jpg]

- Matrix - Path of Neo
[Obrazek: NEgMcolhOYdMjp_1_2.jpg]

- Batman Begins

[Obrazek: batman-begins-screen-2.jpg]
[Obrazek: 925112_20050617_screen002.jpg]

- Terminator 2 PC
[Obrazek: terminator-2-pc-game-dos-dosbox-1.JPG]

* bazujące na danym filmie głownie w zarysie (co częste było w starszych grach). W tym także gry mobilne

- Piranha 3DD: The game

[Obrazek: piranha-3dd-android-movie-games.png]

- Predator - Concret Jungle

[Obrazek: predator-concrete-jungle-20050418015843181.jpg]
[Obrazek: predator_cjc.jpg]

- terminator 2 Arcade
[Obrazek: 2870_1.png]

- Fast Five
- Predator
- Predator 2
- Robocop
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W Scarface nie grałem, ale z tego co pamiętam, to akcja toczy się po filmie, czyli "co by było gdyby Tony przeżył".

Odpowiedz
TASM też dzieje się po wydarzeniach znanych z filmu.

Odpowiedz
Najlepsza gra filmowa to Chronicles of Riddick. Do tego prawie wszystkie AVP są świetne. Stranglehold (kontynuacja Hard Boiled) ujdzie w tłoku. Masz jeszcze konkretne LOTR-y, całkiem udane Miami Vice i Rocky'ego Balboę na PSP, prostych ale sympatycznych Piratów z Karaibów na 360.

Odpowiedz
(12-02-2013, 00:47)Perfik napisał(a): W Scarface nie grałem, ale z tego co pamiętam, to akcja toczy się po filmie, czyli "co by było gdyby Tony przeżył".

Walnąłem się w kilku miejscach jak wklejałem foty w edytorze. Pozmieniam.

(12-02-2013, 08:26)military napisał(a): ...całkiem udane Miami Vice i Rocky'ego Balboę na PSP, prostych ale sympatycznych Piratów z Karaibów na 360.

O tych 2ch nie słyszałem :) A "Piratów" grałem jedną. Próbowałem rozszyfrować, która to na 1. stronie - taka zwykła zręcznościówka gdzie biegasz w tandemie.

"Riddick" jakże mógł mi wypaść z głowy. Świetna. To był chyba prequel, nie?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
A druga część daje radę? Kupiłem sobie ostatnio cd-action dla Riddicka, bo Butcher Bay uwielbiam, ale mój komp niestety gry nie udźwignął:D

Odpowiedz
Druga część to remake pierwszej części + nowa kampania, która przez 2/3 jest bardzo dobra, ale w końcówce zmienia się w rąbankę z karabinami, snajperkami itp.

Odpowiedz

Odpowiedz
Super to nie wygląda. No i skoro Blood and Tits to gdzie Tits? :)

Odpowiedz
Pojawią się wkrótce 2 rzeczy, które mnie kręcą ;) (w odpowiednich tematach też zapodam)

Rambo - Mam gdzieś mega-denną grafikę jeśli gra będzie dobra.

Mad Max

Odpowiedz
Po co mi gra o Rambo skoro jest już Far Cry 3? Zreszta robia chyba Polacy.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Po co mi 'Far Cry 3' skoro chce być Johnem ;)
Ale ten 'Rambo' okazuje się, że będzie "celowniczkową" padliną. Nie to, żebym coś miał do celowniczków ale wole pełnosterowalne postaci.

Odpowiedz
Jak celowniczkową, skoro jeszcze niedawno zapowiadali, że będzie można grać "po swojemu" - zabijając albo nie, cichaczem albo na pełnej kurwie. Czyżby kolejna gra, której twórców przerosła ambicja i projekt okrojono do najprostszej możliwej formy?

Odpowiedz
W temacie filmu 'Rambo' są linki do opisu z polskich stron. Tu masz szerszy z angielskiej.
http://www.vg247.com/2013/07/09/rambo-the-video-game-will-make-you-sweat-blood/

Z tego artykułu wynika, że praktycznie nie będziesz miał wpływu na poruszanie postacią a jedynie na napierdzielanie "fire'em" czy rzut granatem. A jedyne wybory to: czy zabić czy ogłuszyć. Poroniony pomysł.

Nie wiem, jak to ma się sprawować. Na trailerze wydaje się, że mamy sterowalną postać... ehhh. Szkoda gadać.

Cóż. Mogła być fajna lub słaba gierka z kiepską grafiką - ale do sprawdzenia.
A po takich miksach - to już nie dla mnie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon