Ice Age / Epoka Lodowcowa 1-4 i dalej
[Obrazek: 1683736756.jpg]

Nuda. I to taka na serio nudna.
Dwie pierwsze części "Ice Age" były zjadliwe, nawet dość śmieszne i jakieś takie pociągające. W trójce nie ma niczego z oryginałów. Jest za to sterta bardzo głupich pomysłów. No bo skoro nie można wymyślić ciekawej fabuły na śniegu, to wymyślmy dinozaury. Gdzie? Ano... pod lodem. I jest: tropikalna dżungla. Że na górze zlodowacenie? Nie ma problemu, dżungla jest enklawą ogrzewaną przez... strumień lawy... :) Rozumiem zasady stosowania konwencji, w szczególnie w bajkach dla dzieci, ale pewne granice głupoty nie powinny być przekraczane. Tutaj zostały i to nie raz.
Ale bzdurność założeń scenariusza nie jest problemem największym filmu. Gorzej jest z bohaterami: obok starych już Mańka, Eli (w poprzednim filmie była o ile pamiętam Bożenka, to skąd teraz Ela?), Sido i Diego, mamy znowu wkurzające oposy (tutaj wyjątkowo irytujące), plus kilku innych bohaterów, z całą masą dinozaurów. Wszystko to jest męczące w swoich usiłowaniach rozbawienia widowni, bardzo nieudolnych niestety.

Zresztą nie wiem, może tym razem miał to być film tylko dla dzieci, a nie po części dla ich rodziców, jak w poprzednich przypadkach. Może nie powinienem iść na ten film. Faktem jest jednak to, że nawet sceny z wiewiórem nie śmieszą, choć zrobione są dynamicznie i z energią, ale jak cały film, trochę bez pomysłu.

Bo fabuła w filmie jest po prostu szczątkowa: ot, Sido zostaje porwany wraz z małymi dinozaurzątkami przez ich matkę, a reszta przyjaciół śpieszy mu z pomocą. I w zasadzie koniec fabuły. Wszystko to okraszone wyjątkowo naciąganym humorem i tyle. W trakcie filmu doznałem ataku senności, co mnie nie spotkało od lat w kinie, więc co można więcej powiedzieć: marnota. Film ratuje na szczęście w miarę udany, nakręcony na jakimś tam poziomie finał, więc efekt jest w sumie co najwyżej przeciętny, ale to i tak duża porażka. Czas skończyć serię, jeśli skończyły się pomysły.

Acha - trójwymiar w filmie po prostu jest. Nie ma tam niczego ciekawego, nie ma pomysłowego wykorzystania tej techniki dla fabuły, jak to było np. w "Monsters vs. Aliens", tutaj po prostu to jest i męczy to wzrok. A w ogóle okulary 3D powodują przyciemnienie obrazu przez co kolory są po prostu mniej soczyste. Coraz mniej podoba mi się ta technologia.

5/10

Odpowiedz
Powtórzę się:

Wobec takich filmów używam (i nadużywam) określenia sympatyczny.

Fabuła niesamowicie prościutka, ale jest naprawdę zabawnie, żadnych wymuszonych popkulturowych gagów, chociaż nawiązań nie brakuje, choćby do Parku Jurajskiego, ale nic na siłę. Sceny z wiewiórem i wiewiórą (momentami autentycznie mistrzowskie jak tango czy bańki) bardzo ładnie wplecione w scenariusz. Zdecydowanie najlepsza część. 8/10

Efekty 3D bardzo "zwyczajne", żadnych nachalnych chwytów w postaci przedmiotów/postaci wyskakujących z ekranu. Podczas oglądania zwykłej wersji raczej nikt nie pomyśli "O, to ujęcie powstało z myślą o 3D."

Odpowiedz
Solo napisał(a):Acha - trójwymiar w filmie po prostu jest. Nie ma tam niczego ciekawego, nie ma pomysłowego wykorzystania tej techniki dla fabuły, jak to było np. w "Monsters vs. Aliens", tutaj po prostu to jest i męczy to wzrok. A w ogóle okulary 3D powodują przyciemnienie obrazu przez co kolory są po prostu mniej soczyste. Coraz mniej podoba mi się ta technologia.

Tzn co było ciekawego w tej kwestii w "M vs. A"? Facet odbijający piłkę w ekran?

Odpowiedz
Craven napisał(a):Tzn co było ciekawego w tej kwestii w "M vs. A"? Facet odbijający piłkę w ekran?

Też. Poza tym 3D powodowało tam wrażenie plastyczności samego świata, w którym wiele się działo faktycznie w 3 wymiarach. W IA3 po prostu są zaokrąglone postacie i nic ponad to. Co ciekawe, gdy czasami zdejmowałem okulary widać było, że np. postacie na pierwszym planie są dwuwymiarowe, a tylko tło jest 3D.

Odpowiedz
Solo napisał(a):męczy wzrok w tych niewygodnych okularach
Mówisz? Ja zawsze po 5 minutach zapominam, że je mam na nosie.

A film... średni :)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
dyskusja o 3D została przeniesiona tutaj

Odpowiedz
Ice Age 3 nie jest na pewno najlepszą animacją jaką widziałem. Bawi raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem. Dzieciaki w kinie dobrze się bawiły, ja generalnie także. Dużo przemyślanych nawiązań do innych filmów (Park Jurajski, Rambo, czy słynne już "czerwone czy niebieskie?"). Fabuła prosta jak budowa cepa. Nie, cep jednak jest bardziej skomplikowany w budowie. Ale przecież mówimy tu o animacji dla młodszych widzów.

3D nie jest szokujące, ale nie mam porównania bo na wielu seansach z okularkami nie byłem. Dobrze wyeksponowane postacie, kilka ciekawych pomysłów z dinozaurami... Wasze pociechy nie będą narzekać.

7/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Raaaany ale nuda. Film jest tak denny i tak głupi, jak to tylko możliwe. Tu nic nie ma sensu, a każda akcja służy po prostu kolejnej akcji - ganiają się zresztą przez cały film, co jest bardzo męczące. Całość to ledwie półtorej gadzi...eee godziny, ale miałem dość już w połowie. Co prawda wciąż można liczyć na kilka fajnych i śmiesznych tekstów, mamy nowe, cool postaci (Simon Pegg rulez), ale całość jest po prostu przekombinowana, brakuje świeżości, która charakteryzowała poprzednie dwie części, a poza tym wszystko to przesłodzone i miałkie. Nawet wiewiór, choć dostał koleżankę, już bardziej irytował jak bawił (scena z piosenką miłosną by żołądź to szczyt kiczu!).

5/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Niestety ale trójka Epoki to wręcz to samo co Shrek Trzeci- część zdecydowanie gorsza od poprzednich, niby dużo się dzieje, jest też jakiś pomysł ale dialogi jak i humor pozostają daleko w tyle. Może zaśmiałem się lekko z raz. Reszta słabizna.
koronex1989

Odpowiedz
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0A0ZFnwp7zw[/youtube]
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
To było fajne za pierwszym i drugim razem - teraz jest...irytujące.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ale pier.... cie coniektórzy. Bardzo fajna część, trzyma poziom 1 (bo 2 wydaje mi się słabsza). Właściwie to wszystkie nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

1 - 8/10
2 - 7/10
3 - 7+/10

I wypożyczam 4 bo to zacna seria.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
też oglądnałem w niedzielny poranek IE3. I jest słabo. Wciąż można liczyć na kilka kapitalnych żartów, ale rozwinięcie serii w stronę "rodziny" w taki sposób mnie po prostu znudziło i wydało się nieodpowiednie do tych postaci. Parę razy miałem taki wtf, oglądając bajkę. I animacja sama w sobie jakoś wypadła blado, w tym wiele widoczków było odbębnionych. Takie 5/10 i raczej znikomy replay value.

loading podpis...

Odpowiedz
Nie wiem czy nie tu pasuje bardziej opinia do 4. Może ktoś zmieni temat na "serie"?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
zmienić mogę, ale radzę Ci się rozpisać ładnie o pozostałych częściach :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Ale wiesz, że ja jestem strasznym sklerotykiem? A tamte oglądałem dosyć dawno? :)
To może na razie się wstrzymaj bo i tak niewiele osób tu zagląda.

Jak pisałem wyzej: 3 pierwsze są dobre. 4 to porażka.

Odpowiedz

Co dalej? Podróż w kosmos trójki głównych bohaterów? Jakis crossover i wizyta Transformersów na Ziemi? Powrót do przyszłości?
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Nic specjalnego ale... to może być lepsze od 4. Wspominałem już, jak nie znoszę tej części? :)
Jak mnie żenowaly te inafantyle wymuszone akcje, ci denni piraci czy... wiewiór biegający po jądrze Ziemi?
Wiewiór i jądro Ziemi... Litości.

Poza tym - wygląda to na zamknięcie serii, oby udane. 4 przeskoczyć będzie łatwo więc może być dobrze.

Odpowiedz
Byłem z dzieciakami, bo się uparły, że chcą coś obejrzeć, a dawno nie byliśmy w kinie, więc padło na "Epokę Lodowcową"
Skoro czwórka była kiepska to tutaj jest po prostu beznadziejnie. W sumie to fabuła jest tak głupia i mizerna, że nawet trudno mówić o jakiejś fabule. Niby jest jakaś akcja z początkiem, środkiem i końcem, ale to w zasadzie zbiór skeczy, które już widziałem w tej serii Bóg wie ile razy. 
Dla ciekawych
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Bo to jest aż szokujące, jak szybko po pierwszej części która była świeża, rześka i oryginalna, w sumie już w sequelu postawiono na standardowy pack nowych "śmieszkujących" postaci i całej masy stałych elementów fabularnych jak w innych animacjach. Tego nawet nie mam zamiaru oglądać...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości