John Wick (2014-2021)
no właśnie, a co ty ponadto chciałbyś zobaczyć w filmie w którym legendarny killer wraca z emerytury zabijać wrednych gangsterów w zemście za śmierć psa?

Jakbyś się zastanawiał, czy będzie więcej czy mniej ofiar niż w rambo 3 to bym cię rozumiał, a tak to nie rozumiem :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
To akurat dość proste - czegokolwiek ponad to, co już w kinie widzieliśmy dziesiątki razy. BA! Nawet gdyby Wick miał do zaoferowania wyłącznie warstwę rozrywkową, ale wszystko byłoby tam dopięte na ostatni guzik i poprowadzone z głową, to ja to kupuję. To czego nie kupuję (i od tego się zaczęła nasza wymiana zdań, przypominam) to twierdzeń, że zapowiada nam się film zemsty z najwyższej półki, ze scenami akcji/strzelanin niczym z Zakładnika itp. Gdzieś nawet widziałem jakieś próby porównywania do Gorączki, co mnie po prostu irytuje bo przecież widać po tych trailerach jak na dłoni, że to nie ta klasa wagowa. Niestety patrząc racjonalnie obawiam się, że klasa Taken to też nie będzie, bo jednak Taken to był świeży powiew w gatunku, a Wick właśnie nic nowego nie wniesie raczej. Ale tak jak mówię - siódemka oznaczać będzie sukces w tym przypadku, wszystko powyżej oznacza dla mnie niespodziankę, jak nasze ostatnie 2:0 z Niemcami:P

Odpowiedz
Może ty potrafisz więcej zobaczyć na trailerze, ale ja widziałem genialne filmy, które miały trailery tak słabe, że nie zachęciły mnie nawet do ściągnięcia filmu z netu więc jak dla mnie to irytujesz się i wyciągasz zbyt daleko idące wnioski - ludzie którzy widzieli film i oceniają go mega pozytywnie mają jednak większą wiarygodność niż twoje oceny na podstawie trailera.

Odpowiedz
Daj spokój, Negatywny. "Scena akcji w klubie najlepsza od czasu Collateral" = "sceny akcji i strzelanin niczym z Zakładnika". <ok>

"a Wick właśnie nic nowego nie wniesie raczej."

Ja chcesz, Negatywny, dyskutować skoro filmu nie widziałeś, podczas gdy Twój rozmowca juz wie, jaki ten film będzie. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(23-10-2014, 21:04)Negatywny napisał(a): większą wiarygodność niż twoje oceny na podstawie trailera.
Ziom ale o czym Ty teraz piszesz, powiedz mi? Jaką "wiarygodność"? Jesteśmy na forum, filmu jeszcze w Polsce nie ma, dyskutujemy na trzeciej stronie wątku, podczas gdy przed niektórymi premierami ludzie wymieniają się wrażeniami dot. szczątkowych trailerów czy nawet kadrów przez stron trzydzieści albo i więcej. Nie bardzo więc rozumiem, z czym masz problem. Ktoś twierdzi, że John Wick przypomina mu w jakichś tam aspektach Gorączkę? Jego prawo. Ktoś inny, że znowu sceny akcji najlepsze od strzelaniny w Zakładniku - nie ma problemu, jego zdanie. Natomiast ja twierdzę, że wszystkie sceny jakie dotychczas widziałem nie stoją nawet blisko poziomu takich filmów jak Zakładnik czy Gorączka, więc się nie napalam na nic, niezależnie od tego co możemy przeczytać w opiniach "pierwszych widzów". Mało tego - twierdzę, również na podstawie zwiastuna, iż styl w jaki KR rozprawia się z bandziorami sugeruje raczej tanią rozrywkę, a i linia fabularna nie zanosi się na nic specjalnie ciekawego, stąd mój wniosek, że film raczej nic nowego do gatunku nie wniesie i będzie schematyczny, prawdopodobnie wręcz sztampowy. Nie zgadzasz się ze mną - nie musisz; moja opinia nie musi być "wiarygodna", zobaczymy po premierze.

(23-10-2014, 21:04)Negatywny napisał(a): Może ty potrafisz więcej zobaczyć na trailerze, ale ja widziałem genialne filmy, które miały trailery tak słabe...
Spoko, a ja napisałem, że dosłownie żadna scena w tym trailerze nie wznosi się ponad przeciętność i wtórność. Mało tego, niektóre są do tego stopnia słabe, że nawet jak film się obroni super fabułą to nie wystarczy.

Odpowiedz
(24-10-2014, 01:44)und3r napisał(a): Natomiast ja twierdzę, że wszystkie sceny jakie dotychczas widziałem nie stoją nawet blisko poziomu takich filmów jak Zakładnik czy Gorączka, więc się nie napalam na nic, niezależnie od tego co możemy przeczytać w opiniach "pierwszych widzów".

Ale wiesz, że nie widziałeś ŻADNEJ sceny z tego filmu? :D

(24-10-2014, 01:44)und3r napisał(a): Mało tego - twierdzę, również na podstawie zwiastuna, iż styl w jaki KR rozprawia się z bandziorami sugeruje raczej tanią rozrywkę, a i linia fabularna nie zanosi się na nic specjalnie ciekawego, stąd mój wniosek, że film raczej nic nowego do gatunku nie wniesie i będzie schematyczny, prawdopodobnie wręcz sztampowy.

No właśnie i tutaj patrząc np. na to jakie filmy chwalisz a jakie mieszasz z błotem wynika, że najwyraźniej oczekujesz od tego filmu zupełnie nie tego co powinieneś.

Czy na podstawie tego trailera możesz zrecenzować mi poziom scena akcji w tym filmie?

bo wiesz ja tu nic genialnego nie widzę, w strażniku teksasu som lepsze :)

Odpowiedz
Dwie kolejne sponsorowane recki ;)

Odpowiedz
Tym razem szansa sponsorowanych reck większa, gdyż wchodzą w grę poważniejsze gazety:

http://www.hollywoodreporter.com/news/john-wick-review-what-critics-742180?facebook_20141024
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(24-10-2014, 06:25)Negatywny napisał(a): Ale wiesz, że nie widziałeś ŻADNEJ sceny z tego filmu? :D
Frapujący wniosek - pozwolisz, że się z nim nie zgodzę.
Anyway... Po zapoznaniu się z komentarzami na zagranicznych forach jestem skłonny przyznać, że film awansował u mnie z "meh" na kandydata na guilty pleasure.

Odpowiedz
Właśnie wróciłem z kina (USA) i niestety nie jest to film w którym przeciętny widz chciałby zobaczyć takiego aktora jak Keanu Reeves. Film nie wciąga jest miałki. Konstrukcja filmu banalna i przewidywalna, wieje nudą a efekty ograniczają się do kilku stłuczek aut i 50 trupów ,których zabiła Wick strzałem w głowę. Film tandetny i nisko nakładowy 0 jakiegoś przesłania, taki odmóżdżacz . Zdecydowanie nie polecam ,szkoda czasu. A ha zwiastuny leprze jak film.
:-), proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2014.

Odpowiedz
A w jakim kinie byłeś? Bo podobno na Wschodnim Wybrzeżu puszczają wersje okrojoną.

Odpowiedz
(27-10-2014, 01:34):-) napisał(a): Właśnie wróciłem z kina (USA) i niestety nie jest to film w którym przeciętny widz chciałby zobaczyć takiego aktora jak Keanu Reeves.

85% przeciętnych widzów jest bardzo zadowolonych z seansu, podobnie jak 85% widzów nieprzeciętnych - krytyków - więc chyba musisz zmienić źródło swoich danych...
(co daje mu najwyższą średnią po gone girl z obecnych premier)

(27-10-2014, 01:34):-) napisał(a): Film tandetny i nisko nakładowy 0 jakiegoś przesłania, taki odmóżdżacz .

Serio? Żadnego jedz więcej warzyw czy myj ręce przed posiłkiem?

Odpowiedz
Ale jaja ludzie gadają z emotą. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(27-10-2014, 02:19)Mental napisał(a): A w jakim kinie byłeś? Bo podobno na Wschodnim Wybrzeżu puszczają wersje okrojoną.

Okrojoną z czego ?. Z kilku mniej trupów ,czy z treści ?.
(27-10-2014, 11:13)Negatywny napisał(a):
(27-10-2014, 01:34):-) napisał(a): Właśnie wróciłem z kina (USA) i niestety nie jest to film w którym przeciętny widz chciałby zobaczyć takiego aktora jak Keanu Reeves.

85% przeciętnych widzów jest bardzo zadowolonych z seansu, podobnie jak 85% widzów nieprzeciętnych - krytyków - więc chyba musisz zmienić źródło swoich danych...
(co daje mu najwyższą średnią po gone girl z obecnych premier)

(27-10-2014, 01:34):-) napisał(a): Film tandetny i nisko nakładowy 0 jakiegoś przesłania, taki odmóżdżacz .

Serio? Żadnego jedz więcej warzyw czy myj ręce przed posiłkiem?

No to żeś błysnął. Po prostu mistrz ciętej riposty.
:-), proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Oct 2014.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/reviews/Baba+Jaga+z+shotgunem-16636

Muszynski recenzuje Wicka.

Odpowiedz
czy ktoś napisał jakąś negatywną recenzje tego filmu?

Odpowiedz
Tylko und3r.

Odpowiedz
Crov jesteś jednoosobową kwintesencją tego forum - gratuluję, bo to niezły wyczyn. Wystarczy napisać, że nie uważa się, aby Wick miał szansę dorównać takim filmom jak Gorączka czy Zakładnik (przy czym to nie są moje porównania), a także że spodziewa się przy dobrych wiatrach solidnego akcyjniaka na poziomie 7/10, żeby wyjść na hejtera filmu, którego nikt tu jeszcze nawet nie widział. Cudnie.

Odpowiedz
Cytat:Wystarczy napisać, że nie uważa się, aby Wick miał szansę dorównać takim filmom jak Gorączka czy Zakładnik

A ktoś pisze, że "Wick" dorównuje "Heat"? Nazwisko tej osoby poproszę.

Poza tym wbrew pozorom recki wcale nie nastrajają optymistycznie - film o kolesiu w garniaku rozpierdalającym tłumy wrogów i nawet kołnierz mu się przy tym nie pobrudzi? I wszystko w dodatku utrzymane w stylistyce głupkowatego kina spod znaku Johna Woo? To ma być niby super? Ok, może jest super w ruchu, ale jak sie o tym czyta, to brzmi chujowo.

Odpowiedz
(06-11-2014, 03:29)Mental napisał(a): A ktoś pisze, że "Wick" dorównuje "Heat"? Nazwisko tej osoby poproszę.
Nie jako całokształt (inny gatunek zresztą), porównania padały jedynie fragmentaryczne.

(06-11-2014, 03:29)Mental napisał(a): Poza tym wbrew pozorom recki wcale nie nastrajają optymistycznie - film o kolesiu w garniaku rozpierdalającym tłumy wrogów i nawet kołnierz mu się przy tym nie pobrudzi? I wszystko w dodatku utrzymane w stylistyce głupkowatego kina spod znaku Johna Woo? To ma być niby super? Ok, może jest super w ruchu, ale jak sie o tym czyta, to brzmi chujowo.
W sumie może być super, przy zastosowaniu pasującej konwencji. Ja tylko twierdzę (na podstawie trailerów głównie), że akurat w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z materiałem na siódemkę najwyżej i za to mnie jadą od kilku stron, lol.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon