Ankieta: Watchmen rz
Tak
Tak
[Wyniki ankiety]
 
 

Komiksy (dyskusje, recenzje, pytania)
Ja i starsza siostra (potem ja sam) regularnie zbieraliśmy KD od 1996 r. do czasów, gdy ja kończyłem gimnazjum. Podobnie Giganty (w tym te pierwsze z Plutem na grzbiecie).

Potem człowiek dorósł i zmienił obiekty zainteresowania. Obecnie KD kupiłem tylko raz, rok temu gdy wyszedł w nim jeden komiks rysowany przez Ferioliego (dziejący się w Krakowie), a Giganta, gdy był komiks, który pojawili się razem Granit Forsant i Kwakerfeller (to był wyczekiwany crossover wszechczasów, a nie jakieś Infinity Wary czy Endgame'y).

Poniżej Radosław Koch opublikował serię artykułów opisującą Życie i Czasy Kaczora Donalda:
https://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-zota-era-1994.html
https://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-barok-1999-2004.html
https://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-renesans-2004.html
http://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-powolny-upadek.html
http://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-marginalizacja.html

Odpowiedz
Disney to jednak Imperium Zła:
https://www.facebook.com/Centrum.Komiksow.Disneya/posts/2487680931263000

Odpowiedz
https://paradoks.net.pl/read/37823-kajko-i-kokosz-nowe-przygody-prapremiera-podczas-komiksowej-warszawy

 
„Z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału”? Rany, jaka żenada... I rysunkowa, i scenariuszowa. Kajko to z wyglądu jakiś wściekły chuligan. Nowe Asteriksy, czyli te już nie autorstwa Uderzo, są byle jakie, ale przynajmniej wyglądają jak Asteriksy. Nowe KiK zapowiadają się wyłącznie na amatorską parodię, na pewno nie na „wszystko to, za co kochaliśmy oryginalną serię”.

Odpowiedz
(18-05-2019, 16:09)Cassel napisał(a): Nowe Asteriksy, czyli te już bez rysunków Uderzo, są byle jakie, ale przynajmniej wyglądają jak Asteriksy. 

Jeśli chodzi o rysunki, to Kiełbus został namaszczony przez samego Christę.

No i gorsze od animowanej krótkometrażówki nie będzie (no dobrze, wszystko od tamtego gówna jest lepsze).

===

Ja z kolei skończyłem obie serie Vertigo.

Swamp Thing by Alan Moore - 3 tomy od Egmontu przeczytane. Dobra, gdzie położyłem tę kartkę z psalmami na cześć Moore'a i tego jaki Swamp Thing jest wybitny? Kurde, jestem pełen podziwu, jak Moore'owi udały się rzeczy, które innym autorom wyszłyby ciężkostrawne - np. wątki ekologiczne i elementy te bardziej superbohaterskie. Swoją drogą, raz czekałem na autobus na przystanku, miałem jakieś 15 minut, to zacząłem czytać pierwszy tom. W pewnym momencie zagadał do mnie siedzący obok staruszek i rzekł: "jest na co popatrzeć" :). I miał rację, bo wizualnie ten komiks miażdży. Nieco loty się obniżają w 3. tomie, ale wciąż to jest wysoki poziom zamiatający w tyle superbohaterskich wyrobników.  

100 naboi - 5. i ostani tom już za mną. Jedno słowo - epa. Polecam fanom dobrej sensacji oraz tym co nie lubią peleryn, a są chętne na komiks jako taki. Jest przyziemnie i dorośle, scenariusz niegłupi i pamiętne postacie. Wizualnie też miażdży. Całą serię narysował Eduardo Risso i jak nic pasuje do tego komiksu. W sumie warto też wymienić Dave'a Johnsona odpowiadające za nie mniej klimatyczne okładki Przeciwnikom poprawności politycznej komiks się spodoba, ponieważ pokazana w nim przestępczość w USA jest przedstawiona bardzo wiernie - wielkie mafie powiązane z biznesem, murzyńskie gangi zabijające się między sobą, latynoscy przemytnicy czy drobni złodzieje. I nie ma żadnych BLM czy tekstów o biedakach zniszczonych przez system, a jak jest komentarz społeczny to bardzo subtelnie przemycony. Zaś Azzarello rok temu w wywiadzie powiedział, że w tej faszystowskiej Ameryce żyje mu się normalnie ;). Idealny materiał na jakiś serial kryminalny, ale jak znam życie, zjebali by to i nie daj Bóg ugrzecznili. 

Odpowiedz
Planują mini park rozrywki poświęcony Kajku i Kokoszowi:
http://www.fundacjakreska.pl/ciekawe/kraina-kajka-i-kokosza-powstanie-w-bieszczadach-na-prawie-500-hektarach-za-ponad-30-mln-zl-fundacja-kreska-im-janusza-christy-podpisala-umowe-wstepna-z-inwestorem/?fbclid=IwAR3YNnlbkeYFPSetf3ez9mim8sKScG7shNcnZ_OVrq6trMYBXUdNLJJ8lkE

Jeszcze kilka lat temu powiedziałbym, że to nierealne. Ale widząc, że pojawiły się w Polsce takie cuda jak Energylandia, Majaland, Śląskie Wesołe Miasteczko przestało straszyć, a za chwilę będzie Park of Poland, to teraz jestem spokojny o inwestycję.

Odpowiedz
To nie jest pierwszy taki pomysł. Ale może ten dojdzie do skutku, ponieważ trochę się ostatnio dzieje wokół Christy: kontynuacja Kajka i Kokosza ("Królewska konna" już w czerwcu!), regularne wznowienia klasycznych albumów, edycje w językach i gwarach, kolorowa wersja "Kajtek i Koko w kosmosie", no i ten planowany serial.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
No i przede wszystkim branża polskich miejsc rozrywkowych mocno się rozwinęła i przychodzą tu zagraniczni inwestorzy. Całkowicie polska Energylandia bije niesamowite rekordy niczym Avengers: Endgame, ŚWM jako Legendia zaczyna się małymi kroczkami rozwijać, Majaland w Kownatach to dopiero początek, a plotki huczą, że Merlin Entertainments (szef Gardalandu, Heide Park czy Legolandów) też planuje coś walnąć w Polsce. 

Odpowiedz
Offtop:
Skoro zeszło już na parki rozrywki - był ktoś w tej Energylandii, bo chodzi to za mną od roku?
"You won't. It's a leap of faith. That's all it is, Miles. A leap of faith."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Tylko co to ma wspólnego z komiksami?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/Odpowiedz
Przecież zaznaczył grzecznie że offtop.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości