MasterKadr 2013
(11-03-2013, 12:41)Juby napisał(a): Chyba wiem o który ci chodzi. ;)
O który? :) Nie będzie to ułatwieniem dla nikogo, jeśli podasz numer, zwłaszcza że, jak napisałem, było to skojarzenie i jak się okazało, słuszne. Wzrokowcy FTW!

Brakuje mi dwóch :P

Odpowiedz
Mowa o 22?
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz
22 na razie nie mam :)

Chodziło mi o 10.

Odpowiedz
Nie mam czterech i zaraz mnie szlag trafi.

Odpowiedz
Nie mam w .uj i odnoszę wrażenie że dużo tu filmów nowych (nie dawali jeszcze w TV :P) których nie oglądałem :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Cytat:Rozumiem, że punktów ujemnych nie ma

Nie ma.

Cytat:Odpowiedzi nadsyłamy od środy o 16, czy do środy do 16?

Do. W środę o 16 przychodzę, zbieram odpowiedzi i idę je opracować, a wy czekacie.

===========

Minęła właśnie 16, więc zamykam pierwszą rundę. Za godzinę podam wyniki.

Odpowiedz
Jak ugram z 10 punktów to będę happy :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
osz kurde, zapomniałem wysłać :/
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
ja też, może to lepiej - będę miał jakieś życie przez najbliższe tygodnie ;)

Odpowiedz
Klepnąłem teraz. Mam nadzieję, że nie za późno. Przez Heart of the Swarm wpadłem w dziurę czasową.

Odpowiedz
No i jesteśmy.
Zagrało 14 osób, bardzo fajnie, dziękuję, brawo. Najlepiej poradzili sobie Mierzwiak i nick_the_prick, którzy zanotowali tylko po jednej wpadce. Reszta graczy przyzwoicie, choć SonnyCrockett uraczył nas wieloma ciekawymi spostrzeżeniami. Craven mocno się spóźnił, ale wybaczam, tyle że raczej nie uwzględniam go w komentarzach.
Zaznaczam przy okazji, że nick_the_prick zapomniał hasła do konta i od teraz posługuje się nowym nickiem, ale oczywiście jego ksywę będę pisał bez dwójki.

Oto tabela pierwszej rundy:

Mierzwiak, nick_the_prick – 32
Persona non grata – 30
Craven – 28
Bogdan – 27
Decard – 25
Crash – 23
Ciuniek – 19
Doveling, Karan – 18
Juby – 14
Berus, Hannibal, SonnyCrockett – 13

No i lista odpowiedzi:

........... 1. Quills
"Zatrute pióro", scena egzekucji z prologu. Mogłem dać Rusha z dyndającą kuśką, ale to wydawało mi się zbyt dosłowne. Większość graczy zgadła, tyle że Nick_the_prick pomylił ten film z francuskim "Markizem de Sade", Decard ze "Szkarłatną literą", Ciuniek z "Braveheart", a Sonny z "Elizabeth".
........... 2. Jonah Hex
Ten krajobraz w czerwonej kolorystyce przewijał się w filmie kilka razy, ale "Jonah Hex" był tak kiepski, że nawet już nie pamiętam, o co chodziło, był tam chyba jakiś pojedynek czy coś. W każdym razie na pewno nie jest to trzecia część dolarowej trylogii, jak sądził Decard, ani któreś "Django" (Ciuniek) czy "Odwet" (Sonny). Zgadli za to Mierzwiak, Crash, Juby, Persona, Nick i Bogdan.
........... 3. Dark Shadows
Bez problemu, jedynie Hannibal postawił na "Van Helsinga", a Sonny na "9".
........... 4. Donnie Darko
Wszyscy ładnie wygooglali tę datę.
........... 5. The Fighter
Upiornych sióstr Wahlberga nie poznali (może to i lepiej) tylko Doveling, Karan, Berus i Sonny.
........... 6. Exils
Skoro nie Rush, to niech będzie Duris. Kadr nagrałem chyba z TVP Kultura, żeby sprawdzić, którzy gracze lubią ten kanał i takie kino. I którzy są na tyle odważni, żeby w Google wpisać "romain duris nude". Połowa graczy zgadła, połowa nie. Juby dodatkowo napisał, że to "Faceci w czerni", a więc najwyraźniej się pomylił (wyrazy współczucia).
........... 7. Men in Black
Na ogół gracze pozgadywali. Bogdan dobrze wyczuł klimat, ale postawił na trzecią część MIB, czego oczywiście nie mogłem uznać. Ponadto Crash uznał, że to "Człowiek demolka", a Sonny "Watchmen".
........... 8. Savages
Zgadli wszyscy oprócz Juby'ego, Hannibala i Ciuńka, który pocelował w "John Dies at the End". I oprócz Cravena, który umieścił tu "Exils".
........... 9. The Next Three Days
Głosy na tak i na nie mniej więcej po równo, Berus jeszcze strzelił w "Zodiaka", a Sonny w "Eksplozję".
......... 10. The Guard
Decard postawił na jakieś "Written in Blood", Berus na "My Bloody Valentine", Sonny w "Metro strachu", a Juby, Ciuniek i Hannibal w nic. Reszta zgadła.
......... 11. Love and Other Drugs
Leży i kwiczy Anne Hathaway tuż po tym, jak pokazała się ze swojej najlepszej strony. Dałem ten kadr w Avtaku, więc nie mógł się teraz znaleźć tutaj.

[Obrazek: avtak-kadr52.jpg]

Zgadli tylko Hannibal, Crash, Persona, Nick i Karan. Sonny pocelował w "Apartament".
......... 12. Iron Man 2
Każdy gracz to zna.
......... 13. Diary of the Dead
Ten film rok temu kupiłem razem z magazynem "Film", no i postanowiłem dać z niego fajnego screena (amisz Samuel jest niemową). Wujek Google pomógł wszystkim oprócz Ciuńka ("Get Low") i Juby'ego.
......... 14. Event Horizon
Majaki Sama Neilla w tym filmie były dość obleśne, ale raczej nie sprawiły wam kłopotu, może poza Karanem ("1984"), Berusem ("9 i pół tygodnia"), Sonnym ("Tootsie") oraz Jubym, Hannibalem i Crashem.
......... 15. I Am Number Four
A to okazało się trudne, zgadli tylko Decard, Bogdan, Mierzwiak, Nick i Persona, Sonny zaś postawił na "Igrzyska śmierci".
......... 16. Daas
A więc mamy polski akcent, a nawet dwa! Decard i Ciuniek poznali, że to cycki made in Poland, ale uznali, że pochodzą z "Janosika" i "Chłopów". Odgadli tylko Sonny, Crash, Persona, Nick, Bogdan i Mierzwiak. Szacun, panowie.
......... 17. Silent Hill
Dali radę Persona, Decard, Nick i Mierzwiak. "Egzorcyzmy Emily Rose" to strzał Sonny'ego.
......... 18. TRON: Legacy
Kolorystyka na tyle charakterystyczna, że trochę dziwne, iż zgadli tylko Ciuniek, Persona, Nick, Bogdan, Decard i Mierzwiak. Crash uznał, że to "Hudson Hawk", a Sonny "Hellboy: Złota armia".
......... 19. The Human Centipede (First Sequence)
Tylko Berus i Hannibal nie skojarzyli psiej stonogi z ludzką.
......... 20. Drive
Ten film cieszy się takim kultem na tym forum, że nic dziwnego, iż nikt nie miał cienia wątpliwości.
......... 21. Intouchables
Kawa na ławie, czyli wyłamał się tylko Sonny ze swoim "Jak zostać królem".
......... 22. The Mission
Mniej więcej połowa graczy zgadła, a połowa nie. Strzał Decarda to "Superman", a Dovelinga "Cast Away".
......... 23. WarGames
Też pół na pół, w dodatku Karan dał "2001: Odyseję kosmiczną".
......... 24. Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Szczerze mówiąc, już nawet nie pamiętam, kto jest podglądaczem w tej dziurce (film mi się nie podobał). Ale raczej bez problemu, z tym że Karan postanowił, iż tytuł filmu zawiera się dosłownie w obrazku, więc dał "Aviatora", a Sonny "Turystę".
......... 25. Arthur
Jak sądzę, prawdziwy Batman nigdy nie jeździł Batmobilem w dzień, zatem to musi być tylko Arthur Bach. Nabrali się Doveling i Hannibal, którzy strzelili w "Batman Forever", ponadto Berus w "The Avengers" i Decard w "Epic Movie". Juby i Ciuniek bez strzału.
......... 26. Black Swan
Wszystko fajnie, tyle że nie jest to "Lolita" według Crasha, bez odpowiedzi także Sonny.
......... 27. Sleepy Hollow
Tu jestem mocno zdziwiony, że padło tyle dobrych odpowiedzi, bo te dłonie to specyficzny, ale chyba mało rozpoznawalny szczegół. Berus dał "Różę", Crash "Kobietę w czerni", Doveling i Karan nic, najbardziej zaś zbulwersował się Ciuniek, który słusznie pamięta te dłonie z jakiejś retrospekcji, ale nie postawił kropki nad i.
......... 28. The Social Network
Zgadli wszyscy. Oprócz Sonny'ego.
......... 29. Jaws
Tutaj Mierzwiak miał nosa, bo ten kadr rzeczywiście ma przekłamany format (to nagranie z telewizji). Na obrazku dziewucha z prologu, która biegnie wprost na spotkanie "Szczęk". Nie jest to zatem "Dr. No", jak sądził Decard (tam Ursula Andress raczej wychodziła z morza i było to w dzień), ani "1941" według Karana (być może Spielberg sparodiował tam swój własny film, ale nie wiem), czy też "Pytając o miłość" wg Hannibala. Reszta graczy pół na pół.
......... 30. Butter
Czyli po naszemu: "Jak po maśle". Skromny, średnio ciekawy filmik z drugoplanową rolą Hugh Jackmana w roli głąba, który czyta z tego właśnie kapelusza. O dziwo, kilku graczy zgadło ten film, reszta już nie.
......... 31. The Lost World: Jurassic Park
SonnyCrockett też zgadł.
......... 32. True Grit
Doveling, Juby i Sonny nie dali rady. Na pocieszenie powiem, że ja chybabym też nie dał.
......... 33. Dogma
Jedni pozgadywali, inni nie. A jeśli Bogdan będzie miał chęć, to wyjaśni, co to jest "Stygian Triplets", bo takiego filmu na pewno nie ma.

Uff, drugi zestaw dam wieczorem.

PS Niech każdy dla pewności przeliczy swoje punkty, żeby nie było, że się gdzieś tam pomyliłem.

Odpowiedz
Argh, z pośpiechu w złe puste miejsce poszło Exils X_X

Anyway fajnie, wygląda na to, że poziom trudności jest w sam raz: nikt nie ma kompletu, żaden kadr nie był "niezgadywalny". Sorki za obsuwę, dzięki za doliczenie. Co do 8ki sądziłem, że to coś znanego, tylko ja nie widziałem.

Odpowiedz
Mój Boże, zamiast tytułu filmu dałem pseudonim grupy bohaterów... Muszę więcej spać.

Odpowiedz
Zgodnie z oczekiwaniami nie zgadłem kadrów z filmów których nie widziałem na oczy :P Za to w 14 widziałem Dustina Hoffmana więc Event Horizon nie wchodził w grę, podobnie z 24 gdzie znowu widziałem Deppa i Sherlock Holmes był poza obszarem poszukiwań. :P

Odpowiedz
Habemus rundas secundus!

Zestaw nr 2

Termin nadsyłania odpowiedzi ustalam na niedzielę, godz. 9 rano.

Odpowiedz
Są cycki, jest "like". Masz u mnie plusa ze pewien film, ale nie napiszę który numer, bo sobie chłopaki wyszukają w tematach które założyłem.

Odpowiedz
Napisałem "Written in Blood" w sensie nazwania tak tego kadru ;) Bo nie miałem pojęcia co to za film :D

Odpowiedz
Nieźle, na pierwszy rzut oka trudniejszy.

Odpowiedz
A u mnie odwrotnie:D Pierwszy zestaw był dla mnie tak trudny, że nie chciało mi się wysyłać odpowiedzi, a tutaj rozpoznaję całkiem dużo kadrów.

Odpowiedz
OK, po dłuższym posiedzeniu sądzę, że wynik będę miał niegorszy od poprzedniego :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon