Katastrofy w przestworzach
Może to moje skrzywienie zawodowe, ale od pewnego czasu wzięło mnie na cykl przygotowany przez Cineflix, a w Polsce nadawany przez TVN i National Geographic Polska.

Program składa się z siedmiu serii. Każdy z odcinków przedstawia historię jednego tragicznego lotu. Odtworzona zostaje atmosfera na pokładzie oraz napięcie towarzyszące pilotom w kokpicie. Dzięki zapisom z czarnych skrzynek następuje drobiazgowe ustalenie wszystkich szczegółów tragedii. Opis wydarzeń uzupełniają relacje pilotów, ekspertów lotnictwa (np. z National Transportation Safety Board - NTSB) oraz ocalałych pasażerów i świadków tragicznych zdarzeń.

źródło: wikipedia.pl

Program jest bardzo dobry. Rekonstrukcje zdarzeń świetnie odwzorowane, a kontrastujące z nimi zdjęcia dokumentalne z miejsc katastrofy wstrząsające. Naprawdę ciekawa produkcja, nie tylko dla fanów lotnictwa.

Polecam epizody:
- Lockerbie
- Czołowe zderzenie

[Obrazek: 1_8233.jpg]
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Bardzo ciekawy cykl. Facynujące jak czasem głupi błąd potrafi doprowadzić do katastrofy - w jedym odcinku bodaże czujnik wysokości zaklejono taśmą klejącą podczas czyszczenia przez co podróż zakończyła się w oceanie.

Ciekawe czy będzie kiedyś odcinek o pewnym TU-154 ;)

Odpowiedz
Wiadomy odcinek już dziś o 21:00 na National Geographic ;)

Odpowiedz
Ponoć w skandaliczny sposób produkując program korzystano tylko z oficjalnych materiałów a nie z teorii spiskowych :)

Odpowiedz
To straszne, nie usłyszymy o sztucznej mgle i helu zdradziecko rozpylony tuż nad ziemią? Jaka szkoda. Pewnie prawdziwi Polacy będą musięli zacząć wysadzać się pod siedzibami stacji National Geographic.

Odpowiedz
Prawdziwi Polacy już nie będę oglądać National Geographic :D

#!
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
I jak? Bo trafiłem na końcówkę :/
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Wyłączyłem po kilkunastu minutach, niczego nowego się nie dowiedziałem. Chłodna, logiczna analiza faktów.

Odpowiedz
Generalnie większość faktów, w miarę zgrabnie zebrana w kupkę. Kilka niuansów realizacyjnych - dobór mord aktorów, rosyjski kontroler, któremu monitor CRT nawala ale walnięcie pomaga...

Sięgnęli nawet tematu lądowania w Tibilisi tego, że tamten kapitan już sobie nie polatał prezydenckim samolotem, więc wpływ na presję musiał być. Przyznam, że nie pamiętałem tego motywu z przełączaniem barometrycznego wysokościomierza. Tzn wiedziałem, że radiowy i barometryczny dawały sprzeczne dane, że był jar przed laskiem, ale jakoś nie pamiętałem samego przełączenia. To w połączeniu z tym co mówili o szeregu metod "ignorowania" alarmu TAWS sprawia, że jest to bardziej zrozumiałe (choć podkreśla totalne polactwo w metodach obchodzenia alarmu).

Odpowiedz
(27-01-2013, 22:58)Craven napisał(a): ...monitor CRT nawala ale walnięcie pomaga...

Na mój to też działało.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Pierwszym nowym elementem jest wspomniane już przełączenie wysokościomierza barometrycznego z ciśnienia lotniska na ciśnienie standardowe. Do tej pory myślałem, że piloci po prostu przez pomyłkę korzystali z radiowysokościomierza. Teraz wiadomo dlaczego ignorowali barometryczny.
Drugi o którym nie wiedziałem to, ze pilot był zmuszony do prowadzeni korespondencji z wieżą, jako jedyny władający rosyjskim.
Czyli miał gość koktajl w postaci presji, rutyny i narzuconych dodatkowych czynności.

Odpowiedz
Główną przyczyną co od dawna wiadomo był typowy słowiański pierdolnik i filozofia "jakoś to będzie". A wersję o zamachu mogą pokazać na History Channel (gdzie lecą "Starożytni kosmici" itp.) ;)

Odpowiedz
Widział ktoś ten drugi film? Anatomia upadku, autorstwa Anity Gargas? Ponoć niezłe science fiction. Chciałbym kiedyś dla jaj obejrzeć, żeby być na bieżąco z teoriami spiskowymi.

Odpowiedz
Kojarzę, że widziałem jakieś takie dziadostwo kompletne, w którym na napisach końcowych była pokazana machina do rozpylania sztucznej mgły :)

Odpowiedz
paj, od czego masz youtube?

Odpowiedz
widziałem wczoraj na Pulsie. Ale dno. Gargas nawet nie chodzi o jakiekolwiek dociekanie prawdy - wszystko podporządkowane tezie o zamachu. Zero dyskusji. I realizacyjnie to naprawdę kiepska robota - byle amatorskie dokumenty z sieci są zdecydowanie lepiej i ciekawiej zrobione.

Odpowiedz
Widziałem odcinek o tym, jak to tutek przyglebił.

Nie wiem, kto zlecił zmontowanie tego gniota, ale jak widać - logo NG ma cudowną moc urzeczywistnienia każdej bzdury, więc ludzie z ustami w karpia wszystko łykają - m.in. gadkę, jakoby żadne z ciał nie ostało się w całości. To kompletna bzdeta, wystarczyło poszperać za zdjęciami. Natknąłem się na co najmniej kilka przedstawiających ciała w całości, tyle że z ranami szarpanymi, tłuczonymi i w domyśle: rozległymi, wewnętrznymi zniszczeniami przyczepów organowych.

ps: Przy okazji. Jakiś rok temu na innym forum przeczytałem, że nie ma już na świecie handlu niewolnikami. Pewnie nie ma, bo tak na Discovery powiedzieli akademicy he he.

Odpowiedz
Dobra, widziałem już ten pseudodokument p.Gargas i był dokładnie tak obrzydliwy, jak myślałem, że będzie. No, propagandę też ktoś musi kręcić. W tym kontekście narzekanie na rzetelność filmu National Geograpihic jawi się ponurym żartem, bo kuźwa trzeba znać proporcje. Jest jednak subtelna różnica między tymi filmami, czyż nie?

Odpowiedz
No, myślałem, że propaganda zwykle jest skuteczna i działa (inaczej nie miałaby sensu), a film Gargas - jak sugerujesz, propagandowy - mimo, że pozbawiony durnych inscenizacji dla kanapowych kretynów i pełen wywiadów i prób zdobycia informacji, nie zdołał osiągnąć zamierzonego efektu i w rezultacie prawie (za wyjątkiem równie bezmyślnych zwolenników bogoojczyźnianego obozu) cała Polska jest wciąż absolutnie przekonana, że piloci tutka mieliby problem z poprowadzeniem szybowca. Tak po prostu i bez żadnych wątpliwości. Bo mainstream tak powiedział, a potem powtórzył Tusk, Anodina, Miller i cała reszta bandy. To musi być prawda, zwłaszcza, że nikt raczej Kaczego nie darzył sympatią, w tym i ja.

Co to za heh "mglista" propaganda :)))

Odpowiedz
No nie wiem, z tego co słyszałem zwolenników spiskowych teorii przybywa z roku na rok.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości