Koronawirus, czyli koniec ludzkości tuż, tuż
( 4 godzin(y) temu)Wyatt Earp napisał(a): Niby to ja ciagle wroze czarne scenariusze, ale tym razem ciagle licze, ze nie bedzie az tak zle jak piszesz
No ale przecież nie ma takiej możliwości, żeby nie było krachu na olbrzymią skalę.
Ostatnio jak były kryzysy to były w miarę płynne. Nawet ten finansowy wystarczyło zapchać banksterów dolarami.
A teraz z dnia na dzień padają całe branże.
Wystarczy sobie przypomnieć jak Unią zatrzęsła mała Grecja swoim kryzysem.
No to teraz pomnóżmy to razy 10 (Włochy) razy 7 (Hiszpania), o Francji nawet nie ma co wspominać. I tam też wystarczyło wydrukować 200 czy 250 miliardów.
Aż się zimno robi jakby dalej te wszystkie zagrożenia wymieniać.

Niech jeszcze Erdogan w tym bajzlu wyśle ze 2 miliony inżynierów i lekarzy na łódkach.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
No chyba nawet ich minster spraw zagranicznych powiedzial, ze zaleja nas imigracja, kilka lat temu tureccy politycy twardo mowili, ze Europa upadnie i bedzie kalifatem (czy jakos tak), a od kilku tygodni nasylaja masowki pod grecka granice, gdzie imigranci nakrecani przez turecka armie leja sie z grecka straza graniczna. Media o tym w zasadzie milcza, a UE udaje, ze problem nie istnieje.

Co do reszty zgoda, krysysu sie juz nie uniknie, chodzi mi raczej o jego skale...no i wlasnie, poki co to ciagle licze, ze to nie bedzie globalna zapasc w skali totalnej - no wiesz, ludzie umierajacy z glodu na ulicach and all that jazz.

No chyba, ze o to chodzi, nie przyjmujesz “Mark of the Beast” to glodujesz.

Odpowiedz
( 4 godzin(y) temu)Wyatt Earp napisał(a): A na powaznie to kompletnie nie mam zdania i pogadac sobie chcialem, heh.

Szalona myśl - poszukaj co mówią ludzie, którzy spędzili większość życia badając takie tematy. ;) Możesz zacząć od pop-sci na Youtube i Wikipedii a następnie sięgać do coraz głębszych źródeł. Na każdym etapie możesz powiedzieć "sprawdzam".

Na start polecam to: https://www.taniaksiazka.pl/fakt-nie-mit-aleksandra-stanislawski-p-1298835.html

Odpowiedz
Mowisz o 5G i Koronie, czy potencjalnej szkodliwosci w ogole? Szalona mysl, bierzemy pod uwage tylko wyznawcow technologii, czy mozna brac pod uwage ludzi, ktorzy spedzili cale zycie w temacie i mowia o mozliwych negatywnych wplywach 5G? Bo to, ze mi na przyklad badacze sponsorowani przez firmy komunikacyjne (a tych jest wielu), beda zachwalac 5G to ja nie mam watpliwosci.

https://blogs.scientificamerican.com/observations/we-have-no-reason-to-believe-5g-is-safe/

https://magdahavas.com/category/5g-and-mm-waves/

Craven, ja rozumiem, ze nauka jest super, 5G to technologiczne zbawienie, a jak nie wymrze 6 miliardow konsumentow to za 10 lat nastapi koniec Swiata :) No wlasnie, nauka to nie religia, a jak czasem patrze na te naukowa pewnosc w sprawach, w ktorych pewnosci byc do konca nie moze (albo nie powinno, tak dla zdrowia i urody) to zamiast naukowcow widze bande technokratycznych zelotow, ktorzy w sumie byliby w stanie zagazowac polowe globu, bo progres :)

Mowiac krotko, nie mam zdania. Protestowac nie zamierzam, a korporacje oraz rzady i tak zrobia co zechca - 5G w kazdej wsi i tak dalej :)

Odpowiedz
( 3 godzin(y) temu)Wyatt Earp napisał(a): No chyba nawet ich minster spraw zagranicznych powiedzial, ze Europa upadnie i bedzie kalifatem (czy jakos tak), a od kilku tygodni nasylaja masowki pod grecka granice, gdzie imigranci nakrecani przez turecka armie leja sie z grecka straza graniczna. Media o tym w zasadzie milcza, a UE udaje, ze problem nie istnieje.
Albo masz nieaktualne info albo info, którą ja czytałem jest nieprawdziwe :P 
Otóż owszem, była napierdalanka na granicy - pisały o tym normalnie polskie media, jeśli dobrze kojarzę, to nawet wysłaliśmy tam jakąś ekipę do pomocy Grekom. Teraz nikt nie pisze o tym nie dlatego, że jedynym tematem, który się klika jest wirus, ale dlatego, że Erdogan zabrał swoją kartę przetargową, czyli koczujących imigrantów, z powrotem w głąb kraju.

Odpowiedz
Jesteśmy na takim etapie rozwoju cywilizacji, że nie da się być omnibusem. No nie da się. Zawsze komuś trzeba wierzyć bo można zwariować. Przecież sam nie wejdę do laboratorium i nie zbadam pochodzenia i ewentualnego procesu tworzenia Corony. Albo nie ogarnę przecież czy 5G jest bezpieczne czy nie.

Trochę przeyebane ma dzisiejszy człowiek, bo zawsze będzie rozgrywany jako mięso armatnie albo tania siła robocza czy też nabywcza przez możnych tego świata.

Sam spędziłem parę lat aby (amatorsko jednak) zgłębiać w ramach hobby biologię ewolucyjną. A i tak nie mogę się równać wiedzą z fachowcami.

P.S. Dziś w Polsce przybyło 392 przypadki i 14 zgonów.

Cytat:Jeśli to prawda że 461 pracownikow medycznych jest zakażonych SARS-2, to stanowi ponad 17% wszystkich wykrytych zakażeń! - jeden z najwyższych odsetków w Europie. To problem systemowy. Konieczne nowe, szczegółowe zalecenia ochrony indywidualnej i organizacji pracy w szpitalach

Dramat.

"Stoimy naprawdę na brzytwie. To taniec na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne, pediatryczne, to umrze przez to więcej osób, niż na koronawirusa" – przestrzegał w czwartek, 2 kwietnia, Łukasz Szumowski.

Jeśli padają takie słowa ze strony Szumowskiego, jeśli mowa już o zapadaniu państwa, to zapowiada się niezła jazda bez trzymanki.

Odpowiedz
( 3 godzin(y) temu)simek napisał(a):
( 3 godzin(y) temu)Wyatt Earp napisał(a): No chyba nawet ich minster spraw zagranicznych powiedzial, ze Europa upadnie i bedzie kalifatem (czy jakos tak), a od kilku tygodni nasylaja masowki pod grecka granice, gdzie imigranci nakrecani przez turecka armie leja sie z grecka straza graniczna. Media o tym w zasadzie milcza, a UE udaje, ze problem nie istnieje.
Albo masz nieaktualne info albo info, którą ja czytałem jest nieprawdziwe :P 
Otóż owszem, była napierdalanka na granicy - pisały o tym normalnie polskie media, jeśli dobrze kojarzę, to nawet wysłaliśmy tam jakąś ekipę do pomocy Grekom. Teraz nikt nie pisze o tym nie dlatego, że jedynym tematem, który się klika jest wirus, ale dlatego, że Erdogan zabrał swoją kartę przetargową, czyli koczujących imigrantów, z powrotem w głąb kraju.

Musialo mnie to ominac, sadzilem, ze ciagle tam koczuja, bo chyba jeszcze tydzien temu koczowali...choc przez to siedzenie w domu to czuje jakby 2-3 tygodnie zlaly mi sie do kupy. Tak, wyslalismy tam jakies wsparcie dla pogranicznikow, Wegry takze. Co do mediow to akurat nie sledze specjalnie polskich, ale mnie jakos nie dziwi, ze u nas sie o tym mowilo, zwlaszcza, ze mozna bylo na tym robic polityke, w dobie tej wysylki naszych do Grecji.

Co co mediow w UK to bylo raczej cicho, na BBC odrobina smutnych obrazkow typu placzace dzieci (w tym samym czasie w necie nagrania jak rodzice klada dzieci nad ogniskiem, zeby krztusily sie dymem i plakaly), ale ogolnie cisza. Zreszta lib-media w UK, ktore swego czasu tak bardzo przejmowaly sie imigrantami (podczas tego kryzysu sprzed kilku lat) i wyniosly na oltarze ofiare euro-nacjo-faszyzmu, malego Alana Kurdiego jakos ostatnio nawet zapomnialy wspomniec (moze cos tam nabaknieto) o tym, ze ukarano przemytnikow odpowiedzialnych za jego smierc.

https://nypost.com/2020/03/16/3-human-traffickers-each-jailed-125-years-for-drowning-of-refugee-boy/

Priotytety, I guess.

( 3 godzin(y) temu)Doppelganger napisał(a): Jesteśmy na takim etapie rozwoju cywilizacji, że nie da się być omnibusem. No nie da się. Zawsze komuś trzeba wierzyć bo można zwariować. Przecież sam nie wejdę do laboratorium i nie zbadam pochodzenia i ewentualnego procesu tworzenia Corony. Albo nie ogarnę przecież czy 5G jest bezpieczne czy nie.

Otoz to. Przy czym wlasnie o to chodzi, ze jezeli ktos ma watpliwosci wobec pewnych kwestii, albo nawet podejrzenia (ktore historycznie nie powinny dziwic) i nie wazne, czy to Koronka, czy mozliwa szkodliwosc 5G to nie oznacza, ze na dzien dobry jest kompletnym debilem, albo plaskoziemca. No a komus finalnie trzeba ufac, bo inaczej sie nie da - amerykanscy naukowcy mowia? No to musi byc prawda :) Natomiast ja mam tak, ze jak cos jest na korzysc korporacjom, albo finansierze to z zalozenia jestem podejrzliwy, bo tak i chooj :)

Odpowiedz
Będzie dobrze.

Odpowiedz
( 3 godzin(y) temu)Wyatt Earp napisał(a): Craven, ja rozumiem, ze nauka jest super, 5G to technologiczne zbawienie, a jak nie wymrze 6 miliardow konsumentow to za 10 lat nastapi koniec Swiata :) No wlasnie, nauka to nie religia, a jak czasem patrze na te naukowa pewnosc w sprawach, w ktorych pewnosci byc do konca nie moze (albo nie powinno, tak dla zdrowia i urody) to zamiast naukowcow widze bande technokratycznych zelotow, ktorzy w sumie byliby w stanie zagazowac polowe globu, bo progres :)

Przegapiłeś mojego posta. Nie musisz niczego brać na wiarę. Możesz mówić "sprawdzam" tak długo jak masz ochotę i siłę. To właśnie zaprzeczenie wiary.

Natomiast udawanie, że "no przecież tak naprawdę nic nie wiemy i w ogóle w każdej chwili może się okazać, że jest zupełnie inaczej, a w ogóle to co rusz cała wiedza naukowa jest wywracana do góry nogami" to jest tylko udawanie otwartej postawy.

Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale serio zachęciłbym chociaż do tej jednej książki. Lektura na jeden wieczór. O wifi, elektrosmogu 5G itd jest tam w ogóle rodzialik na 20 minut. Jak będziesz mieć wątpliwości możesz sięgnąć dalej poczytać o jonizującym i niejonizującym promieniowaniu, poszukać jakie dolegliwości miałoby wywoływać 5G, następnie poszukać mechanizmów tych przypadłości i sprawdzić czy 5G bliskie standardowej telefonii, której efekty na ludzi bada się od ponad trzech dekad, mogłoby działać inaczej. Niczego nie musisz brać na wiarę.

Odpowiedz
Craven, kiedy te rekiny zjedzą tego ludzika? Mam nadzieję, że to nie będzie jakaś krótka notka, że umrzemy, tylko solidne, okraszone mnóstwem wykresów dołujące tomiszcze.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Krótka i marudna niestety, muszę ją wrzucić zanim jeszcze bardziej się zdezaktualizuje. Pracuję po 10-11 godzin ostatnio (wiem, powinienem się cieszyć, że jeszcze mam robotę) koszmarnie to wpływa na pisanie długich rzeczy, łatwiej kłócić się z obcymi w internecie. Żeby nie było - lubię pisać te dłuższe i konkretne teksty typu "kwantowego kocyka".

Odpowiedz
( 2 godzin(y) temu)Craven napisał(a): Natomiast udawanie, że "no przecież tak naprawdę nic nie wiemy i w ogóle w każdej chwili może się okazać, że jest zupełnie inaczej, a w ogóle to co rusz cała wiedza naukowa jest wywracana do góry nogami" to jest tylko udawanie otwartej postawy.

Tylko, ze ja chyba nic takiego nie pisalem, ze nic nie wiemy i ze dojdzie do wywrocenia czegos do gory nogami. Mowie tylko, ze najwyrazniej dyskujsa trwa, choc z oczywistych wzgledow naukowcy anty-5G beda miec gorszy PR i mniejsza sila przebicia - oczywiscie moze byc tak, ze po prostu nie maja racji i nie wykluczam takiej mozliwosci.

( 2 godzin(y) temu)Craven napisał(a): Zrobisz oczywiście jak uważasz, ale serio zachęciłbym chociaż do tej jednej książki. Lektura na jeden wieczór. O wifi, elektrosmogu 5G itd jest tam w ogóle rodzialik na 20 minut. Jak będziesz mieć wątpliwości możesz sięgnąć dalej poczytać o jonizującym i niejonizującym promieniowaniu, poszukać jakie dolegliwości miałoby wywoływać 5G, następnie poszukać mechanizmów tych przypadłości i sprawdzić czy 5G bliskie standardowej telefonii, której efekty na ludzi bada się od ponad trzech dekad, mogłoby działać inaczej. Niczego nie musisz brać na wiarę.

Wszystko spoko, nie mowie, ze nie masz racji, bo nie mam zdania/nie znam sie. Co nie zmienia faktu, ze jako laik sila rzeczy ciagle bede musial wziac to co czytam na wiare, innej opcji nie ma :) No i rodzi sie teraz pytanie, czy ci naukowcy, ktorzy strasza potencjalnymi skutkami ubocznymi, albo prosza o czas dla dalszych badan (chociazby ci z tego materialu powyzej) nie czytali tej ksiazki? Swiruja? Plaskoziemiuja? :)

Dla mnie, to co gada ta babka jest potencjalnie tak samo legitne jak material proponowany przez Ciebie, z ta roznica, ze krytyka tej Pani to antysemityzm :)

https://smombiegate.org/5g-the-unreported-global-threat-by-devra-davis-phd-mph-medium-article/

Wiem, ze nic nie wiem, a moja otwartosc (lub jej brak) do 5G i tak w sumie nie maja znaczenia, bo i tak 5G zostanie wprowadzone. Chiny pracuja juz zreszta nad 6G, a wiec wyscig trwa i nawet gdyby 5G mialo dawac raka mozgu u niemowlakow to nie mialoby to znaczenia, bo kasa, i wplywy musza sie zgadzac. Przy czym nie mowie, ze tak jest :)

@@@

No naprawde nie wyglada to dobrze:

'The deepest recession on record': Bank of America slashes forecasts, now sees up to 20 million jobs lost (ostro), 15.6% unemployment, and a shrinking economy for 3 straight quarters

https://www.businessinsider.com/economic-forecasts-bofa-slashes-us-coronavirus-unemployment-gdp-recession-jobs-2020-4?r=US&IR=T

Tylko, ze ten tego:

The hope is that, given trillions of dollars in government aid, the economy will be able to flip a switch just as quickly as it shut down. Once the spread of the virus slows businesses will be able to open their doors, people will return to work and the economy will make a speedy recovery. That's what economists call a V-shaped recession, and some think it's possible, now that the Federal Reserve and Congress have committed trillions of dollars to rescuing the economy. But that scenario largely depends on the virus (?)

https://edition.cnn.com/2020/04/02/economy/recession-how-long-will-it-be/index.html

To wyglada tak troche tak: Po kryzysie ekonomia moze wroci na wlasciwe tory, ale ta lokomotywa juz nie bedzie tak szybka, a potencjalni robole bede musieli placic wiecej w podatkach i pracowac wiecej, choc za mniej - czyli standard jaki ma miejsce od kryzysu do kryzysu. American Dream.

Wychodzi na to, ze najlepiej jest siedziec na socjalu i doic system. Nawet patrzac na to mowi Morawiecki, jebac prywaciarzy i szaraczkow, najwazniejsze, zeby byla kasa dla panstwa, a co za tym idzie kasa na socjal.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon