Lucy in the Sky (2019) - reż. Noah Hawley

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun pełnometrażowego debiutu Noaha Hawleya - twórcy "Legionu". "Lucy in the Sky" opowiada historię astronautki, która po wykonanej misji kosmicznej traci kontakt z rzeczywistością na Ziemi. W roli głównej Natalie Portman i stawiam, że wpadnie jej kolejna nominacja na konto. Jako drugi plan: Dan Stevens, Jon Hamm, Nick Offerman, Zazie Beetz i Ellen Burstyn.

Co tu dużo pisać - jeden z najbardziej hipnotyzujących trailerów jakie widziałem. Jeśli tylko scenariusz nie rozczaruje i nie okaże się to być typowa wydmuszka, to stawiam stówę, że Hawley przebije "Interstellar" czy "First Mana" na wylot, jeśli chodzi o kino z misjami kosmicznymi w tle. Poza tym podoba mi się też ten kolaż formatów obrazów jak w takim "Grand Budapest Hotel". Jak widać: sceny widowiskowe - pełna panorama, a sceny na Ziemi - 16:9 wciśnięte w nią i może być z tego naprawdę klawy eksperyment. Jeśli kampania Oscarowa nie zawiedzie (choć to Fox Searchlight - zawsze mają zarezerwowane przynajmniej jedno miejsce w głównej kategorii ;) to "Lucy..." może królować w technicznych kategoriach na najbliższej gali.

Polska data premiery jeszcze niewiadoma i będę osobiście rozczarowany jeśli jakimś cudem dystrybutorzy to oleją, bo przeczuwam jeden z najbardziej emocjonujących seansów w całej mojej przygodzie z mrokiem sali kinowej. Niech tylko pokażą jeszcze zwiastun "Ad Astry", by mój hype sięgnął próżni kosmicznej ;)
https://www.facebook.com/Światła-kamera-akcja-1021725724630659/ 
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Wygląda na ostro przeszarżowane.

Odpowiedz
nie, gdy porównać to z Legionem :P
tak że o.

Odpowiedz
Obawiam się, że to będzie szarża-wydmuszka #GirlPower (Portman nie jest tu przypadkowa, heh) na "First Mana". Póki co wygląda mi to na egzystencjalną bułę (kolejną z NP po "Annihilation"), gdzie tematy kosmiczne będą tylko tłem. Ciekawi mnie w jakim stopniu historia będzie mielonką autentycznych wydarzeń, na których podobno ma się opierać.
Cała nadzieja w scenariuszu.
"You won't. It's a leap of faith. That's all it is, Miles. A leap of faith."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
(20-03-2019, 00:43)Craven napisał(a): Wygląda na ostro przeszarżowane.

Dokładnie, dlatego ja bym się nie napalał na drugą Grawitację. Tym bardziej że trochę za dużo tych ziemskich ujęć w zwiastunie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Ktokolwiek znający trochę Hawleya i oglądający ten zwiastun spodziewa się Grawitacji?

Odpowiedz
Też nie rozumiem skąd pomysł, że to może być cokolwiek zbliżonego do "Grawitacji".

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Prawdziwa historia astronautki o której jest ten film :P https://en.wikipedia.org/wiki/Lisa_Nowak

Odpowiedz
@up

Właśnie dlatego nie wiem skąd pomysł o drugiej "Grawitacji". To mi zalatuje póki co jakąś egzystencjalną bułą, gdzie wszelkie akcje w Kosmosie itp. będą jedynie pretensjonalnym tłem do zwykłej obyczajówki. Ale jest Portman jako główna bohaterka+tematyka silniej laski, więc może Oscar-bait? ;)

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Każda silna bohaterka to Oscar-bait?

Odpowiedz
Dobrze wiesz jak wygląda polityka Holly w ostatnich latach, cwaniaku :) Poglądy i zachowanie Portmanki są znane, jest duża szansa, że ten film będzie baitem.
No nic, pozostaje czekać ;)

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ja nie wiem co Wy macie do silnych bohaterek kobiecych? Wolicie by kobiety były tylko przeciętnym nic nie wnoszacym do fabuły dodatkiem? O ile nie wciskają w usta nachalnie feministycznych dyrdymałów to taki aspekt naprawdę podziwiam.
https://www.facebook.com/Światła-kamera-akcja-1021725724630659/ 
- "Światła, kamera, akcja", czyli mój blog na FB, na którym dzielę się swoją milością do kina. Zapraszam do polubienia! ;)

Odpowiedz
Ani nazwisko twórcy ani ten trailer nie sugerują mi w żadnej mierze Oscar-baitu. Obstawiam, że ostatecznie nawet Faworyta wyda się bardziej zrobiona pod nagrody.

Odpowiedz
Pomijając wszystko inne, przecież to jest oparte na historii nie silnej przodowniczki tylko pierdolniętej suki. Żaden z tego materiał na Oscar baita.
A Hawley jak wiadomo lubi psychyhicznych protagonistów.
Wiedźmin 2001 > Hellboy 2019

Odpowiedz

Austra nagrała fajny kawałek swojego czasu.

Też nie rozumiem narzekań na gorze - przeciez to Hawley, bedzie kolejna historia choroby psychicznej/obsesji - fantastycznie zagrane moze dostac Oskara, ale to nie jest Oskar bait tylko po prostu bardzo ciekawa historia. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon