Katastrofy w przestworzach
#1
Może to moje skrzywienie zawodowe, ale od pewnego czasu wzięło mnie na cykl przygotowany przez Cineflix, a w Polsce nadawany przez TVN i National Geographic Polska.

Program składa się z siedmiu serii. Każdy z odcinków przedstawia historię jednego tragicznego lotu. Odtworzona zostaje atmosfera na pokładzie oraz napięcie towarzyszące pilotom w kokpicie. Dzięki zapisom z czarnych skrzynek następuje drobiazgowe ustalenie wszystkich szczegółów tragedii. Opis wydarzeń uzupełniają relacje pilotów, ekspertów lotnictwa (np. z National Transportation Safety Board - NTSB) oraz ocalałych pasażerów i świadków tragicznych zdarzeń.

źródło: wikipedia.pl

Program jest bardzo dobry. Rekonstrukcje zdarzeń świetnie odwzorowane, a kontrastujące z nimi zdjęcia dokumentalne z miejsc katastrofy wstrząsające. Naprawdę ciekawa produkcja, nie tylko dla fanów lotnictwa.

Polecam epizody:
- Lockerbie
- Czołowe zderzenie


[Obrazek: 1_8233.jpg]
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
#2
Bardzo ciekawy cykl. Facynujące jak czasem głupi błąd potrafi doprowadzić do katastrofy - w jedym odcinku bodaże czujnik wysokości zaklejono taśmą klejącą podczas czyszczenia przez co podróż zakończyła się w oceanie.

Ciekawe czy będzie kiedyś odcinek o pewnym TU-154 ;)

Odpowiedz
#3
Wiadomy odcinek już dziś o 21:00 na National Geographic ;)

Odpowiedz
#4
Ponoć w skandaliczny sposób produkując program korzystano tylko z oficjalnych materiałów a nie z teorii spiskowych :)

Odpowiedz
#5
To straszne, nie usłyszymy o sztucznej mgle i helu zdradziecko rozpylony tuż nad ziemią? Jaka szkoda. Pewnie prawdziwi Polacy będą musięli zacząć wysadzać się pod siedzibami stacji National Geographic.

Odpowiedz
#6
Prawdziwi Polacy już nie będę oglądać National Geographic :D

#!
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#7
I jak? Bo trafiłem na końcówkę :/
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
#8
Wyłączyłem po kilkunastu minutach, niczego nowego się nie dowiedziałem. Chłodna, logiczna analiza faktów.

Odpowiedz
#9
Generalnie większość faktów, w miarę zgrabnie zebrana w kupkę. Kilka niuansów realizacyjnych - dobór mord aktorów, rosyjski kontroler, któremu monitor CRT nawala ale walnięcie pomaga...

Sięgnęli nawet tematu lądowania w Tibilisi tego, że tamten kapitan już sobie nie polatał prezydenckim samolotem, więc wpływ na presję musiał być. Przyznam, że nie pamiętałem tego motywu z przełączaniem barometrycznego wysokościomierza. Tzn wiedziałem, że radiowy i barometryczny dawały sprzeczne dane, że był jar przed laskiem, ale jakoś nie pamiętałem samego przełączenia. To w połączeniu z tym co mówili o szeregu metod "ignorowania" alarmu TAWS sprawia, że jest to bardziej zrozumiałe (choć podkreśla totalne polactwo w metodach obchodzenia alarmu).

Odpowiedz
#10
(27-01-2013, 22:58)Craven napisał(a): ...monitor CRT nawala ale walnięcie pomaga...

Na mój to też działało.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#11
Pierwszym nowym elementem jest wspomniane już przełączenie wysokościomierza barometrycznego z ciśnienia lotniska na ciśnienie standardowe. Do tej pory myślałem, że piloci po prostu przez pomyłkę korzystali z radiowysokościomierza. Teraz wiadomo dlaczego ignorowali barometryczny.
Drugi o którym nie wiedziałem to, ze pilot był zmuszony do prowadzeni korespondencji z wieżą, jako jedyny władający rosyjskim.
Czyli miał gość koktajl w postaci presji, rutyny i narzuconych dodatkowych czynności.

Odpowiedz
#12
Główną przyczyną co od dawna wiadomo był typowy słowiański pierdolnik i filozofia "jakoś to będzie". A wersję o zamachu mogą pokazać na History Channel (gdzie lecą "Starożytni kosmici" itp.) ;)

Odpowiedz
#13
Widział ktoś ten drugi film? Anatomia upadku, autorstwa Anity Gargas? Ponoć niezłe science fiction. Chciałbym kiedyś dla jaj obejrzeć, żeby być na bieżąco z teoriami spiskowymi.

Odpowiedz
#14
Kojarzę, że widziałem jakieś takie dziadostwo kompletne, w którym na napisach końcowych była pokazana machina do rozpylania sztucznej mgły :)

Odpowiedz
#15
paj, od czego masz youtube?


Odpowiedz
#16
widziałem wczoraj na Pulsie. Ale dno. Gargas nawet nie chodzi o jakiekolwiek dociekanie prawdy - wszystko podporządkowane tezie o zamachu. Zero dyskusji. I realizacyjnie to naprawdę kiepska robota - byle amatorskie dokumenty z sieci są zdecydowanie lepiej i ciekawiej zrobione.

Odpowiedz
#17
Widziałem odcinek o tym, jak to tutek przyglebił.

Nie wiem, kto zlecił zmontowanie tego gniota, ale jak widać - logo NG ma cudowną moc urzeczywistnienia każdej bzdury, więc ludzie z ustami w karpia wszystko łykają - m.in. gadkę, jakoby żadne z ciał nie ostało się w całości. To kompletna bzdeta, wystarczyło poszperać za zdjęciami. Natknąłem się na co najmniej kilka przedstawiających ciała w całości, tyle że z ranami szarpanymi, tłuczonymi i w domyśle: rozległymi, wewnętrznymi zniszczeniami przyczepów organowych.

ps: Przy okazji. Jakiś rok temu na innym forum przeczytałem, że nie ma już na świecie handlu niewolnikami. Pewnie nie ma, bo tak na Discovery powiedzieli akademicy he he.

Odpowiedz
#18
Dobra, widziałem już ten pseudodokument p.Gargas i był dokładnie tak obrzydliwy, jak myślałem, że będzie. No, propagandę też ktoś musi kręcić. W tym kontekście narzekanie na rzetelność filmu National Geograpihic jawi się ponurym żartem, bo kuźwa trzeba znać proporcje. Jest jednak subtelna różnica między tymi filmami, czyż nie?

Odpowiedz
#19
No, myślałem, że propaganda zwykle jest skuteczna i działa (inaczej nie miałaby sensu), a film Gargas - jak sugerujesz, propagandowy - mimo, że pozbawiony durnych inscenizacji dla kanapowych kretynów i pełen wywiadów i prób zdobycia informacji, nie zdołał osiągnąć zamierzonego efektu i w rezultacie prawie (za wyjątkiem równie bezmyślnych zwolenników bogoojczyźnianego obozu) cała Polska jest wciąż absolutnie przekonana, że piloci tutka mieliby problem z poprowadzeniem szybowca. Tak po prostu i bez żadnych wątpliwości. Bo mainstream tak powiedział, a potem powtórzył Tusk, Anodina, Miller i cała reszta bandy. To musi być prawda, zwłaszcza, że nikt raczej Kaczego nie darzył sympatią, w tym i ja.

Co to za heh "mglista" propaganda :)))


Odpowiedz
#20
No nie wiem, z tego co słyszałem zwolenników spiskowych teorii przybywa z roku na rok.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości