KRADZIEJE PRAW AUTORSKICH! ("Everything is a remix")
#1
Nie będe się za dużo rozpisywał, bo mi się nie chce, ale chce wam to polecić, więc zakładam temat.

Link do obejrzenia: http://www.everythingisaremix.info/watch-the-series/

To czteroczęściowy, krótki (jakieś 20-30 minut) dokument o tym, jak wszystko (część 1 skupia się na muzyce, druga na filmie, trzecia na technologii) jest efektem poprzednich tworów i nic nie jest oryginalne, a także dlaczego jest to ważne i dobre. Banał? Dla wielu pewnie tak. Dla innych pewnie wielkim zaskoczeniem będzie, jak wiele rzeczy nawet nie tyle zostało 'ukradzionych', ale po prostu się powtarza w kulutrze.

Z tego powodu czwarta część skupia się na prawie autorskim (no i na hipokryzji oraz patologiach z nim związanymi). I bardzo podoba mi się jako podsumowanie serii, bo jest bardzo wolnościowe.

Wielu z was na pewno dużo z tych rzeczy tu wie, ale nie wątpie, że znajdzie się wiele osób, które nie wiedzą z ilu kawałków składa się "Star Wars", od kogo skopiowano intro do "Stairway to Heaven" albo jaki był pierwszy komputer, który potem wykorzystał do zrobienia Maca Jobs (ja tych dwóch ostatnich rzeczy nie wiedziałem). Warto to pokazać znajomemu, który lubi kłócić się o prawa autorskie albo narzekać na brak oryginalności w dzisiejszej kulturze.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#2
Muszę obejrzeć później. Czy to coś związanego z tym?


Odpowiedz
#3
Ten sam autor.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#4
Kontynuując watek praw autorskich.

Amanda Palmer (założycielka zespołu Dresden Dolls, prywatnie żona Neila Gaimana oraz moja CouchSurfingowa siostra ;)) w TED opowiada się za wolnością do kultury i o miłości fanów zdolnych do wielu wspaniałych gestów:

http://www.ted.com/talks/amanda_palmer_the_art_of_asking.html

Całkiem sympatycznie mówi.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości