Lata 80-90
Witam,
Kiedy byłem dzieckiem, coś około 1990 roku oglądałem bajkę animowaną, wtedy jeszcze na kasecie VHS.
Nie pamiętam tytułu, ale wierzę w was.
Oki, to scenariusz:
Kilkoro ludzi wylądowało na jakiejś dziwnej pustynnej planecie, na której mieszkały roboty (cyborgi) człekokształtne. Ci pseudo ludzie przypominały nieco żołnierzy z gwiezdnych wojen. Byli ubrani w białe, twarde pancerze. Nie mieli twarzy. Ciekawe było to, że ich odpoczynek polegał na tym, że rozkładali się na podzespoły. Na jednym segmencie leżały nogi, w innym miejscu ręce, tułowie, głowy itd. Ludzie (główni bohaterzy) byli w tym miejscu i w ich wylęgarni. Nie jestem pewien czy nie był to statek kosmiczny. Pamiętam, że ludzie dostali od kogoś ekwipunek, w którym były nasiona. Te nasiona rzucone na ziemię momentalnie rosły w postaci takich kolców, ale nie był to kaktus tylko same ciernie. Kolce były gigantyczne i bardzo twarde. Ludzie (kobieta i mężczyzna, bo chyba tylko oni pozostali) uciekali z tej wylęgarni robotów, ale ktoś ich złapał i zamknął w skorupie takiego wielkiego jajka jak od dinozaura. Te jajko wraz z innymi było transportowane na wagonach pociągu. Ogólnie tych jajek z ludźmi było bardzo dużo. Kobieta z mężczyzną w jednym jajku rzucili te nasiona na ziemię i kolce, które błyskawicznie wystrzeliły rozłupały skorupę tego jajka i ludzie uciekli.

Niestety więcej szczegółów nie pamiętam.
Oglądałem tę bajkę jak miałem 7 lat więc mogłem coś pomylić.
Bajka animowana na pewno była azjatyckiej produkcji. Niestety nie rozpoznaję gatunku.

Jak ktoś ma pomysł na tytuł to wrzucam wyzwanie :D hehe

Odpowiedz
Wygląda mi to na wstęp do spamu, ale ok.

"Bajka" to Gandahar, roboty się w nic nie rozkładały i jest na pewno produkcji francuskiej :)

I ma zajebisty OST

Odpowiedz
To nie spam tylko pytanie o film z dzieciństwa :-)
I tak, to mi wygląda na ten film. Całość na pewno obejrzę wieczorem. Dziękuję. O to mi chodziło.
Możliwe, że była jeszcze jedna, inna bajka, gdzie roboty się tak dzieliły na podzespoły. Nie wykluczam takiej opcji.

Ps. Co oznacza skrót ost?

Odpowiedz
Skrót od Ostrygi.

Ewentualnie Original Soundtrack :P
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
(07-03-2020, 20:01)zdzichon napisał(a): Wygląda mi to na wstęp do spamu, ale ok.

"Bajka" to Gandahar, roboty się w nic nie rozkładały i jest na pewno produkcji francuskiej :)

I ma zajebisty OST

Pozwolę się nie zgodzić z tym, że roboty się w nic nie rozkładały.
Pamiętałem ten kadr kiedy "roboty" odpoczywały.
Jednak ściągają głowy i odrywają je od reszty "ciała", a w zasadzie od reszty "nie-ciała" :)

Poniżej wrzucam link do filmu na youtube dokładnie od momentu rozkładania robotów.
Tych ujęć jest w całym filmie 2 może nawet 3, ale ja pamiętałem dokładnie to jedno.

https://youtu.be/5XsDhT-ZF3s?t=1817

Odpowiedz
Niech będzie :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości