Love, Death & Robots (Netflix, 2019)

"Love, Death & Robots", czyli najnowsza propozycja Netflixa, która ma wysokie oceny i w sumie z każdej strony słychać jakieś pozytywne informacje.

Za całość odpowiada duet Tim Miller & David Fincher.

Cytat:Obdarzone świadomością produkty mleczarskie, żołnierze-wilkołaki, zbuntowane roboty, potwory z wysypisk, łowcy cyborgów, pająki z innego wymiaru i piekielne, żądne krwi demony — to bohaterowie 18 animowanych historii absolutnie i bezwzględnie dla dorosłych.

Oglądał już ktoś, jak wrażenia? Ja dzisiaj wieczorem mam zamiar sprawdzić kilka odcinków.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Oglądał całość. 10/10.
Trakt.tv Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Jeśli chodzi o Millera i Finchera to chyba bardziej taki patronat.  

No dobra, są niby współtwórcami całości, ale mam wrażenie, że wrzucanie tam Finchera to była PRowa zagrywka. Miller przynajmniej wyreżyserował tutaj jeden short. I chyba mocno nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że.. jeden z gorszych. Także byłoby dla nas lepiej, gdyby okazało się, że jego Terminator trzyma poziom bliższy Deadpoolowi, niż temu co zrobił na potrzeby "Love, Death & Robots" :/

Wracając do tematu. Ja obejrzałem wczoraj hurtem całość. Odczucia niestety mam dość mieszane. Jak to w przypadku tego typu projektów, poziom krótkometrażówek (zarówno od strony merytorycznej jak i formalnej) - bardzo różny. 
Odbija się więc to na ostatecznej ocenie produktu.

Według mnie na pewno godne polecenia są:

Tajna wojna, Za szczeliną orła, Nieśmiertelna sztuka,
Zmiennokształtni, Sonnie ma przewagę, Mechy, Świadek, Udanych łowów, Wysysacz Dusz.

Pierwsze wymienione to dla mnie top3, choć prostota "Nieśmiertelnej sztuki" nie każdemu może podejść i pewnie wiele osób, wstawiłoby tam "Sonnie ma przewagę". A "Tajna wojna" to w ogóle byłby świetny materiał na pełny metraż.

Z pozostałych wygrzebałbym może jeszcze z 1-3 tytuły. Reszta do zapomnienia.

Całą serię więc pewnie oceniłbym gdzieś tak na 6/10, choć liczbowo, ze względu na różnorodność, naprawdę trudno to ocenić. 
Słownie, powiedziałbym, że jednak - mimo kilku naprawdę dobrych produkcji - rozczarowanie.

Nie będę ukrywał, że ta antologia 'zrobiłaby lepszą robotę', gdyby za każdą krótkometrażówką stała jakaś ważna (istotna/znana) osoba ze świata filmu, która opowiedziałaby swoją historię we własnym, indywidualnym i rozpoznawalnym stylu.  Tak jak to miało być przy nowym Heavy Metal. Plusem tej produkcji może będzie właśnie to, że ktoś teraz wskrzesi pomysł na "Heavy Metal", bo "Love, Death & Robots" jednak okazał się taką jej bieda-wersją i cieniem.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"

Odpowiedz
Chyba mieszkałem pod kamieniem, gdyż w ogóle nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, czy też że w ogóle coś takiego ma powstać. Naturalnie postaram się obadać i widzę, że to coś pomiędzy Heavy Metalem, a Animatrixem. Oby było dobre. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Na razie cztery odcinki za mną. Pierwsze trzy niby ok, ale dupy nie urwały, ale "Suits" było w ch*j zajebiste i aż mi się smutno zrobiło że to tylko te 17 minut, a nie serial lub chociaż film.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Obejrzałem w ten weekend, będzie pewnie jeszcze powtórka, ale ogólnie wrażenia są bardzo dobre. Nie ma tu niczego lipnego a niektóre są wręcz świetne. Nie oczekiwałem że urwie mi głowę z zachwytu, dostałem baaardzo satysfakcjonującą sytą zbieraninę.

Odpowiedz
Wreszcie skończyłem, ale muszę przyznać, że niesamowicie męczyłem ten serial i dopiero dzisiaj zmotywowałem się do obejrzenia sześciu odcinków (resztę oglądałem od 20 marca, jakoś totalnie mnie nie ciągnęło). Jedne odcinki lepsze, inne gorsze, wiadomo. Dla mnie faworytami są:

Sonnie ma przewagę 9/10
Tajna wojna 8/10
Za szczeliną orła 8/10
Szczęśliwa trzynastka 8/10
Mechy 7/10
Epoka lodowcowa 7/10
Zmiennokszałtni 7/10
Pomocna dłoń 7/10
Udanych łowów 7/10

Resztę oceniam niżej. Na pewno jako całość to fajne przedsięwzięcie i w sumie niech zrobią 2. sezon. Dlaczego nie.

Ciężko ocenić tego typu serial, dlatego postanowiłem wyciągnąć średnią i dodać +1 za realizację, ogólny pomysł i oryginalność. 7,5/10 :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Będzie 2 sezon
https://bloody-disgusting.com/tv/3566402/netflix-renews-horror-heavy-series-love-death-robots-second-season/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon