Ankieta: Czy chcia
NIE, poniewa
[Wyniki ankiety]

Half-Life 2 Trilogy FakeFactory's Cinematic Mod

No i wylądował: prequel dwójki z Alyx w roli głównej, jedynie na VR. Nie jaram się, ale chętnie obejrzę na YT. A być może sprzęt VR kiedyś stanieje na tyle, że skuszę się zagrać.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Gra spóźniona o dobrych kilka lat. Teraz VR to chyba już mało kogo interesuje.

Odpowiedz
VR słabo się sprzedał, więc Valve dostało "zlecenie" aby ratować rynek. Tylko, że to "już było" i każdy fan HL chce prawilnej trójki. Nie widzę tutaj uzasadnienia, aby uzupełnić historię dwójki kolejnymi wydarzeniami opowiedzianymi chwilę przed (notabene nie wiem jak oni chcą powiązać to z wstępem dwójki, gdzie Alyx dopiero przybywała do miasta).
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Jesteś pewny? Zawsze mi się wydawało, że ona urzędowała w C17 przez długi czas, dlatego dobrze je zna.

Odpowiedz
Postanowiłem, że Half-Life Alyx będzie pierwszą grą, której launch będę oglądać na live streamach. Raz, że sam nie mogę grać, bo nie mam VR. Dwa, bo kocham tę markę i własnie jestem w trakcie ogrywania Black Mesy, dwójki i epizodów. Trzy, bo w okresie społecznej izolacji, fajnie było by dla wyjątku, wziąć taki udział w "komunijnym hajpie".

Niestety chyba na razie odpuszczę, poczekam parę dni na jakiś konretny walkthrough jak te które robiono z grami Naughty Dog, by sprezentować całość jako film do oglądania.

Bo na razie to jest koszmar:

1 - Nie cierpię streamerów i całego ich jebanego środowiska. Nie mogą się kutafony zamknąć na pięć sekund. Jeszcze bym zrozumiał gdyby byli zawodowymi komikami albo tytanami charyzmy, których teksty są złotem samym w sobie, ale w większośći to jest pierdolenie nie do zniesienia. Do tego odnoszą się też do live chatu oglądających, który jest osobnym szambem

Plansza początkowa gry wyświetla informacje o bohaterce:
Subject - Alyx Vance. Age: 19. Gender: Female
Każde. Jebane. Video. Na. YT:
* jakiś czerstwy dowcip o tym, że ha ha ha...gram kobietą *

Nawet streamy bez komentarza są koślawe jak cholera i wypełnione wyskakującymi notyfikacjami o tym, że "mały jimmy właśnie się zasubskrybował"

2.  Trzeba poczekać aż walkthrough nagra ktoś kto opanował ten tytuł, bo na razie oglądanie tych lets pleji to patrzenie na ludzi, którzy po godzinei wciąż zachowują się, jakby nie potrafili opanować kontrolera. Nie wspominając o tym, że oglądanie gry ludzi, którzy zapomnieli, że ruchy ich głowy, wpływają na odbiór przez widzów, to czynność od której można puścić pawia.

A co do samej gry - te kilka fragemntów, które widziałem naprawdę mi się podobały. Nie tylko jako eksploracja Half-Life'owego świata, ale też jako gejmplejowa ciekawostka.

Po ogłoszeniu premiery Alyx, oczywiście napłyneło standardowe, netowe marudzenie, że co to, to VR? Jak tak można? Gdzie HL3? Ale dla mnie VR jako medium, pomimo rynkowej porażki jaką się okazało, nadal ma w sobie tony potencjału, jeżeli go dobrze wykorzystać (w przeciwieństwie do innych technologicznych gimmicków, jak np. filmy 3D, które po prostu nie oferuje sobą niczego specjalnego i ludzie po latach w końcu to ogarneli) i kibicuję by Valve tym tytułem popchnęli cały przemysł do przodu, tak jak robili to w przeszłości.

Gdy HL2 miał premierę w 2004, cała branża marudziła wtedy na Steama, który miał premierę wraz z grą. Zarówno gracze jak i pismaki darli dupy masowo, że jak to to? Co to za gówno? Rejstrować się w netowej usłudze dla gry single player - HAŃBA! To na pewno nie wyjdzie. Valve niepotrzebnie strzela sobie w stopę. A teraz ze steama korzysta każdy. Jeżeli HL Alyx i Half Life 3 (który biorąc pod uwagę ostatnie słowa pracowników Valve, oraz ich generalne podejście do innowacji i gier popychających technologie - najprawdopodobniej również będzie w VR, jeżeli Alyx okaże się sukcesem) wyjdzie Valve tak jak oczekują, to mogą oni w pojedynkę popchnąć FPSy jako genre do przodu i sprawić by z czasem VR stało się dużo tańsze i popularniejsze. Więc kibicuję.

Żałuję też, że jeżeli w końcu zgram w Alyx, to będę tę grę już "znać" z filmików. Bo patrząc na to jak ludzie stawiają w niej pierwsze kroki i interakcje z otoczeniem i przedmiotami, to przypomina mi to magię dzieciństwa, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy czym są gry, nie byliśmy jaded znając wszystkie możliwe zagrywki medium, i probowaliśmy klikac na wszystko with a child like wonder. Gdyby to był "normalny" fps, to w otwierającej lokacji na balkonie Alyx, rozejrzałbym się po horyzoncie i poszedł dalej. A tutaj człowiek ma ochotę wszystkiego dotknąć. 
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Gierka tak realistyczna, że zamiast od razu zabijać, możesz pobawić się z przeciwnikiem ;)

Odpowiedz
@Proteus

Spróbuj Wonzia:

Odpowiedz
@Proteus

Spróbuj walkthrough od IGN. Jestem w trakcie oglądania i póki co wypada nieźle.

Żółte Krzesło, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2013.

Odpowiedz
Matko, zagrać w takie The Last of Us w wirtualnej rzeczywistości...

Odpowiedz
Ilość możliwych interakcji po prostu powala. Szczena mi opadła już na samym początku, kiedy okazało się że Valve dodało całą mechanikę mazaków i gąbki do wycierania. Graficznie również jest bardzo dobrze, może bez przełomu, ale całkiem realistycznie oświetlone korytarze w VR muszą robić podwójne wrażenie. Jak to jest z palcami u rąk, kontrolery w jakiś sposób wykrywają gesty gracza?

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, ze nie zagram w tę grę pewnie przez długi czas, obejrzałem zakończenie.

Odpowiedz
10/10 od Heda. Poza tym jego recka jest autentycznie śmieszna :)

Odpowiedz
Hed to w ogole jest utalentowany koleś. I na TVgry jego rzeczy to te - imo - najfajniejsze (choć cały kanał jest porządny), i u Gonciarza jego montaże też są najzabawniejsze.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Bez kitu, w Orange Boxa grałem, jak miałem 14 lat. Doświadczyć teraz fabularnego rozwinięcia Half-Life'a i powrotu fanowskich rozkmin, teorii i hajpu jest niemal surrealistyczne. Teraz tylko pozostaje mieć nadzieję, że Alyx stanie się na tyle dochodowe, że za jakiś czas zobaczymy pełnoprawną zapowiedź trójeczki. I że doczekamy się wersji na PS, które ma chyba najtańsze gogle na rynku.

Odpowiedz
Crov napisał(a):Hed to w ogole jest utalentowany koleś.

No. Gość ma talent komediowy jak nic. Taki polski Danny McBride, tylko że występuje w bardziej sympatycznych rolach ;)

Odpowiedz
Hed może jest poczciwy i sympatyczny, ale na pewno nie śmieszny :)

Odpowiedz
Mnie bawi

Odpowiedz
Potwierdzam, Hed jest bardzo zabawny! :)

Odpowiedz
Hed bywa całkiem zabawny, ale król jest tylko jeden:

Odpowiedz

:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości