Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Justice League (2017)
(29-04-2014, 10:02)Proteus napisał(a): Cap infiltrujący amerykański rząd celem zdemaskowania reptilian? :)

dokładnie! :D
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(29-04-2014, 09:52)Negatywny napisał(a): a ja sobie wyobrażam kapitana i inwazję obcych, tylko nie międzygwiezdne portale i inwazje 10k kosmicznych krążowników, ale bardziej coś w stylu porywaczy ciał czy oni żyją. Groovie :)
I jest to prawdopodobne. Nie wiem za ile filmów, ale jest. W MARVELU było takie wydarzenie w komiksach, które sie nazywało "Secret Invasion" i opowiadało o tym, jak Skrulle (zmiennokształtni obcy, którzy nawet w jednej wersji są odmianą Reptillian) infiltrowali nasz świat od jakichś dwudziestu lat, po tym jak wcześniej m.in. Avengers czy FF skopało im tyłki, a Galactus zeżarł planetę. I właśnie klimat był w stylu "Invasion of the Body Snatchers" (choc ostatecznie skonczylo sie to rozpierducha oczywiscie).

A Skrulle na bank pojawia się niedlugo. W serialu AGENTS OF SHIELD pojawiły się już zwłoki Kree, a jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Avengers jest "Kree-Skrull War", wiec czy to w Avengers 3 czy 4, ale na pewno będzie w końcu coś podobnego. Możliwe, że jakiś Skrull mignie w GUARDIANS OF THE GALAXY już.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(28-04-2014, 23:24)Mierzwiak napisał(a): Bardzo fajne jest to, że Kapitan Ameryka może być bohaterem wojennym w latach 40-tych, jak i następcą Ethana Hunta, a Thor wymiatać zarówno u siebie, jak i na Ziemi, ale jednak pewne ograniczenia istnieją. Ograniczenia - dla jasności - w ramach jednej konkretnej serii, bo o tej mówimy, choć i tak - poprawcie mnie jeśli się mylę - wspomniani IM, KA czy Thor są znacznie mniej elastyczni od takiego Batmana, którego można ubrać w pierdyliard stylistyk.

Batmana po prostu w kilka (trzy-cztery?) stylistyki już ubrano. Nawet supermana ubrano już w parę stylistyk wliczając brazylijską telenowelę singera, a można go przecież ubrać w szaty red sona i rozjebać system, a to przecież najmniej elastyczny superbohater ze wszystkich, tylko że jeszcze daleka droga zanim w kinie będzie sobie można pozwolić na tego typu rewizjonistyczne odloty. W każdym razie zapewne nie zdajemy sobie sprawy jakie fajne rzeczy można zrobić z każdą postacią dopóki ktoś ich po prostu nie zrobi.
(29-04-2014, 10:17)Crov napisał(a): I jest to prawdopodobne. Nie wiem za ile filmów, ale jest. W MARVELU było takie wydarzenie w komiksach, które sie nazywało "Secret Invasion" i opowiadało o tym, jak Skrulle (zmiennokształtni obcy, którzy nawet w jednej wersji są odmianą Reptillian) infiltrowali nasz świat od jakichś dwudziestu lat, po tym jak wcześniej m.in. Avengers czy FF skopało im tyłki, a Galactus zeżarł planetę. I właśnie klimat był w stylu "Invasion of the Body Snatchers" (choc ostatecznie skonczylo sie to rozpierducha oczywiscie).

Dałbym pensa, żeby to zobaczyć :)

Ponieważ to temat o justice league to czy DC miało swój odpowiednik secret invasion i czy ktoś sobie wyobraża, że któryś z bohaterów JL ale solo, mógłby się w demaskowaniu reptilian w rządzie odnaleźc? :)

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(29-04-2014, 10:17)Crov napisał(a):
(29-04-2014, 09:52)Negatywny napisał(a): a ja sobie wyobrażam kapitana i inwazję obcych, tylko nie międzygwiezdne portale i inwazje 10k kosmicznych krążowników, ale bardziej coś w stylu porywaczy ciał czy oni żyją. Groovie :)

A Skrulle na bank pojawia się niedlugo. W serialu AGENTS OF SHIELD pojawiły się już zwłoki Kree, a jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Avengers jest "Kree-Skrull War", wiec czy to w Avengers 3 czy 4, ale na pewno będzie w końcu coś podobnego. Możliwe, że jakiś Skrull mignie w GUARDIANS OF THE GALAXY już.

Nie pojawią się. Skrulle są u Foxa razem z F4. Stąd w "Avengers" mieliśmy Chitauri, coś w rodzaju odpowiednika Skrullów ze świata Ultimate, ale w filmie zrezygnowano ze zmiennokształtności i zrobiono z nich coś w stylu humanoidalnych jaszczurek.

For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Chitauri w Avengers były głównie dlatego, że Skrulle są bardziej skomplikowane i nie mialoby sensu, jakby nie podszywały się pod ludzi, nie mowily, etc. A Marvel częściowo ma prawo do Skrulli, a częściowo ma je FOX, ale nie jest jasne w jakim stopniu i kto ma wieksze do nich jako rasy prawa.

Odpowiedz
Crov podrzucił mi info o wydzieleniu gadaniny o marvelu. Nie znam się na tym i nie wiem gdzie sie kończy DC a zaczyna Marvel.

Odpowiedz
Post Proteusa zaczynający sie od: 'Ale dobieranie różnych reżyserów" to początek Marvela.

Odpowiedz
Wklejam tu, bo do tematu o BvS nie psuje a tematu o DCU nie ma:

Czyżby Shazam?

Odpowiedz
Wcześniej Rock sugerował, że zagra superbohatera czyli pewnie Shazam. Ciekawe kto w takim przypadku wcieli się w BA.

Z wypowiedzi The Rocka o Green Lanternie można jeszcze wywnioskować, że WB w JL raczej nie umieści Johna Stewarta. Ja obstawiam drugie podejście do Hala Jordana.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Shazam, OMG, to jakaś baśń o dżinie? :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Nie, to basn o malym chlopczyku, ktory po wypowiedzeniu slowa "SHAZAM" skladajacego sie na pierwsze litery bogow greckich zmienia sie w podrobe Supermana...

Mysle, ze cos zmienia na potrzeby tej franczyzy...

Odpowiedz
WTF?

Przewiduję sukces porównywalny z Green Lanternem :P
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Captain Marvel/Shazam to dla mnie najidiotyczniejsza i najbardziej wk*rwiająca z popularniejszych postaci DC. Ciągle liczę na to że darują go sobie na wielkim ekranie...
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(22-07-2014, 20:16)Gieferg napisał(a): WTF?

I przy okazji od tego goscia Elvis wzial swoj pozniejszy idiotyczny image.

(22-07-2014, 18:10)Mefisto napisał(a): Shazam, OMG, to jakaś baśń o dżinie? :P

Przypomnialo mi sie, ze Hanna-Barbera zrobila taka kreskowke - "Shazzan"

Odpowiedz
Ojej, pierwszy wróg JLA może nie będzie Darkseidem!

http://www.batcave.com.pl/2014/10/plotki-na-temat-zloczyncy-w-justice-league-i-skladu-suicide-squad/

Odpowiedz
Recenzja scenariusza JL, który miał zrealizować George Miller:

http://scriptshadow.net/screenplay-review-george-millers-justice-league-script/

Odpowiedz
25 minut gadki? Aquaman bojacy sie wody? GL slepy? Jako zli gang nano-robo-harleyowcow? Czarne kostiumy po zalobie... DC zdecydowanie nie wie jak wziac sie za uniwersum... 

A tu czym bedzie sie roznic DCU od MCU:
http://www.batcave.com.pl/2015/06/greg-silverman-wyjasnia-czym-roznic-sie-bedzie-filmowe-uniwersum-dc-od-marvela-oraz-james-wan-rezyserem-aquamana/

Widze ich te wspaniala strategie. Od razu nawrzucanie do drugiego filmu polowy JLA, umracznianie i prawdopodobienstwo tego samego, jednostajnego klimatu w kazdym filmie. A ta uwaga o mistrzowskich filmowcy o roznych konceptach - jakze do Marvela to niepodobne :P.

Odpowiedz
Przeczytałem ten wywiad tak:

"Robimy wspaniałe filmy, masło maślane, ble ble ble, filozofia postacia, bla bla bla, humor, bla bla bla"

Ale pierdolenie, litości ...
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Ja tam nie rozumiem hejtu :/
Gadka jak gadka. Co miałby więcej powiedzieć skoro za parę tygodni SDCC (wraz z pierwszym/ostatnim panelem "BvS" przed premierą filmu) jedna produkcja z uniwersum na koncie, druga w postprodukcji, trzecia się dopiero kręci, a reszta dopiero w planach..

Feige też sadzi różne takie bzdury, przed każdym Marvelowskim widowskiem, a późnie 3/4 tego szajsu można w kiblu spuścić :)

Co do wywiadu gościowi chodzi o to, że to u nich wygląda tak: dają jakąś postać (i ten jej cały miniświat wokół niej) konkretnemu twórcy i robią jak w przypadku Nolana czy Snydera: "masz i rób, ty się z tym męcz, bo my już nie ogarniamy" - z tym, że teraz sytuacja się komplikuje, bo Ci twórcy będą dodatkowo musieli między sobą sami ustalać co akutalnie robią, żeby im bajzel nie wyszedł (a wiadomo, że z takim podejściem na pewno wyjdzie :P).
Różnica z Marvelem jednak dosadna, bo przecież w MCU nikt tam kamyka w tym ich uniwersum nie ruszy, bez zgody elity z góry...

Czy ktoś tu naprawdę chce udawać, że świat MCU pod kątem fabualrnym, nie jest tworzony według odgórnych wytycznych??
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
(06-06-2015, 22:46)zombie001 napisał(a): Różnica z Marvelem jednak dosadna, bo przecież w MCU nikt tam kamyka w tym ich uniwersum nie ruszy, bez zgody elity z góry...
To sie nazywa "dbanie o spójność". Marvel z kazdym filmem robi sie w tym lepszy i lepiej, żeby DC zaczelo juz od poczatku o to dbac, a nie pozwalac kazdemu bawic sie kamykami jak chce.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon