Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
solo, ale co ma wspólnego konserwatyzm z nieufnością wobec "nakazów tolerancji"? przecież ja nie mowie o ideologii - ideologia, etyka, moralność są indywidualną sprawą każdego człowieka, a wolność do głoszenia poglądów - niezbywalnym jego prawem. jak czujesz się obrażony, zakładać mp3 na uszy i idziesz w długą. żadne społeczeństwo czy inny socjalistyczny twór nie ma prawa się do tego mieszać.

Odpowiedz
No to mam za swoje, że przez chwilę znów potraktowałem tę dyskusję serio... Frajer ze mnie.

Kończąc temat, Mentalu, jeśli nie odpowiada Ci zasada umowy społecznej, to wypisz się ze społeczeństwa. Zbierz kasę, kup tropikalną wyspę... a w wersji econo: zaszyj się w szałasie w Bieszczadach. Zmiany obywatelstwa Ci nie proponuję, bo w każdym innym państwie wciąż pozostaniesz członkiem społeczeństwa, ze wszystkimi tego konsekwencjami. A zatem wyspa albo szałas. W przeciwnym razie -- jak długo jesteś członkiem społeczeństwa, tak długo musisz się godzić z tym, że funkcjonuje ono w oparciu o consensus. Tertium non datur.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Mental napisał(a):solo, ale co ma wspólnego konserwatyzm z nieufnością wobec "nakazów tolerancji"? przecież ja nie mowie o ideologii - ideologia, etyka, moralność to indywidualne sprawy każdego człowieka i żadne społeczeństwo czy inny socjalistyczny twór nie ma prawa się do tego mieszać.

Ja nie o tym, tylko o tym że nie musisz się bać nakazów poprawnego myślenia w Polsce i nie musisz bać się zbrodniomyśli. A dlaczego, to napisałem powyżej.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Kończąc temat, Mentalu, jeśli nie odpowiada Ci zasada umowy społecznej, to wypisz się ze społeczeństwa.

nie, nie wypisze się ze społeczeństwa, bo 1) nie wiem, co to jest "społeczeństwo" - to chyba jakiś wymysł socjalistów; 2) nie popieram anarchii. jedyne, czego chcę, to wolności. i znowu to samo: mówisz mi, co mam zrobić. mam się wypisać z czegoś, a ja tego nie chcę. zwłaszcza że nie mam alternatywy pod postacią województwa X, w którym ciebie nie ma i w którym mogę wyjść na rynek, wyzwać gejów od pedałów i wziąc odpowiedzialność za własne słowa. nie mogę tego zrobić, bo negrin do spółki ze "społeczeństwem" mi zakazują.

Odpowiedz
Mental napisał(a):w którym ciebie nie ma i w którym mogę wyjść na rynek, wyzwać gejów od pedałów i wziąc odpowiedzialność za własne słowa

Możesz.

Odpowiedz
tzn. co? mogę zorganizować paradę nienawiści?

Odpowiedz
Oczywiście, pod warunkiem że nie złamiesz w jakiś rażący sposób prawa.
Bo nie będziesz np. nawoływać do bicia homo? To by było nie ok. Jeśli uważasz, że zakaz czegośtakiego godzi w twoje prawa, to faktycznie się mylisz, ale to inna sprawa.

Odpowiedz
Cytat:kodeks karny, który rozróżnia wykroczenia, ale nie ze względu na orientację seksualną, tylko stopień okrucieństwa + coś tam jeszcze.

"coś tam jeszcze" może być chyba "motywacją zasługującą na szczególne potępienie"? Karaluch pobił Franka, bo Franek jest gejem, w rezultacie Karaluch dostaje zwykły wyrok + bonus.
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Mental napisał(a):tzn. co? mogę zorganizować paradę nienawiści?
Jak najbardziej. Jeśli Homo mogą organizować swoje parady pod szyldem "stop nietolerancji" ty możesz zorganizować kontrę takiej paradzie nikt ci tego nie zabroni. Powinieneś tylko pamiętać by taką paradą nie uderzyć w czyjąś godność czyli tak jak napisał Solo powyżej.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):Powinieneś tylko pamiętać by taką paradą nie uderzyć w czyjąś godność

No i tu jest pies pogrzebany, bo np. parada pt. homo to obrzydliwcy, każdy "uświadomiony" homo potraktuje z mety jako uwłaszczającą jego godności. Na szczęście tym nie trzeba się w Polsce przejmować, bo on takiej sprawy w sądzie nie wygra. Inna sprawa, gdyby Mental nawoływał do łamania prawa. To jest granica.

Odpowiedz
Solo napisał(a):np. parada pt. homo to obrzydliwcy, każdy "uświadomiony" homo potraktuje z mety jako uwłaszczającą jego godności
Według ciebie nazywanie kogoś (KOGOŚ, nie homo, ale ogólnie) obrzydliwcem nie jest uwłaczające?

Odpowiedz
Solo napisał(a):Bo nie będziesz np. nawoływać do bicia homo?

czemu zakładasz, że nie będę? może będę. sęk w tym, że tuż po wygłoszeniu pierwszych słów nawołujących do mordowania, SWAT rozpędzi zbiorowisko skinów, a ja pójdę do mamara. i to jest kurna ok! tak powinno funkcjonować zdrowe państwo.

Karaluch napisał(a):"coś tam jeszcze" może być chyba "motywacją zasługującą na szczególne potępienie"?

jeżeli tak jest, to mamy rzeczywiście zajebiste prawo. tylko pogratulować. pobicie hetero dla 15 zł =/= pobiciu homo za bycie homo. pobicie homo to coś straszniejszego. 3 lata bonus. super.

Odpowiedz
Solo napisał(a):No i tu jest pies pogrzebany, bo np. parada pt. homo to obrzydliwcy
Takiej parady nie miałem na myśli- raczej "stop pedalskim małżeństwom czy próby wywalczenia prawa do adopcji". Parada jak najbardziej uderzająca w gejów ale nikt Cię do sądu nie poda bo bezpośrednio nie obraziłeś żadnego geja. :razz:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Mental napisał(a):nie popieram anarchii
Popierasz. Tak w każdym razie wynika z tego wątku.

Mental napisał(a):w którym mogę wyjść na rynek, wyzwać gejów od pedałów i wziąc odpowiedzialność za własne słowa. nie mogę tego zrobić, bo negrin do spółki ze "społeczeństwem" mi zakazują.
Możesz. O paragrafie kodyfikującym ową odpowiedzialność za słowa toczy się tutaj dyskusja.

Odpowiedz
Solo napisał(a):gdyby Mental nawoływał do łamania prawa. To jest granica.

dokładnie o to mi chodziło. gdybym nawoływał do bicia gejów we wtorek o 18 albo ogólnie do bicia, albo mordowania żydów. to jest granica, za która kończy się wolność słowa, a zaczyna kryminał.

Negrin napisał(a):Popierasz. Tak w każdym razie wynika z tego wątku.

tak się chyba tylko tobie wydaje. osoba, która pisze o kodeksie karnym, policji i wymiarze sprawiedliwości nie może popierać anarchii. sorry.

Negrin napisał(a):Możesz.

no wreszcie coś niesocjalistycznego usłyszałem od ciebie:)

Odpowiedz
Cytat:jeżeli tak jest, to mamy rzeczywiście zajebiste prawo.

Ową motywację oskarżyciel musi przecież udowodnić. Jeśli się nie uda, zostaje paragraf za pobicie i cześć.
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Według ciebie nazywanie kogoś (KOGOŚ, nie homo, ale ogólnie) obrzydliwcem nie jest uwłaczające?

Nie, jeśli to jest prawdą.
Jeśli się nie myjesz i śmierdzisz i powiem ci to w oczy, to to nie będzie uwłaszczające, tylko prawdziwe.

Mental napisał(a):czemu zakładasz, że nie będę? może będę. sęk w tym, że tuż po wygłoszeniu pierwszych słów nawołujących do mordowania, SWAT rozpędzi zbiorowisko skinów, a ja pójdę do mamara.

Dla mnie to jest proste: wolność kończy się tam, gdzie zaczyna ograniczać wolność drugiego człowieka.

Danus napisał(a):Takiej parady nie miałem na myśli- raczej "stop pedalskim małżeństwom czy próby wywalczenia prawa do adopcji".

To jest jak najbardziej ok.

Zdaje się, że zakończyłeś dyskusję kilka postów wyżej.

Odpowiedz
Karaluch napisał(a):Ową motywację oskarżyciel musi przecież udowodnić.

jasne, ale nie po to, żeby wlepić mi dodatkowe 3 lata, tylko po to, żeby akt oskarżenia miał rece i nogi. do paki idę za pobicie. pobiłem homo, idę siedzieć. ZA POBICIE CZŁOWIEKA.

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 20:42 ]
Solo napisał(a):wolność kończy się tam, gdzie zaczyna ograniczać wolność drugiego człowieka.

AMEN!
twoja wolność machanie pięścią kończy się na czubku mojego nosa.

Odpowiedz
Solo napisał(a):Nie, jeśli to jest prawdą.
Ale nie mówimy o fakcie, tylko o opinii. "Pedały to obrzydliwcy" nie jest stwierdzeniem obiektywnym którego prawdziwość można dowieść.

Odpowiedz
Mental napisał(a):
tak się chyba tylko tobie wydaje. osoba, która pisze o kodeksie karnym, policji i wymiarze sprawiedliwości nie może popierać anarchii. sorry.
Słuszna uwaga i muszę przyznać rację. To, co piszesz w tym wątku, tak piramidalnie nie trzyma się kupy i rozchodzi się w szwach, że muszę Ci podziękować za zwrócenie uwagi na kolejny zgrzyt.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon