MasterKadr 2013
Czołem.
Oto mój trzeci MasterKadr na tym forum. Słyszeliście o tym konkursie? Znacie zasady? To posłuchajcie. :)

Quiz składa się z 4 rund. W każdej do odgadnięcia są 33 kadry, czyli do zdobycia będą 132 punkty (ewentualnie w ostatniej rundzie jeszcze coś dorzucę). Rundy trwać będą kilka dni, dość nieregularnie, to się jeszcze zobaczy, jak wielkie będzie marudzenie graczy na zbyt krótki lub zbyt długi termin oddawania odpowiedzi.

Odgadujecie filmy i listę odpowiedzi przesyłacie mi na PW. Można podawać tytuły polskie lub oryginalne. Drobne literówki nie będą przeszkodą w uznaniu odpowiedzi, o ile całkowicie nie uniemożliwią identyfikacji tytułu, muszą też one być pełne, nie jakieś tam NCFOM. Niedozwolone są odpowiedzi w rodzaju "XXX albo QQQ, nie jestem pewien, nie potrafię wybrać". W takim wypadku nawet jeśli któryś tytuł będzie poprawny, nie zostanie on uznany.

Odpowiedzi można przesyłać wiele razy, z tym że po wysłaniu głównej listy nie podawajcie mi całej listy od nowa, tylko same poprawki, uzupełnienia itp. Proszę również przysyłać je ułożone w listę według tego wzoru:

1. Xxxx
2. Qqq
3.
4. Zzzzz
5.
6.
7. Yyy

Czyli z pozostawieniem pustych miejsc tam, gdzie tytuł pozostanie nieodgadnięty. Ułatwi mi to układanie list obok siebie i ich bezpośrednie porównywanie.

W trakcie trwania konkursu zabronione jest podawanie w tym wątku jakichkolwiek odpowiedzi, podpowiedzi i uwag sugerujących lub zdradzających, o jakie tytuły chodzi, zwłaszcza przez osoby niebiorące udziału w grze. To samo dotyczy okresu pomiędzy zakończeniem nadsyłania odpowiedzi a ogłoszeniem wyników. Wszelkie inne komentarze i uwagi ogólne są oczywiście dozwolone. Niech ten temat żyje. ;)

Ogłoszenie wyników będzie obejmowało także podanie listy właściwych odpowiedzi wraz z komentarzami podsumowującymi najciekawsze wydarzenia każdej rundy.

Tyle zasad. Jeszcze parę informacji dodatkowych.

Wszystkie kadry (z paroma zaledwie wyjątkami) robiłem sam, a więc nie będą to, jak zwykle zresztą u mnie, żadne oficjalne fotosy. Większość zdjęć to kadry ze znanych filmów z ostatnich lat. Czasem trafi się jakiś staroć lub nie wiadomo co, bo akurat leciało w tv, coś tam nagrywałem i trafiło się jakieś ciekawe ujęcie. Będzie też kilka polskich akcentów. Golizny raczej mniej niż ostatnio. Kilka filmów nie jest jakoś specjalnie znanych, po prostu akurat wpadły mi w ręce i postanowiłem zrobić z nich zrzuty, ot tak dla smaku, a nuż ktoś odgadnie. Filmy nie powtarzają się względem moich poprzednich MK, ale dobierałem tytuły tylko z pamięci, więc może coś przeoczyłem.

Nie powiem, że zapraszam wszystkich do zabawy, bo wcale nie chcę, żeby mi się jacyś "wszyscy" zwalili na łeb (a zwłaszcza jakieś anonimy spoza forum). Moim ideałem byłoby góra 15 osób, no ale przecież nie będę robił selekcji ani ogłaszał, że kto pierwszy, ten lepszy. Trudno, jakoś podołam, najwyżej komentarze potraktuję po łebkach. ;)

Tak więc termin nadsyłania odpowiedzi ustalam wstępnie na środę, godz. 16.

Oto zestaw nr 1.

Połamcie ryje. :)

Odpowiedz
Haha, a już myślałem że dziś wieczorem nie znajdę wymówki by nie pisać licencjatu! Dzięki :D

Odpowiedz
Całkiem trudne te kadry:D

Odpowiedz
Super!

Po pierwszym rzucie oka mam 18. Trudne :)

PS. Owszem, screeny robiłeś sam, ale co najmniej w jednym przypadku widzę przekłamany aspekt obrazu. Przycinałeś? :P

Odpowiedz
Nieźle, ja po pierwszym rekonesansie zaledwie 13 jestem pewien, kolejnych kilku na jakieś 70%, a reszty w ogóle nie mogłem skojarzyć.

Odpowiedz
Cytat:Owszem, screeny robiłeś sam, ale co najmniej w jednym przypadku widzę przekłamany aspekt obrazu. Przycinałeś?

Już w którymś poprzednim MK uprzedzałem, że czasem tnę (np. głowę Forda we "Franticu", żeby został sam miś). Ale ucinam często ze względów praktycznych, bo po co mi w kadrze po bokach ciemne plamy (jak w nr 16) czy jakieś jednolite tło. Aspect ratio to najmniej ważna rzecz. :)

Odpowiedz
U mnie 11, rzeczywiście dość trudne.

Odpowiedz
Też mam 11.

Odpowiedz
Weee nowy MK...

17 typów ale w tym tylko 11 pewniaków. Tyle z buta.

Odpowiedz
(10-03-2013, 19:44)Cassel napisał(a): Aspect ratio to najmniej ważna rzecz. :)
Dla mnie ważna, bo po nim czasami upewniam się, że to właśnie ten film. Np. numer 29, jeśli dobrze zgadłem, ma oryginalnie 2,35:1 więc z początku mnie tym zmyliłeś :D

Odpowiedz
(10-03-2013, 19:10)Cassel napisał(a): Ogłoszenie wyników będzie obejmowało także podanie listy właściwych odpowiedzi wraz z komentarzami podsumowującymi najciekawsze wydarzenia każdej rundy.

O jakie komentarze chodzi?

Odpowiedz
Cassel będzie komentował wyniki:)

Odpowiedz
Będzie wyśmiewał naszą niewiedzę :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Okaże się, ze te kadry z którymi były największe problemy pochodziły z Gorączki i Obcego 3 :)

Odpowiedz
Doveling, zajrzyj do pozostałych tematów MasterKadr, tam tytuły podaję błękitnym kolorem, a przy każdym jest komentarz-podsumowanie.

Mierzwiak, ja akurat zupełnie nie zwracam uwagi, żeby format był oryginalny, bo niektóre screeny są z telewizji, a tam z 2,35:1 przeważnie robi się 16:9. Zatem jeśli ktoś chce szukać po oryginalnych proporcjach, niech uważa, żeby się nie wyłożyć. ;)

Odpowiedz
Faktycznie. Wcześniej przeglądałem MasterKadr Rinzlera i zdziwiłem się, bo tam nie widziałem żadnych komentarzy. ;)

Rozumiem, że punktów ujemnych nie ma, skoro brak jakiejkolwiek wzmianki w pierwszym poście?

Odpowiedz
17 pewniaków. :] Niektórych sie domyślałem po charakterystycznych ujęciach dla filmów.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Mi jeszcze z 7 brakuje, kilka zaskoczeń jak próbowałem domysły potwierdzić.

Odpowiedz
Brakuje mi 10.

Rozwala mnie jak zwykle, że rozpoznaję filmy których nie oglądałem, w tym jeden, bo skojarzył mi się z jego plakatem :)

Odpowiedz
(11-03-2013, 11:43)Mierzwiak napisał(a): Rozwala mnie jak zwykle, że rozpoznaję filmy których nie oglądałem, w tym jeden, bo skojarzył mi się z jego plakatem :)

Chyba wiem o który ci chodzi. ;)

Mam 15 i może 2 nie jestem pewien. Trudne, bo coś nie sądzę abym dużo więcej odgadł.

Odpowiedzi nadsyłamy od środy o 16, czy do środy do 16?
Terminator 3: Rise of the Machines  7/10
Terminator Salvation  5/10
Terminator Genisys  4/10
Terminator: Dark Fate  . . . ?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon