John Wick (2014-2021)
Dzieci, patrzcie i uczcie się:

Odpowiedz
W tej stylówie Keanu mógłby zagrać w ekranizacji Kane & Lynch.

[Obrazek: 1468446-vr_kanelynch_081610.jpg]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
W takiej stylówie i z takim przygotowaniem merytorycznym mógłby zagrać w każdym moim filmie.

Odpowiedz
Zawsze miałem wrażenie szczególnie kilka lat po premierze Matrixow że Keanu to taki trochę bekowy koleś, który przez przypadek znalazł się w biznesie i skończy jak Cage albo Willis. Ale ostatnimi czasy moja opinia na jego temat diametralnie się zmieniła.

Odpowiedz
Keanu musi teraz zagrać w poważnym filmie sensacyjnym dla dorosłych zamiast rozmieniać się na drobne w gównianych komiksowych teledyskach typu John Wick. Umiejętności ma na 10/10, więc oglądanie go w realistycznej strzelaninie byłoby prawdziwym przeżyciem duchowym i emocjonalnym.

Odpowiedz
[Obrazek: hbqLf1H.jpg]

Odpowiedz
John Wick 2: Chujoza Absolutna miał 89% więc i w tym wypadku zlewam te recenzje.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Cudowne wieści. Nie mogę się doczekać, a w multikinie puszczają już od czwartku. Lecę z powtórką poprzedników.

Odpowiedz
2014, to były czasy... LOL

Trailery trójki na tyle mi się spodobały ze postanowiłem dać JW drugą szansę i nope, nie. E-e.

Co prawda ocena skacze z 4 na 5, ale jakoś trudno mi się dobrze bawić na czymś co jest tak mechaniczne i bez osobowości. O reżyserii trudno tu mówić, mimo pojedynczych przebłysków humoru niesamowicie to wszyatko drętwe, sztywne. Kijanka to totalna kłoda (ale sympatyczna, jak to Kijanka, jego się po prostu dobrze ogląda), a strzelaniny są śmieszne, nawet jeśli ich choreografia ma jakiś tam urok. W ani jednym momencie nie miałem wrażenia że bohaterowie używają broni palnej, to całe wskazywanie (inaczej tego nazwać nie można) z dodanymi w postprodukcji wystrzałami przypomina bardziej używanie różdżek w serii o Potterze niż strzelanie.

Odpowiedz
Dwójce też dasz drugą szansę? :D
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Dałem.

Musiałem mieć wtedy podły humor bo ścierwem tego już nie nazwę (5/10 tak jak dla jedynki), ale ma to dokładnie te same problemy co pierwszy film; no, może strzelanie jest trochę wiarygodniejsze, ale to raczej zasługa efektów dźwiękowych.
Nie czuję tego i koniec. W dodatku świat przedstawiony wchodzi tu w tak absurdalbe rejony, że głowa boli.
Czy ci hitmani wykonują w ogóle jakieś "normalne" zlecenia? Po dwoch filmach odnoszę wrażenie że to takie hermetyczne środowisko, które zajmuje się tylko ściganiem swoich własnych członków.

Na plus bardzo dobre zdjęcia, mocny kontrast i świetna kolorystyka (szkoda że film nie jest lepszy, kupiłbym na UHD, ponoć masakruje w tej wersji) oraz Ian McShane.

Odpowiedz
Nom fajna ta trójka, fajna, ale... nic ponadto. Mierzwiak i Gieferg mogą sobie od razu odpuścić, bo film wkracza dokładnie w maksymalnie przegięte regiony, które zapowiadała dwójka (a trójka zapowiada czwórkę, więc będzie z tego Fast & Furious with guns). Całość ciut przydługa, nie zawsze dobrze wyważona, ale jednak niektóre pojedynki to czyste złoto, na którym trudno przestać rechotać, bo to tak samoświadome widowisko, że trudno doczepić się do jego wysokiej umowności. Jest parę fajnych, nowych postaci i rozwiązań plus mega wątek z psami. I jest Bron z GoT. Ja tam się dobrze bawiłem - fanom polecam na maksymalnym luzaku, bo to właśnie tego typu produkcja.

Dam 7/10.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Jako fan seri jestem troszeczkę zawiedziony.
Oczywiscie jest to film o ktorym mozna powiedziec, ze jest jedynka i dwójka razy dwa. Akcja i pojedynki wchodza tutaj juz na taki poziom, ze wiele razy czlowiek mial az banana na twarzy.
Duzy plus za odkurzenie Dacascosa i finalowy pojedynek, ktory niejako jest kalka tego z poprzednika.
Dlaczego jestem zawiedziony? Na pewno tym, ze film mimo wszystko jest za dlugi, za duzo sie dzieje co nawet mi fanowi serii gdzies tak w polowie zaczelo lekko uwierac. Druga sprawa i chyba moj największy zarzut, nie ma sceny gdzie Wick przy zajebistej muzie robi rozpierdol przy pomocy broni. To znaczy Wick rozpierdol robi nieziemski, zwlaszcza w finale ale i w duecie z Barry, tylko nie ma czegos podobnego jak strzelanina w klubie z jedynki czy strzelanka we Wloszech w katakumbach.
Jest natomiast masa, mimo zarzutow scen perełek, wiec widac, ze Stachelski to mistrz kina akcji i do ladnych kadrow ma swietne oko. Warto wspomniec o psach, ktore powinny chyba dostac jakiegos psiego oscara bo tutaj wymiataja:)
Wick jak to Wick umeczony ale daje rade i jak zwykle robi to co umie najlepiej- poluje:)
Dla fanow serii jak najbardziej, dla tych ktorzy nie lubia poprzednikow niech nawet nie tykaja tego kijem przez szmate:)
Oczywiscie sequel zapowiedziany:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Otwarcia weekendowe:

John Wick - 14,4 mln
JW2 - 30,4 mln
JW3 - 57 mln

Brawo!

Odpowiedz

Odpowiedz
Czwórka 21. maja 2021r.

Odpowiedz
@Mental

Strzelałbym ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Najważniejsze że McShane miał więcej do roboty w tej części :D

Odpowiedz
I kaskaderzy. :)

Film super, chociaż trochę gorszy od poprzednich części, ale bardziej ze względu na to, że to po prostu więcej tego samego i trudno o element zaskoczenia. Dla tych, którym przeszkadzał brak chociażby umownego realizmu, mam złą wiadomosć - Stahelski musiał sporo się o tym naczytać na forach i w trójce ewidentnie trolluje . :D

Akcja wciąż jest cudownie nakręcona, efektowna i pomysłowa (pojedynek na noże! psy!! finał w Continentalu!!!) i łączy w sobie wszystko to, co cechuje klasyki heroic bloodshed, kino kopane i gry wideo, całość jest ładnie wyważona i fajnie rozwija uniwersum w kierunku coraz większego fantasy. :) Drugi akt jest pod tym względem uroczo nonsensowny.

No i dawno nie oglądałem filmu, w którym strzały z broni brzmiałby tak doskonale, kiedy w końcówce wchodzą strzelby - wow, eargazm. <3

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon