It's the little things
@ Mierzwiak

A pierwszy akt Ci się nie podobał? Nie oglądałem tego filmu od dawna, ale z tego co pamiętam, poza poronioną końcówką i drugim aktem, to generalnie wszystkie sceny z pierwszej pół godziny, gdy Smith i jego pies żyli sobie w opuszczonym i zarośniętym Nowym Jorku, były bardzo fajne i miały specyficzny, melancholijny klimat osamotnienia.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Do spotkania babiszcza jest bardzo OK i chyba to samo pisałem dawno temu w temacie o filmie. IAL est na Netfliksie, już od jakiegoś czasu planuję powtórkę :)

Odpowiedz
Willem Dafoe macha rączką. Obejrzałem "Pluton" dziecięciem będąc i choć starym koniem jestem, to wciąż - wiednie i bezwiednie - powtarzam ten gest, gdym rozwalon na kanapie podczas imprezy, a ktoś nowy przychodzi na party. 

Odpowiedz
Takie ryzykowne przywitanie. Bo nie wiadomo czy cieszysz się że mnie widzisz czy cieszycie się że mnie widzicie. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nie wiem czy to dokładny tekst, ale w którymś odcinku Boardwalk Empire, Nucky Thompson leżąc na cipce Paz de la Huerty wzdycha: "It's the only place in the World where I can truly rest", zawsze, gdy go wspomnę, rozwala mnie prawdziwość tego zdania :p

Tak w ogóle, to po niedawnej powtórce dochodzę do wniosku, że gdyby Boardwalk Empire powstał jakieś 20-30 lat wcześniej, to byłby klasykiem znanym całemu światu, a że zrobili go w złotej erze seriali, to jest po prostu jednym z wielu i poza fanami, mało kto pamięta.

Odpowiedz

David, glowny bohater Legionu walczy ze swoim przeciwnikiem. Rozwala mnie, jaki ladunek emocjonalny ma ta scena (oczywiscie wymagana do odczucia w pelni znajomosc 2 sezonu) no i do tego jak dobrze wybrnieto z malego budzetu. No i wiadomo, piosenka. Najlepsze jest ostatnie 40 sekund, a szczegolnie te kilka przed ekranem tytulowym. 

Odpowiedz
Nie znam dlatego pytam to jest na potrzeby teledysku czy to z serialu?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Nie, nie, Danus, to poczatek 11 odcinka tego sezonu, bez zadnej manipulacji, tak to lecialo. 

Odpowiedz
Jak już jesteśmy przy scenach teledyskowych:

PS. "Southland Tales" to był z 8 lat temu jeden z moich ulubionych filmów, miałem go nawet na Filmwebie ocenionego na dziesiątkę. Oczywiście teraz już go tak wysoko nie cenię, ale sympatia pozostała. :)

Odpowiedz
(15-06-2018, 19:26)Danus napisał(a): Nie znam dlatego pytam to jest na potrzeby teledysku czy to z serialu?

Dzieki za odpowiedz. Rozumiem ze komus moze sie to podobac, ale dzieki Tobie juz wiem, zeby tego serialu kijem przez szmate nie tykac. Dziekuje bo juz sie nad tym zastanawialem, a teraz mam oszczedzone kilka godzin zycia. :)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Prosze bardzo i tez w takim razie dziekuje, ze za Legion nie bedziesz sie zabieral :)

Odpowiedz
Darcy i jej "Mje mje" w Thorach - kocham <3

Apropos rozmowy o "Jestem legendą",  widziałam poprzednie wersje, ale strasznie trącą myszką, nie wymęczyłam do końca, dlatego jednak wygrywa u mnie wersja ze Smithem, planuję sobie powtórzyć, ale tylko do momentu spotkania babeczki.

Odpowiedz
Danus, legion to w zasadzie musical :p
nawet jeśli nie zobaczyłbyś tego finału, to i tak odpadłbyś pewnie na 1 odcinku

tak że o.

Odpowiedz
Najlepsze użycie ciszy w filmie?

Nie wiem czy to spoiler, raczej nie, ale moim zdaniem w Hereditary najmocniejszy moment wiąże się właśnie ze sceną, w której ucięto muzykę i niemal wszystkie dźwięki. Nigdy nie czułem na sali kinowej takiej atmosfery napięcia.

Z innych przykładów, w tym momencie przychodzi mi do głowy choćby motyw, z ucięciem motywu muzycznego w scenie otwarca do Grawitacji, genialny efekt.

Odpowiedz
Wiadomy moment ze Space Odyssey (1:37):

Odpowiedz
"I run shit here! You just live here!"

Odpowiedz
(26-06-2018, 23:06)Kluski napisał(a): Najlepsze użycie ciszy w filmie?
Cube i scena w pomieszczeniu z pułapką aktywowaną dźwiękiem, ale to coś zupełnie innego niż twój przykład, nie wiem czy się łapie pod to o czym myślisz :)

Odpowiedz
Nawiązując jeszcze do Hereditary i reakcji publiczności, to do dzisiaj pamiętam seans Mrocznego Rycerza w jednym z typowo małomiasteczkowych kin. Przez cały czas trwania filmu musiałem znosić wnikliwe komentarze grupki, która pomyliła wizytę w kinie z oglądaniem American Pie na zakrapianej imprezie. Do momentu tej sceny:

Ta cisza, która zapadła po tekście Ledgera :) i ten moment, w którym nawet najwięksi ignoranci milkną pod wpływem magii kina, tak, że można usłyszeć dźwięk spadającej szpilki ;)

Odpowiedz
Ciekawe, czy reakcje Bale'a i Caine'a są prawdziwe. Na miejscu Nolana pierwszy raz puściłbym im to nagranie z Ledgerem, i powiedział, żeby po prostu oglądali.

Odpowiedz
Nie wiem czemu ta prosta scena mnie tak uspakaja :)

[Obrazek: jRVCieT.gif]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości