John Wick (2014-2021)
Dzisiaj wybieram się do kina, dlatego też nadrobiłem zaległą część, której nie widziałem i przy okazji powtórzyłem sobie jedynkę.

Dwójka według mnie nieco odstaje od pierwszego filmu głównie dlatego, że twórcy zdecydowanie bardziej poluzowali lejce. To znaczy samo w sobie nie jest to złe, ale jedna sekwencja sprawia, że nie mogę postawić obu tych filmów na równi. Otóż wydanie wyroku na Johna przez Santiniego i spacer tytułowego bohatera przez Nowy Jork. Zero jakiejkolwiek reakcji - rozumiem, że policja i inne służby istnieją tam teoretycznie? Brak kamer w metrze, na stacji, w parku i tak dalej, i tak dalej. Wiadomo taka konwencja świata przedstawionego, ale jakoś mnie to gryzie. Może za jakiś czas, jak będę sobie robił rewatcha przy okazji "JW4" mi lepiej wejdzie.

No, ale inscenizacja niektórych scen to perłka w obu częściach. W dwójce znakomita jest cała sekwencja w Rzymie, natomiast w jedynce ta impreza w klubie z łaźniami.

John Wick 8/10
John Wick 2 7/10

Jako kino rozrywkowe idealnie się sprawdza.

Odpowiedz
Film jako rozrywka w pełni spełnia swoje zadanie, nie podzielam opinii, że film się dłuży, film jest długi ale absolutnie tego nie odczułem, te dwie godzinki zleciały mi szybko, tak ostro akcja pędzi. Znakomity prolog, środkowa sekwencja z Berry i jej psami najlepsza oraz efektowny finał i kapitalna zapowiedź następnej części. 9/10
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Aaa, też byłem parę dni temu w kinie. No rzeczywiście dobrze się bawiłem, zawsze miło popatrzeć na niezłe strzelaniny, przy czym nie uważam filmu ogólnie za jakiś szczególnie dobry, Jedynka ma u mnie 6/10, dwójka była gorsza i dałem 5, trójka wraca do poziomu oryginału i też otrzymuje 6/10.
Najlepsza akcja to zdecydowanie ta ucieczka z rezydencji Bronna z GoT w wykonaniu Keanu, Halle Berry i piesków - tam przez wiele momentów można się poczuć jak w porządnym, sensacyjnym filmie, a jakby trochę tą sekwencję pookrawać z paru efekciarskich motywów to w ogóle byłoby pięknie.

Ludzie w kinie reagują na większość strzelanin (i walk wręcz zwłaszcza) jak na komedię - to naprawdę jest Fast & Furious with Guns.

Odpowiedz
John Wick to kozacka seria rozrywkowa. Również byłem na trójce i bawiłem się genialnie - co prawda z kumplem wzięliśmy sobie połóweczkę whisky na humorek, ale tak czy siak. Lepsze od dwójki. Dużo śmiechu, jeszcze więcej strzelanin. Psy Heleny były super, ubolewam, że tak mało jej było.

No i najważniejsze film zarobił w 10 dni więcej niż dwójka przez cały okres bycia w kinach :)

Odpowiedz
Ja tą serię traktuję mniej więcej tak jak "Oszukać przeznaczenie". Tak więc, najlepsza śmierć w trójce to wg. mnie ta z motorem gdzie odcięta ręka wkręca się w łańcuch i wywala motor. Śmiechom przy tej sekwencji nie było końca :)

Odpowiedz
Trójka trzyma poziom dwójki, czyli:

- ma super zdjęcia, kolory i lokacje (podejrzewam że tak zresztą wygląda praca nad tym filmem - najpierw wymyśla się akcje, miejscówki dla nich i paletę kolorystyczną, a później dopiero dopisuje do tego "fabułę")
- jest za długi o jakieś 40 minut
- zbyt głupi nawet jak na coś co jest świadomie głupie

Podobał mi się początek, dobra była też akcja z Halle Berry i jej piesełami, ale po godzinie miałem już dość, tak jak poprzednio film nie miał już do zaoferowania niczego poza wałkowaniem tego samego, na szczęście jest na czym oko zawiesić (wizualnie finałowa lokacja to jak ta króciutka bitka we wieżowcu w Skyfall do potęgi entej) i w zasadzie tylko to trzyma przed ekranem.

5/10

Niech o tym jak wszyscy robią wszystko by NIE zabić Wicka najlepiej świadczy moment, w którym gostek zamiast strzelić mu w głowę celuje w pistolet który John chce podnieść z ziemi ;)

Odpowiedz
Cytat:Trójka trzyma poziom dwójki
Czyli (zgodnie z oczekiwaniami) poziom dna. W tej sytuacji ta seria skończyła się dla mnie na jedynce :P
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Dno to trochę za mocne słowo, ale zgadzam się z Mierzwiakiem w zasadzie całościowo. Ten film to byłby fajny, ale jako klip. Przy takim metrażu, to stało się dla mnie nieznośne. Zresztą nawet jakby to było klipem, to pewnie bym rzucił okiem, powiedział "no fajnie zrobili" i zapomniał. Brak emocji, to jednak morderca filmu. A W tym nowym Wicku nie czułem ich ani trochę. W jedynce było nawet ok, w tej dwójce z tego co pamiętam coś tam się dało wykrzesać (A może i nie? W sumie nie pamiętam). W trójce zero.

Dla mnie takie 4/10, wyłącznie za imponujące obrazki. No jeszcze Keanu jest przecież fajnym gościem.
.

Odpowiedz
A dla mnie to nadal - pomimo, że uważam go za zdecydowanie najsłabszą część - jeden z filmów roku. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, jak bardzo rozczarowujący jest to rok.

Odpowiedz
(14-10-2019, 10:36)Gieferg napisał(a):
Cytat:Trójka trzyma poziom dwójki
Czyli (zgodnie z oczekiwaniami) poziom dna. W tej sytuacji ta seria skończyła się dla mnie na jedynce :P

U mnie już jedynka zabiła jakiekolwiek zainteresowanie kolejnymi odsłonami. Chyba jeden z najnudniejszych akcyjniaków jakie w życiu widziałem Owszem, sceny akcji trzymały jakiś poziom aż do koszmarnego finału. A tak leżało wszystko na czele z nędzną namiastką jakieś opowiastki oraz aktorami którym ewidentnie się nie chciało i tylko Keanu dobrze się bawił.

Odpowiedz
Dwójka jest ZNACZNIE nudniejsza. Trust me.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon