Kanały na youtube warte subskrypcji
Nie ma co ukrywać, youtube stał się dla mnie współczesną telewizją. Ale jako że jest to twór tak przepastny, to pomyślałem, że przyda się temat, w którym będziemy wklejać kanały, w których naprawdę widać napracowanie i które warto śledzić.

Mój faworyt:

https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA

gostek, który ogarnia kwestie przetrwania i buduje wszystko za pomocą prymitywnych technologii.

Odpowiedz
Subskrybuję 71 kanałów ale polecę Krzysia Gonciarza(Zapytaj Beczkę i vlogi). Kuba Jankowski, ale się ostatnio obija. Ze sportowych WK i Mariusz Czerniewicz. Z humorystycznych Z Dupy, oraz Jeleniejaja, jedyny kanał przy którym śmiałem się do łez :) Przede wszystkim jestem absolutnie przeciwny prankom, które już zalewają YouTube'a, a za te szczególnie głupie powinna być kara śmierci. Szymon Majewski też zapoda czasem coś dobrego.

Odpowiedz
Kraina Grzybów

szatan ma swój kanał na youtube:

https://www.youtube.com/user/krainagrzybowtv/videos

Black Pigeon Speaks

bardzo ogarnięty gościu zajmujący się krytyką polityczną

https://www.youtube.com/user/TokyoAtomic/videos

Odpowiedz
Mnie się wydaje, że kanał "Kononowicz Orginal" wniesie dużo do polskiej sceny youtubowej. Sam Konon to już od dekady część duchowości tego kraju, a poza nim na kanale prezentują się inne ciekawe jednostki m.in. Major Suchodolski. Oczywiście, warte polecenia są też wyczyny starych youtubowych klasyków - Gracjana Roztockiego, Szymona Smorąga czy Kobry & Tigera Bonzo.

https://www.youtube.com/channel/UCXf8RmFdAgpIU1kUk5xoCfg

Odpowiedz
Nerdwriter z anglojęzycznych kanałów :)

Odpowiedz
Aż dziw bierze, że taka perełka ma tak mało wyświetleń:

https://www.youtube.com/channel/UCsS2pcVBbDAdn8pPoh0mUkQ

Odpowiedz
Chyba wiem, co będę oglądał na uczelni... 

Świetny kanał. Teraz słucham odcinka o Gumisiach. Coś genialnego - miło, że Bednarskiemu mimo podeszłego wieku dalej wychodzi robienie Księciunia (szczególnie kiedy jak robili ponownie dubbing, to w jednym odcinku Bednarski raczej brzmiał jak Fred Flinstone aniżeli Ightorn). Kto by spodziewał, że Ightornem miał być kto inny. Torchę niefortunnie wybrali odcinek pod tło wywiadu, bo w tym odcinku Toadie zdradził Ightorna i stał się całkowicie negatywną postacią, a tu opowiadają o miłości bezwarunkowej :D.

EDIT: Dzieci się bały Ightorna? Przecież to był największy przegryw w całym średniowieczu :). 

Odpowiedz
-- Filmowe: wygrywa zdecydowanie CINEFIX z ich analizami top10 w historii kina - można się dowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy o montażu, zdjęciach, oświetleniu, scenariuszach i masie innych rzeczy (nawet sztuce napisów początkowych albo końcowych). Bardzo profesjonalny, dobrze zmontowany materiał o wszelkich technikaliach kina na przykładzie najlepszych.

Nostalgia Critic jest fenomenalny z recenzjami filmów klasy B-Z, szczególnie The Room i 'arcydzieł' Nicolasa Cage'a. Głównie do pośmiania, chociaż zdarzają się analizy - perełki (Avatar legenda Aanga, Oczy szeroko zamknięte tak od ręki).

Mietczynski to samo ale kino polskie: recki "Serca Gór" czy "Wiedźmina" to kiedyś nawet ze znajomymi na domówce oglądaliśmy - tak dobrze to się ogląda i można się nieźle uśmiać. Czysto humorystycznie pocisk po najgorszych polskich gniotach.

Redlettermedia i ich recenzje sequeli Star Wars to moje ulubione analizy filmowe w ogóle (średnio po godzinie na każdą cześć). Rewelacyjna jest też recenzja Avatara.

W recenzjach filmów to Stuckmann i Jeremy Jahns czyli fanatyk kina z zacięciem do analiz i bliższy bycia poważnym krytykiem, plus gość z opinią bliższą zwykłemu zjadaczowi chleba (lubię posłuchać obu perspektyw). Stuckmann miewa świetne analizy vide analiza "Enemy" od Villeneuve, albo analiza obecnych problemów kina akcji czy horrorów.

-- Polityka: Najlepszy Sargon of Akkad i jego polityczne analizy. Gość bardzo merytorycznie przygotowuje się do każdego materiału i świetnie opowiada. Ma swoje poglądy ale nigdy nie widzialem by zachował się nieobiektywnie.

Potem Paul Joseph Watson ze względu na ostry pocisk po celebrytach i celne, trudne do odparcia argumenty (o chorobie Hillary świetny materiał przed wyborami). Nie każdemu przypadnie do gustu.

Phil deFranco - bo gość jest najbardziej obiektywnym dziennikarzem, można liczyć na bezstronny materiał.

Jordan Petersen - za dyskusje z SJW i niektóre wykłady. Gość jest tak inteligentny i obeznany w temacie, że człowiek czuje się mądrzejszy słuchając go.

Blaire White - trans o wyglądzie supermodelki zajmująca się krytyką femin(az)izmu i SJW.

-- Humorystyczne: tu wygrywa JonTron. Jak to ktoś kiedyś powiedział potrafiłby nawet na pogrzebie rozmieszyć do łez. W większości robi materiały o złych grach, czasem filmach.

ShoeOnHead - humorystyczne ciśnięcie po femin(az)izmie i SJW.

H3H3 - za świetną zgrywę z rakotwórczych osób, kanałów i zdarzeń.

PewDiePie - nie każdemu przypadnie do gustu ale gość nie bez powodu ma najbardziej popularny kanał na Youtube. Mega talent komediowy w gadaniu o czymkolwiek.

-- Muzyczne: RapCritic za analizy muzyki hiphopowej i ToddInTheShadows za recki muzyki pop.

-- Kryminalne: Niediegetyczne to mój ulubiony polski kanał, świetnie zmontowane i opowiedziane historie świeżych lub dawniejszych zbrodni, morderstw i tajemniczych zaginięć.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Całkiem ciekawe:

Odpowiedz
Od jakiegoś czasu oglądam słucham Shadiveristy, kanał prowadzony przez Australijczyka siedzącego w tematach średniowiecza. Kolo analizuje zgodność historyczną z przedstawieniami w filmach, grach bądź książkach. Szczególnie mi się podobają seria, gdzie rozważa jakiej broni FAKTYCZNIE używałyby poszczególne rasy z fantasy:
https://www.youtube.com/channel/UCkmMACUKpQeIxN9D9ARli1Q

Odpowiedz
Shada znam, cenię i lubię, ale jak to często bywa z takimi kanałami, próbującymi ocenić fikcyjne uniwersa historycznym pryzmatem, często zdarza mu się nie wziąć pod uwagę jakiegoś elementu lore/backgroundu który ma sens wewnątrz danego settingu, lub motywacji twórców, które uzasadniałyby ich wybory, tak więc polecam nie brać wszystkich jego analiz w 100% na serio, bo można je dość ostro nitpickować.
Wonderful things can happen when you sow seeds of distrust in the garden of assholes.

Odpowiedz
Z popularnonaukowych:

Z niemainstreamowej egiptologii:

W temacie broni palnej i rozwalania różnych rzeczy:

Z życia w amerykańskim więzieniu (typowe problemy w stylu, co robić, jak upuścisz mydło pod prysznicem? etc.)

Odpowiedz
(28-10-2017, 23:11)Kluski napisał(a): Całkiem ciekawe:

Kurde, ale fantastyczne zdjęcia. Ciekawe jakiej używa gostek kamery, że zdjęcia nocne wyglądają tak obłędnie.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Obstawiam Sony A7s, aczkolwiek już raz się nabrałem, gdy kiedyś myślałem, że ktoś kręcił A7s, a okazało się co innego. :P Niemniej to ostatnio coraz popularniejszy aparat, bo ma super obrazek, a do zdjęć wieczornych i nocnych szczególnie super.

A w takiej okolicy trudno nie zrobić ładnych zdjęć. Tyle fajnych światełek i w ogóle. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Oglądam bardzo mało YouTube, nie bardzo mam na to czas... Ale jeśli miałabym wybrać kanał warty subskrypcji to wybór padłby na Abstrachuje. Co by nie mówić, śmieszą mnie i od lat trzymają poziom.

Odpowiedz
Szpeku?
;)

Odpowiedz
Laseczka z fajnymi cyckami gra na gitarze. Miliony odsłon i lajków. Polecam.

Odpowiedz
Niesłuchalne.

Odpowiedz
Ciekawe czy na moim instrumencie też by tak ładnie grała.

Odpowiedz
@Kluski

W sensie że na piszczałce?

@Mierzwiak

Tego się nie słucha, you fuckin fagocie :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon