Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Justice League (2017)
Reynolds jest sarkastycznym śmieszkiem, czyli kimś kim oryginalny Jordan nigdy nie był. Ja bym w tej roli widział Toma Cruise’a (Koło 2008 roku) a dziś to w sumie dowolny dobrze wyglądający poważny aktor.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Reynolds bardzo przypomina Hala Jordana z animacji "Justice League: War".

Nie czytałem tych komiksów ale z tego o wiem jest to oparte na serii Geoffa Johnsa o Justice League z New 52.

I tak jakby jest to historia na której się opiera wątek główny DCEU czyli filmy BvS i JL - nadchodzi Darkseid.

Z drużyną Justice League - Sups, Bat, Wonderka, Green Lantern, Cyborg, Shazam i z kolejnego filmu - Aquaman.

Z tego co słyszałem to Geoff Johns też w komiksach DC walczył o przywrócenie Jordana jako Latarni.

Więc podstawowe pytanie brzmi - czy Geoff Johns widzi Ryana Reynoldsa jako Hala Jordana, Green Lanterna ?

Jeśli tak....

Odpowiedz
Ryan Reynolds grający Hala Jordana nie żyje.

[Obrazek: YpNpsL.gif]

I niech tak pozostanie. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
obecnie Reynolds potrafi zagrać 2 role:
- Ryana Reynoldsa,
- Ryana Reynoldsa w kostiumie Deadpoola.

Trzeba nie mieć litości dla ludzkiego istnienia, żeby na poważnie rozważać jego powrót do roli GL...
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Cytat:Więc podstawowe pytanie brzmi - czy Geoff Johns widzi Ryana Reynoldsa jako Hala Jordana, Green Lanterna?
No i? Co z tego ze Johns tak go widzi? Z resztą nie czytałem tych komiksów więc dopytam - widzi go tak wizualnie czy Hal ma tam sarkastyczno-śmieszkowy charakter?

Jedyny komiks z zielonym jaki znam to Emerald Dawn czyli komiks przedstawiający genezę Jordana. Bohater tam przedstawiony ma się nijak do jego filmowej wersji. Przypomina bardziej bohatera granego przez Daniela Baldwina w Ognistym Podmuchu.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Nie miałbym nic przeciwko Reynoldsowi gdyby zagrał coś innego niż Vana Wildera, ale na to się nie zanosi.

Odpowiedz
Latarników z Ziemi jest pięciu czy sześciu, w tym czarny, rudy i kobieta, więc można wybierać do woli.

Odpowiedz
Siedmiu. Chyba tylko Batmanów i Flashów jest więcej :P
Nie wspominając o szeregu postaci gościnnie posiadających pierścień i całej galerii kosmicznych latarników.

Koncept Hala zmieniał się regularnie a on sam jest zdecydowanie najnudniejszym Latarnikiem, nawet jeśli najbardziej rozpoznawalnym. Za to większośc późniejszych (z kobietą na czele) to idealni bohaterowie do kina i przynajmniej jeden bardziej pasuje do Reynoldsa od Hala.

Odpowiedz
A w ogóle to ludzki latarnik miał się pojawić u Snydera?

Z tego co wiem, to pojawił się jeden mało znany w bitwie z Steppenwolfem/Darkseidem oraz w scenie po napisach Kilowog i Tomar Re.

Odpowiedz
Chyba dopiero w JL2. W JL - tak jak piszesz chociaż swego czasu mówiło się, że Latarnikiem z przeszłości mógłby być Sinistro.

Na razie najłatwiej GLC będzie wprowadzić poprzez Alana Scotta w Black Adamie. Nie ma jednak na razie o nim żadnych informacji, za to dużo się mówi o Hawkmanie - o jego roli swego czasu sporo plotkowano w kontekście MoS2.

Odpowiedz
(24-05-2020, 19:43)Corn napisał(a): No i? Co z tego ze Johns tak go widzi? Z resztą nie czytałem tych komiksów więc dopytam - widzi go tak wizualnie czy Hal ma tam sarkastyczno-śmieszkowy charakter?

Jedyny komiks z zielonym jaki znam to Emerald Dawn czyli komiks przedstawiający genezę Jordana. Bohater tam przedstawiony ma się nijak do jego filmowej wersji. Przypomina bardziej bohatera granego przez Daniela Baldwina w Ognistym Podmuchu.

Z tego że to Geoff Johns siedzi - jeśli się dobrze orientuję - nad nadchodzącym serialem o GL i filmie "Green Lantern Corps". I w ogóle jest w tym universum właściwie pod każdym kamieniem ;) A miał też swój udział właśnie w "Green Lanternie" z Reynoldsem.

A tamten komiks znam i pamiętam, podobnie zresztą jak pozostałe wydane przez TM-Semic ;)

To że chcieliby Reynoldsa i uderzyli do niego już dawno jest dla mnie dość oczywiste choćby z powodów marketingowych - ale tutaj sporo przecież zależałoby od samego Reynoldsa. Czy chciałby wrócić, czy podpisał kontrakt z Marvelem a jeśli tak - czy miałby taką możliwość. Itd, itp.

Ale Reynolds już raz wrócił do roli komiksowej z którą był źle kojarzony - i odniósł sukces .
Więc możliwe że chciałby ten numer powtórzyć :)

Dużo łatwiej też popchnąć wszystko dalej mając już podstawy i postacie "które każdy już zna" - Hala Jordana, Carol Ferris, Sinestro. Wykorzystać odstęp czasu i odpowiednio to zbudować.

Wiadomo że ma być cały "Green Lantern Corps" czyli cała ekipa ale można się zakładać - skoro siedzi nad tym Geoff Johns - że jego ukochany Lantern powróci ;)

Podsumowując - uważam po prostu że jest całkiem spora szansa że Warner rozmawia/rozmawiał z Reynoldsem już od dłuższego czasu i możemy ponownie zobaczyć tego aktora w zielonym wdzianku ;)

Nie mam szklanej kuli i nie mówię "że na pewno tak będzie" - czy coś w tym rodzaju ;)

Odpowiedz
(24-05-2020, 21:55)Rozgdz napisał(a): To że chcieliby Reynoldsa i uderzyli do niego już dawno jest dla mnie dość oczywiste choćby z powodów marketingowych - ale tutaj sporo przecież zależałoby od samego Reynoldsa. Czy chciałby wrócić, czy podpisał kontrakt z Marvelem a jeśli tak - czy miałby taką możliwość. Itd, itp.
No wlasnie to nie jest W OGOLE oczywiste - m.in. z powodow, o ktorych piszesz. To nie jest tak, że Reynolds jest uwielbiany za to jak wcielił się w Jordana, albo sam film jest kultowy. Wrecz przeciwnie. Jordan Reynoldsa to kolejny Ryan Reynolds, a film jest cienki jak siki węża. Nie ma ŻADNEGO dobrego powodu, zeby przywracac jego - nie ma z tego zadnej korzysci i rodzi tylko komplikacje (bo Reynolds jest jednoczesnie gwiazda innej bardzo popularnej superbohaterskiej franczyzy i z nią jest kojarzony).
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(23-05-2020, 18:57)marsgrey21 napisał(a): Nie jestem pewien czy to prawda, ale pamiętam, że gdy ten materiał promocyjny się pojawił to spekulowano, że muzyka pochodzi z soundtracku który przygotował Junkie XL.

Jedyne co Junkiego jest dostępne do remix piosenki "Come Together", który był wykorzystany w zwiastunie. Zresztą nie ma się co dziwić, były DJ, to remix przygotował.

Zważywszy, że został zwolniony to mało prawdopodobne, aby jego muzyka sobie tak latała po sieci. Czasami odrzucone ścieżki dźwiękowe trafiają do domeny publicznej, ale czasami też pozostają niedostępne. To nie jest taka prosta sprawa. I mogę być pewny, że przypadku Justice League na pewno Tom Holkenborg miał nawet zakaz upubliczniania tego co nagrał.

Ale patrząc, żeże ten cały SnyderCut czeka sporo dokrętek i chyba chcą zrobić z tego mini-serial. Coś jak Mandalorianin. A więc tyle muzyki ile Junkie skomponował może być za mało. I na pewno trzeba będzie ją na nowo podłożyć pod obraz.
Zobaczymy co to będzie, choć znając wcześniejsze dokonania Junkiego i ogólnie muzyczny gust Zacka Snydera, to na pewno nie będzie to jakieś wielce przyjemne dla ucha słuchowisko i na pewno perkusja pójdzie ostro w grę. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ale do filmu raczej będzie pasować bardziej niż to cos Elfmana. ja wiem,że klasyczne motywy bla bla bla, ale do tej ligi, nawet w upośledzonej wersji Whedona, nie pasuje to ani troche.

Odpowiedz
To coś Elfmana to ścisła czołówka soundtracków kina superhero od początku jego istnienia, a szanse, żeby Junkie ze swoją łupaniną to przeskoczył są zerowe, ale klasycznych motywów to tam jest tyle co kot napłakał, a w filmie połowy z tego i tak nie słychać.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Może jako taka to łupanka Junkiego nie będzie, ale ma realne szanse zadziałać w filmie. Muzyka Elfmana nie pasowała tam kompletnie (pamiętna scena spotkania Batmana i Gordona), nie licząc scen kiedy nie zauważało się jej obecność. Poza filmem też nie widzę w niej nic specjalnego. Też nigdy jakimś specjalnym fanem soundtracków w kinie superhero nie byłem, wystarczyło, że dobrze brzmiały w filmie. Ze starszych produkcji wyróżniłbym dosłownie kilka bardziej charakterystycznych utworów.

Silvestri przy IW i Endgame specjalnie oryginalny nie był, ale i tak pozamiatał to co "wykrzesał" z siebie Elfman. Te ścieżki, "Spider-verse", serialowi "Watchmen" i "Joker" to chyba wszystko z ostatnich lat co naprawdę doceniam. Oscar dla Ludwiga za BP to jakiś nieśmieszny żart.

Odpowiedz
(25-05-2020, 11:55)Kuba napisał(a): Też nigdy jakimś specjalnym fanem soundtracków w kinie superhero nie byłem, wystarczyło, że dobrze brzmiały w filmie. Wyróżniłbym dosłownie kilka bardziej charakterystycznych utworów.

Ale masz na myśli te współczesne Marvela, czy właśnie starsze jak Elfmana Batmany czy Superman Williamsa. Gdyż jeżeli chodzi o Marvela to ta debata trwa już od lat, że większość tych soundtracków jest średnia i mało wyrazista. Brakuje super charakterystycznych tematów. Nie wspominając o częstym braku jakiejkolwiek muzycznej ciągłości. Iron Man, co film inny kompozytor i inny temat dla niego, podobnie Thor. Na szczęście temat Avengers Silvestriego jest stały i zresztą uważam go za najlepszy muzyczny temat Marvela.

A co do Justice League, to trudno mi byłoby sobie wyobrazić muzykę Junkiego w filmie Wheedona i na odwrót trudno mi byłoby sobie wyobrazić muzykę Elfmana u Snydera.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Akurat właśnie zedytowałem, że chodziło mi o starsze :) (powiedzmy, że czasy przed Iron Manem)
Motyw Supermana akurat lubie, Batmany Elfmana dobrze działają w filmie, ale poza nim...no nie, sorry :/

Ubiegając - muzyka do trylogii Nolana jest zajebista, ale też przede wszystkim w filmie, skłamałbym twierdząc, że słucham jej poza filmem.

Odpowiedz
(25-05-2020, 12:04)Kuba napisał(a): Batmany Elfmana dobrze działają w filmie, ale poza nim...no nie, sorry :/

Muzyka Elfmana nie działa poza filmem? Madafaka co za herezja. Przecież to jest jak najlepsze utwory z klasycznej muzyki. Pewnie brzdękałki Zimmera z Lolanowych Batmanów są super?
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(25-05-2020, 12:25)SonnyCrockett napisał(a): Pewnie brzdękałki Zimmera z Lolanowych Batmanów są super?

Tak - nadają się do dumania nad sensem życia, jazdy na rowerze, a także grania w FIFE na konsoli.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon