Justified (FX, 2010-2015)
Jeśli tak, to obstawiam że
Ciesze się że wiedzą kiedy kończyć.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
(07-04-2014, 22:54)Mental napisał(a): Za to fajnie śledzić losy byłej laski Boyda i samego Boyda. Niewątpliwie to dwie najciekawsze i najlepiej rozpisane postacie.

Co racja to racja i po naprawdę dobrym i mocnym finale sezonu piątego zapowiada się, że dostaniemy właśnie te trio przez większość szóstego:) Scenka Boyda, Duffy'ego i tej wdowy w przyczepie zwiastuje niezłe akcje.
Najlepszy motyw 5 sezonu to zdecydowanie Boyd i jego fajki w hotelu... czysty majstersztyk:D

Hide, listen, watch, learn? And when the time is right, strike from the shadow...

Odpowiedz
Fajki w hotelu rządzą.

Co się zaś tyczy największej żenady, to mam trzech mocnych kandydatów do tego tytułu:

1. Występ Williama Forsythe'a - oczywiście nie chodzi o jego grę, bo to aktor, który wystarczy, że pojawi się na ekranie, i już wartość produktu idzie w górę - chodzi o to, jak twórcy poprowadzili fabułę z nim i jak załatwił go super szeryf;

2. Givens-etatysta;

3. Płatny zabójca uzbrojony w samoczynną strzelbę AA-12 - jego starcie w magazynie z super szeryfem i poczciwym Artem Mullenem powinno zakończyć się zmasakrowaniem obydwu na krwawą pulpę.

Odpowiedz
Jakie wrażenia po 13 odcinku jak i samym odcinku?

Mam wrażenie, ze tak jedno jak i drugie gubiło wątek - trochę tu, trochę tam, brakowało czegoś wybijającego się jako wiodący wątek. Słabo zakończono temat Crowe'ów. Pozostaje nadzieja, że 5 sezon wreszcie skupi się na tym, co najlepsze- Raylan vs Boyd.

Na osłodę muzyka z końcówki:

Odpowiedz
Ta muza to najlepsza część 5 sezonu.

Odpowiedz
Olyphant zaprasza na plan serialu. Wśród atrakcji m.ni. wizyta na strzelnicy z nim, strzelanie i fotki z bronią:

Odpowiedz
Nagle szósty sezon przestał się wydawać przeciętnością nad przeciętnościami, a okazał wyładowany epą:

Sam Elliot w obsadzie 6 serii.

Odpowiedz
Ależ fajny serial. Obejrzałam sobie ostatnio wszystkie sezony, i o ile pierwszy rzeczywiście jawił się jako typowy procedural, pod koniec zrobiło się już lepiej; od drugiego, gdy fabuła koncentrowała się na głównej osi przewodniej, było już bardzo/superdobrze, i tak zostało przez resztę serialu. W żadnym innym nie spotkałam takiej malowniczej galerii redneckich zakapiorów tudzież -- co szczególnie mnie cieszy --świetnych portretów kobiecych. Ava, Mags Bennett, mała Loretta, Ellen Mae, panie z więzienia w piątym sezonie -- czy to twardzielki, czy suki, czy pierwsze naiwne, każda postać jest ciekawa i wiarygodna. (Oprócz Winony. Była szeryfa jest niestety kwintesencją serialowych wkurzających żon, podejmujących w każdym kolejnym odcinku decyzję sprzeczną z decyzją podjętą w odcinku poprzednim. Fajnie się ogląda, kiedy jej nie ma).
Do tego ironia, czarny humor i rozmowa o wszystkim tak, jak się rozmawia o pogodzie -- uwielbiam.

Cytat:Najlepszy motyw 5 sezonu to zdecydowanie Boyd i jego fajki w hotelu... czysty majstersztyk:D
Generalnie wszystkie akcje Boyda z
to czysty majstersztyk :). Fajki były super, najlepsza akcja od czasu
Cytat:Zakładam, że w końcu dostaniemy Raylana vs Boyd
Każdy sezon kończy się obietnicą You never leave Harlan alive, więc naprawdę jestem ciekawa, jak to się skończy dla moich dwóch ulubionych bohaterów (bo, paradoksalnie, kibicuję im obu, a jeszcze bardziej Avie). Może wykończą się nawzajem, a na scenie pozostanie jak zawsze niezniszczalny Wynn Duffy?

Oczywiście czekam z niecierpliwością na finałowy sezon.

Odpowiedz
[Obrazek: 10733999_10152892652314573_7955744820977...869b8c9639]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
W Kentucky zabicie 4 typów i spróbowanie szansy z dwoma innymi jest legalne także dla ludzi bez odznaki. To klasyczny stand your ground state z prawem do odstrzały skurwiela, jeśli zagraża życiu. Ofiara nie musi uciekać - może strzelać. Ma wybór.

Odpowiedz
Drugi odcinek już pływa z zatoce, a tu zero opinii o premierze finałowego sezonu?

Odcinek nie zaskakuje i kontynuuję fabułę z poprzedniego sezonu. Za to z finale...

Odpowiedz
W nastepną srodę już ostatni odcinek. Justified trzymał poziom przez wszystkie sezony, realizacyjnie i w większości scenariusz też był dopracowany. Jak widzicie finał?

Odpowiedz
Tak jak całą reszte, czyli happy end i niezobowiązujący klimacik przygody.

Odpowiedz
a to zasługa aktorów i artystycznej wizji producentów. Shea Whigham pojawił się tylko na chwilę w ost odcinku a aktorsko zostawił całą obsadę w tyle

Odpowiedz
To tak jak Willim Forsythe i Peter Greene - zagrali epizody, a byli najlepsi.

Odpowiedz
I po finale. Z trzęsieniem ziemi w środku ostatniego odcinka i spokojną końcówką, w której wszyscy skończyli mniej więcej tak, jak można się było po tym serialu spodziewać. No oczywiście, że
Ładnie domknięto wszystkie wątki i -- co było bardzo miłe -- elegancko pożegnano się ze najważniejszymi, charakterystycznymi postaciami z poprzednich sezonów (znalazło się nawet miejsce dla Arlo :). Cieszę się, że zdecydowałam się przetrwać pierwsze odcinki pierwszego sezonu, by odkryć prawdę równie oślepiającą co uśmiech Waltona Gogginsa: "Justified" to świetny serial, do samego końca. Będę tęsknić za Harlan.

Odpowiedz
Ano. Chociaż serial nigdy dupy nie urywał, to będę tęsknił za tymi redneckami i ich dialogowymi przepychankami ;)

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Merytoryczna kompilacja:

Odpowiedz
Troszeczkę mnie rozczarował finał. Znaczy, wiadomo było jak się ma skończyć, ale postanowiono zakończyć, wiecie sami, bez wielkiego wystrzału ;) W ogóle trochę za dużo Markhama w tym sezonie, a za mało Boyda, który miał być ostatnim bossem. Boon był mientkim wackiem i traktowanie go jako zamiennika to spore faux pas. Ostatnim dwóm sezonom brakowało przytupu i dobrze, że Harlam opuszczamy przed jakimiś dziwacznymi cyrkami.

Odpowiedz
Tylko że "wielki wystrzał" był tu zbędny.
Moim zdaniem skończyło się idealnie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon