Judge Dredd (temat ogólny)
Black crush podobny do tego, jak w naszym wydaniu Drive. Tam gdzie oryginalnie jest masa detali, u nas jest smoła i nawet rozjaśnienie obrazu nic nie daje.

Odpowiedz
Dzięki, a wiesz może z czym to jest związane? Dystrybutor w Polsce robi sobie własną kolor korekcję, czy co?

Tak z ciekawości pytam. Myślałem, że dostają obraz BD i dorzucają napisy ;)

Odpowiedz
W skrócie: nieprawidłowy zakres luminancji. Nie wiem jak dokładnie wygląda mastering tych płyt, ale na bank materiał jaki dostają wygląda jak trzeba. Czasem zdarza się odwrotna sytuacja - w USA Fury Ayera ma ten sam problem, ale już w polskim wydaniu - nie.

Odpowiedz
Ale to jest skopana korekcja barwna, czy w tych gorszych wydaniach jest niższy bitrate i przez to mniej szczegółów w ciemnych scenach?

Odpowiedz
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=5847&d2=5616&s1=54959&s2=52543&i=0&l=0

Bitrate w zasadzie identyczny. Zresztą bitrate sam w sobie to pułapka w którą lepiej nie wpadać, bo on wcale nie przekłada się na jakość obrazu.

Odpowiedz

Taka tam fajna analiza.

Odpowiedz
Dobry materiał i jednak za słabo znam ten świat, gdyż nawet nie wiedziałem, że istnieje ktoś taki jak Judge Death - mocno odjechana postać. Ale rzeczywiście na sequel, który pewnie nie powstanie, to trochę zbyt odjechana.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
http://www.dvdactive.com/news/releases/lionsgate-4k-announcements.html

Dredd ma zostać wydany w 4K. Może uda się uniknąć problemów z wydań BD. Aczkolwiek ja kupiłem za 3 funty wydanie brytyjskie na jakimś car boocie i nawet nie miałem jeszcze okazji wypróbować.

Odpowiedz
Cytat:Dredd ma zostać wydany w 4K. Może uda się uniknąć problemów z wydań BD.

Wątpię.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Paskudny video noise zostanie paskudny, ale szeroka paleta barw i HDR uczynią ten film jeszcze ładniejszym :)

Odpowiedz
(28-03-2017, 09:12)Phil napisał(a): http://www.dvdactive.com/news/releases/lionsgate-4k-announcements.html

Dredd ma zostać wydany w 4K. Może uda się uniknąć problemów z wydań BD. Aczkolwiek ja kupiłem za 3 funty wydanie brytyjskie na jakimś car boocie i nawet nie miałem jeszcze okazji wypróbować.

Heh, zamówiłem Blu (2d+3d) przedwczoraj:/ Szkoda bo sprzęt mam niby "4k ready" a jeszcze nic nie widziałem w 4k na nim:D Byłby dobry debiut:)

Odpowiedz
Polskie 2D+3D? To bubel z black crushem, unikać jak ognia.

Odpowiedz
Czarodziejski odtwarzacz, zapomniałeś? Chciałbyś, żeby jakiś film tak u ciebie wyglądał jak Dredd od Monolithu na tym sprzęcie :D

Odpowiedz
(28-03-2017, 19:47)Mierzwiak napisał(a): Polskie 2D+3D? To bubel z black crushem, unikać jak ognia.

Nie polski, ale ma (ponoć... to się nie zawsze sprawdza) polskie napisy. Poza tym już tego nie cofnę. Zresztą nie sądzę, aby to było mocno widać w okularach 3d, a kupiłem po to by obejrzeć w 3d. Niewiele takich filmów jest, w których 3d "działa" i wydaje mi się (jeszcze nie widziałem), że Dredd jest właśnie takim filmem. Obok Tron: Legacy, Gravity i oczywiście Avatara. Ale np. Fury Road nic nie zyskuje w 3d, jakby ktoś pytał.

Odpowiedz
Cytat:Nie polski, ale ma (ponoć... to się nie zawsze sprawdza) polskie napisy

W tym przypadku się nie sprawdzi.

Odpowiedz
Może też być tak, że sprzedający wrzucił pierwsze lepsze foto wydania 3d z neta jako poglądowe i z kolei zgadza się opis (że jest "polska wersja językowa"), czyli że kupiłem Monolitha niechcący (kupowałem inny BD z tego samego sklepu, który na pewno jest zagraniczny, bo w Polsce w ogóle nie był wydany... a Dredda dorzuciłem, bo przy trzech przedmiotach miałem darmową wysyłkę:P). Okaże się. Trochę paczka-niespodzianka, albo dostanę wydanie ze zdjęcia bez polskiej wersji, albo polskiego monolitha:P Jeśli to drugie, to się odda potem na prezent komuś najwyżej, hehe. Większość ludzi nie wie co to "black crush" i będzie zadowolona:)

Odpowiedz
Jak kupowałem Dredda to po fotce na allegro wychodziło, że to wydanie hiszpańskie, zamiast tego dostałem jakieś skandynawskie - i dobrze, bo miało lepszą kolorystykę. Jakość też lepszą niż PL czy UK. No ale 2D only.

Odpowiedz
Film z każdym obejrzeniem jest coraz lepszy + obok Avatara, Gravity i Trona utylizuje efekty 3D w taki sposób, że naprawdę lepiej się go w takiej formie ogląda.

Inna rzecz, że to wydanie Monolitha jest idealnym przykładem, dlaczego w tym kraju nie godzi się kupować oryginalnych nośników - oglądałem wcześniej 8gb BDRip, który lepiej wyglądał. Nie dość, że black crush, to jeszcze - uwaga - nie da się zupełnie wyłączyć napisów przy oglądaniu z org. ścieżką dźwiękową. Kij z tym, że nie ma napisów angielskich, ale żeby w ogóle nie dało się ich wyłączyć to jakieś nieporozumienie. Jakby ktoś nie kumał dlaczego to jest duży problem - przy oglądaniu 3D napisy poważnie przeszkadzają, o ile nie są zrobione z myślą o tym efekcie, jak to jest np. w BD Avatara, gdzie jeśli efekt 3D jest np. po prawej stronie ekranu ("wystaje" z niego hologram czy coś), to napisy są przesunięte na lewo i co najważniejsze - w "wystającej warstwie", a nie "z tyłu". Tymczasem Monolith nie zawracał sobie głowy takimi drobiazgami i walnął nie-wyłączalne, dwuwymiarowe napisy, które tylko wkurwiają. W dodatku tłumaczenie jest daremne, jakiś leń pomijał większość kwestii, dbając tylko o to, żeby się przekaz w miarę-zgadzał, w im mniejszej liczbie słów, tym lepiej. I taka perełka: jak murzyn ma rozwalić Anderson i mówi do niej "bitch", to tłumaczą "suko". A jak linijkę później ona mówi do niego "bitch", to tłumaczą... palancie. Tragedia.

BTW, chce ktoś kupić Dredda na BD 2D + 3D za 3 dyszki?;)

Odpowiedz
(25-04-2017, 13:59)und3r napisał(a): Nie dość, że black crush, to jeszcze - uwaga - nie da się zupełnie wyłączyć napisów przy oglądaniu z org. ścieżką dźwiękową.
Podejrzewam że jest jakiś player na PC który obchodzi takie kretyńskie wymysły wydawców, ale skoro nawet Oppo nie daje rady to słabo.

Odpowiedz
No właśnie ciekawostka - zazwyczaj wybieram napisy i inne ustawienia (dźwięk np.) nie z menu płyty, tylko z ustawień Oppo (szybciej i nie muszę przerywać oglądania). Tu wchodzę w ścieżki napisów (z menu Oppo), wybieram, że nie chcę żadnych i wywala mi komunikat "zablokowane przez płytę". No żesz kur.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon