Koronawirus - fakty, mity, memy
[Obrazek: iLu9k3T.jpg]

W sumie Gieferg dobrze napisał, że warto założyć oddzielny temat dla najgorętszego obecnie tematu na całym świecie, czyli wirusa, który dla, niektórych jest początkiem końca ludzkości ;)

Nie musimy tutaj przerzucać dotychcasowych postów. Po prostu nowe informacje będą zamieszczane w tym temacie, a nie w tym z Hoplem w tytule.

No to na dzień dobry :)

DZISIAJ DWA KOLEJNE ZAKAŻENIA. Jeden pacjent w szpitalu w Raciborzu, drugi w Warszawie :)

Łącznie już 8 przypadków zakażeń w Polsce.

Odpowiedz
11.

Nie jesteś na bieżąco. Trochę wstyd jak na autora tematu.

:)
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Cholera, do Warszawy dotarło. Myślałem że wirus się nie odważy i zadowoli się żerowaniem w tych gorszych rejonach kraju. Polsce B i G.
Niedobrze.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Nie odstraszyły go ceny wynajmu w Warszawie. To znaczy, że jest pewny siebie, a co za tym idzie - niebezpieczny.
.

Odpowiedz
Tomkiewicz napisał(a):symulacją przeprowadzoną przez fundację Gatesów

Wiem, że Bill Gates podejrzewany jest w "niektórych środowiskach" o to, że chce zdepopulować Ziemię, ale... Gates ostrzegał przed wybuchem pandemii w 2015 roku i krytykował rozmaite instutucje za opieszałość i nic nie robienie w tym temacie. Nazwał to nawet "najbardziej przewidywalnym kataklizmem w historii ludzkości": https://www.vox.com/2015/5/27/8660249/bill-gates-spanish-flu-pandemic

I druga sprawa: macie jakieś info w sprawie ofiar śmiertelnych we Włoszech? Chodzi mi o wiek i o stan zdrowia w momencie zarażenia.

Odpowiedz

Odpowiedz
Tomkiewicz, ty chyba nadinterpretujesz jego słowa. Gates mówi tu o trywialnych sprawach i zależnościach: w krajach podupadłych, biednych, z przechujową infrastrukturą zdrowotną rodzi się więcej dzieci niż w krajach pierwszego świata, które mają szczepienia, jeżdżące karetki pogotowia i prywatne kliniki stomatologiczne. Jeżeli te same dobrodziejstwa przeniesiemy do Afryki czy innych shitholes, to wskaźnik dzietności powinien globalnie spaść. W tym nie ma nic złowieszczego.

Odpowiedz
We Wrocławiu jedna z osob zakazonych koronawirusem jest w stanie ciezkim. Byc moze jutro bedzie pierwsza ofiara śmiertelna czego nie życzę osobiście. Ta osoba skonczyla 70 lat.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Tomkiewicz napisał(a):Wyraźnie koleś mówi, że m.in. za pomocą szczepień zmniejszy się populację ludzką

Szczepienia, usługi zdrowotne, infrastruktura, środki antykoncepcyjne etc. Szczepienia to jedynie wskaźnik proxy dla ogólnego postępu medycznego. Postęp medyczny cechuje biało-azjatyckie kraje pierwszego świata. W białych i azjatyckich krajach pierwszego świata rodzi się mniej dzieci (zupełnie naturalne zjawisko) niż w Nigerii czy w Indiach (gdzie ciągle sra się na ulicach). Dalej nie widzę w tym nic złowieszczego.

Zresztą jeżeli Gates chce zmniejszyć liczbę Murzynów w Nigerii, to ja mu nie będę przeszkadzał - ten kraj to tykająca bomba demograficzna.

Danus napisał(a):Ta osoba skonczyla 70 lat.

Ważne info. A wiesz, czy chorowała przed infekcją?

Odpowiedz
Co sądzicie o zaleceniu np zrezygnowania z podróżowania komunikacją miejską i PKP?

Czy to już odpowiedni moment (wszędzie, lub tylko w województwach/miastach gdzie wystąpiła choroba), czy potrzeba dużo większej liczby chorych? Liczonych w setkach, czy w tysiącach?

Dziewczyna mi już panikuje, bo z moją - dość ciężką astmą - to koronawirusa ponoć mógłbym nie przeżyć.

A tu kwestia widzenia się z przyjaciółmi/rodziną, czy delegacji do Wawy.

Mental napisał(a):I druga sprawa: macie jakieś info w sprawie ofiar śmiertelnych we Włoszech? Chodzi mi o wiek i o stan zdrowia w momencie zarażenia.

https://www.businessinsider.com/coronavirus-death-age-older-people-higher-risk-2020-2

[Obrazek: 5e583c47fee23d4cf4755b27?width=700&forma...&auto=webp]

To z Chin.

Z Włoch nic nie mogę znaleźć.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Cytat:

Ważne info. A wiesz, czy chorowała przed infekcją?

Media podaly bardzo ogolne informacje- ze jest w ciezkim stanie, wiek i od kogo prawdopodobnie sie zarazila.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Cpt. Nascimento napisał(a):To z Chin.

Jak dla mnie niezbyt przydatny wykres. Rozumiem, że to jest odsetek zgonów w danej grupie wiekowej, wyliczony w stosunku do wszystkich ZAREJESTROWANYCH przypadków zachorowania w tej konkretnej grupie wiekowej? Bo jeśli tak, to te wskaźniki są bardzo mocno zawyżone dla grup młodych i w średnim wieku. Ogromna większość zainfekowanych przechodzi tego wirusa bezobjawowo lub z minimalnymi dolegliwościami, więc siłą rzeczy nigdy nie trafi do oficjalnych statystyk zachorowalności.

Odpowiedz
(09-03-2020, 00:46)Tomkiewicz napisał(a): Dziwicie się tym absurdom. A przecież gdyby doszło do faktycznego zagrożenia pandemią, wszystkie kraje, zgodnie z podstawową logiką, pozamykałyby granice na klucz w trybie niemal natychmiastowym.

Zdecydowana wiekszosc krajow jest zarzadzana idiotami, sprzedawczykami i korporpo-banksterskimi slugusami. W takich sprawach zawsze patrz wpierw co robi Zachod, a potem co robi Izrael, a Izrael robi to tak:

Taking advantage of its geopolitical isolation and secure borders, Israel first banned non-Israeli arrivals from China, then the rest of East Asia, then Italy and now most of Western Europe. There were health officials who would have liked to add the US to the blacklist, which includes Germany, France and Spain but in the end Uncle Sam was given a reprieve. It will only take one Israeli returning from the US or any other country with the virus for the US or wherever to be blacklisted.

https://en.globes.co.il/en/article-israel-closes-borders-world-cut-off-1001320711

Czy ma to sens? Nie mam pojecia, czas pokaze.

(09-03-2020, 00:46)Tomkiewicz napisał(a): Nikt nie wyjedzie, nikt nie wjedzie, nikt nie wleci, nikt nie wyleci, bo najważniejsze jest ratowanie populacji i blokada migracji wirusa. To zrozumiałe.

Skad te wnioski? Juz na dzien dobry mysle o tuzinie powodow przez ktore nic takiego nie mialoby miejsca. Powiem wiecej, patrzac na Zachod, taka pandemia moze byc bardzo na reke polityczbym silom zarowno wewnetrznym jak i zewnetrznym.

Zreszta w dobie globalizacji/globalizmu takie zamykanie granic byloby nie tylko niepraktyczne, ale tez ekonomicznie wyniszczajace i chyba zwyczajnie niemozliwe. Przekonuje sie zreszta wlasnie o tym takie USA, ktore ma niezla zagwozdke, bo od dekad zamiast produkowac dobra to zajmuje sie konsumpcja i jezeli Chiny przestalyby dostarczac towary to USA chwieje sie w posadach. Daje w spoilerze, bo to niby ma byc temat o samym wirusie, ale obecnie to sa naczynia polaczone:

Bardziej niz chinski wirus martwi mnie prawdopodobnie nadchodzacy kryzys czesciowo z nim zwiazany:

https://www.bloomberg.com/graphics/2020-coronavirus-pandemic-global-economic-risk/

Odpowiedz
Głupie mecze w piłkę to sobie mogą odwoływać, ale to już gruba przesada:
https://www.sport.pl/tenis/7,64987,25770974,turniej-w-indian-wells-odwolany-z-powodu-koronawirusa-co-z.html#s=BoxOpMT
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Cena ropy obecnie zanurkowała poniżej dołka z kryzysu 2008 r. Jest najtańsza od... 2003 roku! Ok, to kiedy benzyna po 3 zł? I kiedy przecena wszystkiego, bo przecież ceny wszystkiego zależą od ropy (tak mówią, jak ropa drożeje)? I kiedy turbo przeceny na bilety lotnicze? Poleciałbym sobie do Australii za 2 tysie czy coś takiego.

Odpowiedz
Zaraz wejdą nowe opłaty paliwowe / podatki, benzyna nie może być za tania.

W międzyczasie: już 8 osób w Polsce ma potwierdzonego Koronawirusa, masa ludzi jest badanych (w moim województwie - kujawsko-pomorskim, 180 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, 80 poddanych kwarantannie, a te liczby bardzo szybko rosną). W Wrocławiu starszy pan w stanie bardzo ciężkim. Czas rozwijania się choroby to 2-3 tygodni, także pewnie w ciągu 1-2 tygodni zaczną się ofiary śmiertelne.

Dla mnie jest ciekawe że we Włoszech zmarło 400 osób i liczba ta potrafi rosnąć o ponad 100 w ciągu jednej doby, a w Niemczech nie zmarł jeszcze nikt.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
11 osób.

Przeczytaj pierwsze posty :)

Odpowiedz
[Obrazek: 89847830_2435923183327260_75169601841665...e=5E9258C2]

:)

Odpowiedz
Jest jakoś wyjaśnione, czemu akurat we Włoszech dzieje się to, co się dzieje? Mam na jutro zaplanowany wylot do Rzymu, ale wydarzenie, na które tam leciałem oczywiście odwołane, więc nie lecę. No i ogólnie tam teraz podróżować to cienki pomysł, bo jeszcze zamkną człowieka w jakiejś strefie i problem.
.

Odpowiedz
Średnia wieku zmarłych we Włoszech z powodu koronawirusa to 81 lat (niemal wszyscy cierpieli już na jakieś poważne choroby przed zakażeniem): https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-italy/italy-coronavirus-deaths-near-200-after-biggest-daily-jump-idUSKBN20T2ML

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
milten6, 4 gości