Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp.
Dobra to ja mam pytanko. Razem z PS3 2 lata temu otrzymałem pilot do odtwarzacza BR. Włożyłem baterię, wszedłem do ustawień, a mimo to nie wykrywa urządzenia :/ pilot nówka z opakowania wyciągnięty. Nie wiem o co chodzi. Miał ktoś podobnie? Niby można się padem posługiwać, ale wszystko zależy od menu. ostatnio doszli mi Pogromcy Duchów i taki miszmasz tam jest, że padem się nie da ogarnąć.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Musisz go "zarejestrować". Jest gdzieś w ustawieniach.
http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/3_15/settings/bdremotecontrol.html
To dlatego, że pilota się nie uruchamia tak jak innych kontrolerów i konsola musi dla niego jedno miejsce trzymać na stałe.

Odpowiedz
Pytanie do konsolowców.

Postanowiłem wczoraj wrócić do mojego maratonu Halo. Byłem gdzieś w 3/4 kampanii Halo 2, gdy nagle ekran dostał permanentnego freeza. Próbowałem zresetować Xboxa, ale nie chciał się uruchomić, a przycisk powera świecił się na czerowno. Szybki google search i już wiem, że to Red Ring of Death, co apparently powinno być dla mnie obvious as fuck. Jeżeli problemem są roztopione luty, to jest mnóstwo filmików i tutoriali pokazujących jak się tego problemu pozbyć za pomocą paru narzędzi i babraniu się w bebechach konsoli. Stąd moje pytanie do tych którzy mają doświadczenie z X'em. Na dłuższą metę jak skuteczne i bezpieczne dla sprzętu są tego rodzaju amatorskie naprawy? Czy warto samemu atakować wnętrzności konsoli lutownicą czy bezpieczniej po prostu wybulić te 150zl i oddać sprzęt do serwisu?

Odpowiedz
Spróbuj domowych sposobów, a zdupisz konsolę tak, że jeszcze trudniej będzie ją naprawić. Im szybciej wyślesz do naprawy, tym lepiej, bo tym szybciej ci zwrócą. W moim przypadku potrwało to - bo ja wiem? - może 4 dni. Poza tym: czy to aby na pewno RRoD? Jego pojawienie się jest zazwyczaj poprzedzone ekranem pełnym śmieci.
BTW:

właśnie pojawiły się ploty o kolejnym Xboksie: miałby wymagać ciągłego podłączenia do neta, na używki byłby ban. Napęd blu, ale ani słowa o wstecznej kompatybilności.

No cóż, podziękuję.

Odpowiedz
Żadnych smieci czy artefaktów na ekranie nie było. Gra się po prostu w pewnym momencie bez ostrzeżenia zawiesiła, wyświetlając w kółko ten sam obraz. Gdy zrestartowałem konsolę już się nie uruchomiła. Zgodnie z zaleceniami troubleshoot guide'a na stronie Microsoftu, najpierw przetestowałem działanie zasilacza, ale ten był ok. Pózniej dociskając jednocześnie przycisk powera i cd tray'a sprawdziłem kody awarii i te wskazywały na rodzaj problemu najczęściej kojarzony z przegrzanymi lutami.

Odpowiedz
Ja z wielkim zainteresowaniem czekam na informacje o PS4, ale absolutnie się nie jaram next genami.

Po pierwsze, PCty już od dawna dysponują większą mocą niż to, do czego będą zdolne te konsole i dopóki będą powstawały tytuły multiplatformowe, prawdziwej rewolucji, kolejnego przełomu w grafice nie będzie.

Po drugie, nawet jeśli miałbym kiedyś kupić PS4, to tylko gdy stanieje. Poza tym wiadomo, że najlepsze tytuły wychodzą dopiero po iluś tam latach funkcjonowania sprzętu na rynku, więc nie ma się czym od razu podniecać. No i najważniejsze - kolejne GTA będzie raczej za kolejnych 5 lat, więc... :)

Odpowiedz
eee tam grafika. ja tam PS4 wezmę pewnie gdzieś z rok może dwa po premierze jak będą już jakieś fajne tytuły. Pcty może i są w stanie wygenerować lepsza grafikę itd., ale to dla mnie konsole mają o wiele lepsze gry. Jedyne czego zazdroszczę Pctowcom to gier od Blizzarda.

Odpowiedz
Grałem sobie ostatnio w Infamous 2 (było za free w Plusie) i kilka innych gier, a tu wczoraj zonk. Odpalam swoje PS3 po tygodniowej przerwie i wszystkie gry są w stanie surowym. Żadnych stanów gry, konfiguracji czy ustawień. Wszystko trafił szlag. Nic w międzyczasie nie usuwałem, nic nie grzebałem w ustawieniach.

Miał ktoś podobny problem? Google nie pomaga.

I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
No ale skoro wykupiłeś Plusa to ci robiło chyba dodatkowo update save'ów do chmury, right... ? :)

Odpowiedz
Ok. To może być kluczowe info :)
I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
No i cztery litery... Ciekawa rzecz się stała. Cały problem wynika z faktu, że wszystkie gierki przyporządkowało do konta usera, na które nigdy się nie logowałem w PS3. Konto uruchamiane automatycznie jest "gołe" w tytuły, ale za to PS Plus jest do niego przybity. I tam save'y są, ale nie ma gier. Jak odpalę drugiego usera to mam gry, ale PS Plus brak. Jakieś pomysły?

Odpowiedz
Rozumiem, że na koncie, na którym gier (wchodzących w skład usługi abonamentowej PS Plus) nie masz, natomiast na koncie, na którym "plusa" nie masz wykupionego, masz gry, które powinny być w abonamencie. To trochę bez sensu i wygląda na jakiś, cholera, błąd - bo jak możesz mieć gry, za które nie zapłaciłeś? Dziwne.
A'propos - jest temat poświęcony PS Plus, tak gwoli porządku na forum :)
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://serialomaniak.pl/uzytkownik/TheTwilightArea - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Dla mnie to też bez sensu, ale przecieram oczy ze zdumienia. Przykładowo: loguję sie na to konto, do którego nie mam przypisanego PS Plus. Tam mam m.in. Infamous 2, które łyknąłem w promocji Plusa za free. Gra się odpala, ale nie mam możliwości kontynuacji. Jest tylko start new game. Wracam do menu PS3, i daję "trójkąt" by wyświetlić opcje. Automatyczna aktualizacja danych gry jest wyłączona. Gdy chcę włączyć dostaję w gębę "załóż konto w PS Plus". W ogóle do tego "gołego" konta przerzuciło mi też gry, które instalowałem z płyty i te, które kupiłem w PSN. Trofea zostały na właściwym koncie, czyli tam gdzie nie ma gier. Miazga...

Odpowiedz
Chcę kupić router żeby w końcu mieć neta w PS3 (powoli przygotowuję się do Playstation Plus :D ). Poleci ktoś coś? Nie za drogo, ale też nie jakiś szajs. Jakiej firmy? Może jakiś konkretny model?

Z góry dzięki.

Odpowiedz
Jak nie zależy Ci na zasięgu wifi to najzwyklejszy TPLINK wystarczy.

Odpowiedz
Zanim mi odpisałeś zdążyłem już cieszyć się netem za pośrednictwem routera TP-LINK właśnie ;)

Jeszcze pytanko: prędkość mojego internetu nie jest jakaś specjalnie imponująca, ale pliki z PS Store ściągają mi się z prędkością 2,35 MB/s (100 mega ściąga się 43 sekundy). I teraz taka kwestia - po włączeniu proxy, który udostępnia mi moja sieć kablowa, prędkość jest taka sama. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedz
A dlaczego miała by być inna?

Połączenie między tobą a proxy jest pomijalnie szybkie, a to między tobą, a PSN jednakowe jak proxy-PSN. Jeśli nikt nie ściągał pliku przed tobą przez proxy to szybkość będzie jednakowa.

Odpowiedz
Ok, dzięki, najwyraźniej coś mi się pomieszało w moim rozumowaniu działania proxy ;)

Odpowiedz
Headset dla konsoli. Ostatnio jestem bliski kupienia nowego headseta do PS3 i XBoxa360. Znajomi z którymi gram często namawiają mnie na coś naprawdę porządnego. Kupowałem już ze dwa razy coś w średniej cenie i w ostateczności nie byłem zadowolony.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? :) Chodzi o sprzęt naprawdę dobry a jak dobry to drogi oczywiście.
Najbardziej przychylny jestem do Trittona AX PRO dolby 5.1, czytając opinie wygląda na to, że sprzęt naprawdę porządny. Ktoś miał przyjemność i jak tak czy poleca?

Odpowiedz
W Media Markt ceny wszystkich wersji PS3 są obniżone o 2 stówy. I tu pojawia się moje pytanie - jest sens kupować Super Slim 12 GB z God of Warem i pierwszym Uncharted za 799? Czy duży dysk (który i tak mógłbym w przyszłości wymienić) jest potrzebny do grania, jeżeli nie chcę, przynajmniej na razie, inwestować w PS Plus?
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon