Młodsze/starsze wersje postaci w filmie
Czasami dobór aktorów do takich ról, przyprawia o ból zębów, a sam widok takiej postaci kompletnie wybija z filmu.

Mój ulubiony przykład:

[Obrazek: Christopher_Reeve_Clark_Kent_Daily_Planet.jpg]

Zamiast dać mu zagrać rolę od początku do końca (poza tymi fragmentami z małym dzieckiem oczywiście), z czym nie miałbym najmniejszego problemu, rolę młodego Clarka gra ten koleś:

[Obrazek: eastpose1.jpg]

Kto do cholery uznał, że to będzie dobry pomysł? Obok cofania czasu to jest ta rzecz, która mi rypie ten film.

W Man of Steel, (gdzie jednak potrzebny był młodszy dzieciak) nie było z tym problemu.

Inny przykład:

[Obrazek: jconce67.jpg]
Tutaj sprawa jest nieco inna, trudno oczekiwać, żeby Connely zagrała całą rolę, albo aktorka odtwarzającą dorosłą postać zagrała ją także jako dziecko, ale...

[Obrazek: d177a8533f7e3d8d1564ec1a674b6917.jpg]

Miałem spory problem ze złożeniem tych dwóch w jedną postać, z tym że tutaj zapewne wynikało to z tego, że znam młodszą wersję bardziej niż starszą, w każdym razie nie grało mi i zgrzytało przez cały seans.

Inne przykłady? (na udany dobór aktorów też mogą być).

AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Cytat:udany dobór aktorów
Ostatni sezon Boardwalk Empire! Nucky (Steve Buscemi i Marc Pickering) oraz Gillian (Gretchen Mol i Madeleine Rose Yen) to obsadowy strzał w dziesiątkę, który na zdjęciach i w tekście wygląda dość kiepsko, ale już w serialu jest genialny - młodsze wersje wyglądają, zachowują się i mówią tak, jak starsze.
[Obrazek: boardwalk-empire31.jpg?w=521&h=207]

Odpowiedz
Jeśli chodzi o udane no to wiadomo:

[Obrazek: marlon_brando_robert_de_niro.jpg]

[Obrazek: 59309696.jpg]

Odpowiedz
@Gieferg:

Straszne to jest. Nie dość że młody kompletnie nie jest podobny do Reeve'a, to jeszcze wygląda od niego starzej (!!!).

Odpowiedz
No niestety. Nie ogarniam tego. Zastanawiam się jak by tu zmontować fanedit, by go całkowicie wyciąć, ale chyba nic z tego nie będzie.

Odpowiedz
Zacznij akcję przylotem bachora a potem zrób ciach do jego dorosłości ;]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Wtedy nie mamy fortress of solitude i Jor Ela :( Mógł tam pójść już jako Reeve i nie byłoby problemu. Ech, niech cię szlag, Donner.

Odpowiedz
(26-11-2014, 18:58)raven.second napisał(a):
Cytat:udany dobór aktorów
Ostatni sezon Boardwalk Empire! Nucky (Steve Buscemi i Marc Pickering) oraz Gillian (Gretchen Mol i Madeleine Rose Yen) to obsadowy strzał w dziesiątkę, który na zdjęciach i w tekście wygląda dość kiepsko, ale już w serialu jest genialny - młodsze wersje wyglądają, zachowują się i mówią tak, jak starsze.
[Obrazek: boardwalk-empire31.jpg?w=521&h=207]

Osz, w mordę. Byłem pewien, że młodemu Nucky'emu wstawili zęby, żeby go upodobnić do starszego. A tu pełna natura...

Odpowiedz
@Gieferg
Może spróbuj jakoś tak zmontować ten fanedit, żeby użyć fragmentów Smallville? Zawsze to chyba lepszy już Tom Welling niz ten chłopaczek z 'Supermana' :D
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Gieferg, pierwszy przykład to także mój najbardziej znienawidzony strzał obsadowy. Ale nie gryzie aż tak w trakcie oglądania filmu (w MoS Snyder lepiej to zrobił, młodego Clarka gra Cavill). Natomiast druga para zdjęć przypomniała mi jak dobrze obsadzono młodą Deborę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon