Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
Skonsultowałem to z administratorem i dostałem pozwolenie wydzielenia tematu.

Odpowiedz
Oooo, fajnie, można jechać po homo...
:)

Odpowiedz
Można normalnie rozmawiać, a nie jeździć po kimś.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Cytat:Oooo, fajnie, można jechać po homo

Po osobie, która pisze w ten sposób, to ja bym się normalnej rozmowy nie spodziewał :roll:

Odpowiedz
military napisał(a):Chyba pasuje do tematu:

http://wiadomosci.gazeta....n__Nie_myl.html
Jeśli można rozmawiać o tym w temacie o Homofobi to się co nieco wypowiem. Moim zdaniem powinni coś z tym gościem zrobić. To straszne, że taki człowiek jest wzorem dla paru milionów ludzi w Polsce. Na dodatek jeszcze na pielgrzymce reklamował swoją telefonie komórkową:P Oglądałem jeszcze wywiad Moniki Olejnik z Mularczykiem z PISu i jego obrona Rydzyka to śmiech na sali i mały skandal. Ale riposta Moniki Olejnik na wypowiedź Mularczyka "proszę nie mówić o Rydzyku jakiś ksiądz, bezcenna.
Jak będę miał więcej czasu może wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji o homofobi Solo, Artemis i Azgarotha bo to ciekawy temat wart dużej uwagi:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):A Amnesty International mogłoby się zająć prawdziwymi problemami, a nie płakać na litewskim prawem.
Wiesz, AI zajmuje się bardzo wieloma problemami, a to jest jeden z nich. I bynajmniej nie do końca wyimaginowany, bo o ile w tym wątku była już mowa o nieco opacznie rozumianej dyskryminacji (nieraz rzekomej), o tyle tym razem to prawo, traktowane literalnie, zdecydowanie pod dyskryminację podpada, o trywialnej wolności słowa nie wspominając. Sądzę, że los tej sprawy w Strasburgu jest przesądzony.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
a słyszeliście o przypadku pobicia homo w UE? jakiś kolo spuścił wpierdol homoseksualiście, odbyła się rozprawa, koleś dostał x lat za pobicie + bonus od sędziego za prześladowanie mniejszości. nieźle się uśmiałem, czytając tego newsa. rozumiem, że za pobicie bezdomnego, blondynki z pieprzykiem na lewym cycku i byłego czerwonoarmisty też wlepiają bonusy?

Odpowiedz
"Słyszeliście o przypadku pobicia homo w UE"? Bardziej ogólnie się nie dało? Rzuć jakimś linkiem, żeby dało się ocenić, czy to śmieszne, czy jednak nie. Bo na tę chwilę nie wiadomo, czy to nadgorliwość sędziego, czy uzasadniona decyzja, podyktowana okolicznościami sprawy (jeśli, dajmy na to, sprawca był skinem, który pobił geja właśnie ze względu na jego orientację, i można było tego dowieść).

Odpowiedz
Był taki kawał o tym jak biały potrącił czarnego w RPA... bardzo zabawny...

Wiadomo, że nie co się komu za co należy, tylko kto ma sprawniejszego prawnika.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Bo na tę chwilę nie wiadomo, czy to nadgorliwość sędziego, czy uzasadniona decyzja, podyktowana okolicznościami sprawy

na ten moment wiadomo, że idea równości wobec prawa poszła w odstawkę.

a linka nie zapodam, bo czytałem o tym miesiące temu. sorry, negrin nie mam tablicy korkowej i nie kolekcjonuje na niej przypadków katowania gejów:)

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 14:29 ]
http://www.dziennik.pl/polityka/article370058.ece

jak czytam takie rzeczy, to krew mi się w żyłach mrozi (albo gotuje - zależy). dzisiaj 3 lata za znieważanie gejów, jutro 5 lat za znieważanie ekologów, a pojutrze dożywocie za obrażanie ludzi w cętkowanych krawatach.

Odpowiedz
Skoro to było miesiące temu, nie pamiętasz co, nie pamiętasz jak, to po kiego uprawiasz Radio Erewań? Dla efektu?

Nie, idea równości wobec prawa w tej sytuacji nie jest zagrożona, w każdym razie w teorii -- a wobec braku jakichkolwiek konkretów odnośnie do sprawy tylko o teorii możemy sobie pogadać. W każdej sprawie mogą być okoliczności łagodzące i okoliczności obciążające. Jest prawdopodobne, że jeśli pobiję Cię, bo odbiłeś mi dziewczynę, otrzymam mniejszy wyrok, niż jeśli pobiję Cię, bo jesteś Żydem. Tak samo jak każdy trup pozostaje trupem, a jednak różne zabójstwa są różnie osądzane.

Wybacz, ale skrawek nibywiadomości w stylu "a słyszeliście, że facet gdzieś tam dostał większą karę, bo pobił geja? co za niesprawiedliwość!" to przejaw jakiegoś tam uprzedzenia. Pomimo braku szczegółów sprawy, przedstawiasz ją w jednostronnym świetle. Nie mówię, że omawiana decyzja sądu NIE była niesprawiedliwa i NIE była przejawem nadgorliwości. Ja tego po prostu nie wiem, bo nie znam szczegółów. Niemniej równie dobrze wszystko mogło być w pełni sprawiedliwe, zgodnie z opisanymi powyżej prawidłowościami.

PS. Craven, jasne, wiadomo. Ale to już trochę inna kwestia :) I znów: nie możemy o niej mówić w tej sprawie, skoro... de facto tej sprawy nie znamy.

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 13:37 ]
Mental napisał(a):jak czytam takie rzeczy, to krew mi się w żyłach mrozi (albo gotuje - zależy).
Ale weź mi wytłumacz, dlaczego? Nie podoba Ci się, że geje chcą uzupełnienia wyraźnie wybrakowanego zapisu, czy nie podoba Ci się, że ten zapis w ogóle istnieje (a jednak jakoś nie słychać, żeby ktoś z jego powodu trafiał za kratki na 3 lata).

Odpowiedz
Cytat:Jest prawdopodobne, że jeśli pobiję Cię, bo odbiłeś mi dziewczynę, otrzymam mniejszy wyrok, niż jeśli pobiję Cię, bo jesteś Żydem.

ja wiem, że takie rzeczy się praktykuje i to jest złe. to jest furtka dla wielu poważnych nadużyć. ale dla ciebie jest ok, więc ok.

Cytat:Tak samo jak każdy trup pozostaje trupem, a jednak różne zabójstwa są różnie osądzane.

wiadomo. jest różnica między zastrzeleniem kogoś, a gwałtem, torturami i zastrzeleniem.

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 14:42 ]
Cytat:Ale weź mi wytłumacz, dlaczego?

bo to jest furtka, negrin. furtka do daleko większych nadużyć. w wolnym, zdrowym państwie prawa koleś, który domaga się takiego zapisu, zostałby wyśmiany.

Odpowiedz
Powiem więcej: nie tylko jest dla mnie ok (podkreślam: w teorii), ale bez tego nie byłoby sprawiedliwości.

Odpowiedz
sprawiedliwości powiadasz? zmasakrowałem geja bejsbolem, bo jest gejem i dostałem 15 lat + 3 latka jako bonus za "prześladowanie mniejszości". zmasakrowałem nie-geja bejsbolem, bo miał bluze z kapturem - dostałem 15 lat. to jest twoja sprawiedliwość?

Odpowiedz
Mental, prześladowanie mniejszości nie jest JEDYNĄ okolicznością obciążającą, z pewnością o tym wiesz.

A wolność wypowiedzi jak najbardziej, ale wolność zawsze musi się kończyć tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Zwróć uwagę, że cytowany zapis z kk mówi również o naruszaniu nietykalności cielesnej.

Odpowiedz
Cytat:Zwróć uwagę, że cytowany zapis z kk mówi również o naruszaniu nietykalności cielesnej.

ok, wyobraź sobie, że wychodzę teraz na rynek i mowie: "geje do gazu". kto przez to zginął? kto doznał uszczerbku cielesnego z powodu moich słów? ilu ludzi zabiłem?

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 14:49 ]
Negrin napisał(a):prześladowanie mniejszości nie jest JEDYNĄ okolicznością obciążającą, z pewnością o tym wiesz.

prześladowanie mniejszości nie powinno być żadną okolicznością obciążającą. człowiek to człowiek. krwawi tak samo. w tym właśnie sęk. w zdrowym państwie, gdzie obowiązuje wolność i odpowiedzialność jednostki za swoje czyny, wszyscy ludzie są równi wobec prawa.

Odpowiedz
Ale co to ma być za przykład? W kk na razie nie znalazł się zapis o orientacji seksualnej (choć rzeczywiście musi się tam znaleźć, skoro art. 257 w ogóle istnieje), ale jest cała reszta więc proszę, wskaż mi przykład sytuacji z Polski, kiedy to ktoś, kto wyszedł na rynek i powiedział: "[ktoś o konkretnej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej] do gazu", poszedł za to do więzienia. Masz chyba fałszywe wyobrażenie o prawie jako o jakimś automacie, a tak wcale nie jest. Przepis piętnujący prześladowanie ze względu na przynależność (i tak dalej) jest niezbędne właśnie po to, by wyznaczyć granice wolności słowa. Przy czym naprawdę między "wyjściem na rynek" a, powiedzmy, zorganizowaną kampanią wycelowaną w określoną grupę (o atakach na nietykalność cielesną tym razem nawet nie wspominam) jest ogromny dystans.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Przepis piętnujący prześladowanie ze względu na przynależność (i tak dalej) jest niezbędne właśnie po to, by wyznaczyć granice wolności słowa.

miło mi to słyszeć.
w takim razie nie zdziw się, jak za miesiąc wyjdzie przepis piętnujący prześladowania ze względu na preferencje kulinarne. absurd? zawsze wszystko zaczyna się od rzekomo "sprawiedliwego", "właściwego" przepisu. furtka została otwarta.

Odpowiedz
Mental, sorry, ale libertariańskie reductio ad absurdum od dawna nie robi na mnie wrażenia :) Nic osobistego, ale nie da rady takiego wątku w dyskusji traktować serio, więc pozwolę sobie w ogóle go nie traktować. Chwilowo over and out :)

Odpowiedz
ja mam dokładnie takie same odczucia czytają twoje wypowiedzi. przy czym jest pewna drobna różnica - "moje absurdy" nie prowadzą do prawno-ideologicznych nadużyć, nikogo nie dyskryminują ani tym bardziej nie wywyższają nikogo ponad innych. człowiek to człowiek. tymczasem w twojej wizji aż się prosi o rozmaite patologie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon