Jaką konsolę wybrać ?
wujo444 napisał(a):teraz już sie tak nie palą, a i gwarancja na 3 lata miła jest.
Co z tego skoro to dalej najbardziej awaryjny sprzęt w tej klasie.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
A jak z grafią i mocą. Czy faktycznie Xkloc jest taki słaby jak piszą na wszystkich forach i grafa gorsza ?
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Grafa na multiplatformowych grach jest taka sama, niektóre tytuły mają lepszą grafę na Xie. Ale już eksclusive na PS3 pod względem grafy to niedościgniony dla Xka ideał.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Co z tego skoro to dalej najbardziej awaryjny sprzęt w tej klasie.
masz jakies staty na poparcie tego?

Arahan napisał(a):A jak z grafią i mocą. Czy faktycznie Xkloc jest taki słaby jak piszą na wszystkich forach i grafa gorsza ?

Gorsza od PC. W grach wieloplatwormowych różnice są minimalne, częściej na korzyść Klocka. Ale tego sie de facto nie odczuwa. Exclusivy na PS3 są trochę ładniejsze, ale chyba też szału nie ma.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Sprzętowo są na tym samym poziomie. Oczywiście fanboje PS3 będą wskazywać na czochrającą mosznę grafikę w ekskluzywnych tytułach dla Czarnuli, a fanboje X360 że tytuły multiplatformowe w większości wyglądają słabiej na PS3, ale fakt jest faktem że do podobny sprzęt tylko na każdą inaczej tworzy się gry (na X360 łatwiej).

Odpowiedz
wujo444 napisał(a):masz jakies staty na poparcie tego?
Na przykład to:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Xbox_360_najbardziej_awaryjna_konsola-28152.html

wujo444 napisał(a):ale chyba też szału nie ma.
Widziałeś GOWIII, Uncharted 2? Chyba nie skoro, mówisz, ze szału nie ma.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Widziałeś GOWIII, Uncharted 2? Chyba nie skoro, mówisz, ze szału nie ma.
Widziałeś Alana Wake'a, Gears of War 1&2? : )

Zobaczymy jak wypadnie Crysis 2. Skoro nad wersją na każdą platformę pracuje osobny zespół, będzie to dowód na to która konsola może więcej. Oj będzie gorąco na forach.

Odpowiedz
@FanDanus:
Tylko że tam nie ma rozróżnienia między wersją premierową a aktualnie sprzedawanym, więc takie troche kijowe są...
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Alana Wake'a, Gears of War 1&2?
Widziałem i co?
Dopiero Alan Wake dorównuje do Uncharted 2. A Gearsy nie mają tak wspaniałej grafiki jak na przykład GOW III.

wujo444 napisał(a):Tylko że tam nie ma rozróżnienia między wersją premierową a aktualnie sprzedawanym, więc takie troche kijowe są...
Ale jednak wymowne.
Zobaczymy za rok o tej samej porze:)

Odpowiedz
Danus napisał(a):Widziałem i co?
Tylko pytam. Każda konsola ma wspaniałe graficznie tytuły, a z tego co piszesz wynika czyste fanbojstwo. Nie wiem czy Gearsy mają tak wspaniałą grafikę jak GOWIII, bo są totalnie różne wizualnie i ich porównywanie jest... :roll:

Odpowiedz
Wybrałbym XBOx 360 - PS3 ma niewiele exclusive'ów, większość gier nań wychodzi "na równi" z XBox 360. Fakt, na pudełku grafika słabsza, ale nieznacznie - niewprawne oko różnicy nie zauważy. Fakt, na PS3 jest parę niezłych gier (Uncharted 2, Infamous, Heavy Rain) i dwie cudowne (God of War 3, Flower), ale:

- ceny samej konsoli, akcesoriów i przede wszystkim gier są znacząco wyższe od tych z X'a
- nie można PS3 przerobić
- gry wymagają instalacji, ładują się dłużej, niż na X'ie, w dodatku system trzeba regularnie patch'ować, by wszystkie nowe tytuły chodziły dobrze
- PS3 bardziej przypomina PC niż XBox'a (złożony system, mnogośc opcji, ja tego nie lubię w konsolach - ja chcę włączyć i grać, bez cudowania, instalacji, patchy i wszystkich rzeczy, które jego są)
- XBox 360 ma wsteczną kompatybilność z pierwszym X'em, a współczesne wersje PS3 nie mają wstecznej z PS2
.noisivelet naht nuf erom era srorriM

Odpowiedz
RandoMan napisał(a):PS3 ma niewiele exclusive'ów
A to dobre. Tak w ogóle śledzisz rynek gier?
RandoMan napisał(a):akcesoriów
Akcesoria na X są droższe! Nie gadaj bzdur.
RandoMan napisał(a):nie można PS3 przerobić
To ma być wada?
RandoMan napisał(a):gry wymagają instalacji
Wszystkie, każda? Czy tylko raptem parę tytułów które są wyjątkami?
RandoMan napisał(a):w dodatku system trzeba regularnie patch'ować
A w ogóle wiesz dlaczego?

Odpowiedz
RandoMan napisał(a):gry wymagają instalacji, ładują się dłużej, niż na X'ie, w dodatku system trzeba regularnie patch'ować, by wszystkie nowe tytuły chodziły dobrze
Niewiele gier się instaluje. Tacy mocarze jak "Uncharted" czy "Dragon Ball Z: Burst Limit" odpalają się od razu po wrzuceniu płytki do napędu. Doczytywania trwają też niezbyt długo. A wszelkie patche do systemu znajdują się na każdej płycie z grą i instalują się automatycznie przy pierwszym uruchomieniu, jeśli są wymagane. Z resztą, to chyba logiczne :)
I tu też proces instalacji to kwestia paru minut.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
No ale mimo wszystko instalować często musisz, a miejsce na dysku nie jest nieograniczone. Gdyby na X-a instalacja była wymagana w 80% tytułów, tak jak na PS3, to przy kolekcji takiej jak moja (wcale nie jakaś gigantyczna - ponad 30 tytułów), nie mógłbym pograć w dowolnej chwili w ponad połowę gierek, tylko musiałbym się bawić w przeinstalowywanie.

Do "fanbojskich" zalet X-a zaliczyłbym jeszcze pada - najlepszy krój tego urządzenia, jaki kiedykolwiek widziałem.:)

Odpowiedz
Zainstalowana gra na dysku PS3 zajmuje od 40 mb do 400 mb, ewentualnie 4 gb. Z 250 gigowym dyskiem trochę↑ ich zmieścisz ;)
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch napisał(a):Zainstalowana gra na dysku PS3 zajmuje od 40 mb do 400 mb
Tiaa. Szybki research i 3-4 gigowe instalacje nie są niczym rzadkim : )

Ale nie piszę tego z przekąsem. Przy 250 GB dysku to pikuś, a każdej gry przecież się nie kupuje.

Odpowiedz
Ja się dwa razy natknąłem na instalację gry w ciągu prawie trzech lat, od kiedy używam PS3: GTA4 i "Bourne Conspiracy".
--
Laozi

Odpowiedz
Odpowiedź na post Danusa:

1. Tak, śledzę - już od czasów ośmiobitowców. Gry z 2009 roku, w które warto zagrać zdaniem redaktorów serwisu IGN obejmują między innymi: Assassin's Creed II, Arkham Asylum, Marvel VS Capcom 2, Tekken 6, Street Fighter 4, Rock Band the Beatles, Guitar Hero 5, Critter Crunch, Puzzle Quest Galactrix... Wszystkie mają jeden punkt wspólny - są dostępne nie tylko na PS3 :)

2. Które?

3. Tak. Przecież PORÓWNUJEMY. Na XBox, jeśli najdzie mnie ochota mogę odpalać zapasowe kopie gier, jeżeli nie chcę używać oryginalnej płyty. Na PS3 już tego nie mogę zrobić.

4. Wiesz, jak wkładam do napędu płytę z "Metal Gear Solid IV" i przez kilka minut wpatruję się w Snake'a palącego fajkę, to mi mina rzednie. Tu chodzi o zasadę. Od konsoli wymagam uruchomienia gry w maksimum minutę. Jak chcę cze4kać dłużej, to gram na PC. GTA IV i Street Fighter IV na PS3 też wymagają instalacji. Może mam pecha i trafiłem, nie na te tytuły, co trzeba. Tylko co z tego?

5. A co mnie to, jako GRACZA, obchodzi?
.noisivelet naht nuf erom era srorriM

Odpowiedz
RandoMan napisał(a):Tak, śledzę - już od czasów ośmiobitowców. Gry z 2009 roku, w które warto zagrać zdaniem redaktorów serwisu IGN obejmują między innymi: Assassin's Creed II, Arkham Asylum, Marvel VS Capcom 2, Tekken 6, Street Fighter 4, Rock Band the Beatles, Guitar Hero 5, Critter Crunch, Puzzle Quest Galactrix... Wszystkie mają jeden punkt wspólny - są dostępne nie tylko na PS3 :)
Gry z roku 2009 w które warto zagrać zdaniem redaktorów serwisu IGN obejmują również tytuły dostępne wyłącznie na PS3, ale skąd miałbyś to wiedzieć?

RandoMan napisał(a):Na XBox, jeśli najdzie mnie ochota mogę odpalać zapasowe kopie gier, jeżeli nie chcę używać oryginalnej płyty. Na PS3 już tego nie mogę zrobić.
Kolejna osoba która pisząc o piratach wykręca się kopiami zapasowymi. Dajcie sobie spokój, śmieszne to jest.

RandoMan napisał(a):A co mnie to, jako GRACZA, obchodzi?
Powinno, ale skoro wydajesz tysiaka na sprzęt i masz w dupie że producent stale udoskonala jego oprogramowanie po to by działał jak najlepiej (czytaj: dba o Ciebie drogi posiadaczu konsoli), to nie pozostaje mi nic innego jak skwitować to uśmiechem politowania.

Odpowiedz
Sorry, ale nie oczekujcie od osoby, która jedzie na piratach... znaczy przepraszam - KOPIACH ZAPASOWYCH - ... że będzie miała jakiekolwiek pojęcie o rzeczywistej sytuacji na rynku i cenach.

RandoMan, nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś te bzdury o wyższych cenach na którejkolwiek konsoli. Akcesoria do X360 są droższe z racji, że MS uznaje jedynie swoje własne, markowe produkty.
Ceny gier są identyczne. Wyjątkiem jest tu chyba Alan Wake, którego nówki na allegro krążą po 130 zł (cena detaliczna sugerowana przez CDP to bodajże 160zł za "podstawkę").

Reszta standardowych tytułów zawsze startuje w przedziale pomiędzy 189 a 219 (zależnie od dystrybutora). Nie ma tu znaczenia czy chodzi o exclusivy czy tytuły mutliplatformowe - jeszcze nie nie spotkałem się z przypadkiem, żeby cena gry na PS3 była wyższa od średniej cen na Xie. Inna sprawa tyczy Edycji Kolekcjonerskich, które z racji różnego poziomu "wypasienia" zawartości mogą mięć bardzo różne ceny.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon