• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

James Cameron i poziom jego filmów
Chciałem dziś sięgnąć po jakiś film z Paxtonem i padło na dawno nieoglądane True Lies - tym razem w wersji z D-VHS (DTheater) - najlepsza jakościowo wersja z jaką się zetknąłem + Szołajski z VHS ITI. Po kilku latach przerwy oglądało mi się to dzisiaj lepiej niż kiedykolwiek (choć to wciąż najsłabszy film Camerona), ubaw niezły, sporo dobrych tekstów, od strony wizualnej film prezentuje się świetnie i tylko miejscami drażnił bardzo widoczny dubler Arniego. No i Paxton miał tu może niewielką, ale naprawdę udaną rolę.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Paxton w tym filmie wymiata. Najlepsza scena w historii, w której ktoś leje w gacie ze strachu.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
(27-02-2017, 03:02)Gieferg napisał(a): Chciałem dziś sięgnąć po jakiś film z Paxtonem i padło na dawno nieoglądane True Lies - tym razem w wersji z D-VHS (DTheater) - najlepsza jakościowo wersja z jaką się zetknąłem + Szołajski z VHS ITI. Po kilku latach przerwy oglądało mi się to dzisiaj lepiej niż kiedykolwiek (choć to wciąż najsłabszy film Camerona), ubaw niezły, sporo dobrych tekstów, od strony wizualnej film prezentuje się świetnie i tylko miejscami drażnił bardzo widoczny dubler Arniego. No i Paxton miał tu może niewielką, ale naprawdę udaną rolę.

Ile dajesz?
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
7/10. Z plusem.

Odpowiedz
James Cameron is Awesome :)

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Obejrzałem trzy odcinki dokumentalnej serii "The Story of Science Fiction" którą Cameron promuje swoim nazwiskiem. Jim siada naprzeciwko kolegów po fachu i dyskutują o filmach sci-fi. Jest Spielberg, który na razie przewinął się przez wszystkie epizody. I oczywiście wspominali Bliskie Spotkania... Wojnę Światów, E.T. i Jurassic Park. Tutaj ciekawostka, James powiedział, że w połowie lektury chwycił za telefon ale było już za późno bo Park Jurajski był już w rękach Stevena :) Ale stwierdził, że w sumie dobrze się stało bo jego Park byłby R Rated w stylu Aliens... Moja wyobraźnia zaczęła działać jak to usłyszałem ;) Chciałbym zobaczyć ten film :)

Inni goście to Ridley Scott i oczywiście temat Obcego. Był też Nolan ale na razie tylko przez chwilę. Lucas oczywiście o Star Wars. No i w odcinku poświęconym Monsters, głównym gościem był Del Toro. Ten odcinek podobał mi się na razie najbardziej. W każdym odcinku pojawiają się też inni znani twórcy, na zasadzie, że powiedzą parę zdań o omawianym filmie. Był Emmerich, Verhoeven, Gareth Edwards, Duffer Bros. Dużo tutaj też aktorów (Sigourney, Zoe Saldana, Keanu).

I niby wszytko spoko... ale ta tematyka jest tak rozległa, że w sumie każdy odcinek kończyłem z poczuciem dużego niedosytu :( Już chyba wolałbym coś w prostszym formacie. Czyli rozmowa z tylko jednym gościem o jego filmach... Dwugodzinna rozmowa Camerona ze Spielbergiem... to by było coś. W takim formacie jak to jest pokazane, widz ma poczucie, że ogląda tylko urywki z takiej dłuższej rozmowy.

Ale obejrzę kolejne odcinki bo zapowiadają się ciekawie.
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz

Odpowiedz
fajny materiał - takie oczywistości, ale ładnie przedstawione :)
loading podpis...

Odpowiedz
Powyższy materiał w lepszy sposób przedstawił to, o czym pisałem w konwersacji z Giefergiem w 2015 w temacie o ostatnim Mad Maxie. Fury Road to absolutnie perfekcyjnie zrealizowany film akcji, ale: 1) sceny akcji są w nim tak ładne, że podziwiamy je, zamiast mocno przeżywać, brakuje takiego napięcia i poczucia zagrożenia jak u Camerona, 2) pustynna sceneria wpłynęła na pewną powtarzalność, której jak widać James nie toleruje, przenosząc bohaterów w różne lokacje z przebiegiem akcji.

Właśnie dlatego T2 to ostateczny film akcji. Nie powstał i nie powstanie lepszy.

Odpowiedz
Powstał. W alternatywnym wszechświecie w ktorym Fury Road nakręcił Cameron :)

Odpowiedz
(30-09-2018, 10:45)Juby napisał(a): Powyższy materiał w lepszy sposób przedstawił to, o czym pisałem w konwersacji z Giefergiem w 2015 w temacie o ostatnim Mad Maxie. Fury Road to absolutnie perfekcyjnie zrealizowany film akcji, ale: 1) sceny akcji są w nim tak ładne, że podziwiamy je, zamiast mocno przeżywać, brakuje takiego napięcia i poczucia zagrożenia jak u Camerona
Dobrze powiedziane. Dla mnie Fury Road działa mniej jako film akcji (gdzie dobrze jest przeżywać i emocjonować się razem z bohaterem) a bardziej jak widowisko, cyrk, spektakl w którym po prostu podziwiamy piękno.

Odpowiedz
Andrew Todd Rosenthal wypuscil oryginalne nagranie teledysku “Reach” w rezyserii Camerona. W koncu jest okazja zobaczyc to cudo w sensownej jakosci (trzydziestka na karku), wyglada przepieknie:

i odrobina materialu z planu:

Odpowiedz
Wybitna rzecz, doskonale.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
o_O

Coś pięknego.

Odpowiedz
Nieprawdopodobne, ile zajebistch motywów można zmieścić w niespełna 10 minutach. Boskie.

Odpowiedz
Widziałem to cudeńko kilka lat temu, gdy zaciekawił mnie ten tytuł w filmografii Camerona na Filmwebie. Nie pamiętałem jakie to dobre! Klimacik, w którym spotykają się spaghetti westerny Sergio Leone z Mad Max: Fury Road, plus Aliensowa obsada i kawałek wpadający w ucho. :)

Oba video zgrywam na dysk. Będę do tego wracał przy powtarzaniu całej filmografii Camerona. . . jak już w końcu weźmie się za wydanie na Blu-ray Prawdziwych kłamstw i Otchłani. W tym roku 25-lecie i 30-lecie tych filmów, a fani nadal są olewani. :(

Odpowiedz
Od 3:08 Cameron wspomina, jak został reżyserem. Z planu jego pierwszego filmu wywalili go po 10 dniach - tak był kiepski w swojej nowej roli.

Odpowiedz
(08-09-2019, 22:27)Mental napisał(a): Z planu jego pierwszego filmu wywalili go po 10 dniach - tak był kiepski w swojej nowej roli.

Bzdury. :)

Po pierwsze, Cameron był drugim wywalonym reżyserem tego filmu. Po drugie, zatrudnili go wyłącznie jako figuranta, po czym nie chciano go usunąć z listy płac, choć nawet nie miał wpływu na montaż nakręconego przez siebie materiału. Poniżej fragment wywiadu Kennetha Turana z Los Angeles Times, z sierpnia 1991 roku.

James Cameron napisał(a):Technically, I have a credit as the director on that film. However, I was replaced after two-and-a-half weeks by the Italian producer. He just fired me and took over, which is what he wanted to do when he hired me. It wasn't until much later that I even figured out what had happened. It was like, "Oh, man, I thought I was doing a good job." But when I saw what they were cutting together, it was horrible. And then the producer wouldn't take my name off the picture because [contractually] they couldn't deliver it with an Italian name. So they left me on, no matter what I did. I had no legal power to influence him from Pomona, California, where I was sleeping on a friend's couch. I didn't even know an attorney. In actual fact, I did some directing on the film, but I don't feel it was my first movie.

Odpowiedz
Halloweenowy Jimbo:

https://mobile.twitter.com/JimCameron/status/1190037026407669763/photo/1

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon