"Jurassic Park" na Blu-ray
#1
Po lekturze książki jakoś mnie naszło co by sobie kupić "Jurassic Park" na Blu-ray z jakimiś fajnymi dodatkami, coby sobie pooglądać making of i inne takie :) Zbadałem rynek i ustaliłem, że najciekawsze są te dwa wydania:

1. Park Jurajski - Steelbook (Blu-Ray)

2. Park Jurajski 3D (Blu-Ray)

Nie zależy mi na filmie w trzech wymiarach, tylko na dużej ilości fajnych dodatków. Ale na zagra(ma)nicznych forach piszą, że to wydanie 3D ma jakieś dodatkowe dokumenty, których na wydaniu 2D nie ma. Ale jest pytanie czy tak samo jest w polskich wydaniach? Niestety nie mogę znaleźć nigdzie listy dodatków czy scanu polskiej okładki tych wydań w dobrej rozdzielczości... Może ktoś z Was posiada te wydania i powiedziałby jakie tam są dodatki, albo sam sprawę badał i może mi poradzić, które wydanie lepsze?
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
#2
Po pierwsze, wydanie 3D zawiera 2 wersje filmu (3D i 2D), tutaj masz reckę:

http://www.blu-ray.com/movies/Jurassic-Park-3D-Blu-ray/59530/#Review

Polskie wydanko ma wszystkie stare dodatki znane z DVD, z "nowych" doku masz te dodane do Blu już wcześniej, w 2011 roku:

Jedyny 'exclusive' wersji 3D to niespełna 10-cio minutowy filmik o konwersji filmu do trójwymiaru "Świat w Parku Jurajskim 3D". Wybór należy do ciebie, ale skoro nie zależy ci na filmie w 3D (choć wg mnie transfer filmu w 3D wygląda o wiele lepiej niż w dwóch wymiarach), nic nie stracisz kupując tego steela, bo dodatki wszędzie są te same.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki za informacje i radę. W takim razie kupuję Steelbooka, bo telewizora 3D nie mam (preferuję rzutnik) więc i tak tego nowego transferu wideo nie doświadczę :)
P.S.
Bardzo fajna recencja Split Second (znalazłem ją dzięki Twojej stopce). Też uwielbiam ten film ze względu na klimat, dialogi i Hauera. Chciałem to kupić kiedyś na DVD ale teraz to by wypadało poszukać na Blu-Ray chyba?
| Pereant qui ante nos nostra dixerunt |

Odpowiedz
#4
Jeśli chodzi o Split Second i szukanie tego na blu-ray (czy choćby znośnie prezentującym się DVD):

AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#5
Z Jurassic Parkiem jest ten problem, że pierwsze wydanie BD jest sporo poniżej tego jak ten film mógłby wyglądać, natomiast remaster 4K z kolei na którym oparto wersję 3D jest sporo poniżej tego, jak ten film powinien wyglądać. Pozbawiony ziarna plastik, co prawda nie aż taki jak np. Mroczne widmo, ale jednak.

Kiedyś pisałem, że z dwojga złego wolę nową wersję, dzisiaj jednak uważam inaczej. Dziwię się tylko, że Spielberg po raz kolejny zdaje się dawać do zrozumienia, że ma ten film po prostu w dupie, tylko tak mogę wytłumaczyć pierwsze wydanie oparte na starym masterze (chociaż nie mogę powiedzieć, że wygląda źle, bo to najlepsza dostępna wersja JP) i drugie, z pozbawionym ziarna nowym transferem 3D i płytą 2D ze starego wydania :/

Odpowiedz
#6
I porównanie dla lepszego zobrazowania:

http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=2276&disc2=292&cap1=21059&cap2=3001&art=full&image=4&hd_multiID=234&action=1&lossless=#vergleichChyba jedynym znanym mi filmem, mającym ziarno w wersji 3D i DNR w wersji 2D (czyli odwrotnie niż w JP) jest Top Gun.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#7
Ale to raczej wytwórnia wykłada kasę na remastering, a nie Spielberg :) Także to raczej Universal leci w wacka.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#8
Ale inne filmy Spielberga od Universala jakoś miały na potrzeby Blu robiony nowy skan i Spielberg nad nimi czuwał osobiście, poza tym come on, to jest Spielberg, a nie jakiś pierwszy lepszy reżyser :)

Odpowiedz
#9
No dobra, ale porządny skan można wykonać i bez nadzoru reżysera :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#10
Tutaj już wkraczamy w temat pt. "Dlaczego Universal jest najgorszym wydawcą filmów na BD" :)

Odpowiedz
#11
Ja wiem, czy najgorszym - jak każda wytwórnia mają swoje wzloty i upadki. Przynajmniej nie walą po gałach woskiem, jak to ma w zwyczaju Fox.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#12
Fox i wosk? Pierwsze słyszę. Predator i Mroczne widmo to niechlubne przykłady, owszem, ale poza tym?

Universal za to należycie odnowił ile, pięć? Dziesięć klasyków na krzyż? Poza tym wydaje praktycznie same mastery DVD sprzed pies wie ilu lat, przefiltrowane, wyostrzone, z HD niemające nic wspólnego. Jedyne co im naprawdę wychodzi to nowości, no ale te lecą na Blu prosto z DI.

Odpowiedz
#13
(17-01-2014, 22:07)Mierzwiak napisał(a): Tutaj już wkraczamy w temat pt. "Dlaczego Universal jest najgorszym wydawcą filmów na BD" :)

Widziałeś wydania Szczęk, czy Listy Schindlera? FF5, FF6? Jeden Park Jurajski złym Universala nie czyni, wydają dobre blu. Przynajmniej wg mnie, bo mam najwięcej filmów tej wytwóni.

Odpowiedz
#14
Przeczytaj co napisałem powyżej :)

Odpowiedz
#15
(17-01-2014, 22:13)Mierzwiak napisał(a): Fox i wosk? Pierwsze słyszę. Predator i Mroczne widmo to niechlubne przykłady, owszem, ale poza tym?

Oj jest tego trochę - wybacz, że nie przechowuję takich informacji w głowie. Niemniej stary master, który daje się oglądać, a maksymalne spierdolenie filmu to ostra różnica.

Cytat:Universal za to należycie odnowił ile, pięć? Dziesięć klasyków na krzyż?

<Spogląda okiem na półkę>

Nie chce mi się tego liczyć, ale trochę dobroci jest. Poza tym, co jak co, ale jeśli Universal coś spierdoli (Gladiator, Out of Africa), to potrafi potem wyciągnąć wnioski i dać fanom poprawną wersję. A Predatora już się chyba w normalnej wersji nie doczekamy :P Bo o liczbie baboli w Star Warsach nie wspominam ze względu na widzimisię Lucasa, nie studia.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#16
@Mierzwiak, już przeczytałem, tamto pisałem kiedy jeszcze nie było twojej wypowiedzi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości