Marvel Cinematic Universe (temat ogólny)
(07-04-2014, 00:05)zombie001 napisał(a): Po 1 - miejsce najpopularniejszego bohatera Marvela, należało, należy i będzie należeć po wieki wieków (i amen) do Spider-mana :P
Marvela w sensie studia filmowego. Choć ostatni Iron Man zarobił wiecej niz ostatni Spider-Man, wiec też byłbym ostrożny z takimi stwierdzeniami jak te twoje. ;)

Cytat:Tak na poważnie, to ciężko stwierdzić o ile wzrosła popularność Iron Mana
Nie ciężko. O ile na pewno Downey przyczynił się mocno do spopularyzowania tej roli to wystarczy tylko zobaczyć ile zarobił pierwszy Iron Man, a ile trzeci. Oczywiscie, ze to postac, ktora pewnie nigdy nie bedzie w ogolnej swiadomosci popularniejsza niz Superman, ale przeciętna babcia nie musi kojarzyć, że jest taki koleś jak Iron Man, tak jak kojarzy Supermana.

Ja mowie o popularności w sensie rozpoznawalności, a nie popularności w sensie 'kazdy to chce ogladac'. Batman sam w sobie też nie jest maszynką do drukowania pieniędzy - potrzebuje do tego dobrej ekipy, mimo popularności. To samo z Supermanem. Sens jest taki, ze nikt wczesniej nie wiedzial kim jest Iron Man, a teraz spokojnie mozesz w rozmowie z przecietnym widzem powiedziec cos o Iron Manie i bedzie wiedzial o co chodzi przynajmniej mniej wiecej.

A Thor czy Cap tez nie byli popularni na miare Batmana czy Supermana, a nie mieli charyzmatycznego Downeya Juniora w obsadzie. Mieli mniej znanych, ale też dobrych aktorów po prostu.

(07-04-2014, 00:05)zombie001 napisał(a): Ja jak słyszę IM to widzę RDJ i nie wiem czy Marvel będzie w stanie znaleźć zastępstwo, które udźwignie brzemię takiego poprzednika jak on...
Mysle, ze da. Casting to jedna z rzeczy, które Marvel robi najlepiej. Na pewno beda jakies narzekania (jak przy zmianach Bondów), ale mysle, ze jezeli wybiora dobrego aktora to będzie w porządku.

(07-04-2014, 00:05)zombie001 napisał(a): Co najwyżej może się znudzić kino superbohaterskie, bo wyobraźnia ludzka jest jednak ograniczona, a jak jednego roku do 'pieca' dowali Marvel,Sony,FOX i WB 4-6 filmami o superbohaterach to może nie tyle dojść do szybkiego przesytu, ale do zwyczajnego powielania pomysłów.
No, a ja wlasnie o tym pisze. Jak definiujesz "kino superbohaterskie"? Jedyne cechy wspolne np. w filmach Marvela to: 1) pozytywny bohater z wyjątkowymi umiejętnościami; 2) negatywny bohater z wyjątkowymi umiejętnościami. I tyle. To zbyt ogolne zasady (ktore istnieja w kinie akcji i przygody od lat), by mogł w ich efekcie miec miejsce przesyt. Tak samo jak powielania pomysłów w filmach Marvela poki co nie mamy, wrecz przeciwnie.

Jak sam piszesz: "wszakże komiksy, podobnie jak książki, cechuje wielogatunkowość, różne konwencje itp." i to samo się tyczy komiksów z Marvela i DC. Cap przyjmuje konwencje thrillera szpiegowskiego w stylu Bonda i Bourne'a, Thor przyjmuje konwencję przygodowego kina sci-fi/fantasy, a Iron Man sci-fi akcyjniaka.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Crov po części masz rację, bo to akurat u Marvela jest fajne, że oferuje różne gatunki oraz ich miksy.

Natomiast absolutnie nie zgadzam się co do tych schematów, bo o ile wątki które wskazujesz, takie jak Stark działający większość czasu bez zbroi w IM3 faktycznie są czymś nowym, tak w ogólnym rozrachunku to są same klisze i absolutny brak oryginalności, dlatego byłbym ostrożny z tym wynoszeniem Marvela na piedestał, bo finałowe starcia z czarnym charakterem i obrona miasta/Ziemi/wszechświata to nie są niestety rzeczy dalekie od schematów.

Odpowiedz
Ale nigdzie nie napisałem, że w filmach Marvela nie ma schematów w ogole. Wyraźnie przecież napisałem, że są tu schematy, tylko to są schematy, które są w kinie akcji i przygody od zawsze. Wiec to nie sa schematy stricte "superbohaterskie", a schematy, które były w kinie akcji od paru dekad.

Odpowiedz
Zrozumiałem, tylko dalej nie zgadzam się, że filmy Marvela wyróżniają się na tle innych filmów superhero tylko dlatego, że w większości zamiast schematów superbohaterskich powielają... schematy w ogóle :)

Zresztą co to znaczy "schemat superhero"? Jeśli już to tyczy się raczej podobnych do siebie originów, poza tym to przecież w kółko te same wątki i fabuły, tylko że ubrane w inne ciuszki.

Odpowiedz
Nie powiedzialem, ze dlatego sie wyróżniają, bo nie rozmawialismy o tym czy te filmy są wyjątkowe, tylko czy się znudzą ludziom, bo są "ekranizacjami komiksów". "Ekranizacja komiksu" nie niesie za sobą żadnego konkretnego schematu, a ludzie kupują schematy kina rozrywkowego i zawsze kupowali. Lekka ich modyfikacja, tak jak robia to filmy z postaciami Marvela czy DC, wystarczy, by ucieszyć widza.

To nie jest tak, że kino akcji musiało przejść DIAMETRALNĄ zmianę w schamatach by dziś móc dalej istnieć, prawda? Największa zmiana to było wprowadzenie postaci everymana w roli głównej w DIE HARD, a i to nie była gigantyczna zmiana, bo schemat w dużej mierze pozostał ten sam.

Odpowiedz
Prawda. Dlatego filmy komiksowe się nie znudzą, ba, póki co wiele wskazuje na to, że będą odnosić coraz większe sukcesy.

Odpowiedz
Znalezione na fejsie - DC-verse vs Marvelverse:

[Obrazek: 988830_528789170577656_1119202732753579728_n.png]

;)

Odpowiedz
Co do przyszłości Marvel Universe to jeśli chodzi o najbliższe 3-5 lat jestem względnie spokojny. Oczywiście zarabiać będą świetnie i coraz lepiej w kolejnych latach, ale jeśli chodzi o poziom filmów, to tu mam dylemat.

Byłem wczoraj na Cap2 i film świetny, wg mnie najlepszy ze wszystkich Marvelowskich. Ale obawiam się, że jeszcze parę filmów i w końcu przeskoczą rekina. W końcu plany złych to już niszczenie świata, zabijanie 20 milionów ludzi. A technologia S.H.I.E.L.D. w Cap2 wskoczyła na niesamowity poziom, chociażby te lotnihelikoptery (czy jak one się nazywały), a zgodnie z zasadą bigger, better będą to musieli czymś pobić. Kapitan już walczy niesamowicie, Czarna Wdowa również, każda kolejna zbroja Iron Mana ma większe możliwości i na razie jest ok, ale za parę filmów, gdy będę patrzył na samych bogów, wielkie walki itp, to może przerodzić się w znużenie i jedno wielkie meh.

Ale to teoretyzowanie laika, który komiksów z Marvela praktycznie nie czytał. Na najbliższe filmy czekam z wielką niecierpliwością, a najbardziej na Cap3.

Odpowiedz
Nie rozumiem tych zastrzeżeń. Przecież już udowodniono, że MCU nie ma problemu ze zmniejszeniem skali zdarzeń. Stawka w Iron Manie 3 jest nieporównywalnie mniejsza niż w Avengersach, a zaraz po Mrocznym Świecie, który pod tym względem przebił wszystkie pozostałe filmy uniwersum razem wzięte, wyszedł niemalże kameralny Zimowy Żołnierz. Że o netflixowych Defendersach nie wspomnę.

Odpowiedz
(11-04-2014, 13:13)Karan napisał(a): niemalże kameralny Zimowy Żołnierz

No, ascetyzm jak kurcze pieczone po prostu :) Nic, tylko przez dwie godziny obserwujemy Kapitana i kamień.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Plotki o IM4 na FW i SR.
http://www.filmweb.pl/news/%22Iron+Man+4%22+jednak+powstanie-104092
http://screenrant.com/iron-man-4-plans/

Odpowiedz

Przy okazji, El-Kal próbuję wytłumaczyć...
Dyskretny urok burżuazji, Ran, Terminator 2, Big Lebowski, Fanatyk, Cries and whispers, Annie Hall, Eraserhead, Mroczny przedmiot pożądania, Noc na Ziemi, Lot nad kukułczym gniazdem, Capote, Boogie Nights, Zed i dwa zera, Żywot Briana.

Odpowiedz
Słabiutkie, ledwo zaczniecie temat i jest cięcie.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz

Avengers i Thor w wersji ocenzurowanej :)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
RDJ podzielił się na fejsie plikami ujawniającymi czemu w IM3 Tony nie dzwonił po nikogo z Avengers.

[Obrazek: 8d68f7fac4b6847a100f600ac5758b4e.jpg]
[Obrazek: 6e976b457ced2c1f0013368d02faeb41.jpg]
[Obrazek: 5196abf73c227117cc2c09f8d62143d2.jpg]
[Obrazek: 897885cc0088de0e98bf7d954658cd78.jpg]
[Obrazek: ea2320c7b835017ce118fa675fb52cff.jpg]
[Obrazek: fd706962f2920b077e87980fad4f8378.jpg]

LOL. Teraz niech jeszcze wytłumaczą dlaczego nikt z nich nie zainteresował się "śmiercią" Tony'ego, bo jak dla mnie to nic nie zmienia. IM3 nadal jest niespójny względem uniwersum brakiem Shield i innych postaci.

Odpowiedz
http://www.cracked.com/quick-fixes/4-awesome-marvel-movie-scenes-youll-never-see-and-why/

Odpowiedz
Tak sobie myślę, że dużo na tym forum opinii o tym, jak to druga faza Marvela ogólnie rzecz biorąc ssie. Nigdy się z tym nie zgadzałem (ssie tylko drugi Thor), ale zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest/nie będzie lepsza od pierwszej. Przynajmniej w moim rankingu.

Iron Man/Iron Man 2 < Iron Man 3
Thor > Thor 2
First Avenger < Winter Soldier (chociaż oczywiście WS wymaga powtórki)
bardzo mocno prawdopodobne, że:
TIH < Guardians of Galaxy

Jako jednak, że "Thor" jest znakomity, a dwójka żenująca, decydujący głos należeć będzie do Avengers :).

Odpowiedz
Cóż, pozwól, że to odwrócę :)

Iron Man > Iron Man 3
Thor = Thor 2
First Avenger > Winter Soldier
Guardians of Galaxy - wait and see

niemniej całą fazę drugą i tak podsumuje dopiero A2 (tak samo jak A1 zespoliło średnie w sumie osobno, bardziej doceniane potem pojedyncze filmy), ale w porażkę nie wierzę
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Czekam i to bardzo. Nie jestem wielkim fanem Hulka (chociaż lubię), ale tak ważny filar Avengers nie powinien być tak permanentnie olewany.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon