Hellboy (temat ogólny)
Mental co twojego uprzedzenia do mrocznej stylistyki PG-13 to Cie nie przegadam, ani nie przekonam. Jesteś jak te moherowe berety :P Bez urazy :wink:
Tak czytam sobie post Wujo444 i próbuje sobie wyobrazić jak Hellboy mówi "O fucking shit!", zamiast "O, Crap". I dochodzę do wniosku, że wolę jednak Hellboya mówiącego "O, Crap" bo bardziej pasuje do konwencji filmu.

Edit:
Trening Nuady w full-hd wygląda bosko :P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Cytat:Jesteś jak te moherowe berety Razz Bez urazy Wink

nie obraziłem się. wręcz przeciwnie: według mnie porównanie w pyte celne:)

Odpowiedz
Danus napisał(a):Tak czytam sobie post Wujo444 i próbuje sobie wyobrazić jak Hellboy mówi "O fucking shit!", zamiast "O, Crap". I dochodzę do wniosku, że wolę jednak Hellboya mówiącego "O, Crap" bo bardziej pasuje do konwencji filmu.

Danus, paradoksalnie - zgadzam się z Tobą :D bo Czerwony to taka przerysowana postać, zachowuje się jak 15latek po joincie ;) jako miłośnikowi kotów podoba mi się scena w metrze (bodajrze ;) ) ale jest przegięta, i chyba wolałbym aby dociśnięto pedał "klimat" do oporu, a nie zbijano go takimi zabawami jak własnie metro, czy gadka na dachu.

Nie muszą to być od razu przekleństwa, gore i sex, ale ominięcie kilku nazbyt "coolerskich" scen wyszłoby filmowi na dobre.

EDIT: Oconnel - patrz mój pierwszy post w temacie ;)

Odpowiedz
No film ma taką stylistykę. Ale taki jego urok. Człowiek jak chwilę obejrzy to szybko się przyzwyczaja, a dalej już z górki. A scena na dachu nie jest taka zła :) W zależności o której mowa (Hellboy 1/2) to 1: kończy się pięknym rzutem kamieniem prosto w czerep Myersa co rekompensuje nam stracony czas ;) 2: Rozmowa z Naudą jest ciekawa i krótka, więc raczej chodziło ci o część pierwszą hehe

Odpowiedz
Dla mnie najbardziej przegięta była scena na dachu. Mogli sobie darować te ciasteczka i ciepłą szklankę mleka. Co jak co, ale nijak nie pasowało to do wcześniej wypracowanego klimatu. Po tym znów podążamy właściwym torem. To jest najdziwniejsze w tym filmie. Tak jakby reżyser zrobił sobie przerwę, a ktoś(pewnie któryś z producentów) po kryjomu nakręcił(szantażując aktorów :P ).

Odpowiedz
Kinowy Hellboy to bezdyskusyjnie najlepszy bohater ostatnich lat -oba filmy to przede wszystkim zabawa realizacją i formą, totalne przerysowanie konwencji zarówno komiksu jak i filmu o superbohaterze. Paradoksalnie, pomimo całego tego odrealnienia, wizualnego przepychu i absurdu na ekranie, Hallboy ma w sobie więcej ciepła i człowieczeństwa niż jakikolwiek inny bohater. Jest tez zwyczajnie bardziej przekonujący i co tu dużo kryć -po prostu uroczy w swojej niezdarności. Szczerze ? Na obu częściach Hellboya bawiłem się lepiej niż na wszystkich Batmanach, Hulkach, Supermanach i innych wynalazkach ostatnich lat razem wziętych. Wolę wyluzowanego rocknrollowca Perlmana trzymającego nogi na stole i wpieprzającego nachos w otoczeniu kilkunastu kotów, niż charczącego Bale'a. Nie ma tutaj zadęcia, napinania się na wielka sztukę i niepotrzebnego patosu -jest za to jedno wielkie puszczanie oka do widza i przede wszystkim sporo zdrowego dystansu którego niektórym tutaj szczerze życzę :wink:
You Are What You Watch

Odpowiedz
kurna, mam wrażenie, jakby ostatnia linijka była aluzją do mojej osoby:)

a na poważnie: twoja wypowiedz, krzychus, jest fajna i sensowna. prawie mnie przekonałeś do obejrzenia filmu - też lubie ironie pulsująca podskórnie, dystans do tworzywa i inne takie bzdety. lubię verhoevena:) czy hellboja reżyserował verhoeven?:)

Odpowiedz
Przypuszczam że wątpię...ale mógłbyś sobie zwyczajne i bezinteresownie zafundować seans obu częsci -nawet jesli zapewne nie wspomnisz pozniej o nich w swoich cotygodniowych ejakulacjach na temat kolejnej "najlepszej sensacji wszechczasów", to zawsze jest gwarancja ze moze po prostu sympatycznie spędzisz czas :wink:
You Are What You Watch

Odpowiedz
z tą sensacją to ostro przesadziłeś:) jest tylko jedna najlepsza sensacja wszech czasów. reszta może jej co najwyżej kawę parzyć:)

a hellboja - nie chce cię bajerować - na pewno nie obejrze, aczkolwiek twoją wypowiedź odnośnie filmu nadal uważam za najmądrzejszą, jaka dotychczas przeczytałem. podobnie było z sunshine, tyle ze tam akurat ja sie najmądrzej wypowiadałem:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):czy hellboja reżyserował verhoeven?:)
Nie, ten co się nazywa Del Toro. W pyte lepszy reżyser :twisted: :wink:

Odpowiedz
Aha, Kręgosłup diabła kupię w edycji specjalnej swojemu dziecku na I Komunię, o ile kiedykolwiek będę miała dziecko, oczywiście. Niestety Hellboya dzieciak będzie musiał kupić za własne kieszonkowe. Hellboy to wypas, ale lepiej nie. Ja chyba wyrosłam.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Z pewnych rzeczy lepiej nie wyrastać. Hellboy, oczywiście w wielu scenach wygląda jak film dla młodszej widowni. Rating też na to wskazuje PG-13. Aczkolwiek, oglądając ma się wrażenie, że przeznaczeniem było zrobić film który spodoba się tym starszym jak i młodszym widzom. Oczywiście nie jest to plusem tego filmu. Chciałbym go zobaczyć w wersji R, jasne, ale co zrobić. Gdyby Del Toro zrobił z tego Rkę, pewnie film by się po prostu nie zwrócił, ba nawet nie mógł by powstać. Spójrzcie co się dzieje obecnie z Watchmenem... Więc mówie - lepiej taki Hellboy niż żaden :)

Odpowiedz
Oconnel napisał(a):Więc mówie - lepiej taki Hellboy niż żaden :)
Taki właśnie Hellboy to wyżyny kina rozrywkowego. Nie jest to film głupi, ani jakoś specjalnie nacelowany w gusta konkretnej widowni. Tylko dosłownie parę scen wskazuje na oczko w stronę młodszej widowni. Przez większość filmu widzimy obrazy bardzo mroczne w moim odczuciu i o wiele poważniejsze. Więc powtórzę jeszcze raz: Hellboy to rozrywka na najwyższym poziomie. Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że obraz Del Toro to taki Terminator 2 naszych czasów. :wink:

Odpowiedz
tendencja zwyżkowa? Raczej nie. Co prawda pierwszego Hellboya widziałem ostatnio kilka lat temu, ale gdy jakiś czas temu emitował go Polsat rzuciłem okiem i już po kilku minutach dawno nie widzianych scen wiedziałem że pierwsza część była ZNACZNIE lepsza od drugiej.

Przy okazji sequela Del Toro skupił się na bajkowej scenografii i szerokiej galerii różnorakich stworów, ale jakby zupełnie zapomniał o ciekawej historii. Powiem to wprost: fabuła drugiego Hellboya jest, delikatnie mówiąc, badziewna. Co nie znaczy że sam film jest zły, bo nie jest, oglądało się go całkiem miło, ale zapomniałem o nim już tego samego dnia.

Danus napisał(a):Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że obraz Del Toro to taki Terminator 2 naszych czasów. :wink:
:roll:

Odpowiedz
Chyba nie zrozumiałeś o co mi dokładnie chodziło tym stwierdzeniem. :wink: Dlatego taka emotka :P

Odpowiedz
Zrozumiałem.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że obraz Del Toro to taki Terminator 2 naszych czasów. :wink:
Jak widać, twoje stwierdzenie wywołało taką konsternację, że nikt tego nawet nie skomentował:). Niemniej do końca widziałam Del Toro jako reżysera siódmego Pottera (po Cuarónie).

Odpowiedz
Pokuszę się o taki mały offtop i spytam cię Artemis. Co jest takiego w siódmym Poterze, że Del Toro nadawał by się na reżysera? Podobne do jego ulubionych klimatów czy jak?

Odpowiedz
Klimat - zdecydowanie. Plus te wszystkie pierdoły o dojrzewaniu.

Odpowiedz
muszę zadać to pytanie, bo nie zasnę tej nocy: komiksowy hellboj ma coś wspólnego z lovecraftem? a jeśli tak, to co?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon