Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

In the Shadow of the Moon (Netflix, 2019) reż. Jim Mickle

Dodam, że jest to nowy film kolesia od bardzo udanego "Cold in July".

Tutaj jakiś taki meh z tej zapowiedzi :/

Odpowiedz
Mam złą wiadomość dla wszystkich fanów wybitnego COLD IN JULY:

nowy film Jima Mickle, IN THE SHADOW OF THE MOON to ewidentnie film netflixa/10. Potworna strata czasu do tego z dość naciąganym, czarnobiałym, rozwiązaniem intrygi, gdzie złem okazują się białe prawaki piszące złe blogi, czy coś.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
:(
Szkoda bo Cold in July to kawał świetnego i konkretnego kina z znakomitymi aktorskimi występami, dobrą historią i konkretną realizacją.
Ten film to jeden z powodów dla których tak lubie Dona.

Odpowiedz
Crov, założysz temat? Zbieram się z wypunktowaniem co z tym filmem nie tak.

Odpowiedz
Ja raczej nie, bo w sumie w tej chwili więcej niż to, co napisałem nie mam do dodania, ale może jak zobacze Twoje zdanie to coś mnie ruszy. Na te chwile najwazniejsze przemyślenie na temat tego filmu jakie mam to, że Boyd Holbrook przypomina mi młodego Mela Gibsona.

Odpowiedz
Na etapie zwiastuna prezentowało się to już strasznie nijako i nudno, ale zawsze jakieś nadzieje można mieć. Wygląda, że tym razem złudne. Szkoda :(

Odpowiedz
No i jak, Mierzwiak, będzie ta opinia? :) Ciekaw jestem co naskrobiesz.

Odpowiedz
Będzie, będzie. O, teraz nawet :)

UWAGA, NIE UKRYWAM SPOILERÓW

Wkurwił mnie ten film niesamowicie z wielu powodów, ale najpierw plusy.

Boyd Holbrook jest spoko, nie widziałem go jeszcze w roli w której by mi się nie podobał i chociaż ta rola czapek z głów nie zrywa, wypadł dobrze, to dobry aktor z dobrą prezencją.

Abstrahując od pierwszego ujęcia filmu które jest jednym wielkim spoilerem po którym odgadnięcie intrygi jest dziecinnie łatwe to podobał mi się pierwszy, dziejący się w 1988 roku segment. Miał swój klimat, tempo, tajemnicę (nawet jeśli tylko pozorną), autentycznie dobrze się to oglądało.

Niestety wraz z kolejnymi przeskokami w czasie i odkrywaniem fabularnych kart robi się coraz gorzej, nudniej, głupiej i... moralnie wątpliwiej. Bo co my tu mamy?

Podróżniczkę w czasie, która - uproszczając - likwiduje rasistów, nacjonalistów, białych suprematystów - ludzi odpowiedzialnych za zamach i kolejne po nim, ci w efekcie doprowadzi do wybuchu w Ameryce nowej wojny domowej.

Niezależnie od tego czemu w przyszłości mają zapobiec jej działania, film mówi nam, że rozwiązaniem problemu jest zabijanie niewinnych ludzi (którzy w tym danym momencie w czasie przecież jeszcze niczego złego nie zrobili), że tylko tak da się zdusić pewne idee i poglądy. Oczywiście można machnąć ręką i zbyć to jako bzdurną historyjkę sci-fi, jasne, ale przesłanie to jest niebezpieczne, zwłaszcza w obecnym klimacie politycznym.

Odpowiedz
Czyli nie opinia o filmie, a poglądy polityczne. Jak na moje to ładnie ten film jest nakręcony, wygląda jak klasyk z VHS-u. A że ma głupia fabułę? 3/4 filmów taka ma. Żeby daleko nie szukać, a film podobny fabularnie, Terminator.

Aha, pierwsza scena w CGI tragiczna plus sztuczne świnie są bardzo, bo ja wiem, sztuczne? Nie mają wagi i trochę boli, że taki wizualny reżyser to przepuscil.

Tak czy srak - pomijając ideololo, spoko się ogląda. A że fabularnie to taki Anioł śmierci / inne glupsze sci-fi? No dajcie ten film w kinach 40 lat temu. Dziś zamawiałbym steelbooka.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
To twórcy nakręcili film nacechowany ideologicznie, ja go tylko komentuję.

Chciałbym wiedzieć jakie to "klasyki ery VHSu" wyglądały jak kręcone cyfrą produkcje AD 2019? Chyba że piszesz o wyglądaniu nie w znaczeniu dosłownym.

Określenia Terminatora filmem z głupią fabułą nawet nie skomentuję.

Odpowiedz
Ale zdajesz sobie sprawę, że jak ludzie kręcili filmy w latach 80-tych, to one też były nabite ideologia tamtych czasów? No ale wtedy ja na gówno mówiłem papu (pewnie większość z nas, ale pomijając) i "kupowałem" sam film, bez tego bagażu.

No a teraz wiadomo, nostalgia itp. Toż mówię, że ten cały niby twist jest od czapy a film fabularnie różnie sobie można interpretować, no ale co to zmienia?

Był nieźle zagrany, fajnie nakręcony (pomijając skuchy, które wymieniłem) i tyle. Mnie się przyjemnie go oglądało bo lubię wizualny styl Mickle'a. No a twoje pytanie jest na moje bezzasadne, bo z tego co czytałem opinie ludzi, nie tylko ja mam "zwidy", że czuć tutaj feel ery VHS. W końcu to Mickle kręcił, także bez niespodzianek.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
W żadnym momencie mojej opinii o filmie nie zarzuciłem mu tego, że jest w nim zawarta ideologia, ale to jaka jest to ideologia. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem, dlatego odpowiadasz nie na temat a co za tym idzie tracisz tylko mój i swój czas.

Nie wiem kto to jest Mickle, oglądałem w 4K Dolby Vision i "feel ery VHS" to ostatnie z czym skojarzyłbym ten film.

Odpowiedz
Chłopie, jesteś inteligentny, dlatego sorry, ale skończ pierdolic. Przeczytaj jeszcze raz swój pierwszy post i jeśli mogę prosić, sam zrozum to co napisałeś.

Tak, też oglądałem w 4k hdr Dolby vision na 65 calach. No i co to zmienia? Ja ten vhs-owy feel poczułem od pierwszych scen, no i tyle. Toż nie będę handlowal z tym, że miałeś inne odczucia oglądając to samo.

Odpowiedz
Odsyłasz mnie żebym zrozumiał mój własny post? Naprawdę?

Odpowiedz
Przecież ten film wygląda właśnie jak kolejna taśmowo zrobiona produkcja Netflixa z typowym dla nich gładko-zimnym cyfrowym lookiem, o lata świetlne odległym od ery VHS. I od pozostałych filmów reżysera (widziałem Stake Land i Cold in July).
A co do ideologii, śmiało, wyjaśnij nam jaki to bagaż polityczno-ideologiczny był w przywołanym przez Ciebie pierwszym Terminatorze.

Odpowiedz
Żaden. A omawiany wygląda jak typowy film Netflixa (cokolwiek to znaczy). Miłego dnia panowie.

Odpowiedz
(20-10-2019, 17:59)slepy51 napisał(a): Czyli nie opinia o filmie, a poglądy polityczne. Jak na moje to ładnie ten film jest nakręcony, wygląda jak klasyk z VHS-u. A że ma głupia fabułę? 3/4 filmów taka ma. Żeby daleko nie szukać, a film podobny fabularnie, Terminator.
Ładnie nakręcony? IMO jak na film gościa od genialnego COLD IN JULY, które wygląda pięknie to wygląda okropnie. Jak budżetowy sci-fi z VHS. I wg mnie to nie jest komplement, bo wszystko jest tutaj budżetowe. Ta historia wygląda jakby to byl rozciągnięte ciekawe krótkie opowiadanie, na które nie było pomysłu w rozwinięciu.

Polityka w tym filmie to jedno, ale ten film po prostu nie ma nic w sobie interesujacego. Ani tekstu, ani akcji, ani nawet zwrotu akcji. Holbrook rzeczywiscie, tak jak pisze Mierzwiak, ma coś w sobie, ale marnuje się tutaj.

Ten film wygląda jakby powstał, bo ktoś się nudził i nie mial co zrobic z hajsem, a nie dlatego że ktoś chciał naprawdę zrobić ten film.

Ale kwestie polityczne maja tutaj znaczenie - choćby takie, że pokazują jak prostacki jest ten scenariusz. Bo polityka nie jest tutaj wpleciona ciekawie - to wygląda jak Internetowy shitposting. Łopatą w łeb musi uderzać. To nie jest kwestia "bo taka polityka to film slaby" tylko kwestia tego "polityka narracyjnie jest doklejona bez większego pomyslu". Tak jakby tylko ktos chcial dowalic prawakom czy nacjolo, a nie dlatego że chcial opowiedziec jakąś historię.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):likwiduje rasistów, nacjonalistów, białych suprematystów

Od kilku lat chyba najczęściej mordowana grupa ludzi w fantazjach masturbacyjnych Hollywood.

Napisz chociaż, że był jakiś dobry rasista, który miał wyrzuty sumienia albo coś.

Odpowiedz
lol

nie

ale ciemnoskora morderczyni zabija

Odpowiedz
Ale to przez przypadek było :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon