Knives Out (2019) reż. Rian Johnson
Jednak wolałbym by sequel skupiał się na zupełnie nowej sprawie i żeby nie wracały żadne postaci poza Craigiem i ewentualnie jego ekipą śledczą bądź z policji. Cały wątek z pierwszej części bardzo ładnie zamknął się w jednym filmie.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Sequel oficjalnie potwierdzony!
https://variety.com/2020/film/news/knives-out-sequel-daniel-craig-release-ana-de-armas-1203495836/?fbclid=IwAR0oDyqxBSVuUj0-uRBi9pNB_ZtkgktggZvFewRkxThk77xlZ7Rx1qgRuMI
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
JJ Abrams reżyseruje?

Hehe.

Odpowiedz
Rok 2019 przyniósł kilka świetnych filmów. Knives Out zapamiętam jako największe rozczarowanie tegoż.

Jako komedia bawi nieznacznie, jako intryga kryminalna nie sprawdza się w ogóle. Zapowiada się całkiem ciekawie, ale od momentu poderżnięcia gardła zalicza glebę i nie wstaje do końca. W tym punkcie całość traci dramaturgiczny potencjał i przestaje angażować - zarówno na poziomie postaci (cała rodzinka jest dobrze zagrana, ale kartonowa), jak i historii - wiadomo przecież, że będzie jeszcze jakiś twist, ale ten jest całkiem przewidywalny dla przeciętnego zjadacza książek Christie. Rozwiązanie następuje i nie zadowala nawet w minimalnym stopniu, co jest grzechem podwójnym, bo wcześniej trzeba było przemęczyć godzinę kompletnie nieinteresującej fabuły (oczekiwałem kryminału, a nie cierpień młodej emigrantki). Mamy jeszcze siermiężny komentarz polityczny, wyjątkowo oczywiste strzelby Czechowa i nudnego detektywa (postać bez potencjału na dźwiganie serii filmów).

Rian Johnson zrobił wcześniej szalenie przeceniany kryminał Brick, który również był jakąś tam zabawą konwencją, ale chyba jeszcze bardziej zmarnowaną (kino noir o dzieciakach, do dziś pamiętam tę żenadę). Słyszałem, że wyreżyserował też jedną z części popularnej sagi i nie za dobrze mu to wyszło (tag muwiom). Pieprzony nieudacznik ma szczęście, że dostał do nakręcenia najlepszy odcinek w historii seriali, bo bez tego jego resume wyglądałoby miernie.

Chcecie obejrzeć dobrego whodunita podlanego komediowym sosem? Obczajcie The Last Of Sheila - znacznie śmieszniejszy, z ciekawszymi postaciami, o wiele lepszą intrygą i dobrymi twistami; w pakiecie dostaniecie młodziutkiego Ala Swearengena.

Odpowiedz
(12-02-2020, 15:45)Norton napisał(a): Mamy jeszcze nudnego detektywa (postać bez potencjału na dźwiganie serii filmów).
Jak dla mnie jakiś potencjał jest, oczyma wyobraźni widzę Craiga ciągnącego sequel (czy spin-off?) na swoich barkach. Zresztą detektyw sam w sobie nie musi mieć potencjału: czy na papierze Hercules Poirot jest jakiś szczególnie ciekawy? Ekscentryczny, gruby Belg z charakterystycznym wąsikiem, mający zawsze rację - na tym się kończą jego cechy, a jednak trzaskali o nim dziesiątki książek i filmów, więc i Benoit Blanc może.

Odpowiedz
Poirot prócz specyficznego wyglądu jest sympatycznie arogancki i śmiesznawy, czasami dziwaczny, innym razem wylewny i szarmancki, ma fobie i lekką nerwicę natręctw, wplata francuskie zwroty typu mon ami, na końcu pięknie przedstawia rozwiązanie, które wcześniej czasem "hintuje" w zawoalowany sposób. Blanc ma tylko akcent, a sprawa rozwiązuje mu się sama, głównie przy pomocy dziewczyny z kodem na prawdomówność.

Zgadzam się, że Christie nie zrobiła z Poirota wielowarstwowego bohatera (bo i po co, nie tak kiedyś pisano), ale przy Blancu Herkules to jednak pełnokrwista postać. Możliwe, że Benoit potrzebuje lepszego filmu i intrygi, która pozwoli mu zabłysnąć jako detektyw. W Knives Out mnie nie kupił.

Odpowiedz
Monolith Video potwierdza, że pomimo wielkiego sukcesu artystyczno-finansowego wydaje ten film jedynie na DVD, zatem postanowiłem ponownie działać z petycją. Tym razem walczymy wszyscy o Blu-ray ;)

https://www.petycjeonline.com/chcemy_film_na_noe_na_blu-ra#form

Ponownie każdy podpis się liczy!
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Na Noże dostanie Blu-raya :)

Bardzo możliwe, że zdążą na marcową premierę DVD :)

Odpowiedz
No i ten drugi przypadek, gdy petycja mojego autorstwa owocuje osiągniętym celem. Takie to motywujące dla mnie ;)
https://www.facebook.com/MialoBycSwiatlaKameraAkcjaAleNazwaBylaJuzUzywana/
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Idź w politykę. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Pomysł żeby wydać ten film tylko na DVD był całkowicie szalony. Powody są co najmniej trzy:

1. Knives Out to świetny film, godny wydania w jak najlepszej jakości. Duh!!!

2. Knives Out to istotna odsłona w wielkiej bitwie "Film vs Digital". Mianowicie, operator filmu Steve Yedlin, w pełni wykorzystał tutaj całą swoją wiedzę na temat konwersji cyfrowych nagrań tak żeby prezentowały się jak taśma filmowa. I naprawdę wyszło to rewelacyjnie, ja byłem przekonany, że film był kręcony na taśmie. To dla kogoś może nie mieć wielkiego znaczenia, ale według mnie jest to duże osiągnięcie. Tutaj artykuł na ten temat z linkami do zgłębienia tematu, dla chętnych.

https://www.polygon.com/2020/2/6/21125680/film-vs-digital-debate-movies-cinematography

3. Film trzeba oglądać w najlepszej możliwej jakości, żeby docenić piękno swetrów w jakich chodzą bohaterowie.

[Obrazek: ePnbST9.jpg]

[Obrazek: IX0cyfn.jpg]
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Jak coś to RJ wrzucił scenariusz do sieci:

https://www.rian-johnson.com/screenplays

Odpowiedz
Został wrzucony jeszcze w czasie jak film w kinach hulał :)

Odpowiedz
Zamawiał ktoś blu z Empika?

Drugi raz mi przekładają dostawę. Z Parasite zero problemów było.

Odpowiedz
siema

Odpowiedz
Ah ten Rian Johnson. Tak jak po "Last Jedi" jeszcze go trochę broniłem (mimo wszystko) i nie rozumiałem stwierdzenia

Cytat:"His movies are not as clever as Rian Johnson thinks they are"

Tak teraz już w pełni rozumiem. Rian nie jest Agathą Christie (obviously) i na poziomie samego kryminału... cóż, może po latach czytania czołówki tego gatunku mam zawyżone oczekiwania. Ale to nawet nie o samą - przekombinowaną - intrygę chodzi. Sposób budowania tajemnicy i jej rozwijania jest dokładnie taki, jak te "subverting expectations" twisty w Last Jedi. One po prostu psują potencjał filmu.

Po całkiem niezłym początku dostajemy w formie ekspozycji wyłożoną kawę na ławę (zamiast trzymania trochę tajemnicy) już nazbyt przekombinowaną intrygę. Potem jest trochę fajnej zabawy, w której nie do końca wiadomo w jaką stronę pójdzie scenariusz - tylko że nie w formie relacji psychologicznych, domyślania się kto jest winny, a "komedii pomyłek" skrzętnie ukrywanych przez jedną z postaci. Potem zagmatwany ciąg akcji i gdy wreszcie miałem nadzieję, że wracamy do kryminału, to po raz kolejny ekspozycja z intrygą w intrydze, podsumowaną zarzyganą twarzą Kapitana Ameryki skaczącego z nożem.

Jest tu trochę zabawy, ale kryminału mało, na poziomie komedii też nie jest zabawnie. Potencjał psychologiczny tych toksycznych relacji w rodzinie czy nawet samej zabawy w Clue nawet nie zostały podjęte. Taki tam misz-masz gatunkowy, niezbyt sensowny, głupkowaty i momentami żenujący. Cały potencjały filmu czy scenariusza urywa się właśnie na zabawie Riana w ciąg twistów. Rozrywkę zapewnia, kadry są ładne, tempo akcji wysokie i miło się ogląda taką gwiazdorską obsadę - szczególnie kolejny powrót Dona Johnsona, odmienną wersję Chrisa Evansa i kradnącą ekran Anę de Armas (oczywiście tylko przy nieobecności Christophera Plummera, który aktorsko jest ze wszystkich najlepszy). Jako całość jednak - spory zawód.
5+/10
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon