LEGO / Ninjago
Pierwsza część była przyjemna, ale żadne cuda to nie były, w sumie nie pamiętam zbyt wiele, a aż się zdziwiłem jak przed chwilą sprawdziłem datę produkcji i było to już 5 lat, myślałem, że 2 :P
W każdym razie druga część jest chyba jeszcze trochę słabsza, nie wiem czy to dlatego, że oglądałem w kinie z siostrzeńcem i innymi dzieciakami, ale fabuła wydawał mi się zupełnie dziecinna i niewiele dla siebie tam znalazłem, oprócz obowiązkowych od paru lat w każdej animacji nawiązań do popkultury - tutaj Batman jak zwykle na propsie, a rozwalił mnie tekst z Radiohead i Portishead :D
Na plus na pewno fragmenty live action - jest parę scen, które świetnie przeplatają dwa światy, z pięknym montażem między nimi, co więcej fabularnie się wszystko ładnie spina w tych dwóch perspektywach.
Zawsze miło pooglądać klocki LEGO, ale film jest raczej przeciętny, daję, może trochę surowe, 5/10.

Odpowiedz
Ogromne rozczarowanie. Pierwsze Lego Movie uwielbiam, to byla znakomita animacja z blyskotliwymi dialogami i fajnie wplecionymi nawiazaniami do popkultury.
Sequel to takie nie wiadomoco. Wymeczylem sie troche na tym i mimo tego, ze koncowka jeszcze daje rade gdy dowiadujemy sie o co w tym wszystkim chodzi tak do tej pory film jest nuzacy, malo smieszny.
Za duzo piosenek, za duzo malo smiesznych zartow.
Takie mocne 4/10 za kilka fajnych momentow i fajnie zmontowanych scen live action z tymi CGI.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Potwierdzam strasznie to słabe i dobrze że flopnęło w kinach. Za dużo marnych piosełek i tych łopatologicznych ludzkich wstawek.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Przed sequelem powtórzyłem sobie jedynkę i w sumie nie mam do dodania nic poza tym co już pisałem, no i ocena spada z 6 na 5/10.

Jeśli jedynka razi celowaniem w bardzo młodą widownię, tak sequel jest pod tym względem jeszcze gorszy co odbija się i na humorze, i na powiedziałbym że wręcz irytująco dziecinnej fabule. (Nie za duża ta dziewczynka na zabawy na poziomie 6-latki?) Dawka infantylizmu jest tu tak przepotężna, że ilekroć pojawia się jakiś - nieliczny - smaczek czy żart dla starszego widza, jest on tak bardzo nie na miejscu w kontekście całości, że chyba nawet lepiej żeby go nie było. No i piosenki w wykonaniu Tiffany Haddish. Dear Lord (and Miller), whyyy?

Część live action jeszcze głupsza niż poprzednio i w sumie nie chce mi się nawet zastanawiać czy te ludki w końcu żyją własnym życiem, czy może nie, ale fakt że oglądamy tylko wizualizację dziecięcej zabawy (tzn że autorami wszystkich dialogów są dzieciaki, tak? Tego tekstu o Radiohead też? OK...) odziera imo te filmy z walorów rozrywkowych jakie mogłyby mieć, gdyby po prostu przedstawiały "klockowe" uniwersum i jego mieszkańców.

4/10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon