Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
Jeśli przeszkadzają mi liberalne media, albo jakiekolwiek inne, to, no nie wiem, nie czytam ich? :)

Jedynym miejscem w sieci w którym natykam się na Gretę jest to forum. Just sayin'.

Odpowiedz
No „liberalne” media to pewnie z 95% głównego nurtu. Moze w Polsce tego tak nie widac, ale w takim UK Greta jest od kilku miesiecy absolutnie wszedzie.

Odpowiedz
(06-12-2019, 22:04)Mierzwiak napisał(a): Jedynym miejscem w sieci w którym natykam się na Gretę jest to forum. Just sayin'.
No to masz szczęście. Na fejsbuku i twitterze jest jej dużo, choć oczywiście mniej niż jeszcze niedawno.

Swoją drogą, sugestia, ze dziewczynka, która mówi o najgłośniejszym problemie współczesnego świata, która była w centrum medialnego szumu w mejnstrimie i soszial mediach, teraz jest tylko tematem na forum KMF jest troche karkołomna. :p
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Na wykopie też się Greta często pojawia. Zresztą ona po prostu jest świetnym źródłem memów.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
(06-12-2019, 23:27)Crov napisał(a): Swoją drogą, sugestia, ze dziewczynka, która mówi o najgłośniejszym problemie współczesnego świata, która była w centrum medialnego szumu w mejnstrimie i soszial mediach, teraz jest tylko tematem na forum KMF jest troche karkołomna. :p
A kto coś takiego sugeruje?

Może nie zrozumiałeś, więc powtórzę: jedynym miejscem w którym JA trafiam na Gretę jest forum KMF, więc tym bardziej bawi mnie gdy czytam o tym jak jest promowana, bo z mojej perspektywy (osoby która jak widać w ostatnim czasie zupełnie omija główne media) jej promocja ma miejsce właśnie tutaj :)

Swoją drogą czy nie ci sami ludzie którzy robili pod siebie z oburzenia bo gdzieś tam w USA trwał medialny lincz jakiegoś gnojka w czapce MAGA teraz od miesięcy katują w sieci to dziecko? Nie, na pewno nie. Nie.ma takiej możliwości, prawda?

Odpowiedz
Różnica jest taka, że wobec tamtego chłopaka lewicowcy nawoływali o... Wyrzucenie go ze szkoły, pobicie go a nawet zabicie.

Wobec Grety lecą prześmiewcze memy ale - ja przynajmniej - nie spotkałem się jeszcze z nawoływaniem do przemocy w jej kierunku. Nawet jak krytyka spada, to raczej na osoby które Gretę wykorzystują, niż na... No właśnie, dziecko.

Moim zdaniem to wina indoktrynacji, w USA lewica poszła w radykalizm na skraju faszyzmu (ostatnio nawet Obama mówił o tym, że lewica/demokraci stają się zdecydowanie zbyt radykalni). Oczywiście możnaby powiedzieć, że to tylko jakiś procent procenta osób, ale z tego co słyszałem i czytałem, liczba werbowanych osób na uniwersytetach i aktywistów sięga dziesiątek tysięcy, a padła nawet liczba 200 tysięcy.

Odpowiedz
(07-12-2019, 01:44)Mierzwiak napisał(a):
(06-12-2019, 23:27)Crov napisał(a): Swoją drogą, sugestia, ze dziewczynka, która mówi o najgłośniejszym problemie współczesnego świata, która była w centrum medialnego szumu w mejnstrimie i soszial mediach, teraz jest tylko tematem na forum KMF jest troche karkołomna. :p
A kto coś takiego sugeruje?

Może nie zrozumiałeś, więc powtórzę: jedynym miejscem w którym JA trafiam na Gretę jest forum KMF, więc tym bardziej bawi mnie gdy czytam o tym jak jest promowana, bo z mojej perspektywy (osoby która jak widać w ostatnim czasie zupełnie omija główne media) jej promocja ma miejsce właśnie tutaj :)
Twoje dwa pierwsze posty były na tyle skromne, że zostawiały spore pole do interpretacji, także wybacz jeżeli błędnie je odebrałem. Ale dzięki, rozumiem, że chodzi tylko o twoje doświadczenie. Więc powiem Ci, że: tak, ludziom Greta zaprząta głowę - jest wciąż całkiem głośnym tematem i trudno się na nią nie natknąć bywając w soszial midjach i komunikując sięz ludżmi interesującymi się światem i polityką.

Cytat:Swoją drogą czy nie ci sami ludzie którzy robili pod siebie z oburzenia bo gdzieś tam w USA trwał medialny lincz jakiegoś gnojka w czapce MAGA teraz od miesięcy katują w sieci to dziecko? Nie, na pewno nie. Nie.ma takiej możliwości, prawda?
To co piszesz to raczej chochoł. Sytuacje łączy właściwie tylko to, że mamy doczynienia z nastolatkiem. Poza tym są odmienne. Przede wszystkim dzieciak z Covington stał się przypadkowo "celebrytą" i został obrzucony gównem tylko za twarz i fałszywe doniesienia. Greta jest krytykowana zwykle za to, co mowi. Ale też nie wiem, o ktorych ludziach konkretnie mówisz, więc mogą być tacy, którzy się tak zachowują.

Generalnie jednak przykre w chu jest to, że Greta została cynicznie wystawiona na ostrzał i uważam, że promowanie jej przez media jest dość obrzydliwe. Ale chyba trochę o to chodziło ludziom, którzy jej używaja.

Odpowiedz
Nie wiem na jakich stronach bywasz, ale jak dla mnie, to nie dało się w ostatnich miesiącach śledzić najpopularniejszych serwisów internetowych, telewizji i prasy bez natknięcia się co najmniej kilka razy na wzmiankę o tej dziewczynie. Nie zdziwiłbym się jak Time wybrał ją na człowieka roku :p Zwłaszcza że ona jest raczej twarzą całego tematu ocieplenia klimatu niż osobą mającą wpływ albo cokolwiek do powiedzenia.

Odpowiedz
X miesięcy temu widziałem ją raz czy dwa w TV (ogólnie unikam jakichkolwiek programów informacyjnych jak tylko mogę) i pamiętam że pisano o jej wystąpieniu, ale to tyle :) Więc zastanawiam się czy ona faktycznie wciąż jest obecna w mediach, czy może temat podtrzymywany i drenowany jest do ostatniej kropli przez fejsbuka, twittera i memy właśnie.

@Nascimento
Jasne, nie twierdzę że to identyczna sytuacja, chodzi mi raczej o to, że mamy do czynienia z bardzo młodą osobą i, abstrahując od tego na ile ona sama się w to wszystko pcha, a na ile stoją za nią np. rodzice, ostatecznie bycie pośmiewiskiem może być dla niej równie krzywdzące, co dla tamtego chłopaka groźby itd. Niekoniecznie teraz, ale za ileś tam lat jej psychika odczuje konsekwencje tego wszystkiego. A może nie, nie wiem. Zmierzam do tego, że tak czy siak mamy do czynienia z ludźmi, tak po prostu, a o tym internet zdaje się często zapominać.

Wracając jeszcze na chwilę, tu już uwaga natury ogólnej, do fejsbuka - podziwiam jeśli czytacie albo, o zgrozo, wchodzicie w dyskusje z ludźmi tam. Kilka lat temu sam to robiłem, dzisiaj nie widzę niczego bardziej rakotwórczego niż, tak po prostu, ludzie na fejsie. Może raz na pół roku zdarza mi się gdzieś zajrzeć, rzut oka na komentarze kończy się zawsze bólem głowy. Ilość prostactwa i głupoty jest porażająca.

Odpowiedz
(07-12-2019, 02:34)Mierzwiak napisał(a): X miesięcy temu widziałem ją raz czy dwa w TV (ogólnie unikam jakichkolwiek programów informacyjnych jak tylko mogę) i pamiętam że pisano o jej wystąpieniu, ale to tyle :) Więc zastanawiam się czy ona faktycznie wciąż jest obecna w mediach, czy może temat podtrzymywany i drenowany jest do ostatniej kropli przez fejsbuka, twittera i memy właśnie.
No jest tutaj chyba efekt kuli śniegowej - wiesz, poleciały pierwsze niusy i teraz leci to dalej, kontry kontr itp. Potem dodatkowe wkładania kija w mrowisko, jak te nagłówki o tym, że globcio to wina patriarchatu, czy coś (ja już nie czytałem, tak jak ty wolałem się trochę odseparować od tego, żeby sie nie denerwowac), a ludzie podchwytują. No i u mnie na przyklad jak sie ma znajomych z roznej strony barykady to jedni udostepniaja, inni lajkuja, inni komentuja i sie to wyswietla - a że to spoko znajomi ogolnie to szkoda ich przestac calkiem obserwowac.

Cytat:Zmierzam do tego, że tak czy siak mamy do czynienia z ludźmi, tak po prostu, a o tym internet zdaje się często zapominać.
To prawda, choć wydaje mi się, że różnica jest jeszcze jedna. Wokół Grety są chyba ludzie, którzy działają trochę na zasadzie ekipy PRowej - np. jej rodzice z tego co rozumiem, więc pewnie trochę ją odseparowują od tych bardziej podłych komentarzy. Mam nadzieje. Ale masz racje. Dlatego wlasnie uwazam, ze przede wszystkim wykorzystanie jej jako twarzy jest bardzo cyniczne i wyrachowane, bo przeciez na wszystkim najbardziej traci wlasnie to dziecko. Bo niestety gnojów w Internecie, którzy napiszą o niej naprawde podłe rzeczy na pewno jest wielu.

Cytat:Wracając jeszcze na chwilę, tu już uwaga natury ogólnej, do fejsbuka - podziwiam jeśli czytacie albo, o zgrozo, wchodzicie w dyskusje z ludźmi tam. Kilka lat temu sam to robiłem, dzisiaj nie widzę niczego bardziej rakotwórczego niż, tak po prostu, ludzie na fejsie. Może raz na pół roku zdarza mi się gdzieś zajrzeć, rzut oka na komentarze kończy się zawsze bólem głowy. Ilość prostactwa i głupoty jest porażająca.
No, to mądre spostrzeżenie. Ja też przestalem już to robić, bo to zwykle w ogóle nie ma sensu. Nawet z większością znajomych nie wchodzę już w takie dyskusje. Czasem tylko przejrze komentarze gdzieś, ale to zwykle rzeczywiscie nie jest dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że fejsbukowi o to chodzi, żeby się wkurzać i angażować w takie durne dyskusje, bo więcej sie wtedy siedzi na fejsie - warto o tym pamietac.

Odpowiedz
No biedna Greta.
Greta płynie jachtem na konferencję klimatyczną zostawiając zerowy ślad węglowy...
Greta walczy z paliwami kopalnymi...
Greta wypoczywa w swoim pięknym ekologicznym domu...
Greta nie poszła do szkoły bo walczy z rasizmem i patriarchatem...
Grecie ukradli dzieciństwo...

Dobrze, że te wszystkie dzieciaki w Bangladeszu czy innych Filipinach mają tak napięty harmonogram zapierdalając przy szyciu miliona par butów dziennie, bo zapewne zapłakałyby nad ciężkim losem biednej Grety.

(06-12-2019, 21:38)Kluski napisał(a): Jest! Właśnie na to czekałem, szczegółowa analiza materiału z jakiego wykonane zostały meble od Wyborczej:

http://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,25481416,meblarska-afera-z-greta-thunberg-czy-punkt-siedzenia-wplywa.html#s=BoxOpImg9
Jak już "Wyborcza" się za coś weźmie to nie ma co zbierać :D
No Greta nie ma żadnych drogich mebli, ale w sumie to mogą być drogie meble, ALE NIE ZE SKÓRY, poza tym zostały im z czasów patriarchalnych grzechów młodości, a w ogóle to niech nie przesłoni nam to ważnego przesłania.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Jak to zauważył ktoś na Twitterze:

"Jezeli do sprzednia lub przekonania do czegoś, potrzebujesz dziecka, to znaczy, że jesteś oszustem"

Greta powinna być w szkole, ale pewnie dadzą jej maturę "ex catedra", a później jakiegoś mgr bez postawienia nogi na uniwerku. Może nawet PhD jakiś uniwerek jej da.

Kiedy o tym wszystkim myślę, przypomina mi się książka o upadku Imperium Rzymskiego Gibsona: kompletna infantylyzacja polityki elit, dekadentyzm z barbarzyńcami u bram granic imperium.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Po cholerę jej uczelnia, pewnie już ją chcą na prezes jakiegoś NGO walczącego o ochronę środowiska.

Odpowiedz
(07-12-2019, 02:34)Mierzwiak napisał(a): Jasne, nie twierdzę że to identyczna sytuacja, chodzi mi raczej o to, że mamy do czynienia z bardzo młodą osobą i, abstrahując od tego na ile ona sama się w to wszystko pcha, a na ile stoją za nią np. rodzice, ostatecznie bycie pośmiewiskiem może być dla niej równie krzywdzące, co dla tamtego chłopaka groźby itd. Niekoniecznie teraz, ale za ileś tam lat jej psychika odczuje konsekwencje tego wszystkiego. A może nie, nie wiem. Zmierzam do tego, że tak czy siak mamy do czynienia z ludźmi, tak po prostu, a o tym internet zdaje się często zapominać.

Mierzwiak, wszystko zgoda, ale jednak liczy sie skala i poziom tych internetowych "atakow". W wiekszosci to sa lepsze lub gorsze heheszki-memy, ewentualnie prawackie artykuly o tym, kto za ta Greta tak naprawde stoi. Kolesia w czapeczce MAGA zlinczowaly praktycznie cale kosher mainstream media, a wtorowala im celebrycko-liberalna smietanka. Mowimy o grozbach przemocy, wyrzucenia ze szkoly itd.

Greta stala sie zaledwie smiesznym memem, a poza tym to zyje obecnie jak paczek w masle, zapewne kontrolnie odcieta od tych prawackich "atakow". Nie watpie, ze ona wyrosnie na osobe z problemami, ale nie bedzie to imo wina internetowych troli, ale predzej jej kabalistycznych rodzicow oraz ich pedu po pieniadz i odrobine slawy dla siebie poprzez corke.

I w temacie:

Za organizatorami strajków klimatycznych, zainicjowanych przez Thunberg, stoją duże koncerny.

https://wpolityce.pl/swiat/476519-madrycki-dziennik-o-biznesie-stojacym-za-thunberg

(07-12-2019, 16:08)Nemo napisał(a): "Jezeli do sprzednia lub przekonania do czegoś, potrzebujesz dziecka, to znaczy, że jesteś oszustem"

Szarlatanskie metody, niewinnosc dziecka jako karta przetargowa. Siedmiolatka gadajaca o aborcji z kandydatem na prezydenta USA:

In Henniker, NH, a 7-year-old girl asked Pete Buttigieg about a women’s right to choose. “I believe that you make your decision whether you're going to have a child and then your decision is made and the abortion is not part of it. What do you think about that?” That exchange:

A tak w ogole Piotrek to kolejne dziecko (((rewolucji))) uderzajacy w chrzescijanskie wartosci:

I tak dalej:

Trans Boy, 8, has been LGBT Activist for 4 Years, Celebrated by Spanish Politicians

https://nationalfile.com/trans-boy-8-has-been-lgbt-activist-for-4-years-celebrated-by-spanish-politicians/

@@@

An elderly Swede was sentenced y-day for “hate crime” after commenting on a viral video. The man told the 2 Arabs who posted the video to leave the country after they said in the video “we Arabs are here to take over your country & u should suck our *****”. They weren’t sentenced

https://twitter.com/BasedPoland/status/1202492839659212801

Do weryfikacji, ale specjalnie zaskoczony nie jestem, bo to nie pierwszy taki przypadek:

Niemcy #Merkel. 40-letni migrant z Erytrei, Habte Araya, który wepchnął pod pociąg 8-latka i jego matkę (dziecko zmarło), nie będzie ścigany przez prokuraturę za morderstwo, bo jest - tradycyjnie już w przypadku migrantów morderców - "chory psychicznie".

https://twitter.com/sbalcerac/status/1202261265395146753

@@@

White Genocide is real:

https://twitter.com/sakkoira/status/1203022598470283264

@@@

Roznice kulturowe, czyli chrzescijanska Ameryka vs Ameryka spod znaku Kabaly:

https://twitter.com/DanKravitz4/status/1199250044123275269

@@@

African migrants fighting with the police as they try to block roads in the Italian city of #ReggioCalabria. They do it because they demand #Italy to give them either permanent residence papers or Italian citizenship. #Salvini can’t be elected quickly enough

https://twitter.com/BasedPoland/status/1203309263587827713

@@@

Quo Vadis, Zachodzie:

https://twitter.com/______NK____/status/1203307111700148225

Britain's First Transgender Couple to Allow Their 5-Year-Old Child To Begin Transition.

https://www.zerohedge.com/health/britains-first-transgender-couple-allow-their-5-year-old-child-begin-transition

:)

Odpowiedz
https://nczas.com/2019/10/21/korwin-mial-racje-750-tys-polakow-sadzi-ze-pieniadze-na-500-plus-pochodza-z-srodkow-partyjnych-prawa-i-sprawiedliwosci-oni-maja-prawo-glosu-w-wyborach/

Jak się ma cokolwiek poprawić w tym kraju przy takich wyborcach.

Odpowiedz
Haha, ci ludzie chyba oszaleli. Przecież to oczywiste, że 500+ to pieniążki, które stworzyły się dzięki dobru i solidarności życzliwych ludzi, dbających o los polskich rodzin. To że akurat ich powstanie zbiegło się z rządami PiS, to oczywiście duża zasługa Naszej Partii, ale no nie są to środki partyjne.

Ale jaja
.

Odpowiedz
[Obrazek: BdFk9kpTURBXy82MTY5NTE5ZjNiMDEyN2NmMDQ2Z...4KhMAWhMQE]
No i warto było :)
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Jak mnie to dziecko triggeruje
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
A mnie śmieszy, zawsze mi poprawia humor :)

[Obrazek: comment_5WPepv24ERXLU9cQmJhbKaFRCbstOScU.gif]

Odpowiedz
Laleczka Chucky religii klimatycznej na okładce popularnego magazynu - nie lubi Trumpa i mówi, że kto nie walczy z dwutlenkiem węgla, ten wspiera patriarchat, rasizm i kolonializm.

Ryzykujący życiem studenci z Hongkongu, ścierający się z czerwonym reżimem - e tam, i tak nie zmieszczą się na okładce tylu ich jest.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon