Komedie na poziomie
Mały światek Don Camilla / Don Camillo
Najlepsza komedia jaka mialem przyjemnosc ogladac. Goraco polecam (caly film jest na youtube).

Odpowiedz
Oglądał ktoś te bondowskie parodie OSS117 z Dujardinem? Warto po to sięgać?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ja się na tym dobrze bawiłem, to nie jest kino najwyższych lotów, ale obie części (druga nieco słabsza) mają sporo uroku i choć nie wywołują salw śmiechu, to zabawa we francuskiego Bonda jest całkiem udana. Oczywiście największe brawa dla Dujardina, który znakomicie się odnalazł w tych klimatach i bywa po prostu boski w swej głupocie i naiwności (np. w jedynce fajny motyw z kurczakami), czarując znanym już dujardinowskim uśmiechem do upadłego. Szkoda, że nie powstała trzecia część.

Odpowiedz
Dobra, to kupię - jak będzie kiepskie, oddajesz mi kasę :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Taa, pewnie od razu na blu. Ja zwracam tylko do wartości VHS. :)

Poczytaj tutaj, co pisał R. Pisula:
http://film.org.pl/a/ranking/szybka-piatka-2-mniej-znane-filmy-z-xxi-wieku-zaslugujace-na-wieksza-uwage-31354/

Odpowiedz
Ja nowych komedii nie oglądam z powodów podanych przez twórcę tego wątku. Inaczej mówiąc jest z tym coraz gorzej czy to w polskiej czy zagranicznej komedii.
Moje "nie dziekuję" przynosi mi codzienną ulgę w starciu szczególnie z badziewiem zza oceanu,. Gdzie nie da się nagrać chyba już nic bez podtekstów i lansowaniu
sie na chlewie...

Z oglądniętych komedii na poziomie polecam Zagniewani młodociani (1996), o nauczycielu historii który odrzucił karierę i nepotyzm aby uczyć w średniej szkole
trudną młodzież.

No i zawsze, wszędzie i każdemu Top Secret (1984) ... polewka z nazistów... oskar śmiechu za odjeźdźający peron i rozkaz dowództwa o unicestwieniu groźnego szpiega:
"find him and kill him"
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
Powtórzyłem sobie wczoraj Twins - wciąż pozostaje w moim komediowym top-10. Tylko motyw z łańcuchem w finale zupełnie z dupy. Serio nie było żadnych lepszych pomysłów?
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Dwie świetne francuskie komedie:
- Jeszcze dalej niż północ
- Za jakie grzechy, dobry Boże
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Nie wiem czy z choćby dwa razy się uśmiechnąłem na nich. Za to są dwa inne filmy z Francji na których ryczałem ze śmiechu, tj.:
- Przyjaciel gangstera
- Goście, goście
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Cóż mogę rzec, z tych czterech, które wymieniliście, widziałem trzy (tylko "Za jakie grzechy, dobry Boże" mi umknęło) i chyba na żadnym z tych filmów ani razu się nie zaśmiałem. I nie, żebym był jakimś sztywniakiem i smutasem, najwyraźniej po prostu akurat moje poczucie humoru z tym francuskim jest zupełnie rozbieżne :/

Odpowiedz
Z tymi dwoma tytułami co wymieniłem wiżąże sie ciekawy paradoks w kwestii sequela. Po obejrzeniu "Przyjaciela..." bardzo liczyłem na sequel, ale niestety się go nie doczekałem. Za to "Goście..." wg mnie nie potrzebowali żadnego sequela, a te dwie częsci które wyszły uważam za słabe, trójki nawet nie mogłem dokończyć tak mnie wynudziła.

Odpowiedz
The Sunshine Boys - unikalny okaz filmu, w którym w zasadzie każda kwestia bawi. Wygląda to tak, jakby bohaterowie cały czas pojedynkowali się na zgryźliwości. Powiedzmy, że to poziom tekstów z Glengarry Glen Ross, tylko w postaci prześmiesznej, 110 minutowej komedii (ta analogia ma więcej sensu, aniżeli się wydaje).

Odpowiedz
(04-07-2017, 13:53)Arahan napisał(a): - Za jakie grzechy, dobry Boże

Dla mnie genialna komedia :D Miałem bekę przez cały seans, a rzadko mi się to zdarza :D

Odpowiedz
Królowie lata - doskonała rzecz z instant kultowcem Baggio
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Myślę że do listy komedii na poziomie należy dopisać również tegoroczny Get Out pysznie bawiący się rasowymi stereotypami, łączący horror z komedią wysokich lotów.

Odpowiedz
"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" też była dobra, chyba jedna naprawdę dobra część z filmowych adaptacji tych komiksów. Szkoda, że późniejsze "Rrrrrr!" już tak dobrze nie wyszło chociaż zapamiętałem go ze względu na świetny polski tekst i dubbing podobnie jak niemiecki "But Manitou". No ale to zasługa nieocenionego w tej kwestii Bartka Wierzbięty.

Odpowiedz
(04-07-2017, 13:53)Arahan napisał(a): - Jeszcze dalej niż północ

Próbowałem, naprawdę próbowałem...
Tyle słyszałem o tym filmie. No ale nie wyszło. Męczyłem w sumie na dwa razy.
Ale to chyba moja ogólna niechęć do francuskich komedii. A już francuska komedia obyczajowa?
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon