Hellboy (temat ogólny)
Obejrzałem dzisiaj hurtem obie części. i tak:
Hellboy - średniak. ogląda się bezboleśnie, ale spływa toto jak woda po kaczce. już nie chodzi o to, że komiks miał mroczniejszy klimat i ciekawszą fabułę (a miał), ale o to, że jakoś kompletnie bezpłciowo to wyszło. niby są naziści, niby są potwory z mackami, niby jest Wisielec - ale pojedyncze patenty z komiksu wmiksowane w nowa fabułę nie robią nawet w połowie takiego wrażenia, jak w oryginale. Już nie wspomnę o bezkrwawym szlachtowaniu ludzi i zagłuszaniu przekleństw (co te forum robi z człowiekiem...). Ale jedną rzecz chwalę: Perlman w końcu dostał własny film i nie dał się przytłoczyć przez charakteryzację; za niego dorzucam punkcik wyżej.
6/10

Hellboy II - the Golden Army - po sukcesie Fauna i jego Labiryntu producenci najwyraźniej dali Del Toro wolną rękę, więc postanowił zapewne wrzucić do filmu hurtem wszystkie wizuale, które nie zmieściły mu się w poprzednich projektach. Przyznaję, facet ma całkiem interesującą wyobraźnię, ale poczułem się lekko skonfudowany, kiedy finalny boss okazał się być
. cała reszta to mieszanka średniej jakości humoru z podejściem "w poprzedniej cześci to sie sprawdziło, wiec nie zmieniamy". A fabuła? Jaka fabuła? Jaki komiks?
z plusów: rewelacyjny prolog (najlepsza scena w obu filmach), fajny znowu Perlman oraz steampunkowe golemy.
5/10
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Hellboy - całkiem sympatycznie kino, z klimatem. Co prawda film jest (jak i efekty) nierówny, jak uskok San Andreas, ale mocno daje radę. Parę scen czy wątków bym wywalił w cholerę, inne spokojnie rozwinął (finałowa walka - WTF? nie za szybko i łatwo?), ale generalnie jest dobrze. Postaci są sympatyczne (może za wyjątkiem tego ludzkiego wymoczka, który do filmu nie wnosi absolutnie nic), na ekranie dużo się dzieje i jest sporo ironii. No i przede wszystkim jest świetny Perlman, który ciągnie ten film - koleś jest niesamowity po prostu. Dla niego warto obejrzeć cały ten cyrk.

7/10

Hellboy II - O...ja...pierdole. Czy można to było bardziej spieprzyć? Nie sądzę. Nie wiem czemu Del Toro to zrobił, ale nakręcił mega-kupę, która z Hellboyem ma niewiele wspólnego. Owszem, nie można kolesiowi odmówić fantazji w kreowaniu kolejnych stworów, ale... no właśnie, troszeczkę przesadził. Po klimacie poprzedniego filmu nie zostało po prostu nic. Zamiast tego dostaliśmy świat rodem z MIB 2, gdzie dosłownie za każdym rogiem czai się jakiś stwór, a pośród ludzi ukrywa się cała masa innych ras i monstrów, oczywiście zakamuflowanych tak dobrze, jak pieniądze w skarpecie mojej babci.
80% tego filmu to crap w najczystszej postaci - ilości debilizmów nawet nie ma co punktować. Do tego całość została okraszona potężnie żenującym humorem i scenami, które po prostu sprawiają ból, gdy się je ogląda. Mały Hellboy myjący ząbki i słuchający bajki na dobranoc; duży Hellboy, który bierze prysznic pod nutę jakiejś młodzieżowej piosenki i który po chwili śpiewa po pijaku jakiś miłosny szlagier; kłopoty sercowe co drugiej postaci, Hellboy dostający wciry od kolesia, który jest ektoplazmą... to tylko niektóre rodzynki, które powodują, że pięść sama się zaciska. Nawet Perlman stracił wyraźnie animusz - Hellboya z drugiej części mogę porównać do Wolverina z X-men 3, czyli niby ten sam koleś, ale bez jaj.
Na szczęście pan Byk potrafił przemycić do filmu kilka niesamowitych motywów i scen, które na chwilę przywracają wiarę, że wspomnę tylko rozwałkę miasta przez to duże, zielone coś i scenę tuż po tym, gdy ludzie odwracają się od Hellboya (czemu do kroćset fur beczek! nie dało się tego wątku pociągnąć?!) albo scenę ze śmiercią. Tyle tylko, że nie pasują one do wcześniej przedstawionego świata (czyli względny realizm połączony z elementami fantastycznymi), a do jakiegoś zupełnie innego, czystego filmu fantasy, jak Labirynt Fauna.

4/10

i nie, nie chcę części trzeciej, z pociesznymi dzieciaczkami Hellboya - to byłby koszmar!

PS. Czemu wszelkie stwory w tych filmach za siedzibę obierają sobie nowojorskie metro, względnie tunele pod nim?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Hellboy 2 - gorszy od 1 ale jakże wysmakowany wizualnie (pomijam części CGIkupowate). Ogolnie to nawet momentami zabawny był.

Niech będzie 6+ bo nie pamietam cz. 1 :)

PS - jeszcze do Mefisto- historie do teho filmu napisali Del Toro i twórca, TADAM, Hellboya.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Podobno Ron Perlman potwierdził, ze Hellboy 3 powstanie. Del Toro niby dementuje za każdym razem, lecz twierdzi jednocześnie, ze chciałby nakręcić spektakularny finał tej historii.
Czyżby czekał na wynik kasowy Pacific Rim, ewentualny sukces dałby mu zielone światło? Ja na to liczę.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
A ja liczę na to, że będzie to fajne anty-superhero movie z charakterem w stylu pierwszego filmu, a nie jakieś baśniowe pierdy rodem z The Golden Army.

Odpowiedz
Dziwne, że mu się jeszcze chce skakać na planie. W końcu już 6 krzyżyk za nim.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Powiedz to Danny'emu Trejo, który skacze na planach 10 filmów rocznie, a ma tych krzyżyków niemal 7 :)

Odpowiedz
Trejo ma niemal 700 lat?
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
(04-05-2013, 22:59)Wawrzyniec napisał(a): Trejo ma niemal 700 lat?
Celowo nie zrobiłem edycji od razu, wiedziałem że komuś sprawię chwilę radości w smutnym życiu ;)

Odpowiedz
Bez trudu uwierzyłbym w te 700 lat Trejo, znacznie bardziej niż w robociki i potworki z "Pacific Rim" :D

Co do "Hellboya" to raczej nie mam ochoty na następny film jedynka jeszcze ocierała się o klimaty z komiksów za to dwójka totalnie upodliła uniwersum Hellboya. Del Toro niech bawi się robocikami i potworkami w "Pacific Rim" :D i niech poważne tematy zostawi dorosłym.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/Del+Toro+i+Perlman+o+szansach+na+trzeciego+%22Hellboya%22-96989

Po tym co przeczytałem, jeszcze bardziej kibicuję Pacific Rim w Box Office. Sukces oznacza przecież sequel oraz trzecią część Czerwonego od Del Toro!
Trzymam kciuki.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Ja bym wolał żeby to oznaczało "In the Mountains of Madness" :)

Odpowiedz
Przypomniałem sobie wczoraj jedynkę - chyba po raz pierwszy od premiery - i cóż... było nieźle, ale coś nie zagrało. Perlman świetny, potwory/friki czadowe (oprócz Samaela), fabuła fajna, generalnie fajny klimat, a jednak nie trybiło mi coś w tempie tego filmu czy ogólnej fabule. Mówiąc krótko: miałem to wszystko gdzieś. Ale podobało mi się wszystko, co lovecraftopodobne: kałamarnice z kosmosu, tajne organizacje, rytuały otwierania bram - świetna sprawa. Tym większa szkoda, że del Toro nie nakręcił Gór szaleństwa. 6/10

Odpowiedz
Hellboy 2 - początek koszmarny; wprowadzenie długie, skomplikowane, nudne - zniechęciło mnie. Pierwsze pół godziny musiałem przemęczyć. Potem robi się lepiej, i to o wiele lepiej, a scena w której Hellboy i Abe się upijają to naprawdę fajny kawałek. Pod względem wyglądu - rewelacja, naprawdę fenomenalnie zrealizowany film. Podczas sceny w podziemiach pomyślałem, że tak powinny wyglądać prequele Star Wars. Muzyka niedostrzegalna, więc chyba słaba - nie pamiętam ani jednego motywu. Całość trochę zbyt przewidywalna, ale ogólnie dobra zabawa fajnie popychająca wątek przepowiedni o niszczycielskim przeznaczeniu Hellboya. Szkoda, że nie powstała trójka. 7/10

Odpowiedz
Już jakiś czas temu Del Toro zapowiedział, że trzecia część nie powstanie. Marsz żałobny jeszcze nie przestał grać, a zwłoki nawet nie ostygły, a już zapowiedziano reboot.

Hellboy: Rise of the Blood Queen

Tak brzmi tytuł roboczy. Reżyseruje Neil Marshall, w tytułową rolę wcieli się David Harbour, znany z roli szeryfa ze "Stranger Things" i żenującej przemowy na SAG. W produkcję filmu ma być także mocno zaangażowany Mike Mignola, twórca postaci Hellboya, a także samo Dark Horse. Planowana kategoria wiekowa to eRka.

Co ja na to? Gdybyśmy żyli w świecie, w którym Del Toro zakończył swoją trylogię w satysfakcjonujący sposób, to bym był nawet ciekaw tego rebootu. Ale na chwilę obecną mam deja vu ze "Spider-Man 4".
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Niezbadane są wyroki Hollywood.

Warto zwrócić uwagę, że oba Hellboye były... klapami finansowymi, które nawet nie zwróciły budżetu (przypominam że liczymy około połowę wpływów z USA i 1/3 z zagranicy).

Kategoria R może zwrócić uwagę tych widzów, którym z oczywistych względów szczególnie przypadli do gustu Deadpool i Logan, ale widownia chyba nie jest szczególnie zainteresowana Hellboyem.

Odpowiedz
No pewnie, zawsze warto spróbować. Fantfourstic też było trzecim podejściem i rebootem jednocześnie, może tym pójdzie lepiej :)

Odpowiedz
Harbour, Mignola, R-ka. Czekam.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Same here, zwłaszcza, że filmy Del Toro są mi w sumie obojętne. Chętnie zobaczę, w jaki sposób inni podejdą do tej postaci.

Odpowiedz
Może dla odmiany tym razem zrobią adaptację komiksów Mignoli a nie film familijny z wykorzystaniem postaci z komiksów.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon