I, Frankenstein (2014)
Problematyka utworu: Potwór Frankensteina napieprzający się z demonami.

Film miałem zlać i poczekać na jakiś mniej oficjalny seans w okolicach premiery BD, ale bardzo pozytywna recka KMFu wprawiła mnie nieco w osłupienie. Widział ktoś jeszcze? Bo ja dalej poniekąd sądzę że to taka zgrywa ze strony redakcji :)

Jutro miałem się wybrać na "Saving Mr. Banks", ale nie grają w pobliskim kinie, a na drugi koniec miasta zapieprzać mi się nie chce, więc rozróba z Frankensteinem mogła by wskoczyć na miejsce Disneya. Pytanie tylko czy warto poświęcać te niecałe 2 dychy?
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(23-01-2014, 17:22)Grievous napisał(a): ale bardzo pozytywna recka KMFu wprawiła mnie nieco w osłupienie.

Przecież to Dux pisał :) Równie dobrze mógłbyś się zdziwić faktem, że Danus jara się kosmitami, a Mental bronią palną - c'mon! :) Osobiście podejrzewam, że film jest w porywach średni.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Trailery kłamią. Ale są takie filmy, które śmierdzą kałem na kilometr i to jest jeden z nich ;)

Odpowiedz
(23-01-2014, 17:25)Mefisto napisał(a): Przecież to Dux pisał :) Równie dobrze mógłbyś się zdziwić faktem, że Danus jara się kosmitami, a Mental bronią palną ...

A Lawrence Nolanem i Hathaway xD (Sorry I'm Attention Whore).

Przy czym niby Dux pisze w swojej recenzji, że trailery kłamią. Cóż dla mnie film wygląda z nich jak coś a la "Priest" , który dobrym filmem nie był.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Cytat:Potwór Frankensteina napieprzający się z demonami.

Żadne recenzje mnie nie nakłonią żeby iść na coś takiego do kina.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Na nowym filmie o Frankensteinie najlepiej bawić się będą fani cyklu "Underworld" oraz osoby, które w wojnie między armią gargulców, a zastępami demonów widzą miejsce dla monstrum stworzonego przez Mary Shelley. Do mnie niespecjalnie to przemawia, choć przyznam, że miejscami jest to zabawa udana - scen akcji jest pełno i są bardzo dobrze wyreżyserowane, wygląd filmu ładnie koresponduje z fabułą (jest odpowiednio mrocznie i wręcz apokaliptycznie), a świetna oprawa muzyczna tylko to podkreśla.
Gorzej jest, gdy bohaterowie ze sobą nie walczą; potwór Frankensteina (Adam) chce czegoś więcej od życia niż... życia, ale niespecjalnie wiadomo czego. Duszy? Partnerki? Świętego spokoju? Trudno się rozeznać, dlaczego podejmuje walkę, ale oglądamy dalej, bo walczy wspaniale. Aaron Eckhart nie ma czego grać, choć i tak jest lepszy niż Bill Nighy, który kopiuje samego siebie z "Underworldów".
Film jest krótki i przewidywalny, ale dla tych którzy lubują się w fantastycznym łubu-du (wspomniany "Underworld", ale i "Legion") pozycja warta polecenia. Osobiście czuję, że pomimo absurdalności założenia jest to trochę film straconej szansy - z lepszą historią i ciekawszymi postaciami mógłby to być obiekt kultu, a tak, szybko może zostać zapomniany. No chyba, że będzie hitem i zapadnie decyzja o sequelu;)
5/10

Odpowiedz
(23-01-2014, 19:38)Crash napisał(a): Duszy? Partnerki? Świętego spokoju?

Może świętego spokoju w duszy partnerki? :)
Będzie niefanbojska recka?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Może i będzie, ale nie ode mnie.

Odpowiedz
(23-01-2014, 19:38)Crash napisał(a): a świetna oprawa muzyczna tylko to podkreśla.

Właśnie sobie słucham. O ten kawałek jest rzeczywiście świetny!

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Jest styczeń, a ja już wiem, że gorszej spierdoliny w tym roku nie będzie. Wyobraźcie sobie, że ktoś obejrzał "Van Helsinga", "Underworldy" i "Księdza 3D", po czym stwierdził, że z każdego z tych filmów weźmie to, co w nim najgorsze. Już? No to macie "I, Frankenstein".

1/10
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
(24-01-2014, 02:35)Lawrence napisał(a): Właśnie sobie słucham. O ten kawałek jest rzeczywiście świetny!
Myślę że gdyby ktoś chciał sparodiować gromkopierdne hollywoodzkie melodie okraszone męskimi chórami nagrałby dokładnie coś takiego. Przecież to jakaś padaka jest :)

Odpowiedz
(23-01-2014, 19:38)Crash napisał(a): ... w fantastycznym łubu-du (wspomniany "Underworld", ...

Czy "Underworld", w którym przez 3/4 filmu gadają można nazwać łubudubu?

A opinii wychodzi, że jest to tak złe, że trzeba obejrzeć. Choć odstraszyło mnie przyrównanie do "Van Helsinga", który był megakoszmarem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Recenzja Duxa vs rottentomatoes ;) - http://www.rottentomatoes.com/m/i_frankenstein/
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
No i mamy problem xD czas na rapowa bitwe!

Odpowiedz
Właśnie przeczytałem że scenarzystą i reżyserem tego filmu jest facet, który napisał Mannowi Zakładnika.

Odpowiedz
Jakby scenariusz Zakładnika wziął na warsztat jakiś przeciętny reżyser, a Vincenta zagrał słaby aktor to nie wiem czy byłoby się czym zachwycać.

Odpowiedz
No i? To samo można powiedzieć o każdym dobrym filmie, a jakoś nie widzę, przykładowo, w temacie o Wilku z Wall Street refleksji że nie byłoby się czym zachwycać gdyby ten scenariusz zrealizował przeciętny reżyser, a obsadę zasilili jacyś słabi aktorzy.

Odpowiedz
Są scenariusze, które są zajebiste i wystarczy ich nie zepsuć, żeby wyszedł spoko film, a są też takie filmy w których scenariusz jest kiepskawy, ale wykonanie znakomite. Zakładnik to ten drugi typ :)

Odpowiedz
Z dobrego scenariusza da się zrobić zły film, ale ze złego nie da się zrobić dobrego filmu. To podstawowa zasada od której nie ma odstępstw, tak więc mylisz się tak bardzo jak tylko się da :)

Odpowiedz
Tylko, że mi serio nie podoba się scenariusz Zakładnika, uważam, że to kiepski skrypt, ale sam film jest dobry. Dyskutuj z tym :p

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon