Harry Potter
Pojawiła się data premiery spin-offa- 18 listopada 2016 r.

Przyznam szczerze... czekam na ten film. Poprzednie produkcje całkiem lubię, ale zawsze irytowała mnie większa część młodocianej obsady oraz nieco chaotyczna narracja. Tym razem film nie będzie spętany okowami książki, obędzie się prawdopodobnie bez wyświechtanego motywu wybrańca, a samo uniwersum ma spory potencjał, więc czemu nie?

-------------------------------

1. Nie nazywajcie tematów na jakieś fikuśne sposoby bo potem w wyszukiwarce nie można ich znaleźć.
2. Skoro jest ogólny temat o serii, niech ktoś zamknie te o "Zakonie Feniksa", "Księciu Półkrwi" oraz "Insygniach Śmierci".
3. W ogóle ktoś mógłby się wziąć za porządek w działach, bo burdel jest niesamowity i ciężko cokolwiek znaleźć.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Ja nie bardzo wiem co o tym myśleć. Książki uważam za rewelacyjne, a filmów (żadnej części) nigdy nie lubiłem (choć dawno już nie oglądałem). Chciałbym zobaczyć jakieś mega-mroczne dark fantasy w świecie Harry'ego Pottera (bo to uniwersum kapitalnie do takich filmów pasuje), ale jakoś ciężko mi uwierzyć że nie będzie zbyt familijnie.

Odpowiedz
Ja tam liczę na klimaty "Wieźnia Azkabanu" i powrót Cuarona. Mało prawdopodobne, ale marzyć każdy może :)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Daniel Radcliffe o swojej grze w Chorym Portierze :)
http://www.pudelek.pl/artykul/69917/w_harrym_potterze_wcale_nie_bylem_dobry_gralem_jednakowo_przez_caly_czas/

Odpowiedz
Nic nowego nie powiedział. Ja bardzo przepadam za całą serią, ale dobrych ról to jest tam może ze 2-3, tylko w tym momencie żadna nie przychodzi mi do głowy :)

Odpowiedz
1. Insygnia cz.1 9/10
2. Więzień Azkabanu 8/10
3. Insygnia cz. 2 8/10
4. Czara 8/10
5. Komnata 7/10
6. Kamień 7/10
7. Zakon 6/10
8. Książę 5/10

Ale nawet te słabsze części bardzo dobrze mi się ogląda. Mam wielki sentyment do Harry'ego Pottera i jak powtarzają na TVNie to zawsze z chęcią zasiadam przez telewizorem :D

Odpowiedz
To ja się wyłamię. Nie znoszę pierwszej części finału. Początek był niezły, całość ma dość ciekawy klimat, ale boy oh boy, ależ to było nudne. Niedługo chyba zabiorę się za całość, tymczasem tak wyglądałby z pamięci mój ranking:
1. Czara ognia - 8/10
2. Więzień Azkabanu - 8/10
3. Insygnia 2 8/10
4. Zakon - 7/10
5. Książe - 6/10
6. Komnata - 6/10
7. Kamień - 5/10
8. Insygnia 1 - 4/10

Odpowiedz
http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/132199230,rezyser-filmow-o-potterze-powraca-do-swiata-czarodziejow

Nie no załamka. Teraz to w ogóle nie mam zainteresowania na obejrzenie tego. Serio nie ma innch kandydatów od bezpłciowego Yatesa?
koronex1989

Odpowiedz
Mnie bardziej ciekawi ostatnie zdanie newsa sugerujące, że Peter Yates wstał z grobu :).

Odpowiedz
To moj ranking
1. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (9/10). Znakomita część, chyba nawet sobie dzisiaj zrobię powtorkę.
2. Więzień Azkabanu - (8/10) - znakomita, jedynie akcja we Wrzeszcząćej Chacie mnie nie przekonała ale i tak jest bardzo dobrze.
3. Insygnia Śmierci, część I. - początek znakomitych "Insygni"
4. Czara Ognia
5. Książę Półkrwi
6. Kamień Filozoficzny ex aqueo Zakon Feniksa
7. Komnata Tajemnic
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Świetne! Plus za pomysłowo wpleciony oryginalny motyw muzyczny z Potterów:

Odpowiedz
Robię sobie maraton wszystkich części, a to dla porównania jak się ogląda po latach a to też z sentymentu.

Kamień filozoficzny - wciąż dobry film, 2, 5 godziny zleciały prędziutko, bardzo dobre młode i starsze aktorstwo, efekty, scenografia, muzyka Williamsa wspaniałe. Nie ma dłużyzn, wszystkie zbędne sceny w zasadzie wycięte, mam tylko jeden zgrzyt. W filmie po scenie z szachami Hermiona nie idzie dalej z Harrym, zostaje przy Ronie. Po co? Chyba lepiej iść w dwójkę na nie wiadomo jakie niebezpieczeństwo niż samemu. Jest cała i zdrowa, spokojnie mogą dalej iść, nawet z Ronem na plecach. Hermiona i Ron argumentują to słowami "ty musisz iść dalej, Harry! Nie ja, Nie Hermiona, ty!" Co za bzdura, niby dlaczego? W książce po szachach Hermiona i Harry maja jeszcze zadanie z eliksirami i tam Rowling opisuje wiarygodnie dlaczego jedno musiało zostać a drugie iść dalej. Dałbym ósemkę ale za ten naciągany motyw 7,5.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
(13-08-2015, 22:08)Pitero napisał(a): efekty (...) wspaniałe
Żartujesz? Ten film miał koszmarne CGI już w dniu premiery, 14 lat później patrzenie na to grozi rakiem gałek ocznych.

Odpowiedz
Siostra sprawiła sobie nowe, wypasione wydanie "Kamienia Filozoficznego". Korzystając z okazji postanowiłem powtórzyć lekturę.

Bardzo fajne czytadło, ale skłamałbym, gdyby powiedział, iż to jakiś ideał. Po pierwsze - gigantyczna klisza z opowieści dla dzieci w postaci sieroctwa głównego bohatera. W pakiecie z okropnymi krewnymi na miotłach i dywanach (no dobra, tutaj bez mioteł i dywanów). Naprawdę, czemu Dumbledore nie posłuchał McGonnagall i oddał  Harry'ego do najgorszych mugoli w świecie, "bo to jedyna rodzina, nawet gdyby to byli psychopaci w stylu Eda Geina". No i ciotka Petunia ukazana jako jedyna okazująca nieco ciepła, powinna nienawidzić Harry'ego z całej trójki, patrząc na jej relacje z mamą Harry'ego. Tak jak prof. Snape Harry'ego czy Neville'a. 

No i będąc przy Snape'ie, to szkoda, iż ukazany tu ostatecznie jako relatywnie OK gość, w późniejszych częściach skończył jako zdrajca, któremu nigdy nie powinno się ufać (chciał ratować Harry'ego mimo całej obiekcji!).  

Momentami niektóre wypowiedzi 11-letnich dzieci brzmiały zbyt dojrzale na ich wiek. Sięgając pamięcią nie przypominam, iż w taki sposób mówiłem. I dialogi niektóre patetyczne.

Kolejna klisza w postaci Dracona Malfoya (nawet na standardy dzieci imię rodem z nerdowskich LARPów D&D), który nie lubi głównego bohatera, jest zły i towarzyszy mu dwóch goryli do brudnej roboty. Ale przyznam jego pierwsze przedstawienie i spotkanie z Harry'm wyszło spoko i lepiej wyszło niż w filmie. No i Slytherin jako wylęgarnia najgorszych szui w szkole.

No i to zakazanaplaneta.pl zdążyła wytknąć, główni bohaterowie łamią wszelkie zasady i koniec końców dostają nagrodzeni przez twórców tych zasad i nie ma co, rozdanie pucharu pachnie ewidentnym faworyzowaniem (Dumbledore nie mógł rozdać tych 170 punktów przed ustawieniem dekoracji i ucztowaniem? Co musieli czuć wtedy Ślizgoni?).

Za to świat przedstawiony jest bardzo spoko, stopniowe odkrywanie przez Harry'ego, rozbrajająca niewiedza czarodziejów czystej krwi ("Co to futbol?" Rona), której nie było w ekranizacji  i była fajna introdukcja w postaci radujących czarodziejach przy mugolach, wiadomości o migracji sów i dziwnych zjawisk na początku książki. Plus smaczki w postaci dziwnie ubranych witających Harry'ego z czasów mugolskich. No i Hogwart odczuwa to, iż jest szkołą (i trzeba się uczyć, napisać egzamin i zdać do następnej klasy).

Intryga także trzyma się kupy. Jak wspominałem w Mrocznym Widmie twist z Quirrellem bardzo zaskakujący i wcale nie wzięty od czapy, bo co chwila podsuwane są wskazówki co do osoby Quirrella. Także motyw nocnego udupienia przez Malfoya wyszedł lepiej niż w wersji filmowej (tu Malfoy ma powód do udupienia z powodu bitki z Ronem i McGonagall najpierw opieprza go za włóczenie po nocy).

No to powinienem obczaić film.

Odpowiedz
Magicznie :)

Może dałoby się jednak wydzielić jakoś uniwersum Harry'ego Pottera? A jak nie to przynajmniej zmienić nazwę tematu na poprawną :/

simek: zmieniłem nazwę tematu, ale wydzielać dział dla HP nie widzę sensu.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
W sumie nic nowego, że Harry Potter i Więzień Azkabanu jest najlepszym filmem z serii. Ale warto to powtarzać, plus ciekawa analiza:

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Robię sobie przed Fantastycznymi Bestiami, powtórkę całej serii.

Na pierwszy ogień Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

Jest to zdecydowanie najbardziej dziecinna część z całej sagi, ale to nie psuje seansu, bo nadrabia "tą" magią której nie miały już te końcowe filmy.

Obsada świetnie dobrana, muzyka przecudowna i od pierwszych minut wprawia w nastrój.
W niektórych miejscach kulały efekty specjalne, a dokładniej w przypadku animacji twarzy jak np. u trolla, centaura i przede wszystkim u Voldemorta, który wyglądał ohydnie.

Z resztą ich spotkanie też nie wypada szczególnie epicko, jest takie zwyczajne.
Najgorszy moment filmu to końcowa gra w szachy, wygląda kiczowato i jest nudna, ale na szczęści trwa krótko.
Z tego co pamiętam to usunęli jedno wyzwanie po którym odpadła w książkowej wersji Hermiona, tutaj po prostu została z Ronem.

Suma sumarum.

Niby nie dzieje się aż tak wiele, ale świat wciąga i przyjemnie się śledzi nawet nieangażujące wątki.

8/10

PS: Chris Columbus czuł ten świat jak jego dwóch następców, szkoda, że później Yates obdarł to uniwersum z ""magii".

Odpowiedz
Najbardziej "magiczne" w tym filmie są sceny świąteczne (z cudowną muzyką Williamsa) i sceny w pociągu :)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Harry Potter i Komnata Tajemnic

Ta część ze względu na to, że nie zmienił się reżyser, stylistycznie bardzo przypomina jedynkę, ale z tą różnicą, że jest o wiele, o wiele lepsza. Dostajemy jakąś ciekawszą intrygę i tajemnicę.
Są lepsze efekty, młoda obsada już bardziej komfortowo odgrywa swoje role, a i występ Voldemorta jest o niebo lepszy.
Więc można to podsumować tak, że wyeliminowano wszelkie wady i pozostawiono wszelkie plusy poprzedniej części i zrobili dzięki jedną z najlepszych części całej serii.
Zachodzę tylko w myśl, jak mogłaby ta seria wyglądać właśnie pod batutą Columbusa, bo to był jedno ostatni film w tym uniwersum.

Ode mnie 10/10

Harry Potter i Więzień Azkabanu

W tej części starano się wprowadzić nieco mroku, ale jednocześnie ze względu na to, że ograniczono akcję w samym Hogwarcie uleciała cała ta magia znana z poprzednich części.
Z resztą ten film rozpoczął ten trend i wg wielu, ta magia już nie powróciła w żadnym kolejnym epizodzie.
Tyle, że z tą różnicą, że reżyser starannie wybrnął z tego, ponieważ nie przeszkadza ta zmiana stylistyki, a dodaje młodzieżowego feelingu, w dodatku, fabuła znowu posiada ciekawą tajemnicę i akcję która nie zwalnia, więc nie idzie się nudzić.

10/10 :D

Odpowiedz
Co do oceny "Więźnia Azkabanu" pełna zgoda, ale nie mogę się w ogóle zgodzić z argumentem odnośnie magii, która niby wraz z tą częścią zaczęła ulatywać. Tak samo przecież akcja nie dzieje się tylko w Hogwarcie, mamy Hogsmeade, Wrzeszczącą Chatę, Autobus Błędny Rycerz itd.

To, że Alfonso Cuaron zmienił stylistykę i dodał wiele od siebie, także jeżeli chodzi o sam wygląd Hogwartu (Wieża Zegarowa, Wiszący Drewniany Most), to jednak dla mnie jest to film najbardziej magiczny. I nie należy zapominać, że Chris Columbus dalej był jeszcze producentem wykonawczym.
Ale wróćmy do tej magii, która objawia się chociażby w niesamowitym dbaniu o detale. Wystarczy sobie pooglądać dokładnie ten, dodatki i przyjrzeć się drugiego, trzeciemu planu i zobaczyć co tam się dzieje. Wszędzie widać czasy, magię itd. I np. oglądając Czarę Ognia szybko zwróciłem uwagę na to, że w jednej scenie obrazy w ogóle się nie poruszają. Nie do pomyślenia w Więźniu Azkabanu. Plus jeżeli chodzi o magię, to właśnie w Więźniu Azkabanu otrzymujemy lot na hipogryfie, moim zdaniem najbardziej magiczną i najlepszą scenę w całej tej serii:

Te zdjęcia i ta muzyka! Właśnie Więzień Azkabanu posiada też najlepszą ścieżkę dźwiękową ze wszystkim i jest to niestety ostatnia praca Johna Williamsa na potrzeby tej serii :( :( :( <chlip> <chlip>

Dlatego też nie krytykowałbym,Więźnia Azkbanu za zmianę stylu, a raczej następców Alfonso Cuarona z pokazującym palcem na Davida Yatesa, którzy starali się ten styl naśladować i średnio im wyszło. Tak jak własnie Yatesowi, gdzie gdzieś ta magia uciekła i zrobił z Harry'ego Pottera głównie thrillery z elementami komedii dla nastolatków na poziomie ""Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" :/
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości