Ankieta: Watchmen rz
Tak
Tak
[Wyniki ankiety]

Komiksy (dyskusje, recenzje, pytania)
Nieprzeczytane.pl, nieprzeczytane.pl... Tam 3. Bagniaka dostaniesz za 84,84. 

No i widzę, że mam ten sam dylemat. 400 złociszy na oba tomy Białego Lamy, 2. tom Solo i Armię Zdobywcy...

Tymczasem dziś wydał oba tomy komiksami Carla Barksa. Będzie tego 30 tomów. Egmont, oszczędź mój portfel (plus taki, że to tanie wydanie)!
[Obrazek: 13093991o.jpg][Obrazek: 13093992o.jpg]

Odpowiedz
(30-11-2018, 23:08)OGPUEE napisał(a): Tymczasem dziś wydał oba tomy komiksami Carla Barksa.

Dziś? U mnie już od tygodnia obydwa tomy na półce :P 
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

"GHOST STORY" - MotY 2017

"SPIDER-MAN UNIWERSUM" - MotY 2018

Odpowiedz
Wcześniej to była przedpremiera. Dzisiaj jest oficjalna premiera: 

http://www.komiksydisneya.pl/2018/11/kaczogrod-carla-barksa-powrot-do_28.html

Odpowiedz
"Dziś", w sensie 2 dni temu?

:)
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015

"SŁUŻĄCA" - MotY 2016

"GHOST STORY" - MotY 2017

"SPIDER-MAN UNIWERSUM" - MotY 2018

Odpowiedz
Dwa dni przebywałem w domu bez neta. Raczej ciężko podnosi się kamień, pod którym się żyje :).

Odpowiedz
(30-11-2018, 23:08)OGPUEE napisał(a): Nieprzeczytane.pl, nieprzeczytane.pl... Tam 3. Bagniaka dostaniesz za 84,84.

Lideria.pl 70,39 zł.
Sorry ale 14 zeta to kupa forsy, inaczej 5 browarów, jakby to określił mój znajomy który wyprzedza swoje czasy i przeszedł już na gospodarkę oparta na zasobach a nie pieniądzach. :D
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Wczoraj i dziś przeczytałem oba tomy Kaczogrodu Carla Barksa. Kurde, jakbym znowu się cofnął do czasów, gdzie kupowało się Kaczora Donalda i pierwszym komiksem był jakiś Barksa. Ich dużym plusem jest to, że są ponadczasowe i każdy może je przeczytać niezależnie od czasów. I nie ma żadnej ciągłości fabularnej, bo Barks nie zaprzątał głowy takimi błahostkami, więc można czytać je bez żadnej chronologii. Nawet nie przeszkadza mi nowe kolorowanie do już 70-letnich komiksów. Osobiście wolę wcześniejszą kreskę Barksa, ale rysunki trzymają się dobrego poziomu. Widać, że Vicar czerpał z nich inspiracje, bo w niektórych panelach kreska niemal identyczna.

Rozwala mnie to jak tu Sknerus jest chciwym skurwysynem, który zabiera siostrzeńców na swe wyprawy, tylko by zaoszczędzić na pracownikach (w ogóle jednoplanszówki, w których on prezentuje cebulackie podejście to złoto). A krewni (głównie Hyzio, Dyzio i Zyzio) wkurwieni domagają więcej zapłaty :).

Jest zabawny .Chyba najzabawniejszy ten komiks, kiedy Donald chce sprzedać mieszkanie. Chętny jest Sknerus, ale chce kupić je za inną cenę, na co się nie zgadza Donald upierający przy swej cenie. A jaka była różnica między obiema cenami, nie zdradzę. Powiem, że Donald wdał się w wujka :).

OK, to chyba będzie moje nowe WKKM. A jeszcze nie kupiłem regału na pozostałe komiksy :(.

Odpowiedz
Wystartowała kolekcja Transformers G1 od Hachette, złowiłem tom 1 w EMPiKu, przeczytałem, poczułem się 30 lat młodszy i zamówiłem prenumeratę.

[Obrazek: transformers_tom100.jpg]
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Świetne info :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Parę słów o tym, co się znajdzie w pierwszych dwudziestu tomach tej kolekcji:

http://filmozercy.com/wpis/transformers-wedlug-marvela-pierwsza-generacja-nostalgiczny-powrot-do-komiksow-lat-80
------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedz
Ostatnio napadło mnie na czytanie moich Batmanów od TM-Semic i podjąłem decyzję że zaczynam skupować interesujące mnie komiksy z tych pięknych czasów bo chyba ostatni dzwonek na jakieś rozsądne ceny. Kupiłem dziś 42 numery Spider-mena za 420 zł czyli rozsądne 10 zł za sztukę. Poza Pająkiem myślę nad Punisherem i X-men bo za czasów semiców w kioskach nigdy nie miałem żadnego w ręku i jestem ich ciekaw. Może ktoś coś ma na opylenie za rozsądną cenę? ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Nie lepiej poszukać tych historii w oryginale w jakimś spoko wydaniu TPB? Ja wszystkie zeszyty z tamtego okresu puściłem w obieg, bo nie mogłem znieść jakości papieru toaletowego TM-Semic. Darzę je szczylowatym sentymentem, ale nie mógłbym ich zdzierżyć w domu :P
"You won't. It's a leap of faith. That's all it is, Miles. A leap of faith."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Z Semiców mam Batmany, Spider-many i trochę wydań specjalnych, ale nie sprzedaję. Rzeczy które opyliłem i żałuję uzupełniam w lepszych wydaniach - tak jak Transformers. Kupiłem więc Dark Phoenix z kolekcji Marvela i dwa tomy Supermana z kolekcji DC, teraz czekam aż wydadzą Spider-Mana od McFarlane'a.
Starych wydań semica drukowanych na papierze toaletowym nie zamierzam kupować.

Odpowiedz
(17-01-2019, 22:27)Badus napisał(a): Nie lepiej poszukać tych historii w oryginale w jakimś spoko wydaniu TPB? Ja wszystkie zeszyty z tamtego okresu puściłem w obieg, bo nie mogłem znieść jakości papieru toaletowego TM-Semic. Darzę je szczylowatym sentymentem, ale nie mógłbym ich zdzierżyć w domu :P

W języku angielskim to ja potrafię co najwyżej gaworzyć i w oryginale to ja mogę sobie kolorowanki kupić. ;) 
Rzeczona jakość papieru toaletowego wystarcza by przetrwały już blisko 30 lat. O poziomie bezcennego sentymentu nie wspomnę.

Odpowiedz
Tylko, że te Semicowe serie są niemiłosiernie pocięte (czasami wycięte jakieś plansze, bo tak - nie mówiąc o tym, że czasem mamy zeszyt 5 jakiejś serii, by w następnym numerze pojawił się 19, zero chronologii), fatalnie tłumaczone, no i kwestia jakości wydań.

Też mam sentyment do TM Semic, ale większość tych serii to kompletne ramotki i mało w tamtych czasach wyszło naprawdę dobrych komiksów jak "Killing Joke".

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości