Jaką konsolę wybrać ?
Anielski_Pyl napisał(a):Jak się do nich nie wraca, to nie są AAA?

To znaczy że dzisiejsze tytuły AAA są gorsze niż tytuły AAA sprzed 10 lat.

Odpowiedz
Anielski_Pyl napisał(a):jeśli gra raz na miesiąc - iPOD'a
To jest dopiero fail -> grać w cokolwiek więcej niż puzzle czy sudoku na sprzęcie bez fizycznych przycisków... ;]
thug life

Odpowiedz
Czy któryś z użytkowników forum posiada i użytkuje konsolę Nintendo Switch? Od kilku lat nie jestem graczem, aczkolwiek w przeszłości miałem PSX, PS2, PS3 i X360 i dość dobrze się bawiłem, z tym, że moje granie ograniczało się do Fify, CODa, Gran Turismo i Tekkena, ew. Mortal Kombat. Czy w związku z tym warto kupić N. Switch czy jednak PS4 czy Xbox X będzie lepszym wyborem? Konsola byłaby używana raczej stacjonarnie, nie zależy mi na wielkich tytułach typu RDR2 czy Wiedźmin, chociaż jeśli kupię PS4 czy X'a to pewnie w końcu i w to zagram. Mój ostatnio kontakt z konsolą Nintendo to Pegasus w latach 90 - tych.

Odpowiedz
Jeżeli interesują Cię raczej tytuły podobne do tych, które wymieniłeś to PS4/XBOX będzie sensowniejszym wyborem.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Tylko, że mam chrapkę na te pokręcone gry Nintendo jak i wszystkie Mario, Splatoon 2 czy tą mega reklamowaną Zeldę. Fifa i jakieś tam bijatyki też się pewnie na Switchu trafią.

A masz może tą konsolę?

Odpowiedz
Nie, ja póki co ogrywam jeszcze New Nintendo 3DS z uwagi na ogromną bibliotekę tytułów i niesamowity fun. Wiem też, że gdy będę się decydował w przyszłości na zestaw gamingowy to pójdę w combo PC+Nintendo Switch właśnie z uwagi na klimat i arcade'owy sznyt gierek od Big N.

Mam jeszcze PS3 przy TV, ale w chwili obecnej robi jedynie za Netflix playera. Po prostu nie potrafię się zmusić do dłuższych posiedzeń przed TV przy "poważnych" grach ;)

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Wiem, że takie gry jak FIFA czy NBA 2K czy wyścigi na Switchu będą się pojawiać, ale jakoś mnie pociągają te wybryki typu Mario, Mario Kart, Super Smach Bros, Donkey Kong i wiele innych. Chciałbym jednak się dowiedzieć od actual ownera, jak wygląda eksploatacja, jak z multiplayerem i online ficzerami.

Kiedyś miałem jeszcze Dremcasta, fajna konsola, ale fanbase w Polsce w tamtych czasach, praktycznie nie istniał.

Odpowiedz
No konsolę od Nintendo kupuje się właśnie dla ich wybryków, które zawsze stoją na mega poziomie. Grałem chwilę w tę najnowszą Zeldę i radocha była niesamowita, szczególnie z perspektywą, że można w taki tytuł kulturalnie się bawić w podróży.

Co do opinii użytkowników, to w PL fanbaza jest mała, u nas konsole stoją plejkami i xklocami. Myślę, że powinieneś pobuszować po tematycznych redditach lub poczytać sobie kilka recenzji na PPE/Polygamii.

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Jako laik i osoba nie śledząca aktualnych trendów/nowości zapytam się. Warto kupować teraz PS4? Czy na horyzoncie jest coś co zrewolucjonizuje rynek itp., i nie warto?
A może nie PS4 tylko ten Xbox jest lepszy?
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
W tym momencie zaczekałbym już na PS5 na której i tak wszystkie gry z 4 będą hulać, no chyba że masz w nosie lepszy sprzęt / grafikę i już teraz wolałbyś po prostu w coś pograć.

Odpowiedz
Poczekaj na PS5. Wsteczna kompatybilność, 4K i jak to na Sony przystało, pewnie spoko tytuły ekskluzywne.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Ok, ale pierwsze lepsze z brzegu wyniki googlowania to jakiś 2020 rok. Czy jednak wcześniej?

Mi tam w sumie wisi, dzieciaki niestety coraz bardziej naciskają.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
No pewnie końcówka 2020. Teraz średnio jest sens kupować. No chyba że jakieś podstawowe PS4/XBox One po taniości, a później przesiadka na PS5.

Odpowiedz
Wszystko zależy od wymagań konkretnego gracza - przecież PS5 wyjdzie za jakiejś 18 miesięcy i pewnie będzie kosztować w Polsce >3000 zł, a znając życie, po kolejny roku czy dwóch wyjdzie ciut ulepszona wersja. Jak na mój rozum kupowanie premierowej wersji nowej konsoli jest albo dla wytrawnych graczy, którzy chcą mieć wszystko jak najszybciej i są gotowi za to zapłacić, albo dla kogoś kto chce mieć spokój z graniem na lata, więc inwestuje trochę zawyżoną cenę w dniu premiery.

Ja gram zupełnie casualowo, głównie w FIFĘ :) ale potrzebuję konsoli jako napędu, więc mam Xbox One S, kupiony poniżej 1000 zł - FIFA dalej wychodzi nawet na PS3, więc mam nadzieję, że mój X będzie służył latami.

Odpowiedz
Nie ma bata aby PS5 kosztowało więcej niż 2000 zł. To byłby strzał w stopę.

Odpowiedz
Żaden ze mnie znawca i nie pamiętam cen z premiery PS3/4, ale skoro PS4 Pro teraz chodzi po trochę poniżej 2 tysięcy, to sądzisz, że o wiele potężniejsze, będące nowością PS5 będzie kosztować mniej więcej tyle samo?

Odpowiedz
Ja obstawiam 3000, maks 3500 zł. Jeśli ma to być nowa generacja która ma udźwignąć 4K w 60 klatkach na sekundę to nie wierzę by był to tak tani sprzęt jak obecny, no chyba że Sony zamierza dokładać do każdej sztuki jeszcze więcej niz to było w przypadku PS4.

Odpowiedz
Zarówno PS4 jak i wersja Pro, na premierę chodziły za 1800 zł. PS5 pewnie będzie nieco droższe, ale prędzej widzę aby Sony dopłacało do konsoli, niż powtórzono sytuację z PS3, które było wycenione na 2500 zł i w zasadzie oddało generację X360.

Odpowiedz
Też miałem ostatnio tę rozkminę, ale koniec 2020 to tak odległa data, że zakupiłem w promocji (a w okolicach komunii było ich całkiem sporo) podstawowe PS4. Na razie używam pada jak niepełnosprawny, ale udało mi się przejść "Uncharted 4" i do dziś nie mogę znaleźć szczęki na podłodze :D

No, ale ja jestem graczem głównie PCtowym i przede wszystkim chodziło mi o exclusivy. PS5 nabędę pewnie dopiero wtedy, gdy konsola mocno stanieje i wyjdzie dostatecznie spora liczba genialnych gier, w które na komputerze nie będę mógł zagrać.

Odpowiedz
(10-06-2019, 13:12)Dr Strangelove napisał(a): Ok, ale pierwsze lepsze z brzegu wyniki googlowania to jakiś 2020 rok. Czy jednak wcześniej?

Mi tam w sumie wisi, dzieciaki niestety coraz bardziej naciskają.

Panie, to jak dla dzieciaków to bierz teraz jakiegoś Xboxa (może być nawet ten tańszy) i dorzuć Xbox Game Pass za 10$ miesięcznie. Dzięki tej usłudze na start jest jakieś 200 gier do pobrania, więc odpadnie problem ciągłego kupowania nowych pozycji.

https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass/games

A jak wyjdzie w końcu PS5 i będziesz chciał coś sam ograć jeżeli chodzi o ekskluziwy, to wtedy możesz nastawić się na maszynkę Sony. W dogodnym momencie - czytaj => jak stanieje, bo na starcie nowa konsola będzie między 2000-3000 zł

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon