Kick-Ass (temat ogólny)
Mefisto napisał(a):Parę słów na gorąco.

Świetny film! Komiksu nie czytałem, ale czuć jego klimat przez cały seans. Akcja jest wartka i fajna, postaci kapitalnie zagrane (Cage! Strong!), humor przebojowy, posoki leje się sporo (mimo iż często jest ona wyraźnie komputerowa) i generalnie trudno jest się do czegoś przyczepić. Jasne, jest parę dłużyzn i kilka przewidywalnych momentów, ale całość jako tako broni się mocno. Zdecydowanie polecam.

8/10

A to ciekawe :smile: Szczególnie cieszę się, że Cage mógł zagrać jakąś ciekawą rolę, gdyż ostatnio to różnie było :roll: Mam tylko jedno pytanie, odnośnie muzyki. A mianowicie jak się ona spisuje? Gdyż w przedwczesnych recenzjach i newsach jakie czytałem, słyszałem tę trochę krytyki, że film ten zasługuje na lepszą oprawę muzyczną. Więc tego jestem ciekaw, chociaż pewnie i tak sam się przekonam po wizycie w kinie. A Ty na jakimś pokazie przedpremierowym byłeś, mam rozumieć, czy jak?
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Soundtrack - bo przeważają piosenki - dobrany jest wg mnie świetnie. Inna sprawa, że marginalna ilustracja jako taka, to zlepek prac aż 4 różnych kompozytorów i to niestety słychać, aczkolwiek jakoś wielce nie kłóci się to ze sobą, ani też nie psuje ogólnego wrażenia, szczególnie, że 3/4 całości to piosenki.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
To fajnie i niefajne. Gdyż jak piosenki są dobre i fajnie się sprawdzają w filmie to niby nie mam co marudzić. Z drugiej jednak strony fajnie by było, gdyby Kick-Ass miał jakiś tak swój wyrazisty motyw jak "Superman" Williamsa, czy też "Batman" Danny'ego Elfmana :smile:
#istandbydaenerys

Odpowiedz
To nie tego typu film raczej :)

Odpowiedz
Wiem, że to nie tego typu film, ale czy nie podniosłoby to poziomu pastiszu, gdyby główny bohater miał jakiś swój rozpoznawalny temat, tak inni komiksowi herosi?
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ale Kick-Ass nie jest jak inni komiksowi bohaterowie, właśnie o to w tym chodzi.

Odpowiedz
Wawrzyniec_85 napisał(a):Wiem, że to nie tego typu film, ale czy nie podniosłoby to poziomu pastiszu, gdyby główny bohater miał jakiś swój rozpoznawalny temat, tak inni komiksowi herosi?

Nie sądzę - Kick-Ass nie jest zresztą żadnym herosem.
Zresztą jakieś tam tematy muzyczne były, ale raczej nie zapadają one w pamięć.

BTW czy ktoś wie czy komiks będzie miał u nas premierę?

Odpowiedz
Ponoć kiedyś wyszedł pierwszy numer i koniec. Kumpel mówił, że fajny.

Odpowiedz
Polska grupa zajmująca się nieoficjalnym spolszczaniem komiksów wypuściła pięć numerów. Można sobie w sieci znaleźć, jak ktoś jest zainteresowany :) Ja sobie dzisiaj obadam.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Film zajebisty, dawno się tak w kinie nie bawiłem. Szersza recka później :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ide na 2015 :)

Odpowiedz
Film Vaughna to bezkompromisowa jazda bez trzymanki. Dla komiksowych nerdów będzie to z pewnością objawienie na miarę Ojca Chrzestnego w kinie gangsterskim. Ale sprawia się też doskonale jako rozrywka. Fani Tarantino również będą zadowoleni, bo Kick-Ass jest lekki, dowcipny, miejscami bardzo emocjonalny, przewrotny i ma soczyste dialogi (ale nie tak długie jak każdy film Quentina) oraz tryskającą często juchę. Niezmiernie ciężko również podejść do tego filmu poważnie, bo gdy na ekranie widzimy jak 11-letnia dziewczynka zabija 10 dorosłych mężczyzn to na twarzy pojawia się uśmiech. Vaughn porusza się po takiej humorystycznej płaszczyźnie niemal przez cały czas. O muzyce zdążył rozpisać się Mefisto. Mamy do czynienia z naprawdę dobrze dobraną składanką. Napisze tylko, że pewna scena dzięki przygrywającemu kawałkowi Surface of the Sun zyskuje niesamowity wymiar emocji, napięcia i epy :)

9/10

Najlepsza scena?
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Surface of the Sun

ten? :shock:

Odpowiedz
Tak, ten :D Ogólnie jest jeszcze jeden kawałek z filmów Boyle'a, ale nie będę psuć niespodzianki. Ważne, że utwory dobrane fantastycznie do danych scen.

Odpowiedz
uo... fajnie... Uważam, że Sunshine to kupa gówna, ale muzykę ma świetną.

Odpowiedz
Obejrzałem i damn...

Przemoc od dawna nie była tak fajna. Totalne szaleństwo i dzika jazda.

Odpowiedz
Zaostrzyliście mój apetyt na ten film. Jak wszystko dobrze pójdzie, to wybiorę się jutro :smile:
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Jutro/pojutrze chyba wiekszosc kin pozamykane bedzie w ramach amoku zalobnego.

Odpowiedz
A u mnie na szczęście nie : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
W niedzielę tak, ale w sobotę, czyli dziś na szczęście nie. Nie ukrywam, że trochę mi to pokomplikowało plany, gdyż chciałem iść w niedzielę, ale liczę, że dzisiaj się uda.
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon