Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Joker (2019)
(09-02-2018, 00:53)Kuba napisał(a): Mówcie co chcecie....ale DC od samego.poczatku mimo fatalnych recenzji, prasy zgarnia aktorów o jakich MCU do nie dawna mogło pomarzyć. Oby to się utrzymało.
eeee what?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Czy na poziomie 5 filmów (i dwóch zapowiedzianych pewnych) MCU mogło pochwalić się aktorami klasy Ironsa, Simmonsa, Leto, Smitha, Davis, Cavilla, Dafoe, Wilsona, Shannona, Crowa, Costnera, Hindsa (ignorujmy poziom występów/czy juz wystąpili), Stronga, Kidman, Lundgrena, Nielsen, Wright, Thewlisa do których móglbym dołaczyć (choć nie w MCU) bohater tematu?

Oczywiście, MCU mialo świetnych aktorow na start, ale większość wybiła się na tych filmach. Z oczywistymi wyjątkami pokroju Jacksona, Portman, Hopkinsa, Elby, Hugo i RDJ.
Może przesadziłem, ale obsady filmów DC na razie wyglądają lepiej niż większości produkcji MCU.
Chociaż to w bardzo duzej mierze kwestia gustu i sympatii :)

Odpowiedz
Norton, Bridges, Hurt, Roth, Paltrow, Howard - faktycznie, same hollywoodzkie nołnejmy, a to tylko dwa pierwsze.

E: zapomniałem o Downeyu.

Odpowiedz
O Hulku szczerze mówiąc zapominam (do dziś nie widziałem).
Zreszta jak napisałem, nieco sie zagalopowałem w sumie.

Odpowiedz
Od nołnejma to DC wyszło, bo takim chyba można określić Cavilla, kiedy ruszała produkcja MoS
.

Odpowiedz
(09-02-2018, 01:39)Kuba napisał(a): Czy na poziomie 5 filmów (i dwóch zapowiedzianych pewnych) MCU mogło pochwalić się aktorami klasy Ironsa, Simmonsa, Leto, Smitha, Davis, Cavilla, Dafoe, Wilsona, Shannona, Crowa, Costnera, Hindsa (ignorujmy poziom występów/czy juz wystąpili), Stronga, Kidman, Lundgrena, Nielsen, Wright, Thewlisa do których móglbym dołaczyć (choć nie w MCU) bohater tematu?

Trochę się rozpędziłeś. Szczególnie (może się nie znam) ale Davis? Cavill? Shannon? Hinds?
A ta reszta - "Stronga, Kidman, Lundgrena, Nielsen, Wright, Thewlisa"
to po 1 też topowe nazwiska? A po drugie - gdzie oni grali? Gdzie był Lundgren czy Kidman?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Aż z ciekawości przejrzałem sobie obsady jeszcze Iron Mana 2, pierwszego Capa i Thora.

Rene Russo, Ray Stevenson, Stellan Skarsgard, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Sam Rockwell, Mickey Rourke, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving, Jon Favreau, Stanley Tucci, Dominic Cooper, Neal McDonough, Sebastian Stan (w porównani z takim Cavillem miał już jakaś karierę).

A na liście pozwoliłem sobie nie wymieniać odtwórców głównych ról i SLJ :)

Odpowiedz
(09-02-2018, 01:59)shamar napisał(a):
(09-02-2018, 01:39)Kuba napisał(a): Czy na poziomie 5 filmów (i dwóch zapowiedzianych pewnych) MCU mogło pochwalić się aktorami klasy Ironsa, Simmonsa, Leto, Smitha, Davis, Cavilla, Dafoe, Wilsona, Shannona, Crowa, Costnera, Hindsa (ignorujmy poziom występów/czy juz wystąpili), Stronga, Kidman, Lundgrena, Nielsen, Wright, Thewlisa do których móglbym dołaczyć (choć nie w MCU) bohater tematu?

Trochę się rozpędziłeś.

Tak, co zreszta sam przyznałem :) Trzeba było jednak najpierw nieco wnikliwiej przejrzeć te obsady. Przepraszam i zwracam honory MCU.

Lundgren? "Rocky 4", "Niezniszczalni", "Punisher", setki innych bijatyk. Kidman? Sporo filmów, duzo nominacji, Oscar, teraz serial HBO. Thewlis przede wszystkim "Harry Potter" plus milion do rozpoznawalności. Robin Wright- "Forrest Gump", "House of Cards", "Dziewczyna z tautażem".
Cavill fakt troche nołnejm (ubzduralem sobie ze film od Ritchiego byl przed MoS), ale był dosc istotny w "Dynastii Tudorów" więc pewnie swoich fanów miał. Hinds-epizod w HP, "Szpieg", "Monachium", "Rzym", "Aż poleje sie krew". Głównie trzeci/drugo planowe role ale jednak jest rozpoznawalny. Choć fakt przy Hopkinsie, Hiddlestonie czy Bridgesie wypada słabo.

Najważniejsze jest to, że do DC nadal ciągną aktorzy, klasowi aktorzy i nagradzani i popularni a oni, debile, nie umieją tego wykorzystać.

Odpowiedz
Nie zrozumiałeś oferty ;) - ja pytałem, gdzie tam mają grać Kidman czy Lundgeren. "Potterów" nie znam, nie cenię, nie chcę znać więc...

PS - PO CO KOMU taki film jak "Joker"? Serio, już absolutnie nie mają pomysłów, że sięgaja nawet do villainów?
Szczególnie, że na pólce leży taki LOBO? A ićta w ch...
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W Aquamanie ;)
HP nie znasz, nie cenisz, ale zważ, że to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek ever. Ale rozumiem :)

Ja też widze mase ciekawszych koncepcji, ale jednak to może byc ciekawe. I niech kreca o villainach bo to coś nowego (Deathstroke czeka)

Odpowiedz
Anthony Hopkins
Robert Redford
Mickey Rourke
Michael Keaton
Ben Kingsley
Sam Rockwell
Andy Serkis
Michael Douglas
Mads Mikkelsen
Tilsa Swinton
Daniel Bruhl
Idris Elba
Benicio del Toro
Bradley Cooper
Edward Norton
Jeff Bridges
Samuel l Jackson
Tim Roth
Tommy Lee Jones
Stanley Tucci
Marisa Tomei
... a pominąłem takich aktorów jak Downey Junior, Kurt Russel, Benedict Cumberbatch, Natalie Portman, Hugo Weaving.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Abstrahując od poprzednich postów gdzie przyznałem sie do błedu...czego w pięciu i dwoch zapowiedzianych filmach nie ogarnąłes?

O ile sie nie myle Cooper, Cumberbatch, Tomei, Russel, del Toro, Redford, Keaton, Mikkelsen, Douglas, Swinton, Bruhl dołączyli nieco później.

Odpowiedz
Dajcie sobie już po buziaku na zgodę i nie zawalajcie wątku wyścigiem "kto ma dłuższego" ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Po sieci już latają fan-arty z Phoenixem jako Jokerem. Większość meh, ot takie tanie przeróbki istniejących zdjęć. Co prawda jeden mnie trochę urzekł ale widzę też, że ludziska się rozpędzają i w ich świadomości ginie chyba gdzieś fakt, że Phoenix  (o ile się zgodzi zagrać) przez większość filmu będzie zapewne wyglądał o tak:

ewentualnie
:)
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
@Kuba - odnosiłem się do tego:

Kuba napisał(a):Mówcie co chcecie....ale DC od samego.poczatku mimo fatalnych recenzji, prasy zgarnia aktorów o jakich MCU do nie dawna mogło pomarzyć. Oby to się utrzymało.

I się tak nie spinaj, wiem że przyznałeś że się zapędziłeś (inaczej jakoś bym to skomentował oprócz wrzucenia listy). Nie miałem na celu Ci dowalać tylko z ciekawości sprawdziłem obsady i rozwinąłem listę nazwisk które padały wcześniej.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Wydaje mi się, że nie. Raczej jedynie na poczatku poznamy sytuacje Jokera przed wypadkiem i przemianą, potem wypadek i po 20-30 minutach już będzie sam Klaun przejmujący z impetem władzę w mieście :P

Jestem za to ciekaw drugoplanowych bohaterów. Akcje osadziłbym oczywiscie w Gotham i w policji wprowadził Leoba oraz bohaterow "Gotham Central" jako przeciwników Jokera. Z bandziorow można by sięgnąć po rodziny przestępcze jak Falcon, czy nawet po Black Maska. Spoko postacie a bez większych szans w "The Batman"'

@Nascimento - okej (choć nadal- do nie dawna, wiec Mikkelsen, Swinton i Benedict). Ale już nie istotne :)
Fakt jest taki, że o niektórych już zapomniałem, że tu grali :D

Odpowiedz
Nie chcę tego ciągnąć bo to dziecinne, ale co z tego kto ma lepszych / ciekawszych aktorów skoro ostatecznie liczy się wykreowana postać?

Chcecie porównywać Kevina Costnera z np Chrisem Hemsworthem? Co z tego że ten pierwszy to świetny aktor, skoro to ten drugi jest uwielbianym bohaterem, a nie tylko memem jak papa Kent?

Odpowiedz
Ale ja sie w pełni zgadzam ;) Chyba nawet napisałem, że patrzac na nazwisko a nie kreacje bo w tym przypadku Affleck (z BvS), Stan i Hiddleston miażdżą każdego z Hopkinsem na czele ;)

Chodziło mi o to, że DC zwyczajnie mimo tragicznej prasy przyciaga uznane, wielkie nazwiska.

Odpowiedz
Panie i panowie! Pojawił się mocny konkurent dla Joaquina Phoenixa :o Chęć zagrania Jokera wyraził bowiem sam Tommy Wiseau ;) :D
https://movieweb.com/joker-origin-movie-casting-tommy-wiseau/
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Tylko Willem Dafoe.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon